Plug - osnovna tema

cici mani ga jel vidis da nas malo farba,prvo kaze da je orao preko 30cm,onda kaze da ne moze od tocka dublje od 30cm,pa onda da foton ne moze dubolje od 30 jer nema snage,ma laze...
i moj 560 vuce 756 i taman mu ide lepo,a ujakov 560 fop 610.14
 
i sad to malo zetorcica da vuce 756 i igra se,a da foton od 80-85ks ne moze 3 brazde...
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246313778[/time]_________________________________________________
u sunce ti al vreme leti,sad dan traje 50min :sta:
 
Ne moze dublje od 30 cm zbog tocka?

Imao sam isti takav plug i kad se od gore videlo 7 rupa to je bila dubina od oko 30 cm i rus je onda vec imao velike problema da ga vuce. Da sam hteo i mogao da ga vuce isao bi i 40+ cm u zemlju sa tockom. Ako ne moze sa tockom preko 30 onda ti nesto nije dobro podeseno, najverovatnije da ti je desna hidraulicna poluga previse spustena.
 
Janko, uhvatili su te da, hmmmm.... govoriš pomalo suprotno od iskrenosti i istine...

Sada me mrzi da sređujem, ali daj se malo kontrolišite.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
kako mislis kojim sam orao ?pa lepo sam napisao sa plugom imt 756 i zetor 5211 od 47ks ga je vukao trecom brzinom i ako bi mu spustio preko 25 vec bi imao muke dok kejs ima duplo vise konja od zetora i taj ce sa vogelom da peva i na 30 cm i brzinom 10kmh
Ajd ne seri, trećom jedva vuče 20d tanjuraču... IMT 542 zaoore tog zeku, preljen je za oranje, drugom pomalo sporo a trećom kuva u kileru.. 7211 u mom kraju vuče 756 trećom i to samo po ravnom ili niz brdo, uz brdo nemože (u biti može, ali dimi i ode temp.)...

I nepričaj dok neprobaš, da nebi bilo da će foton obavit jesensko oranje

cicimoric je napisao(la):
Johny CASE IH je napisao(la):
kako mislis kojim sam orao ?pa lepo sam napisao sa plugom imt 756 i zetor 5211 od 47ks ga je vukao trecom brzinom

pu jebemti zemlju moj 6911 ( 64.5 ks) sa 756 je uglavnom orao u drugoj brzini samo u laksoj zemlji je mogao da vuce u 3

E baš to, ja s ursusom 360 iz druge isto ne izlazim imt 2x12, osim na dva komada gdje ide 5 spora (brža je od prve, a sporija od druge)
 
todore smiri se brate :D iskuliraj...

Phoenixe
brate stalno vices nemojte da kvarite temu a ustvari je ti pokvaris svojom pojavom i napravis pometnju svojim teorijama bez pokrica ....

Edited by Mityoo: Obrisana gomila off topica! Molio bih clanove foruma da se uzdrze od pisanja istih ili da koriste za to istoimenu temu!
 
e ovako da kazem pre nego sto smo kupili fotona,orao sa zetorom 5211 koji ima 3 cilindra i 47ks i on je vukao imt 756 zahvata 60cm u glavnom u trecoj brzni i na dubinu od 25 a kad sam zeleo dublje onda sam isao drugom ali druga mu je dosta spora ali treca mu je idealna brzina za oranje u laksim zemljama dok u teskim zemljistima sam uvek orao drugom,i nisam isao preko 25cm i islo je bez problema
zatim kad smo kupili fotona od 85ks i razradili ga jesenje oranje je orao sa vogelom od 3 brazde zahvata 105cm na dubini od 25cm i lakse i teske njive i uvek sam isao u 1direktnoj brzini sto dodje oko 6 7 kmh,a kad sam zeleo orati do 30cm foton se malo mucio i grejao u 1direktnoj brzini i onda sam dao u 4 sporu brzinu i onda je islo lakse samo sto je isao dosta sporo kao zetor drugom brzinom,pa sam orao s njim kolko je mogao u 1direktoj brzini i to je bilo uglavnom oko 25 27 cm,i sve je bilo ok
sada imamo kejsa od 95ks koji ima snazan motor i koji ima dobar raspon brzina i mogao bi orati brze od fotona i zetora jer ima bar 3 orace brzine i to 2rang 3brzina to je oko 6,7kmh,zatim 2rang 4 brzina to je oko 10kmh,i 3rang 1 brzina to mu je oko 8kmh,i te brzine su pri 2000obr,motora, tako da necu sad da pricam napamet kolko bi mogao da vuce jer jos nisam probao ali probacu s njim najpre da preoravam vec orane njive i tamo cu videti prve rezultate a kasnije kad se dobro razradi ide u zimsko oranje i tada cu videti kako ce se pokazati :ppozdrav:
 
ubuduce pisi ovako smislene poruke i nece biti problema....


Edited by Mityoo: Opet sam morao da brisem OFF TOPICE!! :udri: :nono: :zli:
 
vazi mihailo nema problema nece biti vise off :ppozdrav:

pogledajte kako oru profesionalci i kako dobro podese svoj plug pa im je brazda ovako ravna :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=XImTOJSXkGo[/youtube]
 
a rade ljudi posao nema sta da se zameri. :D ja mislim su ti takmicarski pliugovi malo drugaciji od obicnih,imaju tegove i vise zakrivljene daske.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
e ovako da kazem pre nego sto smo kupili fotona,orao sa zetorom 5211 koji ima 3 cilindra i 47ks i on je vukao imt 756 zahvata 60cm u glavnom u trecoj brzni i na dubinu od 25

Ovo je nemoguća misija. Koristio sam isti plug sa Ursusom 355, koji ima iste brzine kao i Zetor i približno istu snagu, i oranje ide samo u drugoj brzini.
 
zašto onaj prvi takmičar ima toliko razmaknut levi točak? a posle ga je uvukao
 
Sto se natjecanja u oranju tice, to su posebni plugovi sa jako uvinutim daskama, prilagodjeni su sporom oranju, dakle s tim daskama orati normalnom brzinom... Vrlo losa stvar.

Tocak je izbacio van, da mu traktor u brazdi bude stabilniji, jer kad uski traktor naidje na rupu, plug ce se vise pomaci, nego kad rasireni traktor naidje na istu tu kvrgu. Prednji most se neovisno giba i on ostaje na normalnoj sirini...

Kasnije ga je uvukao, jer po pravilniku natjecateljskog oranja kad zavrsis oranje smije se na njivi vidjeti samo jedan trag tockova.
 
branko je napisao(la):
Johny CASE IH je napisao(la):
e ovako da kazem pre nego sto smo kupili fotona,orao sa zetorom 5211 koji ima 3 cilindra i 47ks i on je vukao imt 756 zahvata 60cm u glavnom u trecoj brzni i na dubinu od 25

Ovo je nemoguća misija. Koristio sam isti plug sa Ursusom 355, koji ima iste brzine kao i Zetor i približno istu snagu, i oranje ide samo u drugoj brzini.

Samo što je ursus još življi od tog zeke i opet trećom neide, bird laže... Ili mu je cm puno manji od SI sustava..

btw.
A kad sam reko da se foton pregrijava, prvo je rekao da nije istina, pa me kasnije pitao šta treba napraviti... Zato moj kum još uvjek silira s IMT-om 577 (koji plače za generalnom, opet) a foton i 533 vuku prikolice.
 
Evo mog rotora privodi se kraju. :D

30jsgsz.jpg


2vaz4n5.jpg


qzlz7l.jpg
 
ne izgleda lose. a jel imas neku regulaciju dubine za taj valjak. i dal ti ne bude podizao plug?
 
Ima dve regulacije a rotor nema snage da diže taj plug težak je a i Ruja ga vuče ili nosi.Sve je provereno i još urađene neke modifikacije.
 
Nazad
Vrh