Plug - osnovna tema

Čugi je napisao(la):
Koja mašina ga vuče? Daj malo više podataka o sebi :bravo:

Taj plug vuce Fiatagri 180-90 ( 180 ks ), inace sam iz Jermenovca opstina Plandiste u juznom banatu, obradjujem oko 370 jutara zemlje. To je to ukratko o meni.....imam dosta mehanizacije ako vas zanimaju slike mogu da postavim, samo da se prolepsa vreme pa da ih uslikam.

Vidim da se spominje Rus sa dvobraznim plugom obrtacem. Evo moje kombinacije: Mtz 82.1 ( 99 god. ) i Vogel & Noot

214poqf.jpg
 
Imam plug IMT 757.2 koji sam kupio nov pre 3 meseca poorao sam 14-15 jutara , da li neko od Vas zna koliko bih mogao dobiti za njega ?
 
Posto je plug trobrazni obrtac?? i koje marke postoje i koje su najbolje?
i koliko je obrtac skuplji od obicnog pluga?
 
U cemu sve i da li je obrtac bolji od obicnog pluga nemam nikakvog iskustva sa istim i kakav bi trebao za 577 trenutno koristim 757.20 ?
Ima li negdje link na kome je detaljno objasnjeno podesavanje pluga ja sam nasao ovako nesto nije da ja neznam podesit plug daleko bilo nego da vidim kako to rade skolski a imam nesto i veoma teske zemlje za orat pa nije bas lako podesit plug na takvoj zemlji


[youtube]ALCb2tBkDAo[/youtube]
 
Sa plugom obrtacem kada oremo nema razora ni slogova,vec se plastica uvek baca na istu strani i to se zove ravno oranje,sto je lakse za dalju dopunsku obradu.
 
Znam za to,nego da li ima jos nesto zbog cega je bolji od obicnog ili je samo u tome prednost (ravno oranje)
 
Brže se poore ako su u pitanju velike parcele jer nema kruženja, pored gore navedenog to je sve.
 
Hitno mi trba savet ili referat kako da odrzavam i cuvam noseni dvobrazni traktorski plug po zavrsetku rada !!!
 
operes ga uzmes krpu izribas dasku da se sija ko ogledalo uzmes ttavatnu mast namazes nemoj da stedis na masti i garaziras
 
moj pluh nikad nije garaziran odmah posle rada ga premazemo,a ispod raonika stavimo daske drvene i njegove daske pokrijemo,plug je super imt 756 visoki klirens
 
A da se posle mazanja toat mašću, postave listovi novina kao dodatna zaštita. Neznam, ali sam tako čuo da rade. :cao:
 
Nazad
Vrh