Plug - osnovna tema

Jedna preporuka - trobrazni plug obrtac zaboravi. Jedino dvobrazni. Najbolje ti je resenje Vogel Noot L950.
 
brate nisam nigde video da 82 konja rade sa trobraznim obrtačem, jedino ako imaš extra laku zemlju, ili ćeš da smanjiš zahvat pluga, da ne bude 3 x 35 nego neki manji. Tebi pašu 2 brazde, u retkim slučajevima 3, ako siliš traktor sa trobraznim obrtačem sredićeš ga vrlo brzo. U vezi kupovine, ako uzmaš polovan, obrati pažnju na glavu, da nije negde pukla pa varena, strancima kad to pukne plug ide na otpad, a naši biznismeni/gastrabajteri to kupuju i uvoze. :cao:
 
farmil je napisao(la):
razjasni mi malo o tome lalo , kolika je snaga potrebna za trobrazni .
Nisam rekao da ne moze trobrazni, moze ali samo ravnjak. Obrtac je tezak, neces moci da radis s njim kako treba. Ja sa Rusom vucem trobrazni Vogel L950, za polje 3x35cm a za rit 3x30.
 
farmil je napisao(la):
razjasni mi malo o tome lalo , kolika je snaga potrebna za trobrazni .

ako imas laksu zemlju mozes da vuces tri brazde sa 82 ks.

Nego je problem u tome sto svaki iole ozbiljniji trobrazdni prevrtac tezak oko 1000 kg. Ja nosim sa rusem sejalicu tesku 1150 kg bez problema. Ali plug slicne tezine je sasvim druga prica jer se sejalica nalazi odmah iza traktora i ne dize prednji kraj. A zadnji kraj trobrazdnog pluga je na 3 metara udaljen od hidraulicnih poluga tako da zaboravi.......

josh ako si u brdovitom terenu....
 
farmil je napisao(la):
razjasni mi malo o tome lalo , kolika je snaga potrebna za trobrazni .

ja ti preporucujem dvobrazni obrtac! sa trobraznim ces da silis mnogo traktor i pre ce da ti crkne! kod mene u skoli trobrazni plug obrtac vogl not vucemo sa belarusom MTZ 1025 al on ima 105ks a taj tvoj ima 82 sto je mnogo slabiji od ovog naseg!
 
ja sam sa IMt 565 vukao trobrazni ravnjak 30 u dubinu 1. brzom po ravnom ,a 3 sporom uzbrdo, sa 82kom bi ladno vukao 3 brazde(isprobao), samo neznam koja je marka najbolja.
 
farmil je napisao(la):
ja sam sa IMt 565 vukao trobrazni ravnjak 30 u dubinu 1. brzom po ravnom ,a 3 sporom uzbrdo, sa 82kom bi ladno vukao 3 brazde(isprobao), samo neznam koja je marka najbolja.

onda imas laku zemlju. U ritskoj crnici kod mene IMT 565 ne moze svugde da vuce dvobrazdni IMT 756 plug u prvoj brzoj.

Ako kupujes trobrazdni obrtac gledaj da bude sa malo slabijom konstrukcijom, da ne bi imao problema sa tezinom. Nece 82 ks da pocepa jer je laka zemlja.
 
Ja imam Lemken Opal 090 3x12", klirens 75 cm, razmak brazdi 95 cm, sa parom glatkih crtala na zadnjim brazdama, noževima na prve dvije brazde, sa koprinim točkom (okrećući točak), povišenjima i produžetcima punih dasaka i plug je težak ravno 630 kg. Vagao sam ga na vagi. Takav plug kad bi našao onda bi mogao fino orati sa svojim traktorom.
 
Kod nas U Hrvatskoj se kreću od 2000-2500 eura i to u tip-top stanju, a malo lošije možeš naći za 1200-1500 eura.

Inače ajko dobro zaoravaju masu i dosta lako se vuku tj. nepružaju velik otpor u oranju.
 
Kazu ko pita neskita.Interesuje me od cega zavisi kako ce predpluznjaci biti postavljeni.Konkretno kod mene stoje blize traktoru,a imamogucnosti i da se postavi u druge rupe te bi bio blizi pluznom telu.
t0iuso.jpg
.I jos jedno pitanjeovaj sraf sa kontramaticom verovatno sluzi da se dobije neki ugao pod kojim ce predpluznjaci skidati gornji sloj ili se varam?
 
Kiraj daj jos koju sliku. Mi smo korigovali polozaj predpluznjaka,vratili smo ih nazad blize daski,ali nismo jos isprobali posto je mokro. Kod tebe na plugu nije isti sistem kao kod mene pa me interesuje polozaj predpluznjaka u odnosu na vrh raonika.
 
Da li neko zna gde mogu da kupim metalna peraja za OLT POSAVAC 2.30?Zvao sam Huđik-nemaju.Mogu da ih naprave ali ja nemam šablon,a i cena im je dosta jaka.Stavio sam plastična IMT-ova ali ne odgovaraju,skinuću ih.
Evo slike tog pluga.
v6krdh.jpg

A evo kako bi to trebalo da izgleda.
of6pow.jpg

Ako neko zna neki broj telefona ili adresu. :sta:
 
Ako se ne varam, rupe nisu slicovane, pa nema stalovanja.
Post je spojen: [time]1257772440[/time]
_________________________________________________
sale1706 je napisao(la):
Da li neko zna gde mogu da kupim metalna peraja za OLT POSAVAC 2.30?Zvao sam Huđik-nemaju.Mogu da ih naprave ali ja nemam šablon,a i cena im je dosta jaka.Stavio sam plastična IMT-ova ali ne odgovaraju,skinuću ih.
Evo slike tog pluga.
v6krdh.jpg

A evo kako bi to trebalo da izgleda.
of6pow.jpg
Ma to se napravi lako
Ako neko zna neki broj telefona ili adresu. :sta:
 
Evo kako izgleda, izasao iz njive gde je bilo kukuruziste.Zaoravao je dobro.
2mw9ppx.jpg
2z5sxhw.jpg
.Rastojanje od vrha raonika do vrha raonika predpluznjaka je 20-ak cm.
 
Jesu rupe šlicovane i peraje može da se šteluje ali razmak između rupa je manji nego kod IMT-ovog pera.Ova plastična sam morao da bušim ali pero ne leže lepo na početak daske i tu postoji mali razmak koji hvata ostatke bilja i guši prilikom oranja.Ni metalna IMT-ova ne mogu da se nameste.Evo slike gde se to bolje vidi.
bj69ll.jpg

Kao što se vidi na onom plavom plugu od malopre početak orginalnog pera je zakošen tako da kada legne na dasku nema razmaka i bukvalno samo produžuje početak daske na gore.Ipak mislim da moraju da budu orginalna.Valjda ih pravi neko kod nas.
 
kod nas ima tih deflektora za olta ali su skupi 35 eura komad.
i ja ih tržim ali sam riješio da ih napravim, našao sam čovjeka koji ima orginal-pa ću po njima napravit.
 
Nazad
Vrh