PDA

View Full Version : Motorna prskalica / Atomizer

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4

Alexb
09-03-10, 17:34
Da se predstavim, ja sam novi clan iz Zajecara. Bavim se vocarstvom (mali posed 1ha) u ovom momentu. Dali neko od vas moze da preporuci motrnu prskalicu / atomizer (nosivi) koji je dobar za vocarstvo i ima dobar verticalni domet.
Hvala i pozdrav
8)

Pexus
22-03-10, 16:16
Pozdrav svima na forumu!

Ja sam pre par dana kupio Villager DM14 motornu prskalicu - atomizer i za sada je probao samo sa vodom , pa imam par nedoumica, a vrlo malo vremena da uradim zimsko prskanje kućnog voćnjaka!

Pošto je uputstvo dobijeno uz prskalicu veoma šturo, ostalo mi je nejasno par detalja:

1. Na vrhu cevi raspršivača, na mestu gde gumeno crevo sa hemikalijama ulazi u cev, otvor je bez poklopca (nema ga medju delovima) ? Da li to tako treba da bude ?
http://i20.photobucket.com/albums/b224/Pexus/Za%20forume/DM14.jpg
http://i20.photobucket.com/albums/b224/Pexus/Za%20forume/otvor.jpg

2.U uputsvu za pripremu (sklapanje) piše da filter (na dnu rezervoara) za zaprašivanje, treba zameniti sa filterom za tečnost. Samo nisu napisali koji je koji! Jedan ima neke rupe po sebi a drugi samo cevcice na koje idu creva!
(pretpostavljam da je ovaj perforirani sa rupama, za prašak?)
http://i20.photobucket.com/albums/b224/Pexus/Za%20forume/sito.jpg

3. Da li postoji neko uputsvo kako podešavati ručice za gas i doziranje preparata kod prskanja? Meni je onih 4-5 litara vode za probu, izletelo čas posla?!?
Ima li ko iskustva kojim tempom (gas i doziranje ) prskati zimsko prskanje (crveno ulje je u pitanju - 40 litara)

4. Ćale nabavio vojničku gas-masku! :) Sme li se to koristiti kao zaštita pri prskanju crvenim uljem?

Post je spojen: 1269270488________________________________________ _________
U medjuvremenu sam rešio 1. problem.
Posle tel. razgovora sa serviserom, koji mi je rekao da tu mora biti ventil za protok ( od 1 do4 ), otišao do prodavca koji mi je (posle tel.konsultacija sa gazdom) dao drugi, kompletan, vrh cevi, a da mu ja donesem sutra moj, falicni deo!

Takodje mi rekoše da je prskalica (filteri) podešena za tečno prskanje. Ona plastika sa rupama je za pršak.

Ostaju nedoumice, kako podesiti Gas+ručicu za doziranje+ventil za protok (ovaj na vrhu cevi) za prskanje voćaka do 3-4 m visine, crvenim uljem?
Ako neko ima iskustva, bio bi mi od velike pomoći!

Dragojlo
23-03-10, 00:30
E bas sam danas imao diskusiju sa prijateljima vocarima koji atomizer, koliko para sta je bolje, i bas je bilo reci o Villageru ovaj modej DM 14 i model DM 25 i naravno Stihl SR420.

Jedan je je kupio ovaj kao tvoj Villager DM14 i isti ga dan vratio, sta mu je mana kako on rece, ovaj ledji atomizer DM 14 ima prirodan pad iz rezervoara kroz ta creva koja si pominjao do izduvne cevi-topa,kada podignes cev u vis oko 45 stepeni nemoze da prska, jer nema pad iz rezervoara, sto je mana ko ima velika stabla.Ja sam imao iskustva sa slicnim atomizerom druge marke neka leva, nikako nisam mogao resiti brzinu pustanja vode iz rezervoara, ili zarvnem skoz nema nista ako malo pustim nema ode sve ko metak za 2 minuta 15l ode, i vratio sam je odmah...tako da probaj to sto pre da vidis moze li se ikako regulisati da polako voda izlazi u top inace nema ekonomicnosti nigdje treba ti vode i preparata tona...

Ako ne resis problem moj ti je predlog vrati ako ikako moze i zameni i doplati malo je skuplja isto Villager ako ima kod tog gdje si kupio DM25 model pogledaj ovde http://www.villager.rs/index.php?id=44

Taj moj prijatelj vocar je vratio taj DM14 doplatio i kupio prosle godine DM25 platio 200e,i ne da je kaze zadovoljan nego prezadovoljan, ima jako mali motor, tiho radi necije se snage 0.8KW jako malo trosi, rezervoar 6Deci, 0.6l, ima klip koji gura vodu napolje gas sa finim podesavanjem, rezervoar 25 litara, stap sa 3 i sa 1 mlaznicom, sobziro da ti stabla nisu visoka kako rece 3-4m za to idealno kao i kod njega, on bas prskao sa crvenim uljem kaze sa tri mlaznice pravi takvu maglu da on uopste nevidi stablo pred sobom kroz maglu, obidje samo u krug oko stabla i okupana....potrosio je na nekih 100 stabala starosti 6 godina oko 80 l vode....

Dok je ovaj drugi radio sa Stihl atomizerom i kaze ne da duva otkida, on ima radni pritisak u rezervoaru i zato moze da duva i u visinu dok villager DM14 ne moze, za stihl kataloski pise u visinu 10m u horizontali do 12m, on je idealan za velika stabla kao i za intezivne zasade-spalir i slicno, vinova loza itd.

Dakel nas zakljucak je bio za manja stabla Villager DM25, za veca i vece povrsine Stihl Sr 420, cena ovde Vilagera kao sto reko 200e, a Stihl 450-500e...

Ja kazem za te pare ovaj villager DM25 ako izdrzi 5 godina on je jako povoljan,i ako nesto na motoru ode da ga jednom popravis jos i opet par godina i kuces vise, ustedece vise preparata od svakog atomizera sa topom-cevi kao sto je ovaj tvoj, i sto je glavno za sada servis njihov ima sve delove za ove prskalice.

Pozdrav

acca
23-03-10, 00:32
Ja sam pre par meseci kupio istu prskalicu, a proteklog vikenda je prvi put koristio i isprskao svoje vocke (oko 160 stabala sljive). Imao sam odgovore na pitanja br.1 i 2 ali si sam sebi odgovorio :D
Sto se tice ostalih pitanja, nisam strucan, cak mi niko nije nista ni pokazivao vec sam sam probao pa kako bude, bude... I ja sam primetio da rezervoar sa sredstvom za prskanje izduva cas posla. Jos sam ja na ventilu (koji tebi nedostaje) stavio na 1., pored toga na onom ventilu gde se sastavljaju dva gumena creva malo smanjio protok i bez obzira na to 10 lit je otislo na jedva 15-ak vocaka (mada sam ih bas okupao). E onda sam malo ubrzao ritam, nisam obilazio skroz u krug oko vocke, nisam prskao stablo. Znaci idem polako i prskam krosnju bez stajanja pored drveta, pa sta padne, padne. Rukvodio sam se time da i kada ide traktor sa onim velikim atomizerom se ne zadrzava pored svake vocke, vec ide polako i prska... Mozda gresim, mozda treba bas dobro okupati svaku sadnicu. Sigurno ce ti reci neko strucniji. I meni bi taj odgovor i pojasnjenje znacilo.
Sto se tice gasa, mislim da tu ne mozes nista uticati na kolicinu utrosene tecnosti, cak mislim da sa manjim gasom (kada ne pravi bas onako lepu maglu) ce ti trebati vise tecnosti, nego kada ides pod vecim gasom i bacas lepu maglu.... ja sam crnu rucicu stavio negde na sredinu (ili jedan podeok manje), a crvenom sam dodavao i oduzimao gas u zavisnosti koliko visoko sam trebao da "bacim".... Mislim da ces se brzo uigrati sta i kako. Masku obavezno stavi... Neko ce se smejati vojnickoj, ali brate nema bolje zastite. Ja sam koristio samo onu belu preko usta i nosa i naocare (poput onih za trimer koje ti bas lepo zastite oce). Obavezno stavi neki kacket, obuci dugacke rukave i nogavice i udri.... Naravno kao i kod svakog prksnja, vetar zna zezati (sto je meni bas pravilo probleme jer odmah pored vocnajka komsija ima kucu pa smo se malo onako preko ograde "objasnjavali". Ali sta da radim, voce moram poprskati, a i od tog prvog reda do njegovog dvorista uglavnom on i ima najvise vajde...

Dragojlo
23-03-10, 00:38
acca, reci mi da lis ti imao problem sa vertikalinim prskanjem sa ovim villagerom Dm14 kako sam ja gore opisao kada podignes top u vis da li ide voda iz rezervoara, ako mi kolega rece kada opadne nivo vode i rezervoaru onda naravno nema ni na cevi da izlazi, posto ide prirodnim padom kako on rece.

pozdrav :D

Post je spojen: понедељак, 22. март 2010. 08:31:32 MST

http://www.villager.rs/assets/galleries/93/15.jpg

http://www.villager.rs/assets/galleries/93/14.jpg

Post je spojen: понедељак, 22. март 2010. 16:33:16 MST

http://www.villager.rs/assets/galleries/93/111.jpg

http://www.villager.rs/assets/galleries/93/112.jpg

Post je spojen: понедељак, 22. март 2010. 16:46:30 MST

http://www.ongmac.com.au/stihl/stihlmister2.jpg

Stihl u akciji

http://www.ongmac.com.au/stihl/stihlmister.jpg

Prateci delovi za Stihl SR 420

http://www.ongmac.com.au/stihl/stihlmister3.jpg http://www.ongmac.com.au/stihl/stihlmister4.jpg

Mlaznice
http://www.ongmac.com.au/stihl/stihlmisternozzles.jpg http://www.dropdata.org/DD/stihl_noz_spray3_s.JPG

acca
23-03-10, 09:51
Dragojlo, nisam imao problema. Doduse, primetio sam da ima taj problem kada se cev malo vise podigne u vis, ali ja nisam imao za time velike potrebe pa sam u sustini radio bez problema. Generalno gledano to jeste problem kod ovog modela. Ali koliko para, toliko i muzike. Nije Stihl bez razlog skuplji 3 puta

Hipija
23-03-10, 10:08
I ja sam u dilemi koju prskalicu da kupim ^-^!Mislio sam da je Villager DM 14 ok i da ce mi raditi posao ali kada citam sta pisete nesvidjami se.
Nije mi jasno ova DM 14 izgleda ozbiljnije od DM 25.I Stihl SR 420 radi na principu DM 14.

Jel moze neko da pojasni jos malo razlike ovih prskalica.Jel jedina razlika u pritisku u rezervoaru ili ima jos razlika?

Pexus
23-03-10, 10:44
Kako rekoh, do sada sam ovu Villager DM 14 probao samo sa vodom i to bez ventila za doziranje ne vrhu cevi, i sem sto je brzo potrosio 4-5 litara vode, nisam primetio da ima problema sa prskanjem u vis
slika:
http://i20.photobucket.com/albums/b224/Pexus/Za%20forume/Atomizer.jpg
Nisam smeo da forsiram pun gas jer sam prvi put startovao motor, a verovatno bi sa ventilom za doziranje pravio i lepshu maglu!
Sto se tice toga da preparat ide slobodnim padom u cev, nisi u pravu! Polugom za doziranje ( pored crvene poluge za gas) se regulishe otvor za ulazak (pritisak) vazduha u rezervoar tako da je ceo preparat pod pritiskom (u zavisnosti koliko se otvori). Tom rucicom se u stvari deo vazduha namenjen za cev pusta u rezervoar i regulishe pritisak koji gura hemikalije kroz crevo. Gasom se regulishe samo broj obrtaja ventilatora za vazduh!
Sada cekam da prodje kisha. pa cu vam preneti dalje utiske!
Do kakda je zadnji rok da se zavrshi ovo prskanje crvenim uljem. Imam oko 150 vocaka (vecih) i preparat za 80 l rastvora!

Post je spojen: 1269334394________________________________________ _________
E, da:
koliko je bitno da okachim onaj lanchic za uzemljenje (i gde sve da ga zakachim)? ^-^

Dragojlo
23-03-10, 13:19
Pexus, napravi molim te jos koju fotuku ali podigni cev pod 90 stepeni i probaj jeli izbacuje vodu, ovaj mi kolega rece da nije mogao da resi taj problem , verovatno je ta rucka bila caka, ali cudi me da to nije video i probao...

I postavi taj ventil za doziranje i podesi finu maglu, naspi 10L vode sa sanajmanjim upustanjem vode i sa nekim manjim gasom samo kakao moze da pravi maglu dobu, pa to meri vremenski za koliko to isprazni pa nam javi, jer kvalitet ovih atomizera je u tome da pravi sto finje magle i da sto sporije to izbacuje, jer inace ce se morati trcati po vocnjaku kako neko ovde rece, a jos ako te zadesi kakakv vetar pa dodje do zanosenja sredstva za zastitu, a to je skupo, treba da bude dosta ekonomican.

Za ovaj Villager DM25 covek rece da je odlican, on covek penzioner ide kao paucak, ja to kaze podesim malo ide vode, mali gas, magla odlicna, polako sa tri mlaznice u krug obidjem stablo i ono je kaze okupano, a moze kaze i da se pojaca a valja kaze trcati a bogami i sipati u rezervoar a to mi se kaze ne isplati. :lol:

Za prskanje nije kasno ovo zimsko ca mineralnim uljima i bakrovima slobodno do faze misijih usiju- novi pupoljak je otvoren i izrastao 5mm iznad ljuspice u kojoj je mirovao, pisao sam ovo u zimskom prskanju cini mi se.

pozdrav

Post je spojen: 1269343467________________________________________ _________
E taj lanac vidim sto visi sa atomizera, ako je dobro zasrafljen za sasiju atmizera onda je ok, nema gdje da se kaci, ako je rec o zastiti od elektricnog praznjenja ne daj boze groma :<<>, on treba da se vuce tako po zemlji, inace kako bi drugacije funkcionisao, elekticitet mora da ide u zemlju tj linijom manjeg otpora

talianu
23-03-10, 13:49
Ja imam 14-ticu i prezadovoljan samJedna ručica služi za brzinu motora odn, br. obrtaja ventilatora a druga za protok vazduha u vent.U rezervoaru nema pritisak nego radi na principu slobodnog pada .S obziirom da kada duva na cevi gde se nalazi izlaz sreddstva dolazi do stvarnja vakuma faktički taj protok vazduha izvlači iz cevi tečnost koja je ionako pod pritiskom slobodnog pada.Ja sa mojim mogu da prskam i pod uglom od 90 stepeni.Ima ručica kojom se šteluje protok tako da zavisi šta prskam tako podešavam inače sam prve godine i ja trčao ko sumanut voćnjakom jer se za čas ispraznio.Učite sa vodom i protok podešavajte prema vašem načinu prskanja i brzini a nemojte vi njemu da služite nego on vama.

Dragojlo
23-03-10, 13:58
Znaci ipak je prirodan pad iz rezervoara, a reci mi od prilike za koliko vremenski ispraznis 10l kada je podesis da je dobra magla manji gas i da ne trcis :D

talianu
23-03-10, 20:04
Ja podesim što manje vode i što veća brzina da budu kapljice sitnije ,ne mora komšija da vidi oblak iz mog atomizera meni je bitno da lepo okupa voćku a ne da zaliva!
Dragojlo ja nisam merio ali oko 15 min mi se čini tura.

Dragojlo
23-03-10, 21:15
Pa ti je onda odlicno sasvim dovoljno vremena da se lepo 10l tecnosti ugradi na stabla, a da pri tome ne srljas :D

Pozdrav i hvala za info

Conferans
23-03-10, 21:57
STIHL, STIHL, i opet STIHL. Sami ste pisali da je Villager 200 eura a Stihl 500 eura.O cemu diskutovati? Ja imam tu stihlovu sr 420 sa dodatnom pumpom koja je 150 eura i pomocu koje se sredstvo mijesa u rezervoaru. Uz tu pumpu idu i dodatne dizne od 0.5 do 2mm. Nema sta pricati dalje, Stihl je zakon, na kraju krajeva, koliko para toliko muzike.

Post je spojen: 1269374550________________________________________ _________

I ja sam u dilemi koju prskalicu da kupim ^-^!Mislio sam da je Villager DM 14 ok i da ce mi raditi posao ali kada citam sta pisete nesvidjami se.
Nije mi jasno ova DM 14 izgleda ozbiljnije od DM 25.I Stihl SR 420 radi na principu DM 14.

Jel moze neko da pojasni jos malo razlike ovih prskalica.Jel jedina razlika u pritisku u rezervoaru ili ima jos razlika?

Hipija ne razmisljaj vec kupi stihl, neces se pokajati.

sasa j
23-03-10, 22:08
Malo da se nadovezem na temu inace nemam vocnjak i ne bavim se vocarstvom ali samo sam ovako laicki moogao da predlozim,jeste da se gubi garancija ali da li bi bilo pametno iseci crevo za dovod tecnosti i ubaciti plasticni ventil primer kao za regulisanje protoka plina za auto ili kao ventil za sistem kap po kap itd.Pa tako regulisati protok >:({.Pozdrav

Dragojlo
23-03-10, 22:10
STIHL, STIHL, i opet STIHL. Sami ste pisali da je Villager 200 eura a Stihl 500 eura.O cemu diskutovati? Ja imam tu stihlovu sr 420 sa dodatnom pumpom koja je 150 eura i pomocu koje se sredstvo mijesa u rezervoaru. Uz tu pumpu idu i dodatne dizne od 0.5 do 2mm. Nema sta pricati dalje, Stihl je zakon, na kraju krajeva, koliko para toliko muzike.

Post je spojen: 1269316950________________________________________ _________

Hipija ne razmisljaj vec kupi stihl, neces se pokajati.

Ma znam prijatelju, ali nema svako da izdvoji 500e, i ne kazem da je Villager bolji od Stihl-a daleko od toga, inace i ja u aprilu planiram poruciti Stihl SR 420 pa da se odmorim od pumpanja odose ledja...

Ne znam kakva je ta pumpa o kojoj pricas od 150e, ima li neki link na netu i sl. ili da okacis koji foto ovde da svi vidimo... :D

Conferans
23-03-10, 22:49
Ne mogu naci nikakav link, ali kad odes u prodavnicu pitaj za tu dodatnu pumpu, i ako ti trgovci kazu da ti to ne treba, ne vjeruj im jer trgovci uglavnom o tome nemaju pojma. Sa tom pumpom bolje rasprsujes sredstvo i stalno mijesa u rezervoaru tako da ne moze da se slegne sto je naravno problem kod ovih praskastih sredstava.

Dragojlo
23-03-10, 22:56
moracu svratiti prve prilike do radnje da se raspitam za tu pumpu, meni ovaj stihl atomizer ledjni treba ne samo u vocu, kukuruz, povrce,jecam i ostalo, prihrana preko lista, herbicidi ma za sve, vrede ove masine nema sta, pogotovo u kukuruz kada traktor nemoze vise da udje a imas po neki zaostao korov ovim ga oduvas i cista njiva.

pozdrav >:({

talianu
24-03-10, 06:31
conferans je u pravu za stihl to je mercedes ali za manji obim rada sasvim zadovoljava potrebe i vilager.
Dragojlo ako ti treba za sve onda nema dileme samo stihl.
Ja moj vilager koristim tamo gde nemogu sa traktorskim atomizerom da uđem. Tako da nema puno posla za njega

Dragojlo
24-03-10, 12:59
Ma naravno Stihl SR 420 moze da odradjuje lagano do 1ha vocnjaka,jos kod intezivnih zasada-spalir samo prodjes jednom stranom pa drugom, prosetas se i gotovo, sve preko toga je za veliki atomizer za traktor.

Za manje povrsine Villager, ovaj moj kolega ima vocnjak 100 komada cisto hoby, penzionerski, i njemu stvarno netreba nista vise od VIllagera DM25...

Stihl je Stihl svi to znamo, njihovi motori su vijecni ko zna da ih odrzava i da sipa kvalitetno gorivo, ja u svoju 044 Stihl motornu testeru i FS 220 motornu kosu iskljucivo bezolovni+Stihl ulje za dvotaktne motore 1:50, i rade kao singerice :D... ujak mi ima Stihl 070 iz 1972, koja i dan danas otkida, da ne odem u off ali to govori kada nesto ima kvalitet to i traje :D

Pexus
24-03-10, 16:44
Danas sam prvi put probao Villager DM14 sa Crvenim uljem i zadovoljan sam učinkom(napominjem da sam amater, te su i moja iskustva "relevantna"). Isprskao sam oko 60-ak dobro orezanih breskvica (šanetlija), za 10-15 minuta sa 12 litara rastvora. Danas sam žurio pa nisam uspeo da napravim koju fotku, ali valjda će biti prilike sutra.
Za ovo prskanje (male voćke) sam podesio širi mlaz magle da ne prolazi daleko kroz "krošnju". Motor odlično radi i pravi dobru maglu, koja može da se podešava sa dva ventila za protok i produženjem mlaznice na vrhu cevi! Nije mi baš jasna funkcija crne ručice!? Po meni, pošto sam (iz radoznalosti Lkl{{ ) rasklopio rezervoar i ispod donje ploče, video da crna poluga otvara predgradu izmedju vazdušne turbine i rezervoara, kroz koju onda vazduh, kroz gumeno crevo, ulazi do poklopca rezervoara. To može da služi samo za to da se u rezervoaru napravi pritisak koji bi obezbedio kontinualno isticanje preparata, pri svim uglovima cevi za raspršivanje. Probao sam danas sa vodom i nije bilo problema (nisam primetio prekide u prskanju) i pri konstantnom drzanju cevi pod uglom od skoro 90stepeni (nesto manje tek da mi ne pada po glavi ::namigivanje:: ).
Razlika izmedju Villagera i Stihl-a je u 2.9 i 3.5 KS motora, membranskog karburatora kod Stihla u odnosu na prelivni kod Villagera, ... Stihl ima i komande za gas na ručici-držacu na cevi raspršivača što olakšava rukovanje, i...
Sve u svemu stvarno je razlika kao izmedju Mercedesa i Fiata (iz Kragujevca), ali obzirim da mi treba samo od "kuće do prodavnice" glupo mi da bacam pare za Mečku (a i nemam toliko ;) ) kad to može i Punto da odradi Lkl{{

Dragojlo
24-03-10, 18:28
Upravo tako prema svojim potrebama i mogucnostima, ili prema mogucnostima i potrebama ::namigivanje::

Za sada Villager motorne prskalice su se pokazale kao najbolje u nekoj nizoj klasi tu i da gotovo i nema konkurencije, dok je Stihl Sr 420 ubedljivo sam na vrhu trona...ali i ima svoju cenu, ne kupuje se samo Stihl prskalica vec i ovo ispred sto pise "STIHL" to je ime a i ono ima tradicuiju, simbol kvaliteta i opet cenu, tako je i kod traktora,auta,elektronike itd.

Conferans
26-03-10, 01:33
Upravo tako prema svojim potrebama i mogucnostima, ili prema mogucnostima i potrebama ::namigivanje::

Za sada Villager motorne prskalice su se pokazale kao najbolje u nekoj nizoj klasi tu i da gotovo i nema konkurencije, dok je Stihl Sr 420 ubedljivo sam na vrhu trona...ali i ima svoju cenu, ne kupuje se samo Stihl prskalica vec i ovo ispred sto pise "STIHL" to je ime a i ono ima tradicuiju, simbol kvaliteta i opet cenu, tako je i kod traktora,auta,elektronike itd.

Upravo tako, kupujes i ime koje ima kvalitet. Ima jedna bitna stvar, a to je da sam ja za dvije godine samo na razlici u sredstvima ustedio oko 1000 evrica u odnosu na to da sam prskao traktorskim atomizerom. Lako je kad imas 100-200 komada, mozes oprskati cime hoces, ali kad se radi o 1000 i vise sadnica onda valja dobro razmisliti sta ces kupiti. A ako mozes zaraditi radeci usluge drugima kao sto ja radim onda itekako treba uzeti dobru stvar.

kole111
27-03-10, 19:52
Imam vocnjak sa kajsijama (oko 150 kom) i planiram da kupim neku ledjnu motornu prskalicu.Verovatno necu atomizer nego bas prskalicu posto bih je koristio i za vinograd.
---Neznam da li je pametno ali posto se u velikim vocnjacima protiv smrzavanja koristi voda tj.prskanje vode i stvaranje magle od vode, a posto ja imam vocnjak sa kajsijama da li bi moglo da se tom prskalicom i jakim mlazom prska nocu vocnjak kada je mraz i tako da se mozda zastiti vocnjak od smrzavanja, umesto paljenja vatre i zadimljavanja, sta mislite?

Dragojlo
27-03-10, 20:08
Mislim da ne moze to da se izvede, jer taj sistem sto si pomenuo tz. orosavanje vocnjaka da se stiti od poznih prolecnih mrazeva, to su posebni sistemi rasprsivaci vode, koji moraju konstantno da stvaraju maglu preko krosnji vocnjaka...

moj ti je predlog da koristis hemijska sredstva protiv mraza, prof. Keserovic je govorio da su radili sa tim i da su odlicno delovala u PIK Juzni Banat, zabaoravio sam tacno kako se zove, ali imam u adresaru negdje pa cu okaciti novu temu za to. >:({

talianu
27-03-10, 20:11
Dragojlo obavezno okači kako se zove preparat!

topalovic
27-03-10, 23:06
danas u obrenovcu video ledjni amortizer womax za 11500din po meni je isti kao i Villager DM14 dali vredi kupiti ^-^

Dragojlo
27-03-10, 23:13
danas u obrenovcu video ledjni amortizer womax za 11500din po meni je isti kao i Villager DM14 dali vredi kupiti ^-^

To je kada se prevede kod mene u marke cca. 230KM 50din-1km, kod mene ovde je Villager DM14 negdje koliko se secam 280KM nesto manje od 300km, a za DM25 znam da je u toj radnji bio 385KM...

Tako da je cena prihvatljiva, ali samo neznam kakvog li je kvaliteta, kako radi, kakvu maglu pravi....

nasao sam na netu ovo:
http://www.svezakucu.rs/www/pics/items/portal/8635.jpg
Karakteristike proizvoda

Ledjna motorna prskalica WMRS16 78711416
Kapacitet rezervoara: 14 litara
Broj obrtaja u minuti: 5000
Raspršivanje kg/min: ≥ 1.7
Čišćenje: ≥ 2
Domet raspršivanja: ≥ 9 metara
Domet pranja: ≥ 25 metara
Snaga: 1.18 kW
Potrošnja goriva: ≤ 530 g/kW/h
Gorivo mešavina: 25:1 uz korišćenje priloženog mešača dozatora
Bezolovni benzin i ulje dvotaktol
Startovanje: startovanjem startera
Gašenje: prekidač
Uputstvo za upotrebu
Garancija: 12 meseci

Sta da ti kazem meni smrdi na lose da on sa 1.18KW baca 9m, a Stihl ima 3.5KW pa ide do max. 12m to mi je jako smunjivo, imao sam slican neki italijanski ovom womaxu nije valjao ni crnom djavolu, magla nikakva, vodu istrese za 2min, ma propast...isti dan vratio.

Ja ti predlazem ako ti treba uzmi villager DM25, ako nemas mnogo voca, i ako nije prevelika krosnja i visina stabla, pisao sam iznad o tome, jer kakao sada stvari stoje villager ima svoje servisne centre i ima delova za sada, a ove marke ostale tako reci noname to ko nije proverio dalje od njih-macka u dzaku :<<>

Pozdrav >:({

topalovic
27-03-10, 23:24
ma ja imam oko 100 stabala sljive i za sada ih prskam moravinom prskalicom od 100l i za sada je ok pistolj ima domet oko 6-7 m inace sljive su 4 godina pa stizem da ih sve isprskam i reci te mi da li je neko sadio sorte sljiva valori,jubileum,opal.

Dragojlo
27-03-10, 23:29
To je nesto ovakvo jel da?
http://i40.tinypic.com/24feeq0.jpg

topalovic
27-03-10, 23:48
da bas takva :D

pekapele
06-04-10, 22:49
Ja sam kupio cifarelli atomizer,3.5kw,rezervoar za 17 lit,17 metara vertikalni domet...Jeste da je skup,oko 50000 din ali nijedan vilager mu nije ni blizu.Imate na you tube video zapis pa pogledajte.Pa ko ce svaki cas skidati vilager atomizer i dopunjavati hemiju?Ovde imas usisnu pumpu i lepo crevo potopis u rezervoar ili bure sa napravljenom hemijom,uvuces 17 lit. i prskas dalje!

valhalla
10-04-10, 20:16
Ja imam Stihl-ovu prskalicu i prezadovoljan sam kako radi. Koristim je za neke hitne intervencije ili kada prskam vinograd tokom prvih mesec dana (dok ne istera na metar visine) ili za breskvu i kajsiju (kojih imam manje - 100 stabala) dok za ostale voćke koristim moravin atomizer od 440l.

http://www.vinarska-oprema.com/wp-content/uploads/wpsc/product_images/IMG_4972-MOTORNA%20PRSKALICA%20STIHL%20mod420.JPG

Inače, kolega je kupio villagerovu leđnu prskalicu i nisam mogao da verujem kada sam video da se guši kada prska drvo na 2m visine. Čim se mlaznica podigne malo naviše, mašina krene da se guši i prestane da baca... U pitanju je ova prskalica (http://www.villager.rs/index.php?id=43)
Nisam imao iskustva sa tim prskalicama pa sam mu preporučio da ode do prodavnice gde je uzeo prskalicu i da vidi da nije u pitanju faličan primerak, međutim rekoše mu da za prskanje iznad 2,5 m treba uzeti onu drugu prskalicu (http://www.villager.rs/index.php?id=44).

pekapele
11-04-10, 15:45
evo slike cifarellia! http://i39.tinypic.com/k00yue.jpg

Post je spojen: 1270990091________________________________________ _________
Jos jedna slika. http://i42.tinypic.com/flh92g.jpg

topalovic
11-04-10, 17:17
pekapele
koliko je kostalo ovo zadovoljstvo na slici :D

Dragojlo
11-04-10, 17:28
Ja iskreno nikad cuo za ovaj cifarelli, vidim da je i on skup kao i stihl, pa za te pare mora da je dobar...

Mozes li malo objasniti kako radi ovo usisavanje preparata, predpostavljam ovim crevom od pozadi se to radi, ima dodatnu pumpu kazes,kako je aktiviras ima li prekidac na rucki?

Koliki su joj deklarisani dometi po vertikali i horizontali?

I ko ovo uvozi tj. gdje ima da se kupi...?

:D >:({

Post je spojen: 1270996200________________________________________ _________

pekapele
koliko je kostalo ovo zadovoljstvo na slici :D

Pa 50.000.00 Dindzi

Conferans
11-04-10, 17:31
Kakvi su tregeri za nosenje? Kod stihla je to bas udobno, sto kod ostalih proizvodjaca prskalica bas i nije. I to je jedan od razloga zasto je skuplji. Djeluje mi ovaj Cifarelli bas veliki!

Dragojlo
11-04-10, 18:06
11kg+gorivo+17l rezervoar= 28-30kg, i da to sve nosis na grbaci i da ne spustas, nego samo iz bureta sa pumpom puniti :<<>, ja ipak ne bi, ja bi svaki rezervoar da odmorim ma koja to prskalica bila, dok pripremis preparat i vodu odmoris se. Ovi ledjni atomizeri su predvidjeni do maksimalno 1ha, sve preko idu veliki atomizeri za traktor, tako da neko to nosi duze vreme treba da bude crnac-rob da to radi, meni je bitno da ovi ledjni atomizeri imaju lepu maglu kod prskanja.

pekapele
11-04-10, 21:17
Ma i ja nisam pre cuo za cifarelli dok na nekom forumu neki tip nije nahvalio atomizer.Onda ja odem na zvanicni sajt cifarelli i firma je jedna od najjacih na svetu sto se tice ovakvih stvari.Rade i skupljace lesnika,tresace maslina,oraha itd...Inace se radi i bez ove pumpe za usisavanje i onda je nesto jeftiniji,mada ima model koji je i skuplji ijer ima i mesac tecnosti u rezervoaru tako da ti nemoras da treses i muckas pri spravljanju otrova ,nego uspes otrov,vodu i ukljucis buster-mesac pumpu.Pumpa za usisavanje stoji sa strane,vidi se na slici ono orovidno crevo i ima rucica koja se okrene i on krene da usisava stim da u rezervoaru mora uvek da ostane litra tecnosti,valjda zbog vazduha, i mora poklopac da bude malo odvrnut.Inace znam da je tezak ali nije to puno ako ne zuris.Ja sam poprskao pre neki dan mlade sadnice,500 komada kajsija i potrosio sam 100 litara tecnosti.Atomizer ima 5 podeoka za regulisanje kolicine tecnosti koja se izbacuje i ima korektor za duvanje,jace ili slabije.Ja sam radio na podeoku 2 i on prema prospektu a mislim da ne vara potrosi 0.77 litara u minuti .Maksimalna potrosnja na podeoku 5 je 7 litara u miniti!To vazi za model sa pumpom.Neko je +spomenuo kaiseve,mekani su ,oblozeni i sa tim nema problema.Jedino sam dobio jos dva dodatna dela a neznam za cega sluze.Slikacu pa mozda neko zna,nekakva plastila sa rupama,izgleda kao frula!Sto se tice dometa horizontalno je oko 17 metara a vertikalno nemam podatak mada kazem mozete videti na you tube,imaju video prezentaciju.Cena 50 000,treba i drzava nesto da mi vrati ali cekam vec godinu dana povracaj 30%.

Conferans
11-04-10, 21:36
Meni je ipak Stihl nekako najprihvatljiviji :D

Dragojlo
12-04-10, 02:21
pekapele, reci smao gdje si ovo nabavio cifarelli, ima li neki telefon adesa firme? >:({

Post je spojen: субота, 10. април 2010. 13:29:23 MST

http://www.cifarelli.it/img/nw Kit polveri e granulare.jpgJeste, takav deo ali gde on ide ,sta kako ,nemam pojma.Slikacu pa cu postaviti sliku

Post je spojen: субота, 10. април 2010. 22:33:55 MST

Thechnical features
Engine Cifarelli C7 - 2 stroke
Displacement 77 cc
Power 3,6 Kw (5HP)
Ignition Electronic
Carburettor diaphragm with primer
Liquids tank capacity 17 L
Liquid exit 0-4 L/min
Powder exit (optional) 0 - 6 Kg/min
Liquid maximum range horiz. 17 m, vert. 15 m
Air speed 125 m/sec
Air volume 20 m³/min
Packaging Carton box cm 75 x 50 x 39

Post je spojen: недеља, 11. април 2010. 07:36:01 MST

http://www.cifarelli.biz/img/m3frutta.JPG

Post je spojen: недеља, 11. април 2010. 16:37:25 MST

P.S. Jos ako ima negdje neki servis kod nas za ovaj Cifarelli, i puna kapa-isplati se...

savoris
12-04-10, 03:27
meni samo nije jasno jedno , niko na forumu cuo za taj cifareli a on vodeci u toj bransi
tu nesto nije pod vinklo ^-^

i ja planiram nabavljati ovakvu prskalicu pa me zanima dragojlo posto smo komsije imas li podatak o nekim jeftinijim trgovinama kod nas
neko mi rece da su u brazdi oko 400 marki

pekapele
12-04-10, 10:25
Atomizer sam kupio u Vrbasu ,firma BEST&CO,oni imaju svasta i stalno su na sajmovima,bice i sada u Novom Sadu na poljoprivrednom sajmu.Tamo je i servis a telefon 021 794 150.Neko je rekao na forumu kako moze biti dobar atomizer a nismo culi za njega?Pa verovatno nisu imali ni predstavnistvo,dilersku mrezu itd.Atomizer je boli glava.Pa ja sam za STIHL znao samo po motornoj testeri moga caleta a oni prave i prskalice,ovo,ono...Cifarelli koliko sam ja procitao je usko vezan za vocarstvo i povrtarstvo a posto je to kod nas pocelo ozbiljno pre par godina,odatle i odgovor zasto nismo culi za njih.

Post je spojen: 1271057316

Fratello
12-04-10, 13:32
http://www.greencity.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=28&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=58

Probajte ovo! Ja kupio zimus, odradio 2 prskanja na oko 2ha sljive i prezadovoljan. Cena prava sitnica, otprilike kao STIHL 420, ali je protok vazduha za oko 50% bolji.

Conferans
12-04-10, 15:17
http://www.greencity.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=28&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=58

Probajte ovo! Ja kupio zimus, odradio 2 prskanja na oko 2ha sljive i prezadovoljan. Cena prava sitnica, otprilike kao STIHL 420, ali je protok vazduha za oko 50% bolji.

Ne bih rekao da je bolji od stihla, isprobano, a i tregeri su mu neudobni ni na sjenu stihlu.

Fratello
12-04-10, 15:44
Rekao ti ili ne, specifikacije proizvodjaca pokazuju: STIHL 750m3/h SOLO 1300 m3/h. Veci protok vazduha bolja magla. Kad kupujes atomizer i resis da odvojis neke pare za mehanizaciju ili tehniku, sigurno gledas tehnicke karakteristike a ne tregere! A veruj mi ceo dan sam je nosio i radio sa njom i nista me nije ni zuljalo niti mi je sta smetalo.
Ukoliko bi pricali o motornim testerama ovde rekao bih ti da si 100% u pravu, ali ovako....

Conferans
12-04-10, 17:36
oooo itekako gledas kakvi su tregeri! Ja vec tri godine radim sa stihlovom prskalicom a to je puno duze od jednog cijelog dana. Ne podcjenjujem karakteristike, ali zasto je onda SOLO prskalica jeftinija od STIHL-a nekih 60 eura ako je bolja? Ja kad sam kupovao prskalicu mogao sam da uzmem tu SOLO ali mi je trgovac i serviser toplo preporucio STIHL jer kako rece ta stvar se ne kvari. Za ove tri godine sam jednom promijenio svjecicu a oprskao sam hektara i hektara vocnjaka! Uopste ne sumnjam u SOLO, ako je dobar samo naprijed, kupujte!
http://i39.tinypic.com/1zq3u6d.jpg

Evo toliko o karakteristikama, i nije 750m3/h !

wajbul
12-04-10, 18:05

I za koje vrijeme poprskaš 1h voćnjaka ?

Fratello
12-04-10, 18:28
Oko 4-5 h. Samo da napomenem da se radi o ranki staroj preko 25 god i da su krosnje visoke u proseku od 5 - 6m.

Dragojlo
12-04-10, 19:47
meni samo nije jasno jedno , niko na forumu cuo za taj cifareli a on vodeci u toj bransi
tu nesto nije pod vinklo ^-^

i ja planiram nabavljati ovakvu prskalicu pa me zanima dragojlo posto smo komsije imas li podatak o nekim jeftinijim trgovinama kod nas
neko mi rece da su u brazdi oko 400 marki

Informacije koje sam ja imao zadnje konkretno za villager DM25-prskalica, je bila ispod 400KM u jednoj apoteci sam video za 380KM, dok je Villager DM14-atomizer za nekih 100KM jeftiniji oko 280KM.Mana Villagera DM 14 sto ne moze da prska vertikalno jer ima splobodan pad iz rezervoara u izduvnu granu-cev, nije pod pritiskom kao stihl i ostali...ako ti je vocnjak nizeg uzgojnog oblika ne veci od 3-3.5m moze ako je preko onda Stihl... za manja stabla i manje povrsine pogledaj Vilager DM25-prskalica sa 3 mlaznice samo sto se sa njim nalazis u oblaku magle i otrova sto nije dobro, zato atomizerima dajem prednost.

Ja sam se odlucio za Stihl i do polovine maja cu ga kupiti i miran sam, prevrnuo sam net uzduz i popreko stihl je stihl, bar sto se tice motora tu su ne prikosnoveni...a ostalu plastiku okolo je lako napraviti kada imas dobro srce motor, bez velike snage nema ni dobre magle, 3.5KW i vise nego dovoljno imam Stihl testeru 044 od 4kw jede bukve, trosi ko fenjer naspram snage :lol: :D

Ne znam samo da li je Brazda uvoznik Villagera?Obidji malo apoteke pa vidi sta ima, video sam ih ima ih u Loznici kod Poljop.zavoda jedna apoteka, mozda su tamo jos jeftinije nego ovde nisam pitao koliko su...raspitaj se dobro pa onda u shoping.Prema potrebama i budzetu :D

savoris
12-04-10, 20:50
glavni prestavnik vilagera se nalazi negdje na relaciji Bijeljina-Dvorovi , to bar nije tesko naci
imam cak negdje i njihov katalog sa bijeljinskog sajma sa kontaktima , ljudi su cak spremni i za cjenkanje kako sam primijetio kroz pricu o motornim pilama ::namigivanje::
naravno ako se placa kesom a ja za drugacije placanje i neznam :D

Dragojlo
12-05-10, 19:30
EUREKA :D konacno i u moj vocnjak je stigla STIHL azdaja, evo par slicica...

http://i44.tinypic.com/2efs653.jpg
Ovde upravo odradjuje svoj pripravnicki, prvi rezervoar na ler-gas :D
http://i39.tinypic.com/1gni8m.jpg

Moji prvi utisci... vredi svake pare koliko kosta ::novac:: ::novac:: potrosnja goriva a i tecnosti me je zapanjila radila je blizu 2 sata i nije potrosila nesto vise od pola litra dvotaktola, stedi i gorivo i preparat, evo malo kataloske statistike:

Kolicina tecnosti koju izbaci u 1 *jednom*minutu u litrima, sa punim gasom:

Dozirni stepen na dizni---------litara/min

1. 0.12l
2. 0.44l
3. 0.86l
4. 1.27l
5. 1.58l
6. 1.81l

A evo i statistika sa dodatnom opremom tj. sa potisnom pumpom i ULV mlaznicama-diznama za pravljenje najfinjije magle:

Izlazna kolicina tecnosti sa ULV diznama bez potisne pumpe:

dizne-----l/min

0.5 ----0.03l
0.65 --- 0.07l
0.8 --- 0.10l

Sa potisnom pumpom i sa diznama koje dolaze sa pumpom:

dizna----l/min

1.0 --- 0.64l
1.6 --- 1.88l
2.0 --- 3.13l

I kombinacija potisne pumpe i ULV dizni:

dizna-------l/min

0.5 --- 0.10l
0.65 --- 0.20l
0.8 --- 0.42l

Post je spojen: 1273681894________________________________________ _________
Sada odh malo da je jos pustim da radi i da malo merim na sat za koliko ce vremena na kom stepenu izbaciti vode, pa ce veceras biti jos koja fotka

Karalic
12-05-10, 19:51
Dragojlo,Svaka ti cast na novitetu ::svaka cast:: Neka te sluzi srecno i bericetno :D

Dragojlo
12-05-10, 20:09
Hvala hvala, evo upravo sam je ostavio na livadi malo da odradi u leru pa da malo merim protok vode u minuti... >:({

Conferans
12-05-10, 20:59
Lijepo, lijepo. Moj savjet ti je da obavezno ugradis pumpu, i onda ces da vidis tek sta je taj stroj :D

bane30
12-05-10, 21:50
Kakvu sad pumpu boga ti?

Dragojlo
13-05-10, 00:26
Conferans pretpostavljam da se radi o ovoj pumpi
http://i40.tinypic.com/67nwua.jpg

ova pumpa jedino ima u katalogu u dodatnoj opremi, mozes li reci gdje se ona tacno montira jeli na ulazu u rezervoar ili izlazu, u planu sam i to nabaviti i mozda onu zastitnu mrezu-resetku od usisavanja...

Post je spojen: среда, 12. мај 2010. 14:30:00 MST_______________________________________________ __
I jos da te pitam kako se skida ona dizna na vrhu -sraf sa 6 polozaja protoka, kada bih hteo da zamenim kasnije sa ovim ULV diznama za finu maglu, u prirucniku koji sam sa njom dobio nema toga kako se to menja i skida?? ^-^

nb-campari
13-05-10, 00:54
narode,
meni je atomizer dosadio. imam tomosov,zadovoljan kako radi, ali mi je muka vise skidati ga i ponovo dizati. ili da vucem sa sobom nekog da mi puni rezervoar.
odlucio sam kupiti prskalicu (prikljucak) za malu hondu f 400 nju imam. ako je neko imao, naravno i ako jos ima neku slicnu kombinaciju nek kaze kako to funkcionise

Conferans
13-05-10, 10:07
@Dragojlo

Da bas ta pumpa, napravicu danas koju fotografiju pa cu okaciti da vidis.

narode,
meni je atomizer dosadio. imam tomosov,zadovoljan kako radi, ali mi je muka vise skidati ga i ponovo dizati. ili da vucem sa sobom nekog da mi puni rezervoar.
odlucio sam kupiti prskalicu (prikljucak) za malu hondu f 400 nju imam. ako je neko imao, naravno i ako jos ima neku slicnu kombinaciju nek kaze kako to funkcionise

Koliko ti prskalica isprsces dnevno kad mislis da ga je dobro non-stop nositi na ledjima? Ja sam znao i po 50-60 prskalica, tako da mi dobro dodje kad ga skinem sa ledja

Dragojlo
13-05-10, 11:00
Ko ima velike vocnjake preko 1ha za mene brate tu ide veliki atomizer za traktor i nema da bole ledja :D ako nekog preparata ide po ha 400-600l sa vodom, to je 40-60 ovih prskalica sto nije malo...

Znaci Conferans ti si ladno dnevno odradjivao 1ha, svaka cast :D

Sto se tice Stihl-a na ledjima osecam kao da nosim ranac jako udoban, svabo je vodio racuna o svemu, cim ovi neradni dani prodju idem u sljivik da ga oduvam, protiv rdje i plamenjace sa mankogalom, pa cu napraviti i koju sliku sa lica mesta kako radi...

pekapele
13-05-10, 11:19
Dragojlo neka te sluzi sa srecom!

Conferans
13-05-10, 11:51
Ko ima velike vocnjake preko 1ha za mene brate tu ide veliki atomizer za traktor i nema da bole ledja :D ako nekog preparata ide po ha 400-600l sa vodom, to je 40-60 ovih prskalica sto nije malo...

Znaci Conferans ti si ladno dnevno odradjivao 1ha, svaka cast :D

Sto se tice Stihl-a na ledjima osecam kao da nosim ranac jako udoban, svabo je vodio racuna o svemu, cim ovi neradni dani prodju idem u sljivik da ga oduvam, protiv rdje i plamenjace sa mankogalom, pa cu napraviti i koju sliku sa lica mesta kako radi...

Kada su mladi vocnjaci u pitanju to je onda i po 3ha za dan.
http://i44.tinypic.com/sbuixy.jpg
http://i40.tinypic.com/jp9b4k.jpg
http://i41.tinypic.com/2vbvbiu.jpg
http://i40.tinypic.com/2dceut3.jpg

topalovic
13-05-10, 13:56
imate na sajtu http://www.alpinastar.rs/index.php?m=vshop&a=2&pro_id=328
popust cena je negde oko 35000 din sa popustom a ja sam ih zvao i to sto mi napricase nije lose za tu cenu

Dragojlo
14-05-10, 12:46
Ma i ja sam se naslusao prijatelju prica i prica, prica je jedno a kvalitet drugo, dugo sam merio i odmeravo i na kraju Stihl i nisam se pokajao ni sekunde, prezadovoljan :D :D :D jos cu da porucim ovu pumpu i dizne i da pjevam borbene kroz vocnjak :lol: :lol:

Dragojlo
20-05-10, 01:52
I konacno Stihl je imao vatreno krstenje u sljiviku, posao odradio za 10+, ma uzivao sam dok sam prskao, ova dizna sto je standardno na njoj ugradjena sa 6 polozaja je odlicna, samo mogu misliti kako onda rade one druge za jos finiju maglu sa potisnom pumpom....

Licno sam prezadovoljan, i jedva cekam sledeci tretman u vocnjaku :lol:

nikolapetrovic
24-06-10, 22:41
koju prskalicu da uzmem za jagode? atomizer vilager ili onu klasicnu motornu prskalicu sa puzem? odgovorite mi ljudi od iskustva ne mogu vise rucnom...ubih se

Post je spojen: 1277408796________________________________________ _________
a da napomenem stihl deluje prilicno ozbiljnije od vilagera ali mu je cena...uhhhh ako neko prodaje polovan uzeo bih a za nov nemam 53000 cini mi se da je u beogradu preko puta autobuske stanice u stihlovoj radnji...

seljaking
12-07-10, 17:15
Ovo proleće je bilo kišovito i samo ko je prskao šljive nekoliko puta, one su ostale.Međutim ja imam voćnjak od 300 stenlejki.Voćnjak mi je u strani i čim malo padne kiša, tu se s traktorom ne ulazi.Zato razmišljam kupiti leđnu motornu prskalicu ili leđni atomizer.Trebam savet šta kupiti:
1) villager dm 25
2) STIHL SR420
3)AGS 80 (prskalica na kolicima)

topalovic
12-07-10, 18:40
ja sam skoro uzeo womax i mnogo je bolji i udobniji od vilagera >:D

nikolapetrovic
13-07-10, 23:11
niko ne rece koju prskalicu uzmem za jagode...atomizer ili neku kao DM 25 ili naprimer tomosovu motornu na kolicima...od 100 i kusur litara. prskao sam rucnom 7000 sadnica jagoda i na..ebao sam...a sledece godine 10000 plus znaci oko 17000 treba mi savet....unapred zahvalan...

Dragojlo
19-07-10, 19:30
Moj ti je predlog ako mozes da uzmes Stihl SR 420 atomizer ja ga imam i prezadovoljan sam, malopre sam dosao iz baste prskao povrce,ima onaj cep-rasprsivac magle -prstenasti u krug resetkica, stavis ga na cev imaju slike u nazad od njega, i onda razbija jaci vetar kako ne bi lomilo povrce, i nize jagdasto voce i sl. a ima veci radijus magle vise pokriva i brze se radi... masina je prica za sebe jeste da kosta, ali to vredi, to je kvalitet, to i traje ako se naravno pravilno koristi i cuva...u sta sam se i sam uverio i jos ovde neki clanovi :D

Za neke druge da ti predlozim mozda jedino Villagera DM25, vrati se na 1 i 2 starnicu ove teme i procitaj nesto o njemu sto sam pisao...

Samo ne znam koju kolicinu vode ti trosis za toliko sadnica, koja je to povrsina jer ne znam koliko ide jagoda-zivica po 1ha?

:D >:({

zax
27-07-10, 04:43
Zanima me koliko vredi po vasem misljenju ovaj atomizer?
Oleo Mac AM 180, 14 litara,motor je od 72,4cc,snaga 3,5 konja,tezina 12,5kg,italijanska,malo koriscena,covek mi za nju trazi 230eura pa me zanima da li toliko vredi.
ovako izgleda http://www.dooyoo.de/gartengeraete-werkzeuge/oleo-mac-am-180/

kicca
27-07-10, 05:22
Trazi 230€ znaci dace je za 200 za te pare mozes uzeti novog vilagera ali mislim da je firma Oleo mac ipak sa nekom reputacijom imaju pristojne motorne testere sto podrazumeva iskustvo u pravljenju motora te snage
Ako je malo koriscena i u ekstra stanju jer je to odnos par godina starog golfaVI i punta uzmi bez razmisljanja >:D

Babin zub
04-09-10, 13:32
Sve se svodi na "koliko para toliko muzike".Svi bi mi,da mozemo,kupili Stihl,ali...
Ja sam vikendaš,prskalica mi treba za stotinu-dve vocki kao i za prskanje korova totalom.Je li bre,lazarevčanin,sta si na kraju uradio sa tvojom 14-icom?Jesi li je zamenio za 25-icu ili si nakon pola godine zadovoljan sa njom?Ja cu definitivno uzeti Villager,samo ste me zbunili predhodnim pisanjem tako da mi vise nista nije jasno,koji je od ta dva modela bolji.
Na kraju cu uzeti obicnu ledjnu za 25e,pa da drukam sa merdevina :D

Dragojlo
07-09-10, 00:41
Ako si se odlucio za Villager onda uzmi Villager DM 25 sa tri mlaznice na cevi, ne onaj atomizer DM14 ":":{ on je golo njesra, znaci Villager DM 25 za tvoj vocnjak 100 stabala idealna stvar, ima mali motor, malo trosi i goriva a i preparata :D >:({ a povoljno za te ::novac::

Babin zub
08-09-10, 19:00
Tako i ja razmisljam zadnjih dana.Bio sam u nekoliko prodavnica i svi su mi rekli isto: "Ako ti treba za vinograd i nisko voce uzmi DM14...ona baca maksimum 2-3 metra u visinu i nije za voce.Za voce je DM25 koja dobaci do 6 metara u visinu,i namenjena je za prskanje voca."

Hipija
08-09-10, 21:55
Ja sam kupio DM14 i zadovoljan sam za sad sa njom.Prskao sam mozda 2-3 sata do sad.Mislo sam da je laksa i malo udobnija,ali :<<>,posle odredjenog vremena pocinju ledja da bole {"{":.
Kalkulisao sam i za moje potrebe da me posluzi 3-4 godine ova prskalica ja cu biti zadovoljan.Nije skupa,a meni radi posao.Inace sa njom prskam na jednoj parceli od 1h posadjen lesnik(340 stabala) i jagode(13500 sadnica).

jandebog
12-09-10, 19:26
Zanima me koliko vredi po vasem misljenju ovaj atomizer?
Oleo Mac AM 180, 14 litara,motor je od 72,4cc,snaga 3,5 konja,tezina 12,5kg,italijanska,malo koriscena,covek mi za nju trazi 230eura pa me zanima da li toliko vredi.
Ovako izgleda http://www.dooyoo.de/gartengeraete-werkzeuge/oleo-mac-am-180/

Moj je novi Oleo Mac AM 162 4,5KS košta 57.200 din

markodim
27-09-10, 14:39
Jandebog
Kako si zadovoljan svojim atomizerom?

bogi023
13-11-10, 22:05
Poz svima
Vidim da hvalite Villager DM25. Ima li i ona ima mogucnost prskanja kao i DM14 posto na slici vidim jos jedan prikljucak,a u karakteristikama da pravi pritisak od 30bar-a

skal
13-11-10, 22:15
ja sam pre godinu dana na vasaru kupio neki kineski radi odlično 12lit rezervar sa vodom itd..kostao samo 110eu

bogi023
16-11-10, 17:40
Zvao sam firmu u Vrbasu za Cifarelli. Cena je:435e-osnovna,484e-sa pumpom koja valjda mesa tecnost i 505e-sa pumpom i neki dodatak da u toku rada kad nestane tecnosti ne mora da se skida sa ledja nego se tecnost uvuce sa crevom iz kante,bureta...
Mislim da cu ovu kupiti

viorel
19-11-10, 18:43
Da li moze neko da mi kaze gde mogu nabaviti usmerivace vazduha za atomizer stihl sr 420?

Dragojlo
19-11-10, 19:30
Pa zar to nisi dobio uz atomizer? Oni su standardna oprema, ali posto nemas nadji nekog malo boljeg prodavca Stihl opreme i uzmi katalog i porucis sve ima...

novi voćar
18-12-10, 13:21
da li ko zna gdje se mogu nabavit motorne prskalice na leđima što se nose i koja im je cijena naravno bolje me zanima polovna.

markokurjega
18-12-10, 13:29
http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-Alati/Poljoprivreda/Motorna-ledjna-prskalica-VILLAGER-DM-14/1953335

vidi ovu čini mi se da nije skupa >:D

novi voćar
19-12-10, 11:11
pa mogu ti reći da nije slaba a i ima prihvatljivu cijenu

Matkee
19-12-10, 19:27
mi smo kupili tu Villager DM - 14 pre tri godine, platili smo je tada 14 700 RSD sve sa njom uspevamo na vreme i dosta hvalitetno da poprskamo, a to je oko 200 stabala, preporučio bih je svakome, odličan izbor, smo morate sve raditi kao po uputstvu za upotrebu inače neće dugo trajati i malo je veći potrošač goriva, u katalogu piše da sa jednim rezervoaraom može da izbaci oko 70 litara tečnosti, ali uspevam obično 50 ili kada prskam niže voće ponekad 60 l....
pozz

Matkee
17-01-11, 23:56
koristimo Villager MD-14 već par godina i prezadovoljan sam sa njom, jedna mala zamerka se odnosi na kvalitet izrade plastike, ručka nam je pukla posle 4 dana, ali nismo reklamirali jer smo shvatili da može i bez toga.....@Pexus pozajmio sam tvoju sliku, da objasnim šta je puklo.....

http://i55.tinypic.com/j94zuq.jpg

Kompaj
24-01-11, 20:02
@Matke
Koliko ti dobaci uvis ova prskalica?

Matkee
24-01-11, 20:51
nisam nikada merio, ali ako sve pripremiš kako treba, ostaviš je da radi 2 minuta bez opterećenja, da nabije pritisak....sa njom oprskam kajsije koje su 5-6 m bez problema, naravno pun gas i na 4 je protok tečnosti ( otrova )....

Kompaj
24-01-11, 21:27
Ja sam je samo jednom koristio i došao sam do istog zaključka.
Jak gas i dohvata i vrhove.Onda i dobije malo nadpritiska preko onog creva na poklopcu.
Isprva sam radio sa manjim gasom i nije dohvatala kad je mlaznica ispod nivoa tečnosti u rezervoaru.

Matkee
24-01-11, 21:34
Druže tebe baš nisam razumeo, ajde objasni to malo, kakva mlaznica ? ^-^

Kompaj
24-01-11, 21:38
Dizna, rasprkivač ili kako se već zove, a nalazi se unutar velike cevi kroz koju dolazi vazduh.
Na onoj slici koju si postavio nalazi se tamo gde pokazuju crvene strelice.

Matkee
24-01-11, 21:50
aha, dizna ::namigivanje::, da, da sada te razumem :D

pole
30-01-11, 00:21
Jongaled
Za koje vreme poprskas 1 ha maline ,,, pozd.. hvala

sladjans
05-02-11, 16:30
Bio sam neki dan u radnji da pogledam Villager DM 25,ne znam da li je to dobra investicija za nas amatere,imam oko 100 komada voca i manji vinograd.Onaj Stihl 420 je stvarno mocan ali je i cena mocna.Vidim da se pojavio i novi Stihlov model tj 2 nova 430 i 450.Da li neko ima iskustva sa SOLO prskalicama,ja licno imam rucnu klipnu pumpu od 15 lit.i prezadovoljan sam,laka je ,sve savrseno dihtuje,veoma lepo rasprsuje mlaz,koji se podesava.Ima li neko iskustva sa njima.

DejoJe
05-02-11, 20:42
Da li negde ima snimak rada atomizera Villager DM 14. Ili da neko ko ima postavi da se vidi kako pravi maglu i na koju visinu dobacuje.

Dragojlo
05-02-11, 22:59
Da si malo citao ovu temu iz pocetka znao bi kako radi villager DM14 i DM25...

Ali ovako evo ti adresa na kojoj mozes pogledati iskustva a ne price

www.google.com

Matkee
06-02-11, 19:05
postaviću ja snimak u ovu temu, kada budem prskao prolećnje prskanje pa ćeš videti @DejoJe ::namigivanje::

DejoJe
07-02-11, 16:10
Dragojlo ja sam pitao za snimak a ne za princip rada DM 14. Princip rada mi je poznat. Matke hvala unapred.

Dragojlo
07-02-11, 19:08
Lepo si rekao iskustva ne price, citaj pa ce ti biti sve jasno ko je bolji da li Dm 14 ili DM25 i zasto...

dedavelja
09-02-11, 11:33
Pozdrav svima,pažljivo sam pročitao sve komentare o atomizerima i kupio polovan Stihl sg 17,medjutim nemam nikakvo uputstvo za rukovanje,a ni iskustva sa radom sa atomizerom,pa molim sve forumaše koji o njemu nešto znaju da mi pomognu.Unapred hvala i pozdrav svima.

Dragojlo
09-02-11, 14:56
To je bas stari model i nemam iskustva sa istim, treba da je odneses kod nekog dobrog majstora da joj pregleda motor, da li dobro pali, u kakvom je stanju...a delova ne znam da li mozes gdje naci danas za to...

To je ja mislim ovako nesto
http://www.samsvojmajstor.com/Forums/download/id=7263.html
http://www.samsvojmajstor.com/Forums/download/id=7271.html

dedavelja
09-02-11, 19:55
Da,to je taj model na donjoj slici.Ako neko ima tehničke podatke i uputstvo za upotrebu.pozdrav

Dragojlo
10-02-11, 02:32
Ma oba su modela gore na slikama ista, samo sto je ovaj dole u koloru a polovan, ne znam da li ces gdje naci kakvo uputstvo, ovo je staro bas pravo, proizvodnja ove SG17 masine je kraj 60-ih...mnogo staro...ako imas vise vocnjaka uzmi novi stihl i ne bahci se sa muzejskim primercima, ako imas nesto manje uzmi villagera i sl.

DejoJe
14-02-11, 18:08
Stigla mašina i kod mene Stihl Sr 420. Plaćen 30.000,00 din.Nov nekorišćen ali mu je istekla garancija i covek ga prodao upola cene. Odradio je jedan rezervoar goriva na leru i sutra jos jedan i spreman je.

Dragojlo
14-02-11, 18:22
Neka je sa srecom :D

Vocar
21-02-11, 20:22
Ne znam da li ova vrsta atomizera se ubraja u ovu temu ali pitaću..

Da li ko posjeduje vučni atomizer za traktor kapaciteta od 1000l? Imam nosivi kranjski od 440l, ali me interesuju ovaj vučeni kapaciteta od 1000l. Kolika je cijena novih takvih atomizera ili polovnih? Preporuka?

srdjank
24-02-11, 00:01
Kupih danas DM 25. Ako vreme dozvoli,eto zabave za vikend :D

Matkee
24-02-11, 01:00
Čestitam, ako ti nije teško postavi snimak u radu da pogledamo kako izgleda :D, i ja ću, ali ne još ::namigivanje::

Dragojlo
24-02-11, 15:27
Kupih danas DM 25. Ako vreme dozvoli,eto zabave za vikend :D

Neka je sa srecom kupovina >:({

koja je cena kod tebe Dm25 ako nije problem...

bak01
24-02-11, 22:19
snimak villager dm 25 imas ovde
http://www.youtube.com/watch?v=5gbjsQ3csd8

srdjank
24-02-11, 22:57
Neka je sa srecom kupovina >:({

koja je cena kod tebe Dm25 ako nije problem...
[/quote]
Izaslo oko 17500. Htedoh je testirati za vikend, ali sneg ne staje kod nas. Ima li ko savet za pocetno razradjivanje masine?

Post je spojen: 1298581410________________________________________ _________

snimak villager dm 25 imas ovde
http://www.youtube.com/watch?v=5gbjsQ3csd8

Na snimku masina sasvim lepo radi, nadam se da ce tako biti i u mom slucaju :D

Matkee
24-02-11, 23:05
Kada sam kupio moju prskalicu DM - 14 potrošio sam dva rezervoara goriva bez velikog opterećenja, ali morao si da dobiješ komletna uputstva ipak je ono što fabrika preporuči najbolje... ::namigivanje::

srdjank
24-02-11, 23:22
Upustvo je malo nedoreceno, sturo, vise volim cuti dobar savet od nekog ko je vec prosao kroz postupak ::namigivanje::

Dragojlo
25-02-11, 00:29
Po pravilu sve masine treba da odrade jedan svoj rezervoar goriva na ler gas... i to je to, da malo klip i karike nalegnu, da se malo gvozdje ugreje da postigne radnu temperaturu...i posle mozes gasat...

Samo ti natankuj rezervoar i ostaavi je da to posrce na ler gas...

Za mesavinu koristi Stihl ulje :D

Nebojsa Kostovic
25-02-11, 00:33
@srdjank
Jedan rezervoar istresi na ler, to je dovoljno i onda je teraj, ja imam DM 14, bas ovako sam odradio i evo je radi bas dobro.Nemas sta da pogresis,toliko.

Matkee
25-02-11, 00:36
@Nebojša koliko rezervoara isprazniš sa 1 l mešavine, ideš 3~5 % ulja ?

Dragojlo
25-02-11, 00:40
1L mesavine je jedan litar, a koliki je rezervoar u dm25 ne znam, ne kontam pitanje kolega, a ulje stihl ide 1:50 npr. ona bocica od 100ml ide na 5l Benzina ili ti 2%.

Matkee
25-02-11, 00:44
Ja imam kolega DM-14 msm da je rezervoar 1,4 l, mešavin pravim tako što na 1 l benzina dodam 0,5 decilitara ulja, ali sam hteo da vidim koliko litara izbaci tečosti iz rezervoara, 70 litara tečnosti izbacim prosečno ! ::namigivanje::

Dragojlo
25-02-11, 00:54
A u, pa mimoisli smo se u jednosmernoj :lol:

Ja konto na gorivo, a ti pitas za hemiju, e to vec ne bih mogao da vam kazem :lol: ::namigivanje::

>:({

Post je spojen: четвртак, 24. фебруар 2011. 09:55:54 CST_______________________________________________ __
sve je relativno, koliko dizne bacaju koliko se otvori da izlazi tecnost...

Post je spojen: четвртак, 24. фебруар 2011. 16:56:10 CST_______________________________________________ __
koliki gas itd

Nebojsa Kostovic
25-02-11, 02:19
Da, mesavina jeste 3-5% ali te nisam najbolje razumeo u ovom prvom delu.Mislis koliko rezervoara tecnosti za prskanje mozes da izbacis sa 1L mesavine? Ako si na to mislio onda neznam , malo bre , bas malo, nisam vodio racuna ali mozes dosta da teras sa 1L mesavine.Ako imas DM 14, evo savet za tebe.Razdvoji onaj deo gde ventilator tera vazduh, znaci, odvij srafove.Mislim da se skida i rezervoar, videces zljebove koji mu dodju umesto dihtunga(pazi, ova masina je made in PRC pa im skupo da se oko toga bakcu), uzmi silikon pa ga stavi duz tih zljebova, tako ces da zadihtujes da ne gubis taj vazduh od ventilatora. On ti je bitan jer kada podignes malo visocije cev za prskanje slabije ide tecnost, ali veci gas, meni je druga rucka za vazduh na max. i onda dodje do nekog nadpritiska u rezervoaru pa i kada je cev vislja od rezervoara on je tera iz rezervoara i mozes da prskas.NIje sthil, al za te pare bolje i lakse nema.Obavezno cep od rezervoara(misli na onaj veliki)dobro zategni.
P.S. ako sam nesto iskomplikovao, izvinjenje, ako sam pomogao, drago mi je.

Matkee
25-02-11, 17:41
Ako možeš malo preciznije da mi objasniš, neka skica bi mi dobro došla, plastične cevi sam isilikonisao prvi dan kada je došla, ali te ovo baš i nisam najbolje razumeo ^-^....

sladjans
25-02-11, 23:47
Najnovija informacija!U Metrou Villager DM15-14500 din.,DM25-16500 din.

Dragojlo
26-02-11, 01:16
sve bolja cena :D

Nebojsa Kostovic
26-02-11, 02:14
@matke.
znao sam da ces tesko razumeti.Pazi, ajd mi posalji tvoj mob.na PP i dogovorimo se da te okrenem i objasnim ti.Neznam da postavim skicu bre, a bilo bi dobro zbog ostalih.

zokidrum
27-02-11, 17:38
Ja sam skoro kupio Villager, dao 15000. Kakav god da je, bolji je od rucnog prskanja, to je sigurno!!

Matkee
27-02-11, 19:06
Veruj mi nećeš se pokajati :D, vredi svaki uloženi dinar...... ::namigivanje::

Djuka Crnogorac
05-03-11, 23:18
Zdravo ljudi, ja sam novi u ovome poslu, imam oko stotinak stabala jabuka i ako biste bili ljubazni da mi kazete jer sam se nadovezao na temu o atomizerima, dali mi Villager DM14 moze biti od koristi i dali moze da prska visoke vocke pod uglom vecim od 45 stepeni, unaprijed hvala ?

Dragojlo
06-03-11, 00:48
nije bitan ugao, nego nivo vode u rezervoaru i dizne na vrhu cevi gdje voda prirodnim padom ide iz rezervoara...tako da ima je to mana, procitaj temu iz pocetka sve imas lepo objasnjeno...

Matkee
06-03-11, 04:52
Zdravo ljudi, ja sam novi u ovome poslu, imam oko stotinak stabala jabuka i ako biste bili ljubazni da mi kazete jer sam se nadovezao na temu o atomizerima, dali mi Villager DM14 moze biti od koristi i dali moze da prska visoke vocke pod uglom vecim od 45 stepeni, unaprijed hvala ?

Nije to vilegeru mana, kada napuniš prskalicu npr. 10 l tečnosti, dobro zavrni narandžasti čep i ostavi je da radi 1-2 minuta bez opterećenja, ja sam sa njom bez problema prskao kajsije visoke i do 5 m u cvetu......

Dragojlo
06-03-11, 13:19
Mana jeste nego sta, pa kolega sam znas da villadzer nema potisni zrak u rezervoaru, a ni potisnu pimpu, dakle voda ide prirodnim padom, i tacno ona ce ici dok je rezervoar pun, a kada preavli polovinu kada je pri kraju voda podigni cev vertikalno pa da vidim kako ce da izlazi voda, i neznam kakve veze ima da pumpa radi 2min bez opterecenja, kada motor nema veze sa rezervoarom hemije...

Juce sam slucajno u poljoapoteci pricao sa covekom prolaznik-musterija kupio nov dm14 i sam je odamh primetio ovu manu kod istog , kada opadne nivo vode ispod nivoa izlaznog gore na cevi, tj.kad top podigne nema vode...

Djuka Crnogorac
06-03-11, 18:54
pa znaci moze uvis da prska uprkos ovim izjavama pojedinaca da ne moze i da je sranje od atomizera ? mene su iskreno ufrcili a treba da mi stigne jer sam ga narucio u ubili su mi volju za njim, narucio sam DM 14, ne znam koga da slusam vise i kome da vjerujem haha :) znam samo da mi stize sjutra i da sam dao 180 eura za njega pa pomozi boze ! ako ne bude prskao u vis ja sam propao :)

Post je spojen: 1299405313________________________________________ _________

vranac
06-03-11, 19:02
ja se spremam da kupim dm 25,treba mi za prskanje vinograda

Matkee
06-03-11, 19:18
Kako ne nabija pritisak, a za čega mu služi belo crevo koje ide od motora do rezervoara i zašto u uputstvu za upotrebu na eng. jeziku piše da se atomizer ostavi 1~2 min da radi bez opterećenja ? ^-^

Dragojlo
06-03-11, 19:21
pa znaci moze uvis da prska uprkos ovim izjavama pojedinaca da ne moze i da je sranje od atomizera ? mene su iskreno ufrcili a treba da mi stigne jer sam ga narucio u ubili su mi volju za njim, narucio sam DM 14, ne znam koga da slusam vise i kome da vjerujem haha :) znam samo da mi stize sjutra i da sam dao 180 eura za njega pa pomozi boze ! ako ne bude prskao u vis ja sam propao :)

Post je spojen: 1299329713________________________________________ _________

Lepo je objasnjeneo ako podignes top tj. vrh njegov iznad nivoa vode u rezervoaru voda ne ide gore... u ostalom samo ce ti se kasti kad ti stigne masina, pa ces videti ko je u pravu...

Post je spojen: 1299406937________________________________________ _________

Kako ne nabija pritisak, a za čega mu služi belo crevo koje ide od motora do rezervoara i zašto u uputstvu za upotrebu na eng. jeziku piše da se atomizer ostavi 1~2 min da radi bez opterećenja ? ^-^

to je samo da postigne radnu temperatutru i nista vise...

Post je spojen: 1299432236________________________________________ _________

ja se spremam da kupim dm 25,treba mi za prskanje vinograda

Dobra masina i jako ekonomicna i po pitanju potrosnje goriva i hemije :D a i povoljana cenom u ovom cenovnom razredu nema konkurencije

Matkee
06-03-11, 19:24
ok @Dragojlo, a za čega onda služi belo crevo ? ^-^, onda je to što sam oprskao kajsiju svetsko čudo, još sam visom 191 cm i gotovo uvek je dizna bila iznad nivoa u atomizeru !

Dragojlo
06-03-11, 19:28
Moze ona da izlazi sve dok ima dovoljno vode iznad polovine, a posle sve slabiji pritisak...a to crevo mozes li slikati da pogledam ne znam na sta mislis...znam samo da kod dm14 voda ide prirodnim padom...jedino da to nije neki noviji model da su ispravili gresku...ako imas lsiku najbolje bi bilo

Djuka Crnogorac
06-03-11, 19:34
iskreno se nadam Matke da si u pravu i molim boga ::namigivanje:: , ne bi volio da Dragoilo bude u pravu, jedva sam skupio malo para pa jos sranje da uzmem, nadam se da ce ovaj moj da pumpa pritisak , na izgled je jako lijep samo me to pod uglom kopka a ostalo je sve ok kod njega, hvale ga a i ima servisera , uostalom sjutra cu saznati na cemu sam .

Matkee
06-03-11, 19:40
@Djuka druže veruj mi da sam sa njim bez problema sredio sve kod mene u voćnjaku, jako je dobar atomizer i vredi svaki uloženi dinar ::namigivanje::, nisi se pokajao, radi sve po uputsvu i služiće te kako treba, odlična spravica....Svi mi znamo šta je dobro, Stihl 400~450 evra i da vidiš, ali su to ipak velika ulaganja za manje voćare i za ljude koji imaju voće samo na okućnicama a ne žele da pumpaju, mogu da slikam tek kada budem prskao voćnjak jer je sada ušuškana i zavijena da je sačuvamo od hladnoće, vlage i prašine, čim je odmotam slikaću... ::namigivanje::

Djuka Crnogorac
06-03-11, 19:45
hvala ti, malo si mi volje dao, ja imam 150 vranaca i 100 vockica starosti oko 4 godine, za to ce jedino on biti koristen , inace pazim masine dobro. a kad budem zasadio oko 1500 jabuka za koliko imam mjesta na livadu a to ce biti boze zdravlja kad odradim jednu mirovnu misiju onda cu kupovati profesionalnu masinu kao sto je sthill , znam ja dobro sto je ta masina, nema limita, pozdrav pa nalijepi te slike , a i ja ga cekam sjutra da ga sklopim i odmah crveno ulje da se prska :D pozdrav

Post je spojen: 1299434534________________________________________ _________
Matke sjutra kad ga upalim oce li mu biti dosta 1 h da se razradi onako na ler da radi, Villager je za nas sirotinju zakon :D stil ce se kupiti kad se budem profesionalno bavio sa preko 1000 stabala, bitno je da mene ovaj dm 14 sluzi do tad i da prska u vis , pozdrav i hvala !

Matkee
06-03-11, 20:08
kakav 1 h ? ^-^ @Djuka napuni u njega 14 l vode i pun rezervoar mešavine naravno, imaš uputstvo kako se pali, gas na keca pa saug pa ga polako popuštaš, e sada kada ga upalio dizna na vrhu topa ti je ja 1 ali je zatvoren protok tečnosti na slavinici kod rebrastog creva, sačekaš 1-2 minuta i pustiš da iscuri tih 14 litara vode na jedinici ( protok na dizni ), tako ponoviš 3 puta sa 3 rezervoara po 14 l. To odradi dan pre nego što je daš u prskanje voćnjaka ili vinograda nzm šta imaš i obavezno zavrni godivo, imaš mali belu slavinicu i nemoj da se brineš ništa, samo uputstvo lepo pročitaj.... :D

Djuka Crnogorac
06-03-11, 21:21
hvala , ubili su me bili u pojam ovi likovi da nevalja nista, i da ne pumpa zrak u rezervoar, a kakva je fora sa silikoniranjem vazdusne turbine ? citao sam u ovome forumu ?

Matkee
06-03-11, 21:32
Pa da koliko sam razumeo Nebojsa Kostovica sa foruma treba skinuti rezervoar i isilikonisati taj deo sa tankim slojem silikona, pošalji mu pp, pa će ti verujem objasniti ! ::namigivanje::

Dragojlo
06-03-11, 22:41
hvala , ubili su me bili u pojam ovi likovi da nevalja nista, i da ne pumpa zrak u rezervoar, a kakva je fora sa silikoniranjem vazdusne turbine ? citao sam u ovome forumu ?

Ma nemam ja sta tebe da ubijem, samo pisem iskustva drugih korisnika pomenutog atomizera, a u svakom slucaju nisi sigurno bacio novac, 100 puta je i dm14 bolji od obicne pumpe-pumparice :lol:

nek je sa srecom kupovina...

A matke slikaj mi samo to crevo to me interesuje gdje se tacno nalazi >:({

savoris
06-03-11, 23:32
ajde možda ćete reći da lupam i vjerovatno nećete pogriješiti , odmah da kažem , moje praktično iskustvo sa ovim mašinama je NIKAKVO

ovaj DM14 , kažete ne baca ako je dizna podignuta iznad rezervoara , e sad mene interesuje jer sam ga gledao na polici a ne u radu
ako je dizna za izlaz tečnosti postavljena u vazdušni tunel , to onda nema (velike) veze sa položajem ručke za prskanje , jer se tada stvara vakuum u crijevu koje dobavlja hemikaliju iz tanka do dizne a samim time vjetar povlači tečnost iz rezervoara

ovo mi je palo na pamet jer sam ovo uporedio sa pištoljem za pjeskarenje koji radi na istom principu , pištolj je u rukama , dva crijeva idu do njega , posuda sa pijeskom stoji na zemlji , u posudi nema nikakvog podpritiska ali ipak vuče pijesak iz posude u pištolj
jedno crijevo je doprema zraka drugo pijeska , e ako ovo može da vuče pijesak pa valjda i ova šprica može vući tečnost koja je mnogo ''tečnija'' ^-^

znači interesuje me ko je od vas lično probao to da DM14 baca u vis samo ako je u tanku preko polovine rezervoara jer to po mome mišljenju nema veze , razlika u visini nivoa tečnosti je mala ( to je nekih 10tak cm) da bi to uticalo

Matkee
06-03-11, 23:48
Peskiranje sam gledao samo u američkim serijama o generalnom sređivanju automobila, tako da nzm po kom principu funkcioniše, ali moguće da tu dolazi i do vakuma nzm zaista, ali znam da sam sa njom do poslednje kapi prskao grane visoke i do 5 m... @Savoris druže možda si i upravu za to sa vakumom, ja nzm ima neko ko je sigurno stručniji od mene >:D ::namigivanje::

savoris
07-03-11, 00:13
imaš više sistema za pjeskarenje , ja sam pričao o ovome

http://www.rabljenistrojevi.com/cms/images/items_pictures/0290_1268600176ffc9e1d4f.jpg

a evo gledajući u ovu sliku možeš da skontaš o čemu pričam
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRE0ZZvTOEtG2tkFqtfmAe1iNK_K0BL4 4qLmBcBEOLBVkna2QLf&t=1

slike nadjene na netu

meeker
07-03-11, 00:27
Nisam koristio a ni pogledao ove lađne atomizere. Ovo što piše savoris je vrlo logično. Poznato odavno i naziva se venturijev efekt ili venturijeva cev. >:({

Matkee
07-03-11, 00:32
aha @Savoris pa verovatno da je to što si rekao, sada kada sam pogledao slike vidim da to radi po istom principu :D, eto rešenja misterije ::namigivanje::

Dragojlo
07-03-11, 00:34
Ne kod ovih atomizera nije taj princip, ovde voda iz rezervoara dolazi crevom do vrha cevi topa, top je zadnjim delom spojen na izduvnu turbinu zraka, zrak ide kroz cev, na vrhu cevi voda pada u samu cev i tu je vazduh rasprsuje i tako prska, nema nikakvog vakuma...samo moze piti potisni zrak u rezervoaru da ide voda napolje kroz crevo...

Ali znam coveka koji je vratio DM14 pre godinu dana, zbog ove mane vertikalnog podizanja cevi i kupio DM25 koji ga i dan dans sluzi... a i pre neki dan sam pricao sa jos jednim kupcem, i on je sam rekao za DM14 kada podignem cev jako slabo prska gotovo da voda stane... e ako oni lazu mene onda i ja Vas lazem...ali prva prilika cu da licno isprobam DM14

savoris
07-03-11, 00:40
Nisam koristio a ni pogledao ove lađne atomizere. Ovo što piše savoris je vrlo logično. Poznato odavno i naziva se venturijev efekt ili venturijeva cev. >:({

konačno da me neko dopuni sa stručnim izrazom ::svaka cast:: a šta ćeš kada nemam neko ''jako'' školovanje nego sam sve učio u praksi ::lose::

@dragojlo
nije da ti ne vjerujem ali mi to nekako baš i ne zvuči ubjedljivo ^-^
nemoguće je da se stvara čak i podpritisak kako ti kažeš , dovodni vod tečnosti nemora biti direktno u vazdušnom tunelu da bi se stvorio efekat vakuma

Dragojlo
07-03-11, 00:45
Jok prijatelju, nema to, nema ni kod stihl-a kojeg ja imam ali zato ima potisni zrak koji dolazi u rezervoar, a crevo ide smao ladno preko jednog ventila za on/off i na vrhu dozatora dizne kolicine koja ce da izlazi na vrhu cevi...to je princip ledjnog atomizera

savoris
07-03-11, 00:48
http://i20.photobucket.com/albums/b224/Pexus/Za%20forume/otvor.jpg

evo sliike sa prve strane ove teme , na ovo misliš vjerovatno samo što ovdje fali neki djelić

i sa ovime se mora pojaviti efekat vakuma iako je dolaz tečnosti sa strane

Dragojlo
07-03-11, 00:50
Ne, tu odozgo dolazi dizna-dozator-plasticni T sraf, uvijanjem njega ispustas vise ili manje vode u cev...
Nema vakuma sigurno

meeker
07-03-11, 00:55
Dragojlo googlaj malo ovaj efekat.

Savoris je zasugurno primetio ili koristio pištolje i za farbanje, ima ih gde je rezervoar za boju i iznad i ispod i identično rade. A i mešači u rezervoarima prskalica za herbicide i atomizera rade na ovim principima.

savoris
07-03-11, 00:56
ajde ako si tako siguran onda kada budeš išao kod tog drugara što ima DM14 skini ovo malo crijevo i otvori taj ventil do kraja pa na mjesto crijeva stavi prst i reci nam jesi li osjetio pritisak ili vakum ::namigivanje:: ali nemoj da nas lagiš jer ću i ja da probam kod čovjeka >:D

ako neko još ima 14ku neka proba i on nije teško , opet ponavljam nemam praktičnog iskustva sa ovim uredjajom i samim time nemam osnove za raspravu ali sam prilično siguran da se u ovome providnom crijevu za dovod tečnosti pojavljuje vakum 8)
a tim ventilom koji fali se reguliše količina (sila) vakuma a samim time i količina dopremljene tečnosti , sličan princip je i u atogasa , silom (snagom) vakuma se odredjuje količina propuštenog plina u usisnu granu

Dragojlo
07-03-11, 01:00
Razumem vas potpuno o cemu govorite, ali ovde nije potreban vakum, jer ima potisak iz rezervoara, govorim za Stihl atomizer koji imam, voda jednostavno pada pod pritiskom iz rezrvoara, a mesac o kom pricas, ima za stihl kao dodatna oprema tacnije zove se potisna pumpa sa ULV diznama, ona mesa hemiju i stvara jos jaci potisak...cena oko 150e

Matkee
07-03-11, 01:02
@Dragojlo pa koliko je onda taj Stihl atomizer sa svom dodatnom opremom i ovako je paprena cena ? ^-^

Dragojlo
07-03-11, 01:03
Nema potrebe za vakumom, voda je i onako teska sam od sebe, i jos ima dodatni potisni zrak koji se upumpava u rezervoar, i gotova stvar...da je vakum zasto bi onda dovodili zrak u rezervoar:lol:

Post je spojen: 1299452713________________________________________ _________

@Dragojlo pa koliko je onda taj Stihl atomizer sa svom dodatnom opremom i ovako je paprena cena ? ^-^

Evo cena:

SR 420- 1090KM
SR 430- 1211KM
SR 450- neam za BiH trziste aon je jos skuplji, on moze da izbacuje i praskaste materije i granulate

ovo je bez dodatne opreme

Matkee
07-03-11, 01:07
Bogami papreno, ako se e varam msm da i 420 i 430 mogu da izbacuju granule, ali da sam pročitao i da villager Dm-14 može da izbacuje granule na nekom sajtu ! ::namigivanje::

meeker
07-03-11, 01:13
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSlELluQqUEw7BwYdhfMWfIXlkkQeHvv 4vZ8WYeo3yaqXLxa14d

To bi trebalo raditi na ovom principu. Mada ne isključujem mogućnost greške. Idem pogledati ovih dana.

Dragojlo
07-03-11, 01:14
SR 420 moze da baca granulat ali sa dodatnom opremom koja se motira na izduvnu cev, dok kod SR450 modela rezervoar je posebno dizajniran i naleze direktno na izduvnu turbinu...i tu je ugradjen taj sistem, i zato on moze i praskaste materije da baca ne samo granule...ali i kosta...ali je i kvalitet...

Matkee
07-03-11, 01:18
Ne kažem druže da nije kvalitet, Stihl je Stihl, košta, ali vredi, samo da i njega ne pokvari jeftina radna snaga kao uostalom i sve danas, šta kažete za ovo rešenje ? :D

http://www.youtube.com/watch?v=Te9hBsQzf9c&feature=related

Dragojlo
07-03-11, 01:19
SR450
http://www.stihl.fr/upload/produkte/images/produkte/stihl-atomiseur-sr450-v2.png
http://www.stihl.fr/upload/produkte/images/ausstattung/stihl-SR450-systeme-de-transformation-2-en-1.jpg

Post je spojen: Sun Mar 6 17:20:05 2011______________________________________________ ___
U jednom prolazu sve gotovo :lol:

savoris
07-03-11, 10:23
Razumem vas potpuno o cemu govorite, ali ovde nije potreban vakum, jer ima potisak iz rezervoara, govorim za Stihl atomizer koji imam, voda jednostavno pada pod pritiskom iz rezrvoara,

čekaj malo , mi pričamo konkretno o DM14 , nemoj sada da nam miješaš sa stihlom :<<> to je neka druga priča

Djuka Crnogorac
07-03-11, 19:55
Matke stigo je DM14 i prezadovoljan sam na prvi pogled, za te pare extra , vidio sam u rezervoaru na dnu da ima jedna cijev koja ide iz motora pa je to vjerovatno za potisak vode. vjetar duva kod nas pa ga nisam mogao ni razraditi ali bice dana, sta je ona metalna poluga na lijevu stranu od 1 do deset podeoci i rucka je tu za neko podesavanje? mene je dosao sa ruckom za gas i doziranje na topu kao kod stila a ne ka kod ovih cije su slike nakacili ... mozda sam imao srece neki noviji model da zakacim haha :D

Matkee
07-03-11, 20:07
Moguće da si dobio neki noviji model DM-14 :D, ako je crvene boje na vrhu to je gas, a dozer tečnosti bi trebao da bude na vrhu topa..... ::namigivanje::

Djuka Crnogorac
07-03-11, 21:45
, a u pravu si za ono za vazduh, dio iz turbine ulazi u rezervoar kroz crijevo koje je prikaceno na poklopac rezervoara a protok vazduha se regulise palicom sa lijeve strane sto sam te pitao za sta sluzi :D ima podeoke za protok u rezervoar od 1 do 10 , vec sam ga rastavio da se ubijedim i u pravu si

Post je spojen: понедељак, 07. март 2011. 14:32:27 CST_______________________________________________ __
http://i55.tinypic.com/2el43tz.jpg E OVO JE RUCICA ZA GAS KAO KOD STILA SA JOS PONEKOM FUNKCIJOM I ISPOD VENTIL ZA PUSTANJE TECNOSTI, DALI SE SA NJIM DOZIRA TECNOST ?http://i51.tinypic.com/3494dtx.jpg A UVO JE OTVOR KOJI SE REGULISE PALICOM OD 1 DO 10 I PUSTA VAZDUH U REZERVOAR TECNOSTI KROZ CRIJEVO KOJE IDE U POKLOPAC REZERVOARA I NABIJA PRITISAK, TAKO SAM JA ZAKLJUCIO I MISLIM DA JE TO TO :D

Dragojlo
07-03-11, 22:45
http://i20.photobucket.com/albums/b224/Pexus/Za%20forume/DM14.jpg

http://i55.tinypic.com/2el43tz.jpg

Ocigledno da su ovo dva razlicita modela, tj. ovaj zadnji je novije generacije pa ima i modifikacija, vidi se nas slikama da ima izmena na rucki-topa, rezervoar goriva, stopa je dole crna a gore bela, ovi delovi na motiru...a sta je u nutra neznam da li je isto sve...

Matkee
07-03-11, 22:49
Hohohoh vidi ti Villager :D, pa ovo je sada druga priča, kao što svi vidimo gledali su malo Stihl, verujem da su ispravili sve nedostatke koji su nastali kod prethodnog modela, i boja elemenata je promenjena.... :D

Djuka Crnogorac
07-03-11, 22:55
ovo je macka ;D} zato je 180 a taj vas 130 eura :D

Matkee
07-03-11, 22:57
130 evra je sada, kada je izašao ovaj novi model ::namigivanje::, a koliko je bo pre nepune 3 godine kada smo ga kupili {"{":..... ::namigivanje::

Dragojlo
08-03-11, 11:19
Eto vidite gjde su bili nesporazumi :lol: ocigledno da su ispravili greke... pazi covek vratio masinu i uzeo DM25 to je bili tacno pre godinu dana, lepo ga pitam jel ima potisni zrak u rezervoaru hemije, kaze nema nista covece prirodnim padom ide voda...

Tako sve pohvale za Villager, i tek sada je opravdao cenu apsolutno Best Buy ovaj model kao kod kolege Djuke a mislim i Matke, jel i u tebe ovaj isti sa slike :D

Djuka Crnogorac
08-03-11, 19:52
probao sam vertikalno prskanje sa njim, i nebitno je koliko se digne i koliko je vode, uz kucu sam izbacao na drugi sprat maglu :D na koji je podeok za doziranje najbolje prskati voce, ima na vrhu ventil od 1 do 4 ? koji da koristim ?

Dragojlo
08-03-11, 23:38
Pa moras sam da probas, na zidu drvetu ne bitno, da uskladis brzinu hodanja i kolicine vode koju atomizer izbacuje i sam po sebi nastimas...kod mene stihl ima od 1-6 ja obicno koristim od 2-3, kada je zimsko kupanje malo vise od 3... i lagano prskam bez prevelike zurbe...

joekiki
09-03-11, 00:01
Pozdrav svima!
Danas sam i ja postao vlasnik DM14 - to jest juče, al danas sam odpakovao kutiju, i video šta je unutra!
Pročitao uputsvo,,,koje nema veze sa vezom, i ništa konkretno negovori...sem raznih upozorenja kao i zaštita na radu sa uređajem, blabla...
Isti je kao @Djukin, gas je na rukohvatu!
Malo sam ga prostudirao, i zaključak je sledeći:
Nadpritisak ima, koja se dovodi u rezervoar,ali bez silikona verovatnoća je mala...
@Djuka onaj otvor(rupa) što si označio crvenom strelicom - nije za dovod vazduha nadpritiska rezervoara, nego nasuprot...to je odvod - to jest, direkno se dovode praškasti materijali(bez vode) u izduvnu cev! Tako da možeš komotno skinuti onu crnu ručicu, ako nećeš razbacivati praškaste materijale po njivi! Hoću reći kad bi sipao neko đubrivo, primer "urea" - mogao bi ga razbacati po njivi sa njim!Pod uslovom da se ubaci ta druga plastika(što je u kompletu) i skine kraj lule sa izduvne cevi, da netuče bezveze u venturijevu!
Ja sam je platio 14,038dinara!
Posuda je mokra, bilo je vode unutra kad sam je otvorio!
Slavinu(ventil) kod rukohvata, i ono na kraju cevi za regulaciju od 1-4...nemogu ni da mrdnem - kao da je zapeklo!
Nisam hteo da silujem, dok nesipam vode - možda se bude lakše okretao!

Pozdrav Joe!

Matkee
09-03-11, 00:04
Ček @Dragojlo polako, ovaj Villager sam baš pogledao u Hemoslaviji i tražio sam da mi skinu rezervoar, sve je isto što se motora tiče, karakteristika, samo je promenjena boja stopala, dodata ručica za gas.........., a crevo sam proverio i probao sam što je rekao @savoris i lepo se vidi da ima vakum, a probaj druže i ti, e sada da li i ja imam neki noviji model od tof tvog prijatelja nzm, ali stvari stoje tako, lepo je odrađen atomizer, zaista je estetski lepši i funkcionalniji.. Kupovao sam sredstva za prskanje pa sam ga slučajno zapazio ! :D

Dragojlo
09-03-11, 00:05
za @joekiki
Zanimljiva zapazanja kolega, javi sta je bilo na kraju i kako radi. >:({

Post je spojen: уторак, 08. март 2011. 16:08:04 CST_______________________________________________ __

Ček @Dragojlo polako, ovaj Villager sam baš pogledao u Hemoslaviji i tražio sam da mi skinu rezervoar, sve je isto što se motora tiče, karakteristika, samo je promenjena boja stopala, dodata ručica za gas.........., a crevo sam proverio i probao sam što je rekao @savoris i lepo se vidi da ima vakum, a probaj druže i ti, e sada da li i ja imam neki noviji model od tof tvog prijatelja nzm, ali stvari stoje tako, lepo je odrađen atomizer, zaista je estetski lepši i funkcionalniji.. Kupovao sam sredstva za prskanje pa sam ga slučajno zapazio ! :D

Probacu obavezno samo dok dodje vreme za prskanje za nekoliko dana, kada se budem spremao za zimsko prskanje pa cu proveriti sta je kod stihla-a

joekiki
09-03-11, 01:27
Pozdrav svima!

Dovod vazduha ide iz dela turbine(ventilatora) i ona je nepromenljiva - nemože se regulisati, i verovatno zavisi od obrtaja turbine!
Nisam imao ništa pri ruci, da uzmem otisak naleganja - poslužila je krema za ruke. Tanko namazao, svinjski pritisnuo i dobio sledeće: naleganje jednaka nuli! Guma je pretanka, još i previše isečena da bi dihtovala( kao da je od nekog drugog modela prskalice)!Tako da je silikon neizbežan, za dobar nadpritisak - pod uslovom da veliki poklopac posude dobro dihtuje!

Evo slike kad je položaj ručice (minimum), i kad se stavi u gornji položaj (maximum)...možeš crevo progurati prema izduvnoj cevi! Verovatno kad se sve montira i pritegne,,,neće se moći crevo proturiti,,,ali na maximum se klapna spusti 8-10mm i i zrnaste(praškaste) materije padaju pravo u izduvnu granu!

http://img535.imageshack.us/img535/4441/fot0793.jpg (http://img535.imageshack.us/i/fot0793.jpg/)

http://img9.imageshack.us/img9/9229/fot0794.jpg (http://img9.imageshack.us/i/fot0794.jpg/)

http://img30.imageshack.us/img30/9359/fot0795.jpg (http://img30.imageshack.us/i/fot0795.jpg/)

pozdrav joe!

savoris
09-03-11, 01:57

Probacu obavezno samo dok dodje vreme za prskanje za nekoliko dana, kada se budem spremao za zimsko prskanje pa cu proveriti sta je kod stihla-a

ne ne :<<> znamo mi kako je kod stihla , ti si tvrdio da kod vilagera DM14 je nemoguće da ima vakuma , na njemu ti probaj pa javi ::namigivanje::

Matkee
09-03-11, 01:59
@joekiki druže:

http://i51.tinypic.com/332qsg2.jpg

Dragojlo
09-03-11, 17:52
E bem ti villager ja mislio evo ga sada bez grske, ono sada i da se lepi silikonom {"{":

@joekiki
Svaka cast kolega na slikama i tvojim zapazanjima

stiks
09-03-11, 18:18
Pozdrav za forumase iz Arandjelovca.Vocar sam hobista sa 90 kajsija(3 godina),60 viljemovki(3 godina),30 sljiva ranih(druga godina),40 sterlejki(4 godina) i 25 visanja(peta godina).Ostalo par jabuka,tresanja....
Juce sam kupio motornu prskalicu villager dm 25 i kako je upustvo stvarno oskudno molio bi da mi neko pojasni ovu prskalicu.Vidim da je ovde rec o dm 14 ali moze li mi neko objasniti cemu sluzi onaj nastavak sa ceonom diznom(rupom)koja ima drzac i kako da nabavim cev sa samo jednom rupom a ne tri kao sto postoji u kompletu.Ustvari interesuje me sve o toj prskalici
Hvala unapred

Matkee
09-03-11, 19:23
Prelistaj sve komentare, dosta se govorilo i o DM 24, i predstavi se u rubriku za to da te admini ne opominju ::namigivanje::..

Matkee
09-03-11, 23:19
Pa postavio sam fotografiju sa označenim delom, koji msm da se silikoniše, pogledaj na prethodnoj stranici, nadam se da ćemo uskoro dobiti odgovor od nekoga ko je to silikonisao ! >:D

srdjank
11-03-11, 23:41
Da li postoji drugi tip dizna za Villager DM 25 i gde mogu da se nabave? Danas sam odradio zimsko prskanje i nisam u potpunosti zadovoljan :<<>

joekiki
11-03-11, 23:43
Pozdrav svima!
Nisam još ništa silikonirao oko motorne prskalice...stoji u kući kako sam je ostavio pre par dana...
Trenutno sam se bacio na orezivanje,,, pa kad završim - onda malo da testiram i razradim prskalicu!
Verujte,,, i mene zanima kako radi!
Probaću neke zrnaste(praškaste) materijale, da vidim kako razbacuje...a posle sa vodom, na sve načine i podešavanja rada!
Ako nađem nekog da sve to snimi i uslika,,,budem javio kako radi
Pozdrav Joe!

Matkee
12-03-11, 19:12
Da li postoji drugi tip dizna za Villager DM 25 i gde mogu da se nabave? Danas sam odradio zimsko prskanje i nisam u potpunosti zadovoljan :<<>

kakve dizne, to ti je to kod viledžera dm 25, zašto nisi zadovoljan ? ^-^

srdjank
12-03-11, 23:11

Ove postojece imaju zljebove kojim usmeravaju mlaz gore-dole ili levo-desno. Mislim da mi je trenutno dovoljna samo jedna mlaznica ( smanjujem brzinu isticanja tecnosti koja je dosta velika i imam manje rasipanja ) i bilo bi dobro kad bi rasprsivala pun krug.

stiks
13-03-11, 09:35

Ove postojece imaju zljebove kojim usmeravaju mlaz gore-dole ili levo-desno. Mislim da mi je trenutno dovoljna samo jedna mlaznica ( smanjujem brzinu isticanja tecnosti koja je dosta velika i imam manje rasipanja ) i bilo bi dobro kad bi rasprsivala pun krug.

Da li znas cemu sluzi onaj nastavak sa jednom mlaznicom.I da li moze da se nadju posebno jos nastavaka.

srdjank
13-03-11, 15:37
Da li znas cemu sluzi onaj nastavak sa jednom mlaznicom.I da li moze da se nadju posebno jos nastavaka.
[/quote]
mislim da je u pitanju nastavak za niska prskanja, mozda povrće ili neke niske vocke, sto se tice drugih nastavaka pogledati u agromarketu ili negde gde si kupio prskalicu

Djuka Crnogorac
13-03-11, 18:32
[/quote] obavezno nalijepi neki klip da vidim kako prskas sa njom, ja sam malo silikonirao oko otvora za nadpritisak da bi guma nalegla i ima fin nadpritisak, to je mala sitnica i propust na DM14 ali to je 5 min.posla i gotovo. prska fino samo sto ja nisam svjestio podesavanja magle jos pa izleti 14 litara za 10 min :) nalijepi taj klip obavezno, pozdrav >:D

srdjank
13-03-11, 20:29
obavezno nalijepi neki klip da vidim kako prskas sa njom, ja sam malo silikonirao oko otvora za nadpritisak da bi guma nalegla i ima fin nadpritisak, to je mala sitnica i propust na DM14 ali to je 5 min.posla i gotovo. prska fino samo sto ja nisam svjestio podesavanja magle jos pa izleti 14 litara za 10 min :) nalijepi taj klip obavezno, pozdrav >:D
[/quote]
Ima li nacina da se podesi "magla" pa da tecnost ne istekne tako brzo? Po meni, kod villager-a DM 25 jedino zatvaranjem donje dve prskalice.

Matkee
13-03-11, 21:01
Ajde neka neko okači sliku šta je tačno isilikonisao, postavio sam sliku na prethodnoj strani sa pitanjem da li se to silikoniše ili šta da bi se poboljšao pritisak, svi pišu kako su uradili, a niko da postavi sliku.... :<<> koje ulje koristite za mešavinu ?

Djuka Crnogorac
13-03-11, 22:40
Ajde neka neko okači sliku šta je tačno isilikonisao, postavio sam sliku na prethodnoj strani sa pitanjem da li se to silikoniše ili šta da bi se poboljšao pritisak, svi pišu kako su uradili, a niko da postavi sliku.... :<<> koje ulje koristite za mešavinu ?
http://i55.tinypic.com/2dm8k2b.jpg
e ovaj dio isilikoniras da ona guma fino nalegne jer u stvarnom stanju to nalijeganje je nikakvo, sacekaces naravno da se osusi pa onda sastavi, pozzzz

Matkee
13-03-11, 23:16
Hvala ti @Djuka Crnogorac ja sam mislio da se isilikoniše ceo deo na koji naleže rezervoar :D ::svaka cast::

Dragojlo
13-03-11, 23:36

ja koristim Stihl ulje za mesevainu :D

vranac
15-03-11, 21:28
pogledajte ovaj snimak http://www.youtube.com/watch?v=5gbjsQ3csd8 ovo ja planiram za vinograd

Matkee
16-03-11, 00:10
Kupio sam dvotaktol viskolov, msm da je ok ! :D da je to zaista 100 % originalan Stihl razmislio bih i ja da li da ga kupim, a ovako kupim naše pa znam da ne valja, ali bar ne platim debelo :D

vranac
17-03-11, 21:46
stigao mi je juce dm 25,danas sam prskao voce i zadovoljan sam sa njim,inace se sporemam da prskam vinograd posle rezidbe........

Dragojlo
17-03-11, 21:51
Za vinograd dusu dao :D nek je srecnja kupovina >:({

stiks
18-03-11, 10:03
stigao mi je juce dm 25,danas sam prskao voce i zadovoljan sam sa njim,inace se sporemam da prskam vinograd posle rezidbe........

Sa kojim si nastavkom prskao?Ja sam u dilemi da li sa jednom diznom ili ovaj sa tri dizne da koristim s tim sto bih zatvorio jednu ili dve rupe.
Inace probao sam je sa vodom i radi odlicno(dm-25)

savoris
18-03-11, 11:16
ajde da ovdje pitam pošto ne bih znao gdje da postavim pitanje

koja prskalica bi mogla da pršće kreč (vapno) da se okreče voćke , može li to koji leđni atomizer da uradi jer vjerujem da bi taj kreč mogao lako da ošteti pumpu ako je u pitanju pumpa kao na DM25 ^-^
ustvari koji tip pumpe bi najbolje podnio kreč

vranac
18-03-11, 11:48
voce sam prskao sa oni duzim nastavkom,prvo sam probao sa tri dizne ali se ispostavilo da dosta trosi i rasipa zastitu,onda sam ostavio samo jednu i mogu ti reci da sam zadovoljan i ucinkom i potrosnjom.Sa tri dizne bi moglo da se prska kada vocke ili vinograd dobiju lisce,mada bi i onda bilo dovoljno dve dizne

Matkee
18-03-11, 17:05
@savoris druže siguran sam da to možeš sa atomizerima tipa villager DM 14, samo dobro razmuti kreč, atomizeri imaju plastičnu rešetku, na otvoru gde se sipa tečnost, tako da ne možeš začepiti dizne ili nešto slično jer sve što ne može da prođe ostaje na njoj.... :D

savoris
18-03-11, 19:46
hm ^-^ da znam sigurno da DM14 može raditi sa krečom bez ikakvih posledica sutra bih ga otišao i kupio

Matkee
18-03-11, 20:34
Pa nisam probao druže, ali moja pretpostavka je da može jer može i praškaste materije da razbacuje, zar tebi treba neki savet, sta god uhvatiš od ruke ide ti :D, možda je neko pokušao sa DM 14 ? ^-^

savoris
18-03-11, 20:41
@matke
itekako mi treba savjet kada dajem pare za nešto :D

Matkee
18-03-11, 21:26
Aha pa gledao sam tvoju rubriku, sve i svašta si napravio, za kreč nzm, ali nisam čuo da je neko nezadovoljan sa Villager DM 14, ovaj novi model mi se čini kao još bolji, ako imaš oko 45 000 pogledaj neki Stihl i reši sebi problem, a ako nemaš villager i nema da te bole glava, što kažu ! >:({

Dragojlo
18-03-11, 21:28
Stihl je pravi moler :D :lol: :lol: trebao bi i vilager Dm14 da moze atomizeri to bolje rade...

stiks
19-03-11, 00:42
voce sam prskao sa oni duzim nastavkom,prvo sam probao sa tri dizne ali se ispostavilo da dosta trosi i rasipa zastitu,onda sam ostavio samo jednu i mogu ti reci da sam zadovoljan i ucinkom i potrosnjom.Sa tri dizne bi moglo da se prska kada vocke ili vinograd dobiju lisce,mada bi i onda bilo dovoljno dve dizne

Kako si zatvorio dizne?

Matkee
22-03-11, 23:43
Kada sam kupovao villager gledao sam te prskalice u woby hausu na ulasku u novi sad, mislim da su to slične mašine, ali bi se uvek pre odlučio za villager, u istom su cenovnom rangu bile onda, a mislim i sada !

joekiki
23-03-11, 20:50
Pozdrav svima!
Danas sam obavio zimsko prskanje sa DM 14!
Da kažem...lepo vibrira po leđima, i desna ruka mi dobro nabildovana(upala mišića mi negine)...treba to i nositi na leđima, i mlatiti po voću...nije baš lako, al se lako naviknuti...bar mislim! ::namigivanje::
Silikonirao sam otvor za nadpritisak...i ispod gume, i iznad gume, sve sklopio...i u akciju

http://img703.imageshack.us/img703/2299/fot0807.jpg (http://img703.imageshack.us/i/fot0807.jpg/)

http://img860.imageshack.us/img860/6/fot0812.jpg (http://img860.imageshack.us/i/fot0812.jpg/)

http://img846.imageshack.us/img846/4420/fot0816.jpg (http://img846.imageshack.us/i/fot0816.jpg/)

http://img858.imageshack.us/img858/5969/fot0824.jpg (http://img858.imageshack.us/i/fot0824.jpg/)

http://img705.imageshack.us/img705/6405/fot0825.jpg (http://img705.imageshack.us/i/fot0825.jpg/)

http://img38.imageshack.us/img38/8518/fot0826.jpg (http://img38.imageshack.us/i/fot0826.jpg/)

Evo i video...nije nešto extra, al može da posluži...

http://www.youtube.com/user/joekikinda?feature=mhum#p/u/6/s1Np_9vIZrw

http://www.youtube.com/user/joekikinda?feature=mhum#p/u/7/7UNfMBqj0TE

Pozdrav Joe!

stiks
23-03-11, 22:11
Danas sam prskao sa bakrom kruske i sljive novom masino dm 25 sa nastavkom sa jednom diznom(podseca na atomizer) i odusevljen sam sa njom.Za neki dan prskam kajsije i visnje protiv monilije.Jedva cekam....

Matkee
23-03-11, 22:32
@joekiki jako lepo prikazano, svaka čast za trud.... :D

Matkee
24-03-11, 00:21
Villager DM 14 i ne brini brigu ! :D

Djuka Crnogorac
24-03-11, 21:43
kod 5 % mjesavine koliko to ispane ulja na 5 litara goriva da se stavi u ml ? matematicki 250ml a u prodaji ima bocica od 100 ml ulja i pise da je za 5 % mjesavinu na 5 litara goriva doziranje i to me zbunjuje ?

Matkee
24-03-11, 21:49
A zašto druže praviš mešavinu na 5 litara, mali je potrošač DM 14, uzmi 1 litar bezolovnog i 3 ml dvotaktol ulja i ne brini, dobro izmešaj i ne beri brige, i tako opet, samo pazi nemoj da sipaš dok je atomizer vreo jer može svašta da bude i ulje tokom vremena padne na dno pa malo guši atomizer dok ga ne proguta ::namigivanje::

Dragojlo
25-03-11, 00:20
Ja koristim Stihl ulje i ide 1:50, ili it 100ml ulja na 5l bezolovnog.... gotovu mesavinu po pravilu potorsiti najdalje za 3 meseca...

Matkee
25-03-11, 00:23
Koliko ti je @Dragojlo litar tog Štilovog ulja, da li si siguran da je to original ? ^-^ nadam se da si čuo za one ambalaže na limundu :lol:, od štil ulja ! ::namigivanje::

Dragojlo
25-03-11, 00:56
Kupujem je u Stihl trgovini pa ako je tu falsara e onda gjde je original... Sve boce su gore na vrhu zavarene znaci nisu one tz. cepare :lol: :lol: :lol: litarska ima cep ali ispod je zavarena boca....

Cenu sam zaboracvio litra mala od 100ml je cini mi se 2.5-3km

Post je spojen: 1300985805________________________________________ _________
znaci litraska je 20 i kusur maraka

Post je spojen: 1301007577________________________________________ _________
http://www.tomos.hr/Tom.Os/Documents/Slike/stihl%20pocetna/ULJA.jpg

Matkee
25-03-11, 01:13
Ako je tako onda ne beri brige :D, video sam pre par nedelja prodaju originalne ambalaže za Stihl ulja, pa sam te zato pitao ! Ja sam kupio Viskol dvotaktol 500 ml oko 1,3 e

prezalj
25-03-11, 19:33
Evo moje masine za prskanje.
"Mio-standard"-Osijek,1985 god.zapremina 100l,dvotaktna masina"Tomos"

http://i52.tinypic.com/i1bkw8.jpg

http://i54.tinypic.com/21b4ysj.jpg

http://i55.tinypic.com/10r8d8n.jpg

http://i51.tinypic.com/9ucksy.jpg

Matkee
30-03-11, 00:05
Ja kad prskam ledjnim atomizerom udjem u traktorsku korpu.Drugar vozi a ja stojim u korpi i prskam.Pored mene 2 bureta hemije i kada potrosim iz rezervoara ponovo uvucem atomizerom hemiju i tucem dalje.Za dva sata poprskam 500 kajsija a ne napravim ni jedan korak sa ledjnim atomizerom.E to je resenje za nas koji jos uvek nemamo para za traktorski vuceni atomizer!

Koji atomizer imaš ? :D

pele
30-03-11, 00:12
atomizer je cifarelli,3.5kw.Tezak je oko 11 kg.U minuti izbacuje od 3.5 do 7 litara tecnosti .Odlican je.Postavio sam slike na temi kod atomizera pa mozes da smeknes.Nije bio jeftin,pre dve godine oko 50.000,00 din!

Post je spojen: 1301433360________________________________________ _________
Slika je na ovoj temi na strani 2.Samo tamo sam se vodio pod imenom Pekapele pa mi se zeznuo kompjuter i morao sam se ponovo registrovati pod drugim lepim imenom! :lol: :lol: :lol:

Matkee
30-03-11, 00:16
Lepo kolega nema šta ::namigivanje::, sa tim atomizerom ne čekaš da se u rezervoaru za tečnost napumpa pritisak, jedino me je to malo zbunjivalo ^-^, ili sačekaš 1, 2 minuta pa nastaviš da prskaš ? >:({

pele
30-03-11, 00:27
Nista ne cekam.Ne zavrnem poklopac do kraja tako da mogu u isto vreme prskati desnom rukom a levom spustim rucicu za usisavanje i dok prskam on dopunjuje!Ne treba praviti nikakav pritisak!Jedino sam produzio usisno crevo za 30 cm da mi ne ispada iz bureta kada se okrecem!

Matkee
30-03-11, 00:31
Pele pa ti možeš da patentiraš novu generaciju leđnih atomizera sa rezervoarom od nekoliko stotina litara :D, ajde kada budeš radio u cvetu napravi neki snimak da mi to vidimo ! ::svaka cast::

pele
30-03-11, 00:38
Dacu drugaru koji me vozi u korpi da me ,,slikuje" a patent cu ,,prodati" onima koji vuku atomizer peske po vocnjaku par kilometara! :lol: :lol: :lol:Salim se,dugo sam razmisljao sta mi je naj jeftinije i na koji nacin da prskam dok ne kupim traktorski atomizer i mislim da je ova ideja prskanja sasvim ok.Nije lako sa maskom i 25 kg na ledjima pesaciti 5 redova po 600 metara.Malo li je 3km?

Dukanac
30-03-11, 00:42
Pre par godina smo prepravili jednu motornu prskalicu, koliko se sećam napravili smo postolje, iskoristili motor e sad ne mogu tačno da se setim šta je još ujak prepravio, uglavnom rastvor je bio u raniji, motor je vukao rastvor i terao kroz creva, tako da je se prskanje svelo samo na razvlačenje creva... Mislim da je to sokoćalo još uvek negde u šupi, potražiću i uslikaću.... >:D

pele
30-03-11, 00:47
Pre par godina smo prepravili jednu motornu prskalicu, koliko se sećam napravili smo postolje, iskoristili motor e sad ne mogu tačno da se setim šta je još ujak prepravio, uglavnom rastvor je bio u raniji, motor je vukao rastvor i terao kroz creva, tako da je se prkkanje svelo samo na razvlačenje creva... Mislim da je to sokoćalo još uvek negde u šupi, potražiću i uslikaću.... >:D
Slikaj to cudo pa da i mi vidimo!Mozda se stvori neka ideja!

Vocar
30-03-11, 15:01
Pele, traži načina da uzmeš traktorski atomizer i budi gospodin! >:({

pele
30-03-11, 20:37
Valjda cu moci ove godine i to da nabavim!

zokidrum
30-03-11, 23:25
Jedno pitanje za sve vlasnike villager atomizera: gde ide ovaj lancic koji sluzi za odvodjenje statickog elektriciteta? Unapred hvala na odgovoru...

http://i52.tinypic.com/xp90t2.jpg

joekiki
02-04-11, 11:34
Pozdrav svima!

Jedno pitanje za sve vlasnike villager atomizera: gde ide ovaj lancic koji sluzi za odvodjenje statickog elektriciteta? Unapred hvala na odgovoru...

Taj lanac najbolje ostaviti u kesicu gde je i bila upakovana!
Ja sam moj lanac okačio na zid, da hvata prašinu!
Samo mi fali dok prskam i koračam unazad , stanem na njega...i razbijem se sa kompletnim atomizerom na leđima... :lol:
Nema tu statičkog elektriciteta, jer ti je prskalica na leđima, i ti stojiš na zemlji - samim tim elektricitet se odvede u zemlju...itd bla bla bla...
Nego to treba koristiti ako se prskanje izvodi na mestima, gde ima niskih provodnika dalekovoda, po ulicama žice na banderama nisu baš nešto visoko, ljudi po selima sade ispod žica, drvo naraste - a električni vodovi prolaze izmedu grana...naravno većina su neizolovane
E tad bi trebalo koristiti taj lanac...da te ne opali struja dok prskaš!
Verovatnoća je jako mala da te spiči struja, ali su oni ipak dali taj lanac, da u nikakvom slučaju proizvodač nebude kriv, ako dođe do neželjenih situacija!!!
Jednom rečju - na tebi je,,, dali ćeš ga koristiti, ili nećeš...
Pozdrav Joe!

Karalic
03-04-11, 00:36
Ja kupih danas vilager 14, cena 15200 dinarcica, na tri rate... sutra (ako stignem ) pocinje sklapanje i citanje uputstva.Ako sam se za.ebao, vi ste krivi, vas duzim za lovicu.

Dukanac
04-04-11, 22:07
Evo danas sam malo raspremao šupu i naleteh na ovo sokoćalo, nije baš na oko lepo ali je završavalo posla.....

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=45_fotografija0123(medium).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=45_fotografija0124(medium).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=45_fotografija0125(medium).jpg

Matkee
05-04-11, 00:09
@Dukanac druže kakva je ovo mašina ? :)

Dukanac
05-04-11, 00:14
To ti je atomizer ručne izrade :D , tj prepravljen od motorne kante, rastvoriš tečnost u raniju upališ mahinu i samo razvlačiš creva, ne nosiš teret na leđima a iste poslove obavi...

joekiki
05-04-11, 00:33
Pozdrav svima!

To ti je atomizer ručne izrade :D , tj prepravljen od motorne kante, rastvoriš tečnost u raniju upališ mahinu i samo razvlačiš creva, ne nosiš teret na leđima a iste poslove obavi...

Vrlo interesantna spravica...
Bacio si me na razmišljanje...

Matkee
11-04-11, 16:48
Danas sam konačn orastavio moj DM-14 i isilikonisao ono kao vi. :)

Matkee
11-04-11, 21:08
Ovaj novi model mi se više sviđa, ima par novina koje su ga učinile boljim, ali i cena mu je malo skočila, msm da je stari model bio par hiljada jeftiniji od novog DM-14

stojke73
11-04-11, 21:21
kod mene stari model kosta oko 15500do15800din. novi model se ovde jos uvek nije pojavio ali sam saznao da je negde oko 180 eura, dobra je cena pa me zato zanima kakav je posto planiram da ga kupim...

stojke73
11-04-11, 21:23
matke znas li mozda kakve novine na novom dm 14 su u pitanju....hvala...

Matkee
11-04-11, 21:46
Pa koliko sam ja zapazio sa fotografija promenjena je boja stopala, kod mene je bela, a ovde je crna, boja plastike na fillteru vazdura, to je estetski da bi bio malo privlačniji kupcima, dodata su dugmad za gas i paljenje, msm da je to sve, ako neko zna još nešto nema me ispravi... :)

Karalic
17-04-11, 03:59
Matke, danas sam prskao i ja sa mojim vilagerom 14, pa dok sam uklavirio, sav sam bio mokar od glave do pete.. Nego, sta si silikonirao, ako ti nije tesko da mi objasnis? Pozdrav>:({
P.S. Nasao sam gde je to Joe objasnio.

Matkee
17-04-11, 13:14
Kolega @Karalic nemoj sa tim da se zezaš ipak su to sve otrovi ::lose::. A silikonisao sam na mom DM 14 isto kao i kolega @joekiki prikazao je to na strani 12, samo sam dugo čekao da se silikon osiši, pogledaj na toj strani lepo je prikazao mesto na koje villager nije obratio pažnju u samoj konstrukciji atomizera ! >:({

joekiki
17-04-11, 21:34
Pozdrav svima!

Matke, danas sam prskao i ja sa mojim vilagerom 14, pa dok sam uklavirio, sav sam bio mokar od glave do pete.. Nego, sta si silikonirao, ako ti nije tesko da mi objasnis? Pozdrav>:({
P.S. Nasao sam gde je to Joe objasnio.

@Karalic - ajd nek ti je sa srećom, i nek te dugo služi!
Predpostavljam da si samo prvo probao sa vodom... da vidiš kako radi, pa si zbog toga bio mokar - što i nije strašno!
Nego ja sam imao jednu lepu nezgodu sa DM14 - prskanje kajsije u cvetu!
Kasno pred veče/ bliži se mrak/ frka-panika/ prskalica se negasi/ samo dolivam nemeštenu smešu/ zaboravim veliki čep da navrnem/ stavljam na leđa...nagnem se napred i tečnost saspem direktno za vrat!
Poludeo sam...skinuo se go i skočio u bure vode od 200litara,,,da ste to samo videli...mrak pada a meni samo viri glava iz bureta
Tako da pazite sa čepom i preporučujem da se ugasi prskalica kod dolivanja tečnosti - jer kad se pali obično levu ruku držim na čepu!!!
Da sam ga ugasio...verovatno mi se to nebi desilo!
pozzz joe!

Matkee
17-04-11, 22:37
Hahahaha :lol:, kada se nisam prevrnuo sa stolice. Pa druže da mi je neko drugi to pričao i da poverujem, ali ti, ra video sam kako si odradio ono silikonisanje,činilo mi se da si pedantan i da paziš na te stvari, ala si mogao da nagrabusiš ! :lol:

German hunting terrier | Jagdterrier