Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
nema tu ni m od marketinga, probam pa ce da vidimo,a sto se tice toga da nas truje ne verujem jer se koristi u organskoj proizvodnji,opet kazem probam pa da vidim ,poz svima
 
gde ste paprikari?spremate li se za sezonu?
sta sejete ove godine i koja je povrsina u pitanju?
Ja radim 5ha crvene paprike.
 
sejem od svega po malo,a sto bi rekao jedan moj komsija 7 do 8h za decu da prezime :haha:
 
Pa to je od svega po mnogo!
Koje sorte i hibride radis?
Radis li na otvorenom,pod folijom i kako zalivas?
 
ja radim mahom u plastenike a matorci tj cale i keva na otvoreno,ja hibride a oni one stare kurtovku ,belu dugu,paradajskinju,somborku kosovarsku sto oni kazu,ali moja racunica za to ko li ko ima ha se ne slaze sa njihovom ali to nema veze bitno da se radi,a koju ti sortu radis
 
nikola indjija je napisao(la):
tamara1611 je napisao(la):
gde ste paprikari?spremate li se za sezonu?
sta sejete ove godine i koja je povrsina u pitanju?
Ja radim 5ha crvene paprike.
uglavnom marketima,i nesto na kvantas
Gde prodajes crvenu papriku
Post je spojen: [time]1296680661[/time]
_________________________________________________
mrav je napisao(la):
ja radim mahom u plastenike a matorci tj cale i keva na otvoreno,ja hibride a oni one stare kurtovku ,belu dugu,paradajskinju,somborku kosovarsku sto oni kazu,ali moja racunica za to ko li ko ima ha se ne slaze sa njihovom ali to nema veze bitno da se radi,a koju ti sortu radis
radim Strizanku i dukat i nesto babure
 
Pozdrav ekipi!
Nov sam ovdje pa da se predstavim.Iz Hrvatske sam-Virovitica i bavim se povrčem.Kod nas se dosta sadi crvena rog paprika za ajvar.Uzadnje vrijeme je popularna sorta Ljubov dlan.Molio bih ako mi netko može reči tko u Srbiji proizvodi najkvalitetnije sjeme te paprike,jer ovdje čujemo da ima svakakvih prodavača.Čuo sam da je ove godine rađena i pod nekim drugim imenom,ali ne znam kojim.
Hvala unaprijed :ppozdrav:
 
Imao sam na jednoj parceli podeljeno slonovo uvo,crveni dlan,ljubov dlan i palanacko cudo i verujte nije bilo neke razlike osim sto u palanackom cudu bude poneka ona tanka duguljasta,ali to je zanemarljivo.Najbole mi se pokazalo staro domace seme slonovog uva koje ostavljam iz godine u godinu.
 
soony-69 je napisao(la):
Pozdrav ekipi!
Nov sam ovdje pa da se predstavim.Iz Hrvatske sam-Virovitica i bavim se povrčem.Kod nas se dosta sadi crvena rog paprika za ajvar.Uzadnje vrijeme je popularna sorta Ljubov dlan.Molio bih ako mi netko može reči tko u Srbiji proizvodi najkvalitetnije sjeme te paprike,jer ovdje čujemo da ima svakakvih prodavača.Čuo sam da je ove godine rađena i pod nekim drugim imenom,ali ne znam kojim.
Hvala unaprijed :ppozdrav:
Imam ja dobro seme paprike ostalo mi je nesto viska u pitanju je dukat!To ti je nova sorta,iz svetlo zelene prelazi u crvenu boju i mislim da je to trenutno najceistije seme na trzistu.Ako te interesuje javi.
 
Imam ja dobro seme paprike ostalo mi je nesto viska u pitanju je dukat!To ti je nova sorta,iz svetlo zelene prelazi u crvenu boju i mislim da je to trenutno najceistije seme na trzistu.Ako te interesuje javi.
[/quote]

Ma bio bih zainteresiran,samo kako bi riješili isporuku?
[/quote] :kisa:
 
Jingis je napisao(la):
Ja sam uzeo seme babure Bagolj umesto Bobite koju sam hteo ali nisam nasao. Dali neko ima iskustva sa ovom paprikom?

Ovde mozete skinuti katalog: http://www.duna-r.hu/index.php?lang=sg
Evo ja sadim Bagoly i mogu reći da je izvrsna paprika ide do 200g samo ima jednu manu nicanje je jako neujednačeno i ne nikne sve drugo sve u redu kod nas je popularna Barbi.
 
siki2 je napisao(la):
Jingis je napisao(la):
Ja sam uzeo seme babure Bagolj umesto Bobite koju sam hteo ali nisam nasao. Dali neko ima iskustva sa ovom paprikom?

Ovde mozete skinuti katalog: http://www.duna-r.hu/index.php?lang=sg
Evo ja sadim Bagoly i mogu reći da je izvrsna paprika ide do 200g samo ima jednu manu nicanje je jako neujednačeno i ne nikne sve drugo sve u redu kod nas je popularna Barbi.
Daj jos neki podatak ja sam radio "bobitu" ali ove godine nema je na trzistu pa sam razmisljao o "bibik" ili "bagolj" i odluka pala na bagolj :ppozdrav: da li sam pogresio videcemo za par meseci
 
Nazad
Vrh