Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
:sta: :ppozdrav:....здраве да е ,може друг да разбере
 
Благодаря тамара а имаш ли слика на дукат?Нищо не намирам в интернет за този сорт.
 
Forumasi da li je neko sadio hibride paprike Delta F1 i Hunor? Za ovu prvu znam da je babura. Interesuje me potencijal ovih paprika. Gajio bih ih u plasteniku. Inace cena semena 100 semena za Deltu je 8 evra , a za Hunor 100 semena 7 evra. To su cene u Skala Green u Subotici.
 
paprika je napisao(la):
file.php

Post je spojen: [time]1289169824[/time]
_________________________________________________
moto0594.jpg
Koja je paprika sa prve slike?
Това, което е с черен пипер на първата снимка?

Post je spojen: [time]1293005078[/time]
_________________________________________________
bja83n.jpg

Post je spojen: [time]1293031930[/time]
_________________________________________________
jub9s4.jpg
 
@ Antun

Gajili smo ranije (jednu godinu) DELTA F1 papriku, u plastenicima.
Za mene je prosecna paprika. Nista posebno.
Koliko je hvale :sta: ima i boljih.
 
pozdrav yto x904, novi sam clan na forumu, a registrovao sam se samo zbog ovog Vaseg citata koji se odnosi na papriku "Dukat". Bio bih Vam veoma zahvalan ako biste me uputili kako da dodjem do semena ove paprike i ako je moguce da saznam nesto vise o samoj sorti. Pokusao sam na novosadskom institutu (http://www.nsseme.com) ali mi nisu puno pomogli. Hvala unapred, Milosav
Post je spojen: [time]1293731477[/time]
_________________________________________________
pozdrav tamara, ako si u medjuvremenu nesto saznala o sorti paprike "Dukat" molim te podeli sa nama na forumu, veliki pozdrav i hvala unapred
 
Evo me opet,banovan sam ili banovana bez razloga.Nekome sam se zamerio.Al dobro....
Paprika dukat je sorta i ona je ista kao i druge paprike,npr strizanka,belo uvo itd.Znaci nema nikakve razlike izmedju dukata i ovih koje sam nabrojao.Dukat je isto slonovo uvo,razlika je utome sto iz svetlozelene boje prelazi u crvenu.
E sad ja da pitam nesto,dvoumim se dali da uzmem baburu AMY za otvoreno polje?Nije tako skupa.Dajte mi neki savet sta da uzmem, a da ne pogresim. treba mi za 1.5ha neka babura dobra a da nije skupa.Samo molim bez komentara: dobro a skupo to neces naci!!!!!!!!!
 
milosav56 je napisao(la):
pozdrav yto x904, novi sam clan na forumu, a registrovao sam se samo zbog ovog Vaseg citata koji se odnosi na papriku "Dukat". Bio bih Vam veoma zahvalan ako biste me uputili kako da dodjem do semena ove paprike i ako je moguce da saznam nesto vise o samoj sorti. Pokusao sam na novosadskom institutu (http://www.nsseme.com) ali mi nisu puno pomogli. Hvala unapred, Milosav
Post je spojen: [time]1293681077[/time]
_________________________________________________
pozdrav tamara, ako si u medjuvremenu nesto saznala o sorti paprike "Dukat" molim te podeli sa nama na forumu, veliki pozdrav i hvala unapred
Dobro dosao na forum ali u rubrici caffe postoji tema za nove clanove ,da napisu neku rec o sebi i zanimanju ako nemozes da se snadjes onda prati link :cao:
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Post je spojen: [time]1293980512[/time]
_________________________________________________
tamara1611 je napisao(la):
Evo me opet,banovan sam ili banovana bez razloga.Nekome sam se zamerio.Al dobro....
Paprika dukat je sorta i ona je ista kao i druge paprike,npr strizanka,belo uvo itd.Znaci nema nikakve razlike izmedju dukata i ovih koje sam nabrojao.Dukat je isto slonovo uvo,razlika je utome sto iz svetlozelene boje prelazi u crvenu.
E sad ja da pitam nesto,dvoumim se dali da uzmem baburu AMY za otvoreno polje?Nije tako skupa.Dajte mi neki savet sta da uzmem, a da ne pogresim. treba mi za 1.5ha neka babura dobra a da nije skupa.Samo molim bez komentara: dobro a skupo to neces naci!!!!!!!!!
A sto nisi zvao(la) centar za povrtarstvo u Smederevskoj Palanci oni su hibridizovali palanacku baburu pa pitaj za cenu verovatno ce biti jeftinije za vecu kolicinu ja sam je radio i odlicna je paprika cak i u nekim slucaju bolja od ovih uvoznih sto ih ima na trzistu.
 
Topalovicu sta to znaci hibridizovali?I kakva je to paprika jel imas iskustva?Daj mi neke blize odrednice o njoj?
 
tamara1611 je napisao(la):
Topalovicu sta to znaci hibridizovali?I kakva je to paprika jel imas iskustva?Daj mi neke blize odrednice o njoj?
Pa to je cuvena palanacka babura sorta koja je nastala kao lokalna sorta tj odrzavana godinama na lokalitetima oko aleksinca do smedervke palanke.Pre neku godinu prof.Damljanovic (ja mislim da se tako preziva) je od stare sorte stvorio mukotrpnim radom prvu hibridnu papriku baburu koja je ustvari stara sorta (palanacka babura) samo sa mnogo boljim osobinama i vecim potecijalom rodnosti.
 
Topalovicu a jesi li cuo za tu neku AMY?znas li nesto o njoj?Evo bas sam gledao sajt instituta iz smederevske palanke i ne vidim nikakve hibride.
 
nisam? kod nas ljudi koji gaje papriku na otvoreno seju anitu od instituta novi sad ali ona nije hibrid a od silja tj tursijara najvise se gaji zupska rana i duga bela :cao:
 
Tope nisam video nikakve hibride kod instituta smederevske palanke?
A vidim na slikama iz povrtnjaka kod tebe neku lepu baburu, koja je ta?
 
Nazad
Vrh