Plug - osnovna tema

za par stotina dinara to mozas sam da napravis . odes na neko stovariste materijala i isecu ti laserom po sablonu, saviju na valjcima i samo odneses kod nekog kovaca da ga okalis da dobije elasticnost, i stvar je resena
Post je spojen: [time]1257791205[/time]
_________________________________________________
@ kiraj , koji ti je to plug i kolika je njegova realna cena
 
Plug je kverneland ,a sta mu je realna cena nemam pojma.Prosle godine je placen 3600.
 
Kiraj mozda bi za neki drugi tip daske odgovaralo da su ti pretpl.u blizim rupama ali onda nemas to podesavanje ugla sa tim srafom i kontra mamicom(ako za to sluzi)i kod tebe ce verovatno gusiti ako ih priblizis dasci.Ako ne gusi i nemas problema sa time ne diraj ga samo gas!!! mada mozes da pomeris npr srednji pa da vidis kako ce raditi...Inace plug je :D jel moze da se stavi na 12"?
 
14 coli je najmanje,pa do 20.Mogao bih opet da radim sa tim srafom sa kontra maticom posto se on samo oslanja na tu plocu.
 
Hvala na brojevima.Nigde ih nemaju na stanju ali ih u Čantaviru prave.Potrebno je samo da im pošaljem dimenzije.Cena je 1.150 dinara.
 
Becarino moze li na tvom Lemken-u da se poveca zahvat na 3*14"?
Koliko duboko ores i kojim traktorom?
 
bewisa je napisao(la):
Becarino moze li na tvom Lemken-u da se poveca zahvat na 3*14"?
Koliko duboko ores i kojim traktorom?

Nemožeš mjenjati zahvat pluga. Sa njim orem do 28-30 cm, no to ovisi od uvjeta oranja i potreba kulture za dubinom. Vuče ga najviše mali New Holland TN95FA 92 ks, probali smo i sa New Hollandom T-5060 106 ks i sa MTZ-892 90 ks. Mali NH ide sasvim solidno sa plugom, veći NH ga neosjeti, dok rus ima šta vuć, al ide.
 
Jesi li negde mozda postavio slike na forum?Ako nisi moze jedna.
Znas li mozda razliku izmedju tvog i 110-ke?
Post je spojen: [time]1258023934[/time]
_________________________________________________
Inace Lemken masine su opasne(nemacke).Pored pluda
jos mi se svidjaju korund i kombinator . :D :bravo:
 
@bewisa: Imaš slike u temi Oranje, a mislim da ima i ovoj temi.

Ovo sam danas pronašao u Slovenskom oglasniku Bager.org.
Kverneland Ld 85 Vario (85 je predpostavljam oznaka za razmak između brazdi, 85 cm). Mehaničko bezstupnjevano podešavanje zahvata (predpostavljam da ide od 12" do 16" ili čak 18"), predplužnjaci, crtalo. Plug izgleda vrlo dobro, nečini mi se da je potrošen. Cijena nepiše.

Rekao bih da je kao stvoren za traktore 80-90 ks. Da imam potrebu za plugom sjeo bih u auto i pravac Slovenija.




 
Odlican plug Becarino,ali mi mozemo tek od 19.12.2009g bez viza na zapad.
Sto cemo i raditi,u auto i trazi.
 
Za ovaj plug nije neophodan tocak jel je to laka varijanta kverneland pugova i nema vise od 500-600 kg. Inace klasican predstavnik svoje kuce,daska,raonici,plazevi sve vec dokazano bezbroj pura. N01
 
ajmo stručnjaci dali se ovakav plug štopa u oranju kukuruzovine? jer mu je razmak između brazdi nekih 65 cm , a visina je prihvatljivih 65 cm

kve2.jpg
 
štopa? šta bi to došlo? ako si mislio da li bi plug gušio u oranju kukuruzovine, ipak je to mala visina pluga,a i brazde su vrlo blizu jedna drugoj. Ako se posle kombajna /berača istarupira možda odradi dobar posao, u suprotnom jako teško će se izboriti za masom kukuruzovine :cao:
 
Nazad
Vrh