Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
ajde molim te mi pojasni mi za drin, ko je proiyvodjac i gde mogu da ga nabavim ili nutrigreen?
 
dzipkoo je napisao(la):
ajde molim te mi pojasni mi za drin, ko je proiyvodjac i gde mogu da ga nabavim ili nutrigreen?
drin proizvodi italijanska firma -green- ovdje u R.Srpskoj ima da se nabavi u skoro svim apotekama.........100ml košta oko 3 evra. biološki stimulator,oporavlja biljke od stresova,đubrivo,...poboljšava da biljka bolje crpi hraniva iz tla......a njegov učinak se primjeti posle samo 2 prskanja (7-10 dana)
nutrigreen je od iste firme. (green)
ne znam koliko ti mogu pomoći,ali pogledaj u bolje opremljenim apotekama.......
 
neznam koliko sam trazio nema ga kod nas.... tretirao sam za sada Slavolom...
 
@Topalovicu
Naleteo sam na jedno stablo paprike u plasteniku,lisce pri vrhu izgleda kao da ga je napala neka pegavost dok sam primetio da mladi list koji krece pola ga je zahvatila ta pegavost a druga polovina do stabla cista,da li je moguce da je biljka nesto dozivela neki nedostatak ili je bolest?Cime je najbolje preventivno isprskati paradajz i papriku?
 
lepo je reko jhona deru slikaj pa kacaj sliku a sto se tice prevencije postoji velika lepeza fugicida a moja je preporuka sa bakarnim preparato i to ako su temperature ispod 20 c .A ako hoces redukciju cvetova onda slobodno bakrom preko 20 c bakar ce sprziti neke cvetove.To se radi kada paprika "prerodi" ustvari cveta mnogo a nemoze da izgura rod.Da napomenem sa bakrom ne mesati folijarna djubriva!
 
Može li mi neko preporučiti jednu sortu paprike,ali....
-da je vrlo rana,crvena babura (blocky tip).sa jako debelim mesom..kao one što se zimi mogu kupiti u supermarketima ( budu u tempu)?
 
:sta: Babura BOBITA je blocky tip, rana i sa najdebljim zidom za koji ja znam. Samo ona je mlečno žuta u tehnološkoj zrelosti a narandžasto-crvena u fiziološkoj. Ja sam prošle godine imao plodove i do 400 grama iako nisu bili preterano veliki imali su težinu zbog debljine zida.
 
evo kako izgleda.........ovo sam sjeme izvadio iz jedne paprike koju sam kupio u tempu u B.L.
ali nisam siguran da je to dobro kao i kad se kupi originalno sjeme. Za sada izgleda dobro.
2houyjo.jpg

2s7hnpg.jpg
 
ssseva je napisao(la):
evo kako izgleda.........ovo sam sjeme izvadio iz jedne paprike koju sam kupio u tempu u B.L.
ali nisam siguran da je to dobro kao i kad se kupi originalno sjeme. Za sada izgleda dobro.
2houyjo.jpg

2s7hnpg.jpg
EKSTRA IZGLEDA
 
Pozdrav ljudi!
Hteo bi da vas pitam sa cim je najbolje prskati papriku posle ovog hladno-toplo-hladno pa za koji dan opet toplog vremena. Posle prvog talasa hladnog vremena sam prskao nekim preparatom na bazi bakra, ne znam tacno kako se zove. Polje pod paprikom je izgledalo katastrofa. Vetar ju je iskrivio i plamenjaca je bila prisutna i kao sto sam rekao radio sam samo sa bakrom.
Sutra sam je hteo poprskati samo ne znam sa cim ako neko ima neki predlog bilo bi lepo?!
Mislio sam raditi opet sa bakrom pa za koji dan prehranu i neki insekticid?
 
posejao sa industrijsku papriku na nekoliko jutara i ocekujem bogat rod,zalivanja skoro da i netreba od ovih silnih padavina,samo da joj cena nebude mala kad pocne berba,jeer,ove godine svi su krenuli na industrijsku papriku zbog dobre cene od prosle godine koja je bila oko 25 26 din/kg
 
ljudi imam problem sa mravima...pojedu mi koren ispod zemlje... mozda su i rovci ali tretirao sam sa galitionom 5, jel ima nesto da turim u kap po kap da se resim napasti??
 
Ja sam mrave zaprašivao etiolom , meni su jeli krastavce i krompir i nadji de im je mravinjak i tu dobro sipaj etiol i nebrini
 
topaloviću mislis foliarno ili u sistem kap po kap?znam da se aktara primenjuje folijarno...
 
Nazad
Vrh