Plug - osnovna tema

A to ti je cista gramaticka zavrzlama na kojoj bi zapeo svaki srbin koji nezna madjarsku gramatiku! Slovo Đ mi cesto pisemo na tastaturi u obliku DJ dok se u madjarskom jeziku slovo Đ pravilno pise GY! No da nedrzim predavanje iz gramatike, pisao on DJ ili Đ ili GY kvalitet je isti! :cao: A ima on i web stranicu pa mozes tamo da pogledas sta nudi i kakve su cene!
 
Dobro jutro Mityoo!!!!

Kako glasi ta veb stranica?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236923851[/time]_________________________________________________
Nasao :D
Tnx
 
Imam jedno pitanje ko moze pomoci neka se javi!!! Kako se odredjuje sirina zadnjih i prednjih tockova kod plugova obrtaca imam 2x14 coli koja mora biti sirina tockova pomocccccccccccccccc
 
ja koristim regent plug sa2 brazde.kupio sam resetkaste daske i stavio. umesto deflektora tanjire pa sad ne gledam pozadi kad orem nema vise gusenja.
 
2h71aqc.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245863454[/time]_________________________________________________
oszcya.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245863567[/time]_________________________________________________
f4g0vo.jpg
evo šta ja vučem sa imt 567 inače to je 755.3 znači 3x25
 
Kad sam pitao za takav novi plug koliko kosta na poljoprivrednom sajmu u Gudovcu, generelni uvoznik i zastupnik IMT-a za hrvatsku me ubjedjivao da IMT nikada nije pravio takve plugove, nego samo 3x12" i vece, nikada 3x10". Moj jedan poznanik je imao takav plug i vukao ga je sa 577 a kad je prodao traktor i kupio veci, prodao je i plug, jer mu je bio premalen...
 
ima takvih baš dosta kod mene u okolini mene je koštao 90000din inače to je 755.2 samo što je još dograđena 3 brazda i ojačana piramida ja sam prezadovoljan sa njim
 
Todore jel kod tebe jako laka zemlja za obradu kada vučeš sa 567 taj plug?Ovde 560,567 vuku 2*30 negde im i to mlogo
 
Matić je napisao(la):
Todore jel kod tebe jako laka zemlja za obradu kada vučeš sa 567 taj plug?Ovde 560,567 vuku 2*30 negde im i to mlogo
ima gde je i teška znači crna kao đavo tu ide prva brza a u lakoj druga i gas
 
Istina. Video sam kod jednog u Erdeviku Zetora od 160 konja sa plugom od svega tri brazde. Kaze gazda da je zemlja teska za obradu. Kod nas bi mogao vuci jos jednu.
 
Treba mi savet?Hoću da kupim plug 3x30 pa sad da li je lakše vući sa menjim razmakom između glava npr.85cm(IMT 756.30) ili (imam u ponudi Heger) 110cm,znam da sa većim razmakom teže zaguši
 
Imam 577,probao sam IMT 756.30,vogel not 950 na 12" i FROST 3x30 i svi idu dobro najlakše IMTali bili su mu i povoljniji uslovi oranja.Mene zanima da li veći razmk između glava (mislim u dužini)znači i da je teži za vuču ili ne
 
756.3 ide lakse od VOGela ??

Imt plugovi su namenjeni za malo vecu brzinu zaoravanja oko 9 km/h ,a vogelu ne smeta ako ide i malo sporije(malo sporije mislim na oko 6-7 km/h )

KOJI je 577 ? 6+2 menjac ili 10+2 ?
mozda nije nastelovan plug bio....
 
Nazad
Vrh