Plug - osnovna tema

stiv je napisao(la):
Izgleda da nije M-1020 već M -950,ali svejedno treba da odem da ga vidim.Taj ima 952 i teško ga vuče .

podaci koje sam ti napisao vaze za M 950 jer je moj bio takav. Onda razmak medju pluznim telima nije 102 nego 95 cm.

Pa ako taj 952 vuce tesko M950 ( najmanji zahvat 96 cm ) onda nece ni L950 ( najmanji zahvat 90 cm ) vuci bogzna kako bolje.
 
Hoću, samo ja ne uzimam Poljoprivrednik pa se moram raspitati po komšiluku ko ima pa da slikam.
 
Pre neki dan kupio plug 756.30
lxoxi.jpg
 
Ja imam dva dvobrazdna 756 pluga. Od kad sam kupio Leoparda jedan 756 mi je višak. Prvo sam mislio da ga prodam ali sad sve više mislim da ga ostavim i kasnije napravim jedan trobrazdni ukoliko nabavim jači traktor.
Montoya, koliko je dugačka kolenasta osovina kod tog trobrazdnog, da li je ista kao i kod dvobrazdnog i ako možeš da slikaš kupu sa prednje strane. :ppozdrav:
 
Biće sutra slika.Vratilo na mom plugu je potpno isto kao na 757.20,mada viđao sam i sa vratilom kao na dvobraznom 756.Plug sam platio 700e ali je stvarno kao nov,prvi ranici.Dukej zašto ne ubaciš u taj 560 motor od 577 odlična kombinacija,ja sam imao
 
Ja sam pre neki dan kupuo OLT-POSAVAC 3*30cm koji je stojao napolju 15god sav je korodirao,ima 3 crtala i ima isti ram kao 756,sad ga čistim i onda ću da ga farbam,da li znate da li mu odgovara točak od IMT-a.cena - 450eura.
 
Trebelo bi da odgovara ako je ram isti kao kod IMT.A i ako nije raspored šrafova isti može se i razbušiti ploča od točka i onda namontirati.Bolji ti je točak od Leoparda.Ja sam na IMT stavio taj točak i samo sam jednu rupu dodatno probušio.Točak od Leoparda je jači teži sa punim materijalom a ne cev i ima ležajeve na točku a ne samo biksna kako je kod IMT.
 
@ Montoya

Odavno se već nosim mišlju da ubacim motor od 577 u moj 560. Čak sam se i ovde na forumu raspitivao pošto bi se mogao naći takav motor.
Međutim i dalje bih imao veoma bučan traktor a ja imam na oba uha oštećene slušne živce. Kad sam bio na kontroli sluha ovog leta doktor mi je savetovao da se strogo čuvam od buke kako ne bih pogoršao situaciju sa sluhom. Ja inače u traktor ne ulazim bez antifon slušalica (mada sam primetio da se neki ljudi krste kad ja prođem traktorom sa slušalicama na ušima - misle valda da je to neko pomodarstvo ili šta ja već znam a ne znaju da mi je to preka potreba), no desi se ponekad da ih i zaboravim ili namerno skinem kad idem kroz selo a i nije ih baš ugodno nositi duže vreme naročito leti. Zbog toga, hteo ne hteo, (iako nemam potrebu za drugim), moram menjati IMT za neki udobniji (čitaj tiši) traktor. Samim tim, sa normalnom kabinom bih se rešio i prašine u traktoru - na IMT-u sve zjapi (iako sam ga ja malo zašuškao) pa kad se radi po suvom u kabini bude oblak prašine...
Pošto ne mogu priuštiti nov traktor, od polovnih sa normalnom kabinom (odvojenom od kućišta traktora) su samo Zetor i Belorus (zapadni su mi preskupi). Tako da polako gledam po koje ponude pa čim se malo skupi ::novac:: IMT dobija naslednika. Da mi nije ovog problema i 560 bi mi bio sasvim dovoljan a da ne govorim sa ubačenim motorom od 577.
 
Zato nov zetor kosta 3x vise od rusa. Rujan ostaje rujan i najbolji traktor,ali samo u srbiji,nazalost.
Jel tu zahvat 3x30,ili...
 
Da,zahvat je 3x30.Nije kriva,čini ti se zbog prašine i ugla,inače probao sam ga,uzorao sam oko 3,5h strnjišta ide odlično i lako,20cm dubine IMT 577 2 brza 1600-1700o/min
 
MONTOYA je napisao(la):
Da,zahvat je 3x30.Nije kriva,čini ti se zbog prašine i ugla,inače probao sam ga,uzorao sam oko 3,5h strnjišta ide odlično i lako,20cm dubine IMT 577 2 brza 1600-1700o/min
Jel to fabricki na 30 cm. Da li postoji 756.30 i na 35cm.
 
Nazad
Vrh