Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Izvinjavam se sto sam se nasao u toj priči možda sam stvarno nešto lupio kao nekidan kada sam promašio temu ..... pa napisao post o kompostu u salati-nek ga obrišu ...

Sviđa mi se ova zekina paprika kod mene je solidna ali slabo sazreva pa nam se dešava da uberemo sa zelenom linijom.Za sada se niko nije bunio..
Ako potraje ovako vreme dobro da ima išta od crvene boje ::lose::
 
I kod mene ista prica,nadam se da ce da "nadodje",sto bi rekle zene ovde
 
50 dinara na vreću ja prodajem samo od kuće ne idem na pijacu.
Moj drug Baninac ide na pijac Apatin,Sonta itd i pakuje i glanca ima dobru robu a cena 50-60.
Danas možda bude i 70 jer je bilo nemoguće za ubrati ova zadnja 2 dana zbog ove je.... kiše udavi više je... je onaj ko je namesti... :zli: :zli:
 
Topaloviću svaka čast, vidi se da si vrstan povrtar to je "slonovo uvo "uzgred koju ti papriku proizvodiš
 
zeko je napisao(la):
Topaloviću svaka čast, vidi se da si vrstan povrtar to je "slonovo uvo "uzgred koju ti papriku proizvodiš
ja sam slonovo uvo gajio u plasteniku pre 15 godina dok je dr ivo djinovic jos eksperimentisao sa njom, sad radim samo tursijare je mi odgovaraju za ranu proizvodnju
 
Pozdrav svima.Ja sam ovde skorasnji (od skora aktivan). Procitao sam sve ovde sto je vezano za papriku i dosta toga naucio, ali nisam mogao naci nista o uzgoju malih papricica-feferona sto se pakuju u kesicama i teglicama..., pa bih molio da mi neko kaze da li uopste ima pokrenuta tema o tome ili da ja otvaram novu.Ne bih da se ponavljam ako vec postoji tema.
Pozdrav.
Hvala.
 
Kod mene ovde veliki problem za ambalazu za ajvarusu.Nema kutija nigde!Kako se vi snalazite?
 
Ja još uvek trpam u mrežasti džak i sa kutijama još nismo počeli a čuo sam da je u užoj srbiji to praksa već duže vremena da se ajvarka prodaje u kartonima od banana.

Nego druže wsc trune li paprika kod vas od ove silne kiše i kako je rodila.Mi smo do sada maltene obrali prvu klasu i dosta mi je otišlo plodova prve klase od pseudomonasa koje su bile na zemlji.Pretvore se u pekmez a smrde bože te sačuvaj.
Ostaće i druga klasa da se obere za prerađivačku ind i to najverovatnije početkom oktobra.
Gajite li vi tamo žutu paradjzaricu papriku?
 
Ja sam do sada kupio preko 200kutija po 45 i 50 din,a pakujem i u bele dzakove za kukuruz da nas vreme posluzi ima da beremo do nove godine
Post je spojen: [time]среда, 22. септембар 2010. 06:35:08 CDT[/time]
_________________________________________________
282icqr.jpg

/
Post je spojen: [time]1285155512[/time]
_________________________________________________
4rdztl.jpg

Post je spojen: [time]1285180818[/time]
_________________________________________________
2vc9nht.jpg
 
Kod mene nece u dzak,navikli na kutiju.Sto se tice trulezi najgore je prosla ajvarusa,i to je prilicno zahvacena.Dosta sam pobacao,ali se sad malo iscistila.U susednoj njivi babura i ringo nisu ni pipnuti.Svaka cast Nikola.Jel'to uvo ili dlan?
 
Domace seme poreklom iz Makedonije sejemo je nekih 20god,i kod mene je pola istrulilo
Post je spojen: [time]1285184349[/time]
_________________________________________________
ove godine samo ajvarku 2,5kj.Inace bude i babure,duge bele,paradaiz paprika,somborka itd uglavnom sve domace sorte
 
Da Kurkela,taj Ringo.Inace ja u plasteniku imao ljutu papricicu,i narasla je moje visine.A u sredini nekoliko struka sva ista kao ljuta a rod ajvarusa,svaka ima po 400g i ima po 7-8 komada na svakom struku.Valjda zato sto je ajvarusa blizu.Moram obavezno ostaviti seme
 
Sto se tice Ringa, neznam dali je resenje ostavljati seme. Nismo nikada ostavljali.

Sadili smo je do pre 2-3 godine. Bila je neverovatna. :D

Kod nas je dostizala visinu od nekih 2,50m (dva ipo metra) :ppozdrav:

Plastenici su od 8 m folija, sto znaci 5m sirine, i kada ih otkrijemo pred kraj berbe ona nastavlja da raste.

Mana je sto je zelene boje, tj nismo cekali onu zrelost.

Izbacili smo prodaju jer je dosta opala potraznja za ranom plastenickom paprikom, i cene su slabe vec par godina.

Ako ti nije tesko ubaci neku sliku, zanima me kakva je na otvorenom.
 
Ringo je kod mene lepo rodio,visine je oko 70cm,i izuzetno je ukusan,ali se dosta slabije prodaje u odnosu na druge paprike
 
Topaloviću gde nabaviti seme od ljubinog dlana da i to probam :sreca:


Nikola paprika ti ekstra izgleda.Ja bi rekao da se nije zavalila a ima porast u visinu.Kako je zalivaš kap po kap ili krila i koliko đubriš?
 
Nazad
Vrh