Plug - osnovna tema

Onda se nisam dobro izrazio ugrađivane su na FOP-ove plugove (spiralne, poluspiralne) , dok je IMT imao drugačije (višlje i kraće-cilindrične)
 
" Stiv " imam isti takav ( skinuta 1 brazda ) i vucem ga sa C360 i cini mi se da je tezak za vuci. Kakve su tvoje impresije ?
 
Braca sa ovakav -1 brazda

2hmixzq.jpg
 
Govorim jer ga koristim odavno ali strika ima neki stari olt sa regent daskama i on ga nosi 3-com brzinom dok se ja patim sa 2-om a ima losiji C355 traktor ( motor ) neznam sta je ili je plug ili moj 360 :), videcemo kad zakacim njegovu speciju
 
Kod mene C-360 ore sa Olt 2x14'' zimsko u drugoj brzini!Nekada davno je mogao ici trecom,ali motor je malko popu... Inace za ugar koristim Olt 2x10 na smicanje i IMT 755.20
 
Danas bio na sajmu u Gudovcu i pitam tamo na jednom IMT standu za IMT plug s Vogel daskama... Lik mi reko da je to bilo i ostalo na dva prototipa i da se to vise ne proizvodi, nego da se u FOP-u samo prave sjetvospremaci po Vogle licenci...

OK, prihvatim igru, odem an drugi stand, jer ta trgovina uvozi sve zivo i nezivo iz Srbije i pitam tam oza takav plug, kad nekim divnim cudom, tamo izlozeni 2x10", 2x12", 2x14" i 3x12" pluga. IMT ram je ostao isti, ili malo doradjen, a daske su FOP, pravljene po VOGEL specifikaciji. Celo je promjenjivo, ide Vogel raonik na njih, i moze se stelati uvinutost daske na onom spaneru iza.

Kad sam trgovcu rak o sto su mi rekli iz konkurentske firme, krstio se i lijevomi desnom, a iza mene stoje ni manje ni vise vec 4 pluga s takvim daskama.

Na natpisnim plocicama pise VOGEL&NOOT, Novi becej a ima i FOP znak utisnut. Oznake su ima V&N 755.2, V&N 756.2, V&N 757.2 itd...

Na naljepnici pise FOP, powered by VOGEL NOOT. Manji plugovi se isporucuju bez povisenja (pera) na daskama, al kako mi je receno da je to tek prva tura i da ce kasnije i na njima to biti ugradjivano, a niti jedan plug ne dolazi s tockom, mora se posebno kupovati.

U HR su cijene slijedece:
V&N 755.2 kosta 6 765Kn = 927€
V&N 756.2 kosta 7 500Kn = 1028€

Brazni tocak IMT kosta 1599Kn = 220€

Za drugo nista nisam pitao, a slike ce biti cim pronadjem kabal od fotoaparata...
 
Jeste težak za vuču u odnosu na Leoparda (Regend) i to osetno , ali je neuporedivo bolje prevrće i zaorava .
 
Mirmag, kakav olt. moj je sa onim samoostrecim kljunom a sasija je kao i ovaj prethodni bez zadnje brazde

Kiki, mozda kad bi brze isao no meda je dosta spor u 2 - goj
 
U brate, kakve ja zemlje imam negdje neidem ni 5 sporom, nego moram 1 brzom, jednostavno nemože se brzo orat, recimo mogu ići i drugom ali malim gasom...
Već par puta sam pokido onu ručku na osovini, na tih 2 jutra redovno ispadaju ''oči'' kugle iz poluga hidraulike, ako je suho da se i lemeš smotat...

Prije mjesec dana oro je otac s 533 i 2x10, u toj teškoj zemlji mali jednostavno nemože, ili se ukopa, ili iskoči iz brazde ili se hoće zapalit.. A na ostalim njivama ako idemo jedan za drugim on 3 spora (nemože 1 brza, jer mora ići duboko kao i ja da bude oranje ok za oko) ja s usrom idem drugom i svaki treći krug ja ga obilazim, tako da to i nije baš presporo...
Ako nemaš puno stigne se poorat sve i drugom..

A ako ti ide lagano s drugom, kvači veći plug pa oreš veći zahvat i kompenziraš brzinu...

Mislim da bi mu 3x10 lego ko budali šamar, samo jeb ga, ko će imat sve... Tip u selu si je na imt-a 2x12 stavio 3-ću brazdu al to mu je previše, a i tip je budala...
 
Potvrđujem! Imam i IMT plug i Leoparda, IMT bolje zaorava ali se teže vuče.
 
@Telnett,izvini nisam bio 2 dana za kompom!Ram je isti,kljunovi klasicni!Ja ljudi nepamtim da sam ikad orao u sporohodnoj brzini na bilo kom traktoru!
 
hurli xa86 je napisao(la):
OLT 2×14 u akciji.orano na nekih 20-25cm...
i630311_Slika0026.jpg

i630310_Slika0020.jpg
Kod mene je ovakav plug i orem sa zetorom 4718,trenutno čekamo malo kiše pošto je zemlja kao beton,ubacit ću koju sliku svega što imam i akcije svih pojedinačnih priključaka,sve što sam pročitao je jako interesantno i poučno za nas koji ne znamo ili nismo htjeli znati.....
 
Nazad
Vrh