Plug - osnovna tema

moj pokojni deda me je tako naucio ... on je imao za fergusona 755 plug niski klirens star 30 godina ! Da vi viidite te daske ,ko ogledala , onda je IMT ugradjivao engleske daske i na tom plugu daske su bile ko nove posle 30 godina eksploatisanja taj plug je bio kao nov farba ko iz fabrike vazda u garazi daske premazane tavatnom mascu ! Na osnovu tog iskustva preporucujem garaziranje radi sto duzeg radnog veka masine ! Pozdrav

@ NOVI

ako je plug opran premazan i garaziran nema potrebe za novinama jer je vec dovoljno zasticen ! Ali i to je ok !
 
Da li neko može da mi kaže kako da otklonim kosu vuču pluga . Konbinacija Zetor 6011 , IMT-FOP 756.20 , i banatska teška zemlja.
 
Podesiš ga kako treba, vuče ti u koso jer nije dobro podešen ili je negde iskrivljen.
 
Покушај овако-вертикална нивелација,хоризонтална нивелација,резултат топлинг под углом 90 степени у односу на гредељ.
 
nikt je napisao(la):
Покушај овако-вертикална нивелација,хоризонтална нивелација,резултат топлинг под углом 90 степени у односу на гредељ.

index.php

da da ,a to sto si stegao lance, nepricas
 
Meni lepo ide kada ga pustim da ode u levu stranu u pravcu kretanja gledam ( tj. kad otpustim desni stabilizator ) , ali onda mi nesloži lepo brazdu nego ostane dolina ( mali kanal ) između prolaza . Ali vidim da kod tebe nije pod 90 stepeni .
 
За Клокиа-Шпанере (ланце) затегнем приликом првог качења плуга толико да кад је плуг у транспортном положају приликом неравног пута (вагаша) полуге не додирују односно не запињу за крампоне гума а то је од 7-10 см.На слици изгледа да су затегнути али погледај навоје на шпанерима,увијени су само 1/3.
За Кикиа-Ја сам написао топлинг под углом 90 степени у односу на гредељ (попречну осовину) како си ти видео да није?!
 
nikt jel možeš u temu tratori staviti slika od svog T-40? I kako te služi, kakav je orač, jel se kvari, kako prednja vuča itd. što više informacija to bolje. Hvala.
 
Ok ali ako mi je pod 90 stepeni onda mi prednja glava ne radi lepo tj. ne poklopi predhodni prohod i ostane " kanal" tj. oranje nije lepo ravno nego sa brgovima i dolinama. Da li si to prepravljao ručicu za zakretanje poprečne osovine.Slikaj to pa postavi. Hvala.
 
Покушај да скратиш десну вертикалу или да продужиш леву тако да ти кад уђеш у бразду попречна осовина буде хоризонтална са земљом(орањем).Стим да захват предње бразде, регулишеш померањем попречне осовине.Ако је велик захват помери је у лево а ако је мали захват десно.Кад је све ово у реду ручица остаје за фину регулацију.Код тешког орања,спорије брзине ако не оставља чисту бразду помери је напред према трактору (као код мене на слици) а ако су услови за орање нормални врати је на средину.
 
To sam shvatio meni poprečna osovina stoji horizontalno , ali kad pomerim plug po poprečnoj osovini da ima prva brazda preklop sa točkom 2-3cm . onda mi topling stoji ukoso i traktor beži na oranje . Ajde molim te uslikaj ono čudo od ručice i ja imam problema sa njom da izbijem onu prokletu kocku. :zli:
A hvala i za knigu , ja sam to već negde video .
 
A da se nije poprečna osovina "okrenula" u čaurama koje je drže, dovoljno je malo pa da se plug ne može dobro naštelovati. Najbolje bi bilo kada bi ti postavio sliku pluga, od napred, sa strane i odozgo.
 
Kako se okrenula u čaurama , koleno je podesivo tj. može se zakrećati od vertikale +/- 10stepeni. Ako sam upravu.
 
To su čaure kroz koje prolazi osovina . Tu ima ne više od 1 zazora.
 
Ne znam kako je to rešeno na tvom plugu, a evo kako je to izgledalo na mom starom IMT-u 701 (preteča 758.20), na tim šrafovima zna da popusti i malo se pomeri. Kažem ti najbolje bi bilo da slikaš plug pa da vidimo položaje.
 
Slikam ga sutra . To misliš na pomeranje levo desno kroz te čaure . Te čaure to sprečavaju. Zar ne.
 
I to, ali ja mislim da se osovina tu okrenula, znači isto ono što radiš sa ručicom, samo se to povećalo zbog "okretanja" osovine i sad pravi problem jer je suviše zakrenut plug, mislim, ne tvrdim. Videćemo na slikama.
 
Nazad
Vrh