Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
evo analize moje zemlje za papriku
PH (H2O-7.5 KCL-6,8 ) HUMUS-6,8 P2O5 mg/100g-40,0 K2O-30,0
MINERALNI AZOT -NH4-78,0 NO3-40,8 N-min kg/ha-118,8
Neću raditi nikakvo đubrenje,ali moloi bih vas da mi date neke preporuke što se tiče prihrane.
Odnos P i K trebao bi biti 1:2 u korist kalijuma,što nije slučaj u ovom zemljištu.
Predložili su mi kalijum-hlorid KCL !? O.5 kg/10m kvadratnih.
 
Uh, nasao parcelu od nekih 30ari za sejanje paprike, sredio zemlju , kupio seme (slonovo uvo). Medjutim sad se ispostavlja da nikako ne mogu da isfinansiram sistem za navodnjavanje na toj povrsini. Moje pitanje je dal uopse treba da se upustam u sve to bez sistema za navodnjavanje?
 
luckystrike je napisao(la):
Uh, nasao parcelu od nekih 30ari za sejanje paprike, sredio zemlju , kupio seme (slonovo uvo). Medjutim sad se ispostavlja da nikako ne mogu da isfinansiram sistem za navodnjavanje na toj povrsini. Moje pitanje je dal uopse treba da se upustam u sve to bez sistema za navodnjavanje?
pa onda se ne upuštaj u tu avanturu šta ti treba za 30ari nekih 300 eu to nije puno
 
bez navodnjavanja ni ne pokusavaj!
Paprika je jedna od najzahtevnijih kultura,bilo da je u pitanju voda ili zastita!
Ako si pocetnik kreni sa nekom manje zahtevnom kulturom.
 
pa onda se ne upuštaj u tu avanturu šta ti treba za 30ari nekih 300 eu to nije puno

Nije problem samo 300e to mogu da obezbedim :) Problem je sto je ta parcela udaljena nekih 300 metara od moje kuce gde mi je i bunar + to sto taj isti bunar koristim za bastu i plastenike, tako da mi sve to deluje kao neizvodljivo. Bilo je tu nekih predlogfa da vucem vodu traktorom ali se postavlja pitanje koliko ja cisterni vode treba da izvezem i sve mi se cini da je to samo mucenje. Znam koliko je paprika zahtevna a postavio sam ovde pitanje jer me pojedinci ubedjuju da to ipak moze itd. pa ipak da proverim :)

Ako si pocetnik kreni sa nekom manje zahtevnom kulturom.

Kao npr sta?
 
pa šta je to 300m ništa kadtije kući bunar na njivu postavi onu plasticnu burad od1000lit ili ako imaš nešto veće razvuci crevo i puni burad pa odatle zalivaj ako nemozes drukčije nego zavisi kakav tije i taj bunar kolko imaš vode?kakva pumpa nije to nikakav problem ima tu milion rešenja :cao:
 
Koju god kulturu posadis zalivanje je neophodno. A ja u opste ne sumnjam da cete na neki nacin uspeti da prevazidjete problem vode i zalivanja. :cao:
 
Ja sam prvi put ovde kod vas!recite mi dali sam poranio sa sejanjem crvene paprike u foliji?posle ce biti presadena na otvoreno!Sorte koje sam posadio su"Ljubov dlan i Mišina f1" u foliji ima 12-15 stepeni danju a 3-8 nocu.dali je to dovoljno?posejana je u tacne od 104 rupa u Potgrond zemlju!i to su mi rekli da iz te tacne moze odmah u zemlju bez presadivanja.dali je to istina? i koliko dana treba da nikne iz saksije na ovoj temperaturi? :cool: :cao:
Post je spojen: [time]1298463730[/time]
_________________________________________________
antunsubotica je napisao(la):
Koju god kulturu posadis zalivanje je neophodno. A ja u opste ne sumnjam da cete na neki nacin uspeti da prevazidjete problem vode i zalivanja. :cao:
Bez vode nema nista!!
 
Bunardzija temerin je napisao(la):
Ja sam prvi put ovde kod vas!recite mi dali sam poranio sa sejanjem crvene paprike u foliji?posle ce biti presadena na otvoreno!Sorte koje sam posadio su"Ljubov dlan i Mišina f1" u foliji ima 12-15 stepeni danju a 3-8 nocu.dali je to dovoljno?posejana je u tacne od 104 rupa u Potgrond zemlju!i to su mi rekli da iz te tacne moze odmah u zemlju bez presadivanja.dali je to istina? i koliko dana treba da nikne iz saksije na ovoj temperaturi? :cool: :cao:

Kada se paprika naklijava onda temperatura i danju i noću bi morala biti ista. 3-8 noću ti je definitivno premalo. Morao bi to držati na jedno barem 20 stupnjeva, inače optimum za papriku je 25-28 stupnjeva. Ako je budeš držao na tako niskoj temperaturi klijanje će se odužiti sigurno na jedno 3 tjedna. Inače mislim da si malo uranio sa tom paprikom za sadnju van. Ja za van sijem tek 01.04. ali na temperaturi 27-28 stupnjeva tako da isklija za 5 - 6 dana. pozdrav!
 
Posejali crvenu pariku u rasad, pre 4 dana.
Rasadjuje se u plastenike.
Zadnjih par godina dosta traze ajvarusu iz rane proizvodnje. :cao:
 
hvala!


Post je spojen: [time]1298542885[/time]
_________________________________________________
Sad sam pojacao grejanje na oko 13-18 stepeni!Inace tako sam i mislio da klijanje pocne za 3-4 nedelje da nebi poranio sa sadnjom napolju!kad vi pocinjete da sadite rasad na otvoreno?nisi mi odgovorio dali je dosta ta tacna sa 104 rupa do presade na otvoreno. :cool:
 
ja koristim sa 42 rupe i za paradajz i za papriku mislim sa tako puno rupa moze al samo da nikne posle rasadivanje u čaše inače da izguraš rasad do kraja :nono: :nono:
 
Rupe su na tacni fi30mm a dobina 5cm-tara! jedan covek radi u sremu isto sa ajvarusama i on mi je rekao da je to sasvim dovoljno pa sam ga poslusao i to sam kupio,nista videcemo kako ce biti pa ako mora onda mora!!onda me je zeznuo!!koju visinu mora da postigne rasad da moze ici napolje? :cao:
 
koji je najbolji nacin za odrzavanje temperature od 25 stepeni, dok seme ne proklija? da li da uzmem sijalicu "kvocku" i drzim je iznad kontejnera, to mi se cini najjednostavnije? inace, rasadu cu drzati u letnjoj kuhinji, gde ima dosta svetla, pa taman na ovaj nacin ne moram da premestam kontejnere iz sobe tamo.
 
Nazad
Vrh