Fungicidi u strnim žitaricama

Ja mešam herbicid i fungicid prilikom prskanja.Presing+Metmark ili njemu sličan+Decis insekticid+Trend okvašivač za prvi put.Za drugi put će ići Riza 250EW ako je pronađem a ako ne onda Duett Ultra+Decis.Mora se prskati jer proizvodnja bez toga više nije sigurna. No code has to be inserted here.
 
Ja bio danas u apoteku i trazio Galofungin 500 sc, posto sam procitao ovde da moze i on da ide za prvu zastitu, kada sam rekao da cu ici u psenicu sa njim pocela da se smeje prodavacica, kao to nema veze sa zitom, ne moze to u zito, to je za voce iskljucivo, uzmi Falcon...jos mi rekla da neki sipaju i plavi kamen kada prskaju zito, pa sad cula ovo, kao izmisljaju svasta ljudi....na kraju nisam ni uzeo nista, zbunio sam se i otisao....je l stvarno ne moze Galofungin? Video sam da Nikola prska sa tim...
 
Mislim da ne može galofungin. Danas se čuo sa zaštitarkom iz firme od koje nabavljam fungicide , Falcon tretman po jutru 11,3 evra, Bumper P 490 11 evra, Bumper 25 EC 9,2 evra. ODlučio sam se za Falkon jer je mala cenovna razlika, a ušteda na moju površinu bi bila zanemarljiva. Cycocel mi stiže u sl utorak ,5 evra po litri.
 
Dragane, koliko je kod tebe onda Falcon i koliko ides na he? Posto je kod nas 5000din litra a pise da ide 0,6l/he...tako da izadje oko 15, 16e za jutro...:/ Jel preko zadruge uzimas ako je jeftiniji?
 
Dragane, koliko je kod tebe onda Falcon i koliko ides na he? Posto je kod nas 5000din litra a pise da ide 0,6l/he...tako da izadje oko 15, 16e za jutro...:/ Jel preko zadruge uzimas ako je jeftiniji?
I mene interesuje koliko ide Falcon po ha, jer u prospektu pise 0,6l/ha. A u poljo apoteci su mi rekli da trebaju 4 bocice od 50ml ili ti 200ml.
 
Kod nas na jugu niko nema pojma sta je jutro i jutarsko pakovanje. Rekli su mi bas da je to doza za hektar.
 
Opet je i to malo za jedno k.j.Radite kako proizvođač hemije preporučuje i ne slušajte mnogo apotekarke i apotekare.
 
Moraću još jednom da proverim, ne znam zašto je kod vas to tako skupo...ili ovi dobijaju veliki rabat. planirao sam da idem sa 0,5... mada ...možda i dodam onaj 0,1...
 
Moze Galofungin,nemoj da vas ubedjuju da kupujete skupe preparate,pa sto bi ja prskao kod mene da nevalja,da zajebem toliku kolicinu zita,na tom preparatu je nacrtano zito,suncokret i tresnja,a vi sad kako hocete,ista aktivna materija kao Alert S...
 
Prva 3 moze slobodno da se mesaju,svi tako rade,a za regulator proveri,mislim da se ne mesa sa drugim preparatima,ali nisam siguran.
 
Ja mislim kada bi sve preparate sveta skupio na kamaru da nebi uspeo naći kombinaciju da mogu 4 zajedno. Ja recimo tretiram Lynturom protiv korova i ona se nemeša skoro nisačim.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se...izgleda galofungin ipak može.
Može pogotovo u ovom periodu,međutim pred klasanje i protiv fuzariuma zna se šta ide....Ako nemate bolesti ,može ići i mankogal ,i sprečit će neke bolesti koje se javljaju u ovom periodu .Međutim on će delovati preventivno i to ne duži period ,a kurativno nemože da deluje....Svi znamo šta je najbolje ali košta.....
 
Ja sam prosle godine ulozio u zito, ali isplatilo mi se sve. Mesao sam Akanto plus sa Sekatorom i dodao sam Slavola i zito mi je bas bilo super. A kako mi se cine da cu ove godine morati dva puta da prskam protiv bolesti.
 
Nazad
Vrh