Plug - osnovna tema

Pa ti imaš "samo" Rusa,a ne Case.Kako jednom to već ne shvatiš. :haha:
Možda je uži :sta:
 
šandor je napisao(la):
Ja orem sa Rusom i sa istim Vogelom kao Johni , i meni zadnja glava odnese pola traga od zadnjeg točka . Ili je kod mene više nego 105 cm.
To sam hteo i ja da kazem! Ja orem sa leopardom 3x14"(105cm) i odnese mi pola traga levog tocka a prva brazda nije veca od ostalih(videlo bi se po oranju)....
 
Meni hvata 105cm imt 757.3 i skida mi do levog točka Mtz 892. Jednostavno izmerite od unutrašnjeg desnog točka 105 i videćete dokle treba da zahvata. :ppozdrav:
 
@sandor meni je zahvat pluga 105cm a i unutrasna dimenzija zadnjih tockova je oko 105 cm tako da tolko i plug zahvata a rus je uzi od kejsa i zato ti se cini da zahvata vise ili ti je podesen na 40cm po glavi :sta:
samo sto moj plug ima nesto manje daske pa se lakse vuce nego tvoj sto ima vece daske i raonike :D
 
ne kazem da je tvoj rus uzi od kejsa ali ako sandorov hvata do pola traga zadnjeg levog tocka on mora da je podesen na 120cm a ako je na 105cm onda hvata od tocka do tocka ako st osi rekao,i to je ok,svaki vogel plug je dobar i izdrzaljv ali je pomalo lagan jer moj ima oko 400kg i nece se zarivati u zemlju kad je tvrdo ali juce sam orao jako suvo i tvrdo zemljiste i prva prednja glava mi je isla na oko 30 35cm a treca na oko 20cm i nije mi se ni jedan sraf polomio samo se daska drmala i raonici su bili vruci ali nije se nista polomilo ili iskrivilo a ako sam spustio dublje traktor je proklizavao i bilo mu je tesko pa sam orao kolko je islo ali svakako svaki vogel plug je dobar za zaoravanje svega i lako se vuce

evo nesto za clana DUKEJA da pogleda kako imt 560 (kao i njegov) vuce 3 brazde vogel i to sam bez vozaca !ajde pogledaj pa nek se uveris da ja nisam jedini koji snima traktor kako sam ore :ppozdrav:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5S2z3YFckwQ[/youtube]
 
Johny CASE IH je napisao(la):
evo nesto za clana DUKEJA da pogleda kako imt 560 (kao i njegov) vuce 3 brazde vogel i to sam bez vozaca !ajde pogledaj pa nek se uveris da ja nisam jedini koji snima traktor kako sam ore :ppozdrav:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5S2z3YFckwQ[/youtube]

Tek je kod ovog IMT-a opasno ulaziti/izlaziti iz traktora u pokretu. Pogledaj samo kakvu kilavu papučicu ima. Tu lako sklizne noga. Ja sam jednom skoro razbio nos kad mi je skliznula kaljava čizma sa takve papučice (prilikom ulaska u ugašen traktor) pa sam je prvom prilikom izmenio i sad je široka i pristupačnija.
I još nešto da ti kažem. Nemoj da ti bude izgovor, da nešto što ne bi trebalo da radiš, rade i drugi. Jer ako, (ne daj Bože), nešto krene naopako, posledice ćeš snositi ti a ne drugi. :nono:

Inače lep je ovaj IMT sa klipa i ima odličan zvuk. Ali nije kao moj. Ovaj ima rotaciju i rade mu gasni amortizeri na zadnjem staklu! :haha:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
svaki vogel plug je dobar i izdrzaljv ali je pomalo lagan jer moj ima oko 400kg i nece se zarivati u zemlju kad je tvrdo ali juce sam orao jako suvo i tvrdo zemljiste i prva prednja glava mi je isla na oko 30 35cm a treca na oko 20cm

he,he , eto ljepo sam vam govorio da je vogel prelagan

Johny CASE IH je napisao(la):
standardni plug vogel noot L 950 ima 325kg sa tockom adapterom i deflektorima bez pretpluznjaka i crtala a moj plug vogel noot L950 ima svu opremu osim crtala znaci ima pretpluznjake koje su teski bar 25kg po telu x 3 to je 75kg + 325g sam plug to je dodje ravno 400kg i jos ako bi smo dodali i crtalo imao bi preko 420kg ali to mi ni netreba jer i pretpluznjake rade kao i crtalo i taj plug ima masu od 400kg i nije bas lagan i napravljen je od kvalitetnog materijala

aha vidim da si promjenio priču , prije par dana je bio dosta masivan i težak plug
 
Po mom mišljenju ne igra težina pluga baš toliku ulogu u tome hoće li se on zarivati u zemlju ili neće. Veći uticaj (opet po mom mišljenju, što možda i nije tačno - nisam stručnjak) ima ugao raonika u odnosu na zemlju i eventualno kompletan oblik celog plužnog tela.
Kao primer navešću plugove sa kojima sam ja radio a to su Leopard 14" i IMT 756 12". Kod IMT 756 pluga je veći ugao pod kojim raonik ide u zemlju i taj plug je odmah po spuštanju meni išao u zemlju (i to odmah na punu dubinu) ma koliko ona tvrda bila. Kod Leoparda je ugao između raonika i zemlje manji ("paralelniji" je sa zemljom u odnosu na IMT plug) i plug ne uđe u zemlju odmah već postepeno tone do pune dubine. Zbog toga je kog Leoparda milina raditi uvratine na kraju oranja dok je kod IMT-a to gadno, odnosno može ispasti iz traktora od ljuljanja jer na početku svake brazde ostaju velike neravnine. Podrazumeva se da su na oba pluga raonici u ispravnom stanju, odnosno naoštreni i pravilnog oblika.
Taj ugao raonika kod ovih plugova nosi sa sobom i dobre i loše strane. Npr. kod IMT-a plug lakše ulazi u zermlju ali se zato teže vuče (otprilike 12" IMT i 14" Leopard se jednako teško vuku), dok se Leopard lakše vuče ali čim se malo istupe raonici ili je tvrđa (ugažena) zemlja plugu treba mnogo više da se zarije do pune dubine pa onda treba raditi veće uvratine.
Koliko sam ja gledao oranje sa Vogelovim plugom (jer ga ja nemam), video sam da se ponaša kao Leopard u delu zarivanja u zemlju prilikom spuštanja pluga.
 
moj vogel se isto tesko zariva u zemlju narocito kad pocinjem otvarati brazdu ili ako orem nesto tvrdo i suvo onda se mucim da stalno skracujem i produzavam toplink jer kad pocinejm otvarati brazdu moram suziti gornju topling polugu pa onda kad otvorim brazdu onda morao opet produziti topling da bi trece pluzno telo islo malo dublje u zemlju jer kad pocinjem orati prvo pluzno telo mi ide na 25 30 cm a zadnje na 15cm a kad otvorim brazdu onda produzim toplink i onda rade sva pluzna tela na istoj dubini,ali ako bi imao hidraulicni toplink onda se nebi mucio sa zarivanjem pluga u zemlju jednostavno bi ga regulisao iz kabine :D
imam i ja plug imt 756 s kojim orem samo bastu ili uvratine kad vogel nece da udje ali taj se lakse zariva u zemlju i zetor od 50ks ga lako vuce ali ne zaorava tako dobro kao vogel i ako treba sa imt 756 da se ore tvrda i suva zemlja on oce da se polomi ili da se daske iskrive jer nemaju tu debljinu kao vogel jer imt 756(koji je kod mene uzorao 300kj) ima debljinu daske 5mm a vogel (koji je uzorao svega 150kj) ima debljinu daske 8mm i to se dobro oseti kad se ore tvrdo ili suvo zemljite da se daska nedrma kao na imtu i vogel svakako bolje zaorava masu i lakse se vuce od bilo kog imt pluga :ppozdrav:
 
sigurno vogel lakše ide nego imt to pričaj nekom drugom do juče si orao sa imt plugom a sad mi tu nešto lupaš o vogelu za tvoj vogel ja imam dva imt 755.3 tako da bolje ćuti jer dosta si filozofirao svima
 
Po meni Vogeli su preduvani plugovi kako po ceni tako i u radu.Ovde u selu ih baš dosta ima i neki ih hvale a neki kude tako da ipak plug treba kupovati spram vrste zemljišta koje se njime obrađuje
 
Maticu onda treba kupiti bar tri pluga posto imam svakakve zemlje ili kako kverneland predlaze kupis jedan plug a vise tipova dasaka pa po potrebi menjas.
 
kiraj je napisao(la):
Maticu onda treba kupiti bar tri pluga posto imam svakakve zemlje ili kako kverneland predlaze kupis jedan plug a vise tipova dasaka pa po potrebi menjas.
I onda svaki drugi dan da menjam daske? :nono: :nono: Ja drzim po dva pluga za svaki oracki traktor! Za ursusa imam leoparda 3x14 za laka zemljista i kverneland 5x10 za ugarenje i rit stime sto petu glavu po potrebi skidam ako je puno teaktoru!
 
Kada pogledaš i dođe mu tako ali ko će to još raditi da kupuje desetine plugova ili dasaka za jedan plug.Ja sam zadovoljan IMT-om i Overumom mada me kolega ubeđuje da uzmem Regenta a Overuma zalivadim.Ovde niko nema Regenta pa nisam nikako pametan šta da radim.Zna li neko od vas kolega kakvi su Regenti orači?
 
Matić je napisao(la):
Kada pogledaš i dođe mu tako ali ko će to još raditi da kupuje desetine plugova ili dasaka za jedan plug.Ja sam zadovoljan IMT-om i Overumom mada me kolega ubeđuje da uzmem Regenta a Overuma zalivadim.Ovde niko nema Regenta pa nisam nikako pametan šta da radim.Zna li neko od vas kolega kakvi su Regenti orači?
jako dobri ja sam imao mali oltov 2x25 ali sa regentovim daskama mali ferguson se igrao sa njim
 
Ja imam 4brazdni regent od 16 coli stoji mi jer nemam cime da ga vucem... mozda ga i prodam ako dobijem za njega koliko sam ga platio!
 
Nazad
Vrh