Plug - osnovna tema

Zavisi od mnogo stvari,prvo marka, drugo dimenzije, trece oprema, cetvrto stanje .
 
Sto bar resetke,sto bas vogel il lemken. Probaj ako negde imas kvernelanda. Ja sam bio ubedjen da je vogel najbolji dok u nase dvoriste nije usao kvernelkand. Tek sad vidim sta znaci kad plug ore,a nenasdjuje.
 
jedno pitanje drug ima plug 755.3 kao i ja i stalno mu vuče traktor ka uzoranom zemljištu šta uraditi dali pomeriti ceo plug u desno ili ne
 
probano neznam samo na koju stranu pomeriti osovinu što se kače poluge po meni bi trebalo u desnu stranu
 
Ako je plug pravilno uštiman onda nebi smjelo biti kose vuče. Inače ako se mjenjaju daske pa se stave loše iskrojene daske ili ako se previše (u širinu) navaruju čela dasaka onda čelo daske ima tendenciju da vuče plug stalno u neorano tj. plug je stalno "gladan", hvata više nego što treba jer su daske "starije" od plaza. Imao sam priliku popravljati jedan plug IMT 2x14" na kojem je jedan "majstor" navarivao čela dasaka i napravio je to loše. Vlasnik pluga nakon toga nikako nije mogao uštimat plug. Kad sam "okrajčio" daske kako treba plug je orao ravno kao pod špagom.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Ako je plug pravilno uštiman onda nebi smjelo biti kose vuče. Inače ako se mjenjaju daske pa se stave loše iskrojene daske ili ako se previše (u širinu) navaruju čela dasaka onda čelo daske ima tendenciju da vuče plug stalno u neorano tj. plug je stalno "gladan", hvata više nego što treba jer su daske "starije" od plaza. Imao sam priliku popravljati jedan plug IMT 2x14" na kojem je jedan "majstor" navarivao čela dasaka i napravio je to loše. Vlasnik pluga nakon toga nikako nije mogao uštimat plug. Kad sam "okrajčio" daske kako treba plug je orao ravno kao pod špagom.
plug je kupljen 2008god uzorao 1kj i nije hteo više dok ne vidim šta ću sa tim što ima kosu vuču,jel treba plug u desno pomeriti ili ne mislim onu osovinu na koju se kače poluge
Post je spojen: [time]1255518185[/time]
_________________________________________________
case ih je napisao(la):
desnu osovinu treba pomeriti napred
to je već probano ostajemisamo da komplet plug pomerim po meni u desnu stranu šta vi mislite
 
Znači nije dobro uštiman zahvat pluga. Treba vidjeti kolko hvata prednja brazda i ako nije dobar zahvat onda to treba uštimati pomicanjem kompletne osovine na način da se otpuste dva graničnika i šaraf na ručki pa se osovina pomakne lijevo ako hoćeš suziti prvu brazdu ili desno ako hoćeš povećati zahvat prve brazde. Kada govorim lijevo desno pri tome mislim da se plug gleda sa zadnje strane, u pravcu oranja. Kad se to utšima onda se finese uštimaju sa ručkom. Ručka se povlači nazad (koljeno na desnoj strani osovine ide naprijed) i sužava se zahvat pluga. Kad se ručka gura naprijed (koljeno ide nazad) onda se plug zakošava i time se povećava zahvat cijelog pluga.

Valjda si skužio. Premda me čudi što to neznaš rješiti jer vidim da oreš. :sta:
 
nisam imao takvih problema sa mojim plugovima još kad ti neko pametuje kao drugov ćale da je plug napukao pa zato vuče onda ti dođe da ga vratiš njemu pa nek se sam zeza
 
zzivica je napisao(la):
da.ja sam moj 610.14 ustelovo tako sto sam pomerio osovinu u desno i rucicu na osovini skroz prema traktoru i ore kao blesav.
pa ako si prema traktoru onda si mu još povećao zahvat ,probaću kako ti kažeš hvala :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Moguce da mu je plaz fabricki pod losim uglom, kod mene na kvernelandu 5x10" je plaz bio menjan pa verovatno nije bio dobro napravljen i vukao mi je traktor u desno, pa kad sam prepravio plaz da bolje drzi plug odma je orao kako treba!
 
Nazad
Vrh