Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pozdrav. Jutros sam nosio par paprika tamo gdje sam kupio sjeme,u njihovu savjetodavnu službu, i rekli su mi da je to neka vrsta plamenjače. Malo nelogično...rekli su mi da zalijem previkurom(isto kao i vi)ali
1 dl po biljci. I tako sam uradio...sve dosad.jednu po jednu.sam samcit leđa otpadoše...ali sve to nije bitno---bitno je da to pomogne. Valjda će biti nekog efekta.
Ništa mi nisu rekli da treba ponoviti,ali ja mislim da ne bi bilo loše..sigurno neće štetiti.
 
Slazem se sa cabageom cista plamenjaca paprike.Preporuka potapaj rasad pre rasadjivanja u neki fungicid kao sto je previcur ili ditan ili cak ridomil gold sigurno se nece siriti.Isto tako nemoj se bojati benomila ili kako topal kaze benfungin jer je u eu zabranjen karbendazim ali nisu za to nasli adekvatnu zamjenu.Jer sam imao i iskustva sa sklerocinijom paprike i upropastila je usev paprike u plasteniku za 5 dana.Kad potopim rasad u ronilan ili sumilex ili benomil nema toga vise.
 
E da sam znao! Kod mene je rasađena ,možda da za par dana opet zalijem nečim od ovoga što si spomenuo.
 
Isto tako cabage imam neku novu baburu pod sifrom od sakate
California tip SCRIVIA F1
California tip BANDAI F1
Babura pp 10213
Roga pp 10211

Posejano pa cemo videti :ppozdrav:
 
ovde pomze jedino okupati nekim jakim bakarnim preparatom i nebi bilo lose ubaciti streptomicina ali samo dok su biljke male inace bakar zna da sprzi cvet na paprici pa treba biti oprezan
 
ssseva moj savet casumin,casugamicin ili streptomicin sulfat.Za bakar je tu vec kasno bakar je samo prevencija da nedodje do toga
Post je spojen: [time]1271693041[/time]
_________________________________________________
Slikaj celu papriku i lisce
 
evo kako izgleda sa lišćem
300v9fl.jpg

ivvbz8.jpg

Post je spojen: [time]1271928331[/time]
_________________________________________________
zalio sam previkurom i poprskao sa alliete flash
 
Stavio sam basamid! i to u novembru,pa pokrio najlonom koji sam skinuo tek početkom marta.
Stavio basamid,inkorporirao ga,polio vodom,pokrio najlonom,,,sve po propisu.
Post je spojen: [time]1271945123[/time]
_________________________________________________
nisam bacao ureu,samo sam bacao 15 15 15 npk,navezao sam dosta stajnjaka i dosta svinjskog đubra(koji je bio dobro pregorio),bacio sam kreča (oko 10kg-100kvadrata),i zemljišni insekticid.
 
svinjski stajnak je zaje...............ban,ja sam jedne godine sjebo krastavce sa njim on je mnogo kiseo i neodgovara biljkama iz familija solancijum (paradajiz,krastavac,paprika ,krompir,tikvice...)
 
pozdrav svima...dugo mi nije bilo,iy opravdanih razloga

čini mi se da sam izliječio svoje paprike...i hvala vam na pomoći!!
evo kako to sad izgleda:
j8znex.jpg


Post je spojen: [time]недеља, 16. мај 2010. 14:27:53 MST[/time]
_________________________________________________

sad me zeza ova kiša što pada 3 dana i već mi se pojavljuje siva trulež
Post je spojen: [time]1274045439[/time]
_________________________________________________
imj9s7.jpg
 
ništa posebno....zalio sam sa 1dl previkura,pa ponovio za 7 dana,a u međuvremenu poprskao sa alliete flash i štopao sam je na vodi do krajnjih granica.
sad ,da li je to sve slučajno....nemam pojma,ali uspijelo je.
a sada ove kišurine padaju ko lude i već ima malo sive truleži...nije strašno,ali je vrijeme za neki fungicid sa kratkom karencom...jer se nadam berbi za 10-ak dana....samo da malo sunce grane :cool:
 
Eto vidiš da je uspjelo. Nije bauk, samo treba znati što treba raditi.
Kod mene je ovaj vikend palo 130 mm kiše. Jezera, ne bare, ali šta je tu je. Stradala mi je vanjska babura i to gadno. Sad sam ju poprskao s mankozeb+benalaksil. Za sutra je opet najavljena kiša, no ako je nebude još ju jednom idem prskati bakrom. Ima biljaka koje su već uvele no nadam se da ću bar nešto uspjeti spasiti. Za divno čudo ajvarici čini se nije nešto posebno nasmetalo.
 
meni je vetar naneo stetu,polovinu je izlomio.Cabage za cega sluzi mankozeb i benalaksil?i kada si rasadio vanjsku baburu ?
 
I jedna i druga aktivna tvar se nalaze u preparatu Fantic M. Mankozeb je kontaktni a benalaksil sitemični i djeluju i preventivno i kurativno na plamenjače i pjegavosti.
Sadili smo ju van 07.05. Malo kasno jer je bila i prije spremna, ali jednostavno od ostalog posla nismo stigli. Sad izgleda da bi bilo bolje da je ostala u kontejnerima, bolje bi prošla. Ovo nije za vidjeti u polju, pa necu ni slikati.
 
Nazad
Vrh