Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
:D,само да добавя че "трошкове превоза мислимо на њихово име" са ваши :haha: с dhl

google превежда странно

спирам да ви досаждам че тъи и инак "неразумете"

ама и странен език имате хем на кирилица хем на латиница и пак не разумете
 
Kakva iskustva imate sa sadilicama,kada je u pitanju paprika iz kontejnera.Planiram da kupim jednu,rotacionu,a inace se proizvodi kod nas i izgleda jako kvalitetno...
 
tamara1611 je napisao(la):
Kakva iskustva imate sa sadilicama,kada je u pitanju paprika iz kontejnera.Planiram da kupim jednu,rotacionu,a inace se proizvodi kod nas i izgleda jako kvalitetno...
Koju ces da kupis,moj stric ima sa cetiri brazde i zalivanjem (cena sadilice 15000€)sadio prosle godine iz kontejnera ekstra odmah se primila
 
I ja cu uzeti sa cetiri segmenta,4 reda.Upitanju je rotaciona sadilica,a proizvode je ljudi iz mladenovca,firma termoplin.Sadilice su iste kao te italijanske koje su 15000 evra a ove su upola jeftinije,a mogu da kazem da su i kvalitetnije.Ja necu uzeti sa zalivanjem ali cu uzeti sa depozitorima za insekticed.Reci mi jel velika razlika izmedju rasada iz kontejnera i ovog cupanog?
Post je spojen: [time]1295131697[/time]
_________________________________________________
nikola indjija je napisao(la):
tamara1611 je napisao(la):
Kakva iskustva imate sa sadilicama,kada je u pitanju paprika iz kontejnera.Planiram da kupim jednu,rotacionu,a inace se proizvodi kod nas i izgleda jako kvalitetno...
Koju ces da kupis,moj stric ima sa cetiri brazde i zalivanjem (cena sadilice 15000€)sadio prosle godine iz kontejnera ekstra odmah se primila
Uzgred Nikola cime ti se bavi stric?Sta proizvodi i jel radi vece povrsine?
 
Sa zalivanjem je bolje sipas talstar u vodu,radi uglavnom duvan 40kj+paprika +sve ostalo,a sto se tice rasada bio mu je malo losiji jer su to kontejneri za duvan male su rupe na njima po meni
 
Dali je neku upucen sta se desava sa semenima paprike? Interesuje me seme bobite paprike. Ne moze nigde da se nadje sto nije bio slucaj proslih godina. Svaka informacija bi dobro dosla?!
 
Mislim da u Agro armu imaju sve,ili na kvatasu gde sam ja uzimao pre neki dan.Mada je najbolje da kontaktirate @Aremana clan na ovom forumu naci cete ga on vam sigurno ima.
 
I ja sam zvao u Madjarsku i nemaju, a u Bosni ima!? To mi nikako nije jasno i jos nesto, seme je od 2009 godine. Ovo mi je bilo sumljivo zato sam ove godine uzeo drugo seme.
 
Kada je najbolje posejati papriku za negrejane plastenike.Koliko dana treba od sejanja do rasadjivanja.Sta mislite o paprici EKSTAZI i RINGO
 
cao svima ja sam jeca od skoro sam na forumu pa se ne snalazim najbolje ,bavim se plastenickom proizvodnjom od skora ,imala sam jagode pa ove godine planiram povrce da li ste upoznati sa paprikom kameleon slatka i inferno ljuta
 
Kameleon paprika u tipu roge slatka tursijara za plastenicku proizvodnju tanjeg perikapa i kraceg ploda ,ja sam je sadio u plasteniku i mora se pelcovati hoce da prerodi toliko od mene :ppozdrav:
 
I pelcovanje i zalamanje grana. :D

Mi smo sadili Kameleonku i bila je :D , ali mora da se poradi na skidanju suvisnih grana.
Desava se da biljka previse ponese roda, i ostane positna.
Zato smo uklanjali delove grana.
Manje roda i kvalitet ekstra.
Biljka je odrastala do jedan metar u visinu i morali smo praviti oslonce.
Jer dolazi do pucanja grana i izvaljivanja strukova. :cao:
 
Pa pretpostavio sam da se radi o zalamanju zaperaka. Sta predlazete da je ostavim na dve grane? Danas ili sutra ocekujem seme da mi stigne paprika kameleon. Kad da je sadim u toplu leju? Rasad bih sadio u plastenik bez grejanja.
 
antunsubotica je napisao(la):
Pa pretpostavio sam da se radi o zalamanju zaperaka. Sta predlazete da je ostavim na dve grane? Danas ili sutra ocekujem seme da mi stigne paprika kameleon. Kad da je sadim u toplu leju? Rasad bih sadio u plastenik bez grejanja.
E je...m ti poso kad i papriku treba da zalamam,pa onda je to ko u rudniku sunce ti poljubim.Ma ljudi radite sorte,odnosno hibride koji nisu zahtevni,ne ubijajte se od posla i gluposti.Ne znam,ali ako moze izbegavajte...
 
Nazad
Vrh