Plug - osnovna tema

pa hvala bogu da je teži plug a za vuču ti je isto
 
577 91g 10+2 nisu isti uslovi oranja bili vogel je orao suvo strnjište a IMT posle kiše i išao je lakše pa sad da ne bi ja opet pozajmljivao jedan pa drugi pa treći...da ih ove godine isprobam u istim uslovima zato sam i pitao šta se dobija dužinom pluga a šta gubi. P.S.Mislio sam "teži"vući ne na kilo
 
ja sam orao kod jednog coveka sa imt 577 stari tip sa vogelom 3*14" i nije mu bilo svejedno ali je isao .... pretpostavljam da bi mu 3*12 bilo IDealno
a sto se tice duzine.. nema tu neke velike mudrosti ,sto su udaljenije glave jedna od druge manja je verovatnoca da ce da se zagusi
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246300901[/time]_________________________________________________
pardoniram pogresio sam nisam orao nego sam gario na oko 15-20 cm ,zato kazem da bi mu bilo idealno za 3*12 za garenje i za zito a 757.2 bi mu bilo odlican za duboko oranje
 
Ma samo uzmi da bude veliki razmak između glava, i što veću visinu pluga, zašto da se mučiš sa zagušivanjem na njivi...
 
moj plug vogel noot farmer 3s L950 ima rastojanje izmedje glava 95cm ali po meni bi trebalo da je bar 105 i klirens mu je 72cm pa kad orem duboko nepaljenu kukuruzovinu onda oce da se zagusi zbog manjeg klirensa tako da ako kupujes vogel uzmi farmer m105s sa vecim klirensom od 85cm i medjupluznim razmakom od 105cm i nece biti nikakvog gusenja :D
 
Johny CASE IH je napisao(la):
moj plug vogel noot farmer 3s L950 ima rastojanje izmedje glava 95cm ali po meni bi trebalo da je bar 105 i klirens mu je 72cm pa kad orem duboko nepaljenu kukuruzovinu onda oce da se zagusi zbog manjeg klirensa tako da ako kupujes vogel uzmi farmer m105s sa vecim klirensom od 85cm i medjupluznim razmakom od 105cm i nece biti nikakvog gusenja :D
Ma znam imam takav isti plug, mala je to visina, zato ga i prodajem. Muka je kad počne da guši, nema tu ništa od posla. Ovaj drugi vogel 3x ili 4x je druga priča, prava stvar.
 
na mom se gusi samo kad zaoravam tarupirano sirkoviste :udri: :zli: i onda ima problema sa gusenjem normalno sa svakim plugom bilo koje visine jer sam gledao i kako radi kuhn multi master 4 brazde obrtac nepaljenu kukuruzovinu i njemu se gusilo upocetku dok nije otvorio brazdu a kasnije je sve islo lakse,tako da i klirens na mom plugu od 70 cm je dovoljan za duboko oranje naprimer kukuruzovine ali popaljene bez biljnih ostataka i ako ima dovoljnu brzinu od 8 do 10 kmh oranje je veoma dobro i kvalitetno uradjeno i sa mojim vogelom samo sto je problem kod mene da foton nemoze da vuce plug brze od 6 7 kmh a kejs bi mogao i 10kmh bez problema i to oranje bi bilo extra :D
 
Johny CASE IH je napisao(la):
na mom se gusi samo kad zaoravam tarupirano sirkoviste :udri: :zli: i onda ima problema sa gusenjem normalno sa svakim plugom bilo koje visine jer sam gledao i kako radi kuhn multi master 4 brazde obrtac nepaljenu kukuruzovinu i njemu se gusilo upocetku dok nije otvorio brazdu a kasnije je sve islo lakse,tako da i klirens na mom plugu od 70 cm je dovoljan za duboko oranje naprimer kukuruzovine ali popaljene bez biljnih ostataka i ako ima dovoljnu brzinu od 8 do 10 kmh oranje je veoma dobro i kvalitetno uradjeno i sa mojim vogelom samo sto je problem kod mene da foton nemoze da vuce plug brze od 6 7 kmh a kejs bi mogao i 10kmh bez problema i to oranje bi bilo extra :D
Pa naravno da neće da guši u strništu (rađeno sa sečkom, paljeno, razbacana slama ili šta već), suncokretu tanjirano ili ne, kukuruzovinu paljenu ... glavni problem je u zimskom oranju kukuruzovine koja nije upaljena, i tu počinje cirkus. Visoki plug može da proguta tu masu, koja prolazi kroz plug, a ovaj tvoj/moj vogel to ne može. Eventualno možeš da oreš kada je vlažna kukuruzovina , ujutru po rosi, ali čim se prosuši počinje belaj...a i taj period u jutarnjim časovima kada uspeva da zaore je mali , tako da ili da se pali(što bi trebalo da bude zadnja opcija), ili da se tarupira/tanjira teškom tanjiračom(što podiše troškove ), ili VELIKI PLUG koji rešava sve.Ne vredi štedeti na plugu, to je prva mašina u poljoprivredi.
 
ja imam L950 dvobrazni i dosad mi se nije desilo da zagusi u oranju kukuruzovine.. desi se da se nakupi izmedju tocka i zadnje brazde ali i to bas ako je velika masa. orao sam sa njim i nadjubreno kukuruzoviste i ide do 35 cm bez problema....
 
ja imam predpluznjake na mom vogelu pa se tu oce najvise zagusiti ali ako bi ih skinuo onda nebi mogao tako dobro da zaorem masu kao sa predpluznjacima ali moj nemoze dublje od 30 cm jer tocak ne dozvoli vise samo ako bi ga skinuo :D
 
Johny CASE IH je napisao(la):
ja imam predpluznjake na mom vogelu pa se tu oce najvise zagusiti ali ako bi ih skinuo onda nebi mogao tako dobro da zaorem masu kao sa predpluznjacima ali moj nemoze dublje od 30 cm jer tocak ne dozvoli vise samo ako bi ga skinuo :D
A zar nisi napisao malopre u postu da oreš i preko 30?! :haha:
 
orem i preko 30 ako tolko plug udje u zemlju ali najvise sam orao do 30 sa fotonom ali sad sa kejsom cu probati i preko 30 ali to cu videti na jesen kad cu orati na zimsko oranje
 
Johny CASE IH je napisao(la):
orem i preko 30 ako tolko plug udje u zemlju ali najvise sam orao do 30 sa fotonom ali sad sa kejsom cu probati i preko 30 ali to cu videti na jesen kad cu orati na zimsko oranje
ores i preko 30cm,a sa kojim to traktorom ako nije tajna jel osim fotona imas jos neki veliki sa kojim si orao,a da mi to ne znamo,posto sa kejsom jos nisi orao,pa to nije lepo sto nas lazes :nono: :nono:
 
ma kesj bi ga vuklao i na 35 ako treba ali prethodni orac mi je bio zetor 5211 koji je stenjao sa plugom imt 756 na dubini 25cm
 
Johny CASE IH je napisao(la):
orem i preko 30 ako tolko plug udje u zemlju ali najvise sam orao do 30 sa fotonom ali sad sa kejsom cu probati i preko 30 ali to cu videti na jesen kad cu orati na zimsko oranje
zetor ti stenje na 25cm,pa kojim si ti to orao na preko 30cm?? opet lazes ::lose:: ::lose::
 
kako mislis kojim sam orao ?pa lepo sam napisao sa plugom imt 756 i zetor 5211 od 47ks ga je vukao trecom brzinom i ako bi mu spustio preko 25 vec bi imao muke dok kejs ima duplo vise konja od zetora i taj ce sa vogelom da peva i na 30 cm i brzinom 10kmh
 
ptico jedan drugarski savet... nemoj da pricas ono sto neznas (a i ono sto "znas") jer vidis i sam da nisi upravu a ljudima samo opada misljenje o tebi...
 
aj ticon mojne da mi ides na **greška kazes da ORES preko 30cm,samo mi reci sa kojim to traktorom ores??
FOTON ne moze preko 30
zetor 25
a case nije video brazde, PA KOJIM TO TRAKTOROM ORES NA PREKO 30CM :sta: :sta:
A svoju iskrenost si potvrdio slikom njive od 1-2kj koju si ugarao CEO dan,pa kojom to brzinom ores,1 spora u leru ??
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246313517[/time]_________________________________________________
todor je napisao(la):
nešto ne vidim da ti oreš nego traktor osim ako nisu i tebi zakačili plug
mozda on vuce traktor i plug kad je ceo dan orao 1-2kj :D :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh