Plug - osnovna tema

todor je napisao(la):
Milos.mtz je napisao(la):
Dal neko zna mozda koliko u vaitu kosta novi voogel l950
nazoveš 021 6215302 i tražiš jovanović karanfila on je za plugove
Post je spojen: [time]1249841594[/time]
_________________________________________________
9h6lu8.jpg
evo malo imt 755.3 sa imt 567
Post je spojen: [time]1249841804[/time]
_________________________________________________
vez0hf.jpg
i kako izgleda oranje
e ovo je idealan plug za rusa .. to je 3x12"?
 
N
kombajner je napisao(la):
taman mislio da pitam kako funkcionise ali nisi jos isprobavao, odlicno zamisljeno ali sta mislis da postignes time? zbog dubljeg oranja ili bolje brazde sta??
Pa na samu dubinu neće uticati već na čistiju brazdu, i ono što mu je i namena ,da čuva dasku.Kad budem isprobao biće slika.Jeste da smo to radili sami(nije fabričko)ali je po uzoru na jedan veliki vogel iz firme gde radim.spoljnu ivicu koja ide do neoranog zemljišta smo tri puta prešli sa tvrdom elektrodom(žuta 303),a unutrašnju malo skinuli pod uglom.Na taj način bi trebao da se dobije efekat samo-oštrenja.Pa i ako ne bude radilo lepo,ili se krivilo,blic u ruke i vratimo u prethodno stanje.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zzqtNaTbADE[/youtube]
euo sta sam ja uradio na mom plugu pogledajte pa prokomentarisite :ppozdrav:
 
Od silne prašine se jedva i vidi šta se tamo dešava.
Čini mi se da se ta zemlja lako obrađuje, čim je on tako lepo ravna.
Svka čast na jednostavnom rešenju.
 
Lepo i praktično. Koji je to plug? Ako možeš stavi i koju sliku pluga i tog valjka.
 
neznam ni ja tacno mislim da je leopard,al nema kacenje za topling kao leopard.Sad me neki cica zvao za garenje veceras idem gariti pa ce biti jos slika.Idite na temu traktori,koji traktor koristite pa cete viditi malo ruskih masina.
Post je spojen: [time]1250545159[/time]
_________________________________________________
evo malo slika sa danasnjeg garenja
1zez3ps.jpg

cm70z.jpg

zv1qw8.jpg

29nv5ee.jpg

nadam se da primetite razliku
2zplegk.jpg

mtv0g2.jpg
 
evo i mojih plugova

292of82.jpg


ovoga možete videti na temi olt

219uyaw.jpg


2z3t6rs.jpg



a ovo je ruski, njega sam dobio kao poklon od Agropanonke uz rusa, s njim samo garim, dobar plug pogotovo što je gratis ::namigivanje::
 
Ja imam Vogelov L-950 trobrazni uzorao 60-tak,a imam ponudu da menjam za M-1020 TROBRAZNI koji je stariji godin dana od mog i nek je uzorao do 100 jutara ,glavu za glavu,inače imam MTZ-1025RM.šta mislite dal bi bilo pametno da menjam.
 
imas u temi oranje kresov plug vogel M1020 kako ore sa torpedom 9006 i taj plug ti ima vece medjupluzno rastojanje(l950 ima 95cm a m1020 ima 102cm) i ima drugacije podesavanje ima onu tablu sa rupama i srafovima i vlaknastim rukavcima ili toplinzima kojima podesevas plug i mislim da ima veci klirens ali nisam siguran,dok su daske na oba pluga bilo da je L950 ili M1020 potpuno iste,tako da ako oces mozes ga menjati za taj plug i rus ce ga vuci jednako kao i L950.
 
Mislio sam da bih jer osim što je veći i skuplji je u startu 1250eura,samo da ima i taj zahvat od 14 coli.
 
stiv je napisao(la):
Mislio sam da bih jer osim što je veći i skuplji je u startu 1250eura,samo da ima i taj zahvat od 14 coli.

uzimaj 1020 ako možeš on ti ima zahvat 12,14,16,18
 
Imao sam od V & N plugova i M i L.

Phoenix ti je objasnio da taj M ima veci razmak medju pluznim telima. Na tom plugu se zahvati podesavaju na 32, 36, 40 i 44 cm. Imas na plugu dva toplinga. Jedan koji se nalazi napred sluzi za podesavanje zahvata prve glave, a drugi je sa strane i sluzi za podesavanje ugla pluga. Ima sve to i na L ali se mora onaj sraf prebacivati dok na M se to mnogo jednostavnije i lakse steluje. Klirens na M je veci za 6 cm i ima jacu gredu i napred ima onu veliku piramidu sa mnogo rupa gde mozes piramidu jos da poremis u stranu ako ti nije dovoljno ono podesavanje na prednjem toplingu ( ali veruj mi da je dovoljno). to je to.

u svakom slucaju MENJAJ, ali ako imas mogucnost pre trampe ga isprobaj da se ne desi da ti se ne svidi pa da mi budemo krivi.
 
Decki, ajde, molim vas da mi netko napise ako zna tocnu informaciju, je li moguce u Srbiji kupiti IMT plug 2x12" s Vogel daskama i lemesima. Oznaka pluga je 610.991



Koga god ovdje pitam, svi kazu da takav plug ne postoji, neki kazu da nije moguce, drugi pricaju da je to sa slike samo prototip, a citam ovdje da je netko kupio takav plug, al ne mogu vise naci taj post...

Interesiram se za novi plug i zbog malog traktora trebam i mali plug, tako da bi ovaj bio idealan.

Svaka informacija u vezi ovog pluga je dobrodosla!

unaprijed hvala!
 
Izgleda da nije M-1020 već M -950,ali svejedno treba da odem da ga vidim.Taj ima 952 i teško ga vuče .
 
zzivica je napisao(la):
imaju od skoro jer je vogel kupio imt-fop u novom beceju i proizvode takve masine pa sad mozes da kupis sa njihovim daskama.

Dakle, proizvode se i mogu se kupiti u slobodnoj prodaju takvi IMT plugovi?

To mi je vrlo drago cuti, jer kako mi se cini da cu ove jeseni orati novim plugom ;)
 
Mislim da u Poljoprivredniku čak ima i reklama za te plugove. Videću u ponedeljak ko ima neki primerak pa ću slikati oglas i okačiti ovde.
(Za one koji ne znaju, "Poljoprivrednik" su novine sa poljoprivrednom tematikom.)
 
E, daleko je meni Becej...

U ponedjeljak odmah zovem "lokalnog" imt dilera i pitat cu za cjenu pluga s tockom i da mi ga dovezu kuci...

Ako bude ispod 1000€, ja ga kupujem, jer ovaj moj je srednja zalost jer je stvarno vec izradjen i previse...

Hvala za ovu informaciju


Dukej, ajd, ako ti nije tesko, poslikej oglas, bas da vidim sta kazu ;)
 
Nazad
Vrh