Plug - osnovna tema

mityoo je napisao(la):
Moguce da mu je plaz fabricki pod losim uglom, kod mene na kvernelandu 5x10" je plaz bio menjan pa verovatno nije bio dobro napravljen i vukao mi je traktor u desno, pa kad sam prepravio plaz da bolje drzi plug odma je orao kako treba!

Isti problem sam imao na OLT Alkar 2x10" (prodao ga) i OLT Orač2x14" (još ga imam). Kad sam "ispeglo" tj. poravnao plazove onda je sve bilo olrajt, a do tad živa muka.
 
tako zaorava visoku travu da se nevidi a oranje slozeno,jedino tako pokaze svoje mogucnosti pa kad posejes na prolece suncokret ili bilo sta bude ravna njiva kao asfalt.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Moguce da mu je plaz fabricki pod losim uglom, kod mene na kvernelandu 5x10" je plaz bio menjan pa verovatno nije bio dobro napravljen i vukao mi je traktor u desno, pa kad sam prepravio plaz da bolje drzi plug odma je orao kako treba!

Isti problem sam imao na OLT Alkar 2x10" (prodao ga) i OLT Orač2x14" (još ga imam). Kad sam "ispeglo" tj. poravnao plazove onda je sve bilo olrajt, a do tad živa muka.
Isti simptomi hoce jos da se pojave kad su prednji tockovi suvise siroko razvuceni uodnosu na zadnje pa ni neprimetis a traktor ti ide ukoso u brazdi pa i plug vuce ukoso ako ores sa naspanovanim bocnim spanerima!
 
@mityoo: E zato ja svako traktoru kojeg kupim prvo uštimam trap da može u brazdu kako treba. Dozvoljeno odstupanje unutarnje širine između zadnjeg i prednjeg trapa je 5 cm. Samo što mnogi to neprate i nemjere.
 
Ukoliko ores sa obicnim plugom(ravnjakom) onda ti je bitan samo desni tocak...Jer ja levi na ursusu nesmem da stelujem da bude blize jer ce ripna da kaci kardan prednje vuce kad je namotan pun levi volan!
 
todore, kakvi su raonici na tom plugu ja sam imao sličan problem a bio je u raonicima tacnije kovač koji ih je radio nije napravio dobar ugao da prate dasku
 
zeko je napisao(la):
todore, kakvi su raonici na tom plugu ja sam imao sličan problem a bio je u raonicima tacnije kovač koji ih je radio nije napravio dobar ugao da prate dasku
novi su raonici danas idem na njivu pa ćemo videti uzrok
 
Juce doneo iz Delte (Backi Jarak) raonike (3 desna + 3 leva) ,grudii daske i 2 spica za raonike.
Cena prava sitnica,54000 dinara.
Delovi su original Kverneland. Primera radi Hudjik mi je trazio 4000 po raoniku,a originalni kosta 4450 din.
m7gydd.jpg

335f9rp.jpg
 
Posto su grudi daske i koji tip. Kad sam kupovao raonike nisu imali grudi.Uslikaj ako ti nije problem.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I2NYPxe_-cA[/youtube] evo i mog pluga !!! ide ovako dajc sa njim veoma lagano prvom brzom kao rakovica prvom za 1700 1800 obrta stim sto dajc ide 1500 moze drugom brzom probali!!!
 
aj mi recite jel ima smisla sto ore jedan SELjAK ore u tandemu imt 539 i 560, 539 vuce 2*10,a 560 2*12,idu u istoj njivi jedan iza drugog e sad mene zanima kakvo je tu oranje sto se tice dubine jer ferguson ne moze da prati ni brzinu 560 a ni dubinu(ipak je puno za njega 2*10 za duboko zimsko oranje)
ima li to smisla ili ore radi sela da se prica :sta:
 
Strucnjaci za imt plugove, imam pitanje za vas! IMT plug 3x14" klirens 80cm rastojanje izmedju glava 95cm. Koji je to plug? Mislim koja mu je oznaka? Nude mi jedan u zamenu, ima deflektore i tocak od leoparda, bez crtala, u solidnom stanju. Koliko vredi?
 
Po meni najbolje da uzmeš samooštreće raonike iz Čantavira,koristim ih godinama na IMT plugu i nemam loših reči.
@Mityoo Liči na 757-30.Komšija je kupio takav skoro,varen na pojedinim mestima dao za njega 600 evra
 
Originalne potrošne delove za plugove prodaje firma iz Malog Iđoša Bell-Impex.Potrebno je samo pročitati kataloški broj sa starog raonika ili daske i naručiti.Cene su povoljne
 
Nazad
Vrh