Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
svaka čast kupusar...mnogo volem lepu njivu da vidim...
 
Evo par slikica od ponedjeljka. Krenula je berba Vedrane.
picture045lm9.jpg
picture044mm7.jpg
picture046hz7.jpg
picture049bs5.jpg

Ima i čudnih primjeraka :sta:
 
Lepo je rodila, reci koliko si ti zadovoljan sa rodom. Pretpostvaljam da je već sve prodato. :cao:
 
Pogrešno. Ovo su tek prve berbe, i uz malo sreće berbe će trajati do prvih mrazeva. Inače sam prilično zadovoljan prinosom. Iz priloženog se vidi da je dosta rodna. A i cijena ja zadovoljavajuća za sada. Nekih 0,75 eura za kilogram. Eh kad bi tako ostalo.
 
pozdrav od jos jednog paprikara

cabage je napisao(la):
Evo par slikica od ponedjeljka. Krenula je berba Vedrane.


Edit by novii
Slike se ne ubacuju u citate, a ako se nešto već citira, treba se i napisati komentar tog citata.
 
Vrijeme je za razmišljanje o novoj sezoni. Eh da paprika bude dobra kao lani, samo da je prodaja bolja, hehe
 
A kako si radio prodaju lani, jesi li imao kupca na početku sezone ili si kupce tražio kada je paprika se već brala ?
 
Ma imaš kupca ili nemaš na početku sezone, nije uopće bitno. Bitno je kad dođe paprika za brati koliko je ima na tržištu. Da imaš ne znam kakav ugovor, neće ju nitko uzeti ako mu ne treba. Istina, nebi ni ja kupio kad mi nebi trebalo, a nebi ni vi. Eto, takva je politika kapitalizma. Čak i ako imaš ugovor za industriju, ako imaju paprike viška, neće uzeti. To je jedna nevjerojatna stvar, ali je tako i tu se ništa ne može. Jedini izlaz je da jedan čovjek sam ima stotine i stotine tona nekog proizvoda pa se nametne kao glavni dobavljač, a to je malo teže kad se nema površine i radne snage.

Nema me dugo, nekad nekad pogledam forum, ali vidim da niste previše aktivni u meni zanimljivim temama, pa se ni ne javljam. U sezoni nemam vremena, a sad stalno visim po nekim drugim stranicama i forumima. Još imam kupusa u polju, ali pitanje je kako će to izgledati kad se odmrzne, tako da se ne nadam previše.
 
Trebalo bi biti u redu Pre par godina u basti mi je osto kupus oko 1/4jutra bio je odlican
 
moze li mi ko reci koliko treba eura da se zasadi 50000 paprike ajvarice da sve platim osim njive hvala
 
Zanima me da li je neko gledao pre 2-3nedelje emisiju znanje na poklon uzivo iz nekog sela u Vojvodini,bio je neki lik sto sadi papriku baburu na otvorenom i kaze da mu stize na berbu pocetkom juna,zivo me interesuje o kojoj se baburi radi i kako se zove taj proizvodjac?
 
Pozdrav svima ovde..Sledece godine,posadio bih mal ovise sortu paprike RINGO F1 na otvorenom,pa me iskreno zanima ima li neko iskustva sa tom paprikom,kao i kakva je za prodaju kasnije kada stigne,a ako enko moze i da mi kaze koliko rodi,i tako neke detalje...vredi li je saditi na otvorenom...Dejan,Krusevac
 
dejcaks ja ringo imam samo u plasteniku , i rodi ko luda , za otvoreno neznam , najbolje je da pozoveš Srdjana Iz Virdžinije pa da ga pitaš sve što te interesuje uvezi ringa . :cao:
 
hvala puno na odgovoru druze moj...Video sam na netu i nasao njegov broj,ali mene zanima ima li neko iskustva sa tom paprikom anotvorenom,posto jos nemam uslova da je samid u plasteniku,posto samo ja radim,a uzeo bih zemlju u zakup naredne godine,da malo pojacam zaradu...reci mi druez,kakva je to parika i jeli ispaltiva...Moze li za piacnu proizvodnju? kod mene u selu ima kvantaska pijaca na kojoj se prodaje paprika i kornison,pa me eto zanima moze li se to prodavati i koja joj je cena? hvala puno...
 
za pijačnu proizvodnju može sigurno pošto je ja prodajem na pijaci , cena ti zavisi od godine do godine kako bude nema tu neke odredjene cene , ali mislim da bi ti bilo dobro da imaš KPK ako je nekako moguće , ili neko drugo zalivanje , neznam šta da ti kažem probaj pa ćeš videti , mada što se tiče paprike stvarno je ok dobra i rodi ekstra . evo ti iz kataloga malo da pročitaš šta kažu za nju .

xc57dd.jpg


Post je spojen: [time]1253784465[/time]
_________________________________________________
ovo je malo stariji katalog , imali su pre i mango papriku , više je nemaju, toje babura al naraste kao pola plastične flaše od 2l neverovatno , al to niko ne kupuje zato što se babure uzimaju za punjene paprike , a ti da napuniš jednu takvu papriku treba ti 1kg mesa :haha:
možda tije bolje da probaš prvo na nekoj manjoj površini , svojoj, da ne uziaš u zakup , pa vidiš kako ide i šta treba sve za proizvodnju na otvorenom
 
hvala jos jednom..iskreno...Naravno da cu imati KPK zalivanje,ali me zanimalo koliko rodi po biljci,otprilike...Koja joj je cena ove godine bila,ako nije tajna? Cuo sam i za Mango,ali necu nju saditi...Ko ce da kupi to? Mozes mi objasniti malo nacin gajenja RINGO paprike..sta sve treba..koje djubrivo,kada..prskanja....Mislio sam da je posadim jedno 20 ari za pocetak...Hvala jos jednom..
 
Nazad
Vrh