Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Danas sam prvi put probao Villager DM14 sa Crvenim uljem i zadovoljan sam učinkom(napominjem da sam amater, te su i moja iskustva "relevantna"). Isprskao sam oko 60-ak dobro orezanih breskvica (šanetlija), za 10-15 minuta sa 12 litara rastvora. Danas sam žurio pa nisam uspeo da napravim koju fotku, ali valjda će biti prilike sutra.
Za ovo prskanje (male voćke) sam podesio širi mlaz magle da ne prolazi daleko kroz "krošnju". Motor odlično radi i pravi dobru maglu, koja može da se podešava sa dva ventila za protok i produženjem mlaznice na vrhu cevi! Nije mi baš jasna funkcija crne ručice!? Po meni, pošto sam (iz radoznalosti :osmeh: ) rasklopio rezervoar i ispod donje ploče, video da crna poluga otvara predgradu izmedju vazdušne turbine i rezervoara, kroz koju onda vazduh, kroz gumeno crevo, ulazi do poklopca rezervoara. To može da služi samo za to da se u rezervoaru napravi pritisak koji bi obezbedio kontinualno isticanje preparata, pri svim uglovima cevi za raspršivanje. Probao sam danas sa vodom i nije bilo problema (nisam primetio prekide u prskanju) i pri konstantnom drzanju cevi pod uglom od skoro 90stepeni (nesto manje tek da mi ne pada po glavi ::namigivanje:: ).
Razlika izmedju Villagera i Stihl-a je u 2.9 i 3.5 KS motora, membranskog karburatora kod Stihla u odnosu na prelivni kod Villagera, ... Stihl ima i komande za gas na ručici-držacu na cevi raspršivača što olakšava rukovanje, i...
Sve u svemu stvarno je razlika kao izmedju Mercedesa i Fiata (iz Kragujevca), ali obzirim da mi treba samo od "kuće do prodavnice" glupo mi da bacam pare za Mečku (a i nemam toliko ;) ) kad to može i Punto da odradi :osmeh:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Upravo tako prema svojim potrebama i mogucnostima, ili prema mogucnostima i potrebama ::namigivanje::

Za sada Villager motorne prskalice su se pokazale kao najbolje u nekoj nizoj klasi tu i da gotovo i nema konkurencije, dok je Stihl Sr 420 ubedljivo sam na vrhu trona...ali i ima svoju cenu, ne kupuje se samo Stihl prskalica vec i ovo ispred sto pise "STIHL" to je ime a i ono ima tradicuiju, simbol kvaliteta i opet cenu, tako je i kod traktora,auta,elektronike itd.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dragojlo je napisao(la):
Upravo tako prema svojim potrebama i mogucnostima, ili prema mogucnostima i potrebama ::namigivanje::

Za sada Villager motorne prskalice su se pokazale kao najbolje u nekoj nizoj klasi tu i da gotovo i nema konkurencije, dok je Stihl Sr 420 ubedljivo sam na vrhu trona...ali i ima svoju cenu, ne kupuje se samo Stihl prskalica vec i ovo ispred sto pise "STIHL" to je ime a i ono ima tradicuiju, simbol kvaliteta i opet cenu, tako je i kod traktora,auta,elektronike itd.

Upravo tako, kupujes i ime koje ima kvalitet. Ima jedna bitna stvar, a to je da sam ja za dvije godine samo na razlici u sredstvima ustedio oko 1000 evrica u odnosu na to da sam prskao traktorskim atomizerom. Lako je kad imas 100-200 komada, mozes oprskati cime hoces, ali kad se radi o 1000 i vise sadnica onda valja dobro razmisliti sta ces kupiti. A ako mozes zaraditi radeci usluge drugima kao sto ja radim onda itekako treba uzeti dobru stvar.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Imam vocnjak sa kajsijama (oko 150 kom) i planiram da kupim neku ledjnu motornu prskalicu.Verovatno necu atomizer nego bas prskalicu posto bih je koristio i za vinograd.
---Neznam da li je pametno ali posto se u velikim vocnjacima protiv smrzavanja koristi voda tj.prskanje vode i stvaranje magle od vode, a posto ja imam vocnjak sa kajsijama da li bi moglo da se tom prskalicom i jakim mlazom prska nocu vocnjak kada je mraz i tako da se mozda zastiti vocnjak od smrzavanja, umesto paljenja vatre i zadimljavanja, sta mislite?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Mislim da ne moze to da se izvede, jer taj sistem sto si pomenuo tz. orosavanje vocnjaka da se stiti od poznih prolecnih mrazeva, to su posebni sistemi rasprsivaci vode, koji moraju konstantno da stvaraju maglu preko krosnji vocnjaka...

moj ti je predlog da koristis hemijska sredstva protiv mraza, prof. Keserovic je govorio da su radili sa tim i da su odlicno delovala u PIK Juzni Banat, zabaoravio sam tacno kako se zove, ali imam u adresaru negdje pa cu okaciti novu temu za to. :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

danas u obrenovcu video ledjni amortizer womax za 11500din po meni je isti kao i Villager DM14 dali vredi kupiti :sta:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

topalovic je napisao(la):
danas u obrenovcu video ledjni amortizer womax za 11500din po meni je isti kao i Villager DM14 dali vredi kupiti :sta:

To je kada se prevede kod mene u marke cca. 230KM 50din-1km, kod mene ovde je Villager DM14 negdje koliko se secam 280KM nesto manje od 300km, a za DM25 znam da je u toj radnji bio 385KM...

Tako da je cena prihvatljiva, ali samo neznam kakvog li je kvaliteta, kako radi, kakvu maglu pravi....

nasao sam na netu ovo:
8635.jpg

Karakteristike proizvoda

Ledjna motorna prskalica WMRS16 78711416
Kapacitet rezervoara: 14 litara
Broj obrtaja u minuti: 5000
Raspršivanje kg/min: ≥ 1.7
Čišćenje: ≥ 2
Domet raspršivanja: ≥ 9 metara
Domet pranja: ≥ 25 metara
Snaga: 1.18 kW
Potrošnja goriva: ≤ 530 g/kW/h
Gorivo mešavina: 25:1 uz korišćenje priloženog mešača dozatora
Bezolovni benzin i ulje dvotaktol
Startovanje: startovanjem startera
Gašenje: prekidač
Uputstvo za upotrebu
Garancija: 12 meseci

Sta da ti kazem meni smrdi na lose da on sa 1.18KW baca 9m, a Stihl ima 3.5KW pa ide do max. 12m to mi je jako smunjivo, imao sam slican neki italijanski ovom womaxu nije valjao ni crnom djavolu, magla nikakva, vodu istrese za 2min, ma propast...isti dan vratio.

Ja ti predlazem ako ti treba uzmi villager DM25, ako nemas mnogo voca, i ako nije prevelika krosnja i visina stabla, pisao sam iznad o tome, jer kakao sada stvari stoje villager ima svoje servisne centre i ima delova za sada, a ove marke ostale tako reci noname to ko nije proverio dalje od njih-macka u dzaku :nono:

Pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

ma ja imam oko 100 stabala sljive i za sada ih prskam moravinom prskalicom od 100l i za sada je ok pistolj ima domet oko 6-7 m inace sljive su 4 godina pa stizem da ih sve isprskam i reci te mi da li je neko sadio sorte sljiva valori,jubileum,opal.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ja sam kupio cifarelli atomizer,3.5kw,rezervoar za 17 lit,17 metara vertikalni domet...Jeste da je skup,oko 50000 din ali nijedan vilager mu nije ni blizu.Imate na you tube video zapis pa pogledajte.Pa ko ce svaki cas skidati vilager atomizer i dopunjavati hemiju?Ovde imas usisnu pumpu i lepo crevo potopis u rezervoar ili bure sa napravljenom hemijom,uvuces 17 lit. i prskas dalje!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ja imam Stihl-ovu prskalicu i prezadovoljan sam kako radi. Koristim je za neke hitne intervencije ili kada prskam vinograd tokom prvih mesec dana (dok ne istera na metar visine) ili za breskvu i kajsiju (kojih imam manje - 100 stabala) dok za ostale voćke koristim moravin atomizer od 440l.

IMG_4972-MOTORNA%20PRSKALICA%20STIHL%20mod420.JPG


Inače, kolega je kupio villagerovu leđnu prskalicu i nisam mogao da verujem kada sam video da se guši kada prska drvo na 2m visine. Čim se mlaznica podigne malo naviše, mašina krene da se guši i prestane da baca... U pitanju je ova prskalica
Nisam imao iskustva sa tim prskalicama pa sam mu preporučio da ode do prodavnice gde je uzeo prskalicu i da vidi da nije u pitanju faličan primerak, međutim rekoše mu da za prskanje iznad 2,5 m treba uzeti onu drugu prskalicu.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

evo slike cifarellia!
k00yue.jpg

Post je spojen: [time]1270990091[/time]
_________________________________________________
Jos jedna slika.
flh92g.jpg
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ja iskreno nikad cuo za ovaj cifarelli, vidim da je i on skup kao i stihl, pa za te pare mora da je dobar...

Mozes li malo objasniti kako radi ovo usisavanje preparata, predpostavljam ovim crevom od pozadi se to radi, ima dodatnu pumpu kazes,kako je aktiviras ima li prekidac na rucki?

Koliki su joj deklarisani dometi po vertikali i horizontali?

I ko ovo uvozi tj. gdje ima da se kupi...?

:D :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1270996200[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
pekapele
koliko je kostalo ovo zadovoljstvo na slici :D

Pa 50.000.00 Dindzi
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Kakvi su tregeri za nosenje? Kod stihla je to bas udobno, sto kod ostalih proizvodjaca prskalica bas i nije. I to je jedan od razloga zasto je skuplji. Djeluje mi ovaj Cifarelli bas veliki!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

11kg+gorivo+17l rezervoar= 28-30kg, i da to sve nosis na grbaci i da ne spustas, nego samo iz bureta sa pumpom puniti :nono:, ja ipak ne bi, ja bi svaki rezervoar da odmorim ma koja to prskalica bila, dok pripremis preparat i vodu odmoris se. Ovi ledjni atomizeri su predvidjeni do maksimalno 1ha, sve preko idu veliki atomizeri za traktor, tako da neko to nosi duze vreme treba da bude crnac-rob da to radi, meni je bitno da ovi ledjni atomizeri imaju lepu maglu kod prskanja.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ma i ja nisam pre cuo za cifarelli dok na nekom forumu neki tip nije nahvalio atomizer.Onda ja odem na zvanicni sajt cifarelli i firma je jedna od najjacih na svetu sto se tice ovakvih stvari.Rade i skupljace lesnika,tresace maslina,oraha itd...Inace se radi i bez ove pumpe za usisavanje i onda je nesto jeftiniji,mada ima model koji je i skuplji ijer ima i mesac tecnosti u rezervoaru tako da ti nemoras da treses i muckas pri spravljanju otrova ,nego uspes otrov,vodu i ukljucis buster-mesac pumpu.Pumpa za usisavanje stoji sa strane,vidi se na slici ono orovidno crevo i ima rucica koja se okrene i on krene da usisava stim da u rezervoaru mora uvek da ostane litra tecnosti,valjda zbog vazduha, i mora poklopac da bude malo odvrnut.Inace znam da je tezak ali nije to puno ako ne zuris.Ja sam poprskao pre neki dan mlade sadnice,500 komada kajsija i potrosio sam 100 litara tecnosti.Atomizer ima 5 podeoka za regulisanje kolicine tecnosti koja se izbacuje i ima korektor za duvanje,jace ili slabije.Ja sam radio na podeoku 2 i on prema prospektu a mislim da ne vara potrosi 0.77 litara u minuti .Maksimalna potrosnja na podeoku 5 je 7 litara u miniti!To vazi za model sa pumpom.Neko je +spomenuo kaiseve,mekani su ,oblozeni i sa tim nema problema.Jedino sam dobio jos dva dodatna dela a neznam za cega sluze.Slikacu pa mozda neko zna,nekakva plastila sa rupama,izgleda kao frula!Sto se tice dometa horizontalno je oko 17 metara a vertikalno nemam podatak mada kazem mozete videti na you tube,imaju video prezentaciju.Cena 50 000,treba i drzava nesto da mi vrati ali cekam vec godinu dana povracaj 30%.
 
Nazad
Vrh