Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dragojlo neka te sluzi sa srecom!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dragojlo je napisao(la):
Ko ima velike vocnjake preko 1ha za mene brate tu ide veliki atomizer za traktor i nema da bole ledja :D ako nekog preparata ide po ha 400-600l sa vodom, to je 40-60 ovih prskalica sto nije malo...

Znaci Conferans ti si ladno dnevno odradjivao 1ha, svaka cast :D

Sto se tice Stihl-a na ledjima osecam kao da nosim ranac jako udoban, svabo je vodio racuna o svemu, cim ovi neradni dani prodju idem u sljivik da ga oduvam, protiv rdje i plamenjace sa mankogalom, pa cu napraviti i koju sliku sa lica mesta kako radi...

Kada su mladi vocnjaci u pitanju to je onda i po 3ha za dan.
sbuixy.jpg

jp9b4k.jpg

2vbvbiu.jpg

2dceut3.jpg
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ma i ja sam se naslusao prijatelju prica i prica, prica je jedno a kvalitet drugo, dugo sam merio i odmeravo i na kraju Stihl i nisam se pokajao ni sekunde, prezadovoljan :D :D :D jos cu da porucim ovu pumpu i dizne i da pjevam borbene kroz vocnjak :haha: :haha:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

I konacno Stihl je imao vatreno krstenje u sljiviku, posao odradio za 10+, ma uzivao sam dok sam prskao, ova dizna sto je standardno na njoj ugradjena sa 6 polozaja je odlicna, samo mogu misliti kako onda rade one druge za jos finiju maglu sa potisnom pumpom....

Licno sam prezadovoljan, i jedva cekam sledeci tretman u vocnjaku :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

koju prskalicu da uzmem za jagode? atomizer vilager ili onu klasicnu motornu prskalicu sa puzem? odgovorite mi ljudi od iskustva ne mogu vise rucnom...ubih se
Post je spojen: [time]1277408796[/time]
_________________________________________________
a da napomenem stihl deluje prilicno ozbiljnije od vilagera ali mu je cena...uhhhh ako neko prodaje polovan uzeo bih a za nov nemam 53000 cini mi se da je u beogradu preko puta autobuske stanice u stihlovoj radnji...
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ovo proleće je bilo kišovito i samo ko je prskao šljive nekoliko puta, one su ostale.Međutim ja imam voćnjak od 300 stenlejki.Voćnjak mi je u strani i čim malo padne kiša, tu se s traktorom ne ulazi.Zato razmišljam kupiti leđnu motornu prskalicu ili leđni atomizer.Trebam savet šta kupiti:
1) villager dm 25
2) STIHL SR420
3)AGS 80 (prskalica na kolicima)
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

niko ne rece koju prskalicu uzmem za jagode...atomizer ili neku kao DM 25 ili naprimer tomosovu motornu na kolicima...od 100 i kusur litara. prskao sam rucnom 7000 sadnica jagoda i na..ebao sam...a sledece godine 10000 plus znaci oko 17000 treba mi savet....unapred zahvalan...
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Moj ti je predlog ako mozes da uzmes Stihl SR 420 atomizer ja ga imam i prezadovoljan sam, malopre sam dosao iz baste prskao povrce,ima onaj cep-rasprsivac magle -prstenasti u krug resetkica, stavis ga na cev imaju slike u nazad od njega, i onda razbija jaci vetar kako ne bi lomilo povrce, i nize jagdasto voce i sl. a ima veci radijus magle vise pokriva i brze se radi... masina je prica za sebe jeste da kosta, ali to vredi, to je kvalitet, to i traje ako se naravno pravilno koristi i cuva...u sta sam se i sam uverio i jos ovde neki clanovi :D

Za neke druge da ti predlozim mozda jedino Villagera DM25, vrati se na 1 i 2 starnicu ove teme i procitaj nesto o njemu sto sam pisao...

Samo ne znam koju kolicinu vode ti trosis za toliko sadnica, koja je to povrsina jer ne znam koliko ide jagoda-zivica po 1ha?

:D :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Trazi 230€ znaci dace je za 200 za te pare mozes uzeti novog vilagera ali mislim da je firma Oleo mac ipak sa nekom reputacijom imaju pristojne motorne testere sto podrazumeva iskustvo u pravljenju motora te snage
Ako je malo koriscena i u ekstra stanju jer je to odnos par godina starog golfaVI i punta uzmi bez razmisljanja :cao:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Sve se svodi na "koliko para toliko muzike".Svi bi mi,da mozemo,kupili Stihl,ali...
Ja sam vikendaš,prskalica mi treba za stotinu-dve vocki kao i za prskanje korova totalom.Je li bre,lazarevčanin,sta si na kraju uradio sa tvojom 14-icom?Jesi li je zamenio za 25-icu ili si nakon pola godine zadovoljan sa njom?Ja cu definitivno uzeti Villager,samo ste me zbunili predhodnim pisanjem tako da mi vise nista nije jasno,koji je od ta dva modela bolji.
Na kraju cu uzeti obicnu ledjnu za 25e,pa da drukam sa merdevina :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ako si se odlucio za Villager onda uzmi Villager DM 25 sa tri mlaznice na cevi, ne onaj atomizer DM14 :zli: on je golo njesra, znaci Villager DM 25 za tvoj vocnjak 100 stabala idealna stvar, ima mali motor, malo trosi i goriva a i preparata :D :ppozdrav: a povoljno za te ::novac::
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Tako i ja razmisljam zadnjih dana.Bio sam u nekoliko prodavnica i svi su mi rekli isto: "Ako ti treba za vinograd i nisko voce uzmi DM14...ona baca maksimum 2-3 metra u visinu i nije za voce.Za voce je DM25 koja dobaci do 6 metara u visinu,i namenjena je za prskanje voca."
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ja sam kupio DM14 i zadovoljan sam za sad sa njom.Prskao sam mozda 2-3 sata do sad.Mislo sam da je laksa i malo udobnija,ali :nono:,posle odredjenog vremena pocinju ledja da bole :udri:.
Kalkulisao sam i za moje potrebe da me posluzi 3-4 godine ova prskalica ja cu biti zadovoljan.Nije skupa,a meni radi posao.Inace sa njom prskam na jednoj parceli od 1h posadjen lesnik(340 stabala) i jagode(13500 sadnica).
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

zax je napisao(la):
Zanima me koliko vredi po vasem misljenju ovaj atomizer?
Oleo Mac AM 180, 14 litara,motor je od 72,4cc,snaga 3,5 konja,tezina 12,5kg,italijanska,malo koriscena,covek mi za nju trazi 230eura pa me zanima da li toliko vredi.
Ovako izgleda http://www.dooyoo.de/gartengeraete-werkzeuge/oleo-mac-am-180/
Moj je novi Oleo Mac AM 162 4,5KS košta 57.200 din
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Poz svima
Vidim da hvalite Villager DM25. Ima li i ona ima mogucnost prskanja kao i DM14 posto na slici vidim jos jedan prikljucak,a u karakteristikama da pravi pritisak od 30bar-a
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

ja sam pre godinu dana na vasaru kupio neki kineski radi odlično 12lit rezervar sa vodom itd..kostao samo 110eu
 
Nazad
Vrh