Plug - osnovna tema

to da jer kod tebe je pesak ali kod mene taj rus vuče 3brazde po 35zahvata i to dimi kao parnjača
 
nemoj ti vaditi dusu novom lindneru sa 4 brazdnim plugom :nono: ....dosta je njemu 3 brazde
za oranje ide sto veci i snazniji traktor sa sto vecim plugom :D
 
@Šandore

Da pogađam - Univerzal ispustio dušu.

Video sam ja gde ljudi sa dvobraznim plugom i IMT539 oru zimsko oranje, al' za novce. Traktor sve leti a i zemlja za plugom. Kada bi mu izmerio dubinu oranja, ne verujem da bi bila veća od 15 cm...
 
kad bi podesio plug vogel na 2X 40 cm dal bi dobro zaoravao cokove? da ne vire iznad zemlje i da su na dnu brazde pri zimskom oranju 25+ :sta:
 
ja sam zaoravao sa 757.2 na 35 zahvata jer ide od reda do reda i to je dubina bila preko 30
 
ok hvala sandore jer nisam bio siguran jer ne bi isao od reda do reda .....a kvalitet oranja? ne bi se menjao?
 
Zaboravio sam da kažem: samo sa predplužnjacima ! Istina ja orem sa 3 brazde i plug je podešen na 35 po glavi ali nikad ne gledam da idem od reda do polureda, i od polureda do reda (ako me svataš šta hoću da kažem) ,nego idem bez veze. I ništa ne ostane gore, idem ne dubinu od 30 - 40 cm
 
momci sta mislite dali plug bez predpluznjaka ide lakse nego sa predpluznjacima?posto meni jedni ljudi kazu da za 3brazdni plug sa predpluznjacima treba 105ks a bez predpljuznjaka oko 90ks?moj foton od 85ks vuce bez problema vogelov 3 brazde sa predpluznjacima i ide mu bas lako.
 
Ti sto kazu da sa predpluznjacima ide teze verovatno nikada nisu orali sa predpluznjacima. Lakse se ore sa predpluznjacima,
 
Nazad
Vrh