Plug - osnovna tema

Da li neko ima iskustva sa Kverneland plugovima? Kako su se pokazali u radu?
 
Dobio bi i popust ::novac::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235236446[/time]_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
Jel to iz iskustva sa njima ili po prici?
 
Ja sam prošle godine prvi put radio sa vogelom,L-950 trobrazni i oranje je nikad bolje stim što sam trebao uzeti veći klirens plug M-950 :D
 
Ja imam plug vogel noot trobrazdni star 4 godine i jako sam zadovoljan sa njime :D sa njim mogu zaorati sve da se nista nevidi napr kukuruzovinu odmah posle kombajniranja jos kad je suvo i ni jedna slamke nece viriti iz brazde,takodje i lako ide u zemju posto ima samoostrece raonike i predpluznjake...ma plug je zakon :D ima i video na you tube www.youtube.com/fendt718turbo
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235329195[/time]_________________________________________________
evo i slike mog pluga ,sad su nam jos i naknadno dodavali one toplinge za stelovanje pluga jer kad smo kupovali pre 4 godine to jos nije bilo pa kad nam je firma consum dovezla setvospremac onda smo ga skinuli sa kamiona sa viljuskarem i natovarili plug da nam jos dodaju one toplinge za oko 50 evra i 2 prava petrovacka ljuta kulena :D pa je za 2 dano to uradjeno i plug dovezen kuci a sada je u kompletu sve samo crtalo fali :D inace plug ore fantasticno!
 
Imate li iskustva sa OLT-ovim plugom model ALKAR 2X30.

Nosi ovakve raonike:
DSC_3364.jpg


Ima jedan deda kod mene u selu i vukao ga je sa Univerzalom 445 i IMT539 mada su po meni oni nejaki za taj plug,mislim da bi legao na URSUSA C-360 ko kec na jedanes.
Samo da hoce da ga proda.
Kolika im je cena orijentaciono?
 
u koju rupu na vogelu da ubacim onaj saraf da napravim dve brazde od 16"?? i kako da to uradim?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235598470[/time]_________________________________________________
 
moja preporuka je ako zelis da podesis radni zahvat sa 14 coli na 16 onda odvrnes taj sraf za podesavanje glava i okrenes dasku malo napred da bi dobio veci radni zahvat i stavis sraf u odgovarajucu rupu i kad podesis glave onda moras podesiti i onu gredu koja se kaci za traktor tamo na toj gredi odvrnes sraf i podesis gredu da bude pod pravim uglom sa brazdima pluga. i naravno ako si sve razumeo mozes to uraditi i probati kako ore sa vecim radnim zahvatom posto ja imam vogel not trobrazdni ali imam glave na 14 coli i Foton ga vuce bez problema.
 
Pokusavam da stavim slike iz Vogelovog kataloga o stelovanju sirine brazde ali ne mogu. Dragane poslacu ti na e-mail
 
Šošara je napisao(la):
Imate li iskustva sa OLT-ovim plugom model ALKAR 2X30.

Nosi ovakve raonike:
DSC_3364.jpg


Ima jedan deda kod mene u selu i vukao ga je sa Univerzalom 445 i IMT539 mada su po meni oni nejaki za taj plug,mislim da bi legao na URSUSA C-360 ko kec na jedanes.
Samo da hoce da ga proda.
Kolika im je cena orijentaciono?

Ovu sliku sam nasao u temi o Leopardovim plugovima,a ovaj sto sam o njemu pisao je isti ovakav samo plave boje,OLT-ALKAR je model.
DSC02531.jpg



Imate li kakva iskustva sa tim plugovima i oko cene kakva je?
 
Nazad
Vrh