Plug - osnovna tema

cekam odgovo za cenu vogel 3puta 35cm stariji je mozda 85 god
 
mityoo je napisao(la):
Ja ovakav lemindov plug jos nisam video!
Posto je nekada Lemind-Proleter radio u sastavu IMT-a BG tako je 90-tih godina poceo da proizvodi i plugove serije 755,756,757 kao i jednobrazne 610 , razlog tome je vreme inflacije i nenaplacena potrazivanja od maticne Firme (citaj IMT-a)a oni su inace proizvodili veci segment delova za iste plugove npr Dasku , Raonik ,Plazeve itd . Ti plugovi se ne razlikuju po nicemu osim navoja na Vijcima kod IMT-a je sitna loza a kod Leminda je krupna tj stardadna. U ovo se mozete uveriti ako pogledate bilo koji Lemindov katalog gde postoje i ovi plugovi u ponudi . Jos da dodam da na njih nisu stavljali nikakve oznake vec njihovim dilerima davali nalepnice za iste i ovi ih lepili na plugove onda kada izvrse prodaju krajnjim kupcima . Inace sada takve plugove proizvodi i jedna privatna firma iz Prokuplja ne secam se imena ciji je gazda u odlicnim odnosima sa rukovodiocima Leminda i od istih je dobio tehnicku dokumentaciju za iste , jos da napomenem da Lemind vise nije u sastavu IMT-a BG i da sada IMT proizvodi plugove 755 i 756 a plugove 757 za njih proizvodi FOP Novi Becej .
 
@Arsa
Hvala ali u tom slucaju nije lemind jer je stariji od 90-e i navoji vijaka su oridžinal IMT sitno.
 
abro je napisao(la):
@Arsa
Hvala ali u tom slucaju nije lemind jer je stariji od 90-e i navoji vijaka su oridžinal IMT sitno.
Onda FOP - Novi Becej i treba da ima oznaku 610.04 ja licno imam takav kuci to su prvobitne oznake kasnije su nastale 755 itd , mogu ti samo reci izvarendni plugovi neznam razlog ali su bolji od orginal IMT-eovih
 
Arsa je napisao(la):
Onda FOP - Novi Becej i treba da ima oznaku 610.04 ja licno imam takav kuci to su prvobitne oznake kasnije su nastale 755 itd , mogu ti samo reci izvarendni plugovi neznam razlog ali su bolji od orginal IMT-eovih

U kom smislu kvalitetniji? Lepše rade ili je kvalitet materijala bolji?
Ja imam i 756 i 610.07, i ne vidim nikakvu razliku.
 
Moj novi plug :cool:
2mwcidh.jpg
oaytfn.jpg

Post je spojen: [time]1252317887[/time]
_________________________________________________
 
Ajde znalci, jel se meni čini i su ovo neke drukčije daske, plug je god nas 10tak godina, mijenjali smo leoparda 2x10 za ovo jer je bio mal, a tipu odgovarao za 539.
I što se da vidjet iz oznake... plug je 2x12, ore dobro, tu nemam povišenja, puko nosač, i ona fak plastika, mora stari napravit..
 
Da li je fop ikad pravio dask ?Mislim da su i oni koristili lemindove.
 
Nazad
Vrh