Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
TOPALOVICU RECI MI SMEM LI DA POPRSKAM TRAVU U PAPRICI SA FUSILENDOM
 
Pozdrav paprikari :D

Prvi put radim papriku (baburu) u plasteniku pa se srecem sa nekim nowim problemima :zli:

Ne po svim biljkama ali po nekim mi se javilo susenje cvetova paprike i otpadanje istih,kao i zute tackice po listovima donjim

nece joj smetati da je predjem murtonikom i cime jos?

uskoro slike
 
topalovic je napisao(la):
veljo je napisao(la):
TOPALOVICU RECI MI SMEM LI DA POPRSKAM TRAVU U PAPRICI SA FUSILENDOM
jel u plasteniku ili na polju? (nemoras pisati velikim slovima znamo da velika slova znace vikanje)
izvinjavam se za velika slova.....a imam problem i u plasteniku i napolju sa travom kukuruzarom
 
DaVinci je napisao(la):
Pozdrav paprikari :D

Prvi put radim papriku (baburu) u plasteniku pa se srecem sa nekim nowim problemima :zli:

Ne po svim biljkama ali po nekim mi se javilo susenje cvetova paprike i otpadanje istih,kao i zute tackice po listovima donjim

nece joj smetati da je predjem murtonikom i cime jos?

uskoro slike
cvetovi mogu odpadati zbog velikih količina azota,a ima i kada odpadaju i mali plodovi ja sam prošle godine imao isti problem.A cvetovi mogu odpadati ako si prskao bakrom. :cao:
 
vosi je napisao(la):
DaVinci je napisao(la):
Pozdrav paprikari :D

Prvi put radim papriku (baburu) u plasteniku pa se srecem sa nekim nowim problemima :zli:

Ne po svim biljkama ali po nekim mi se javilo susenje cvetova paprike i otpadanje istih,kao i zute tackice po listovima donjim

nece joj smetati da je predjem murtonikom i cime jos?

uskoro slike
cvetovi mogu odpadati zbog velikih količina azota,a ima i kada odpadaju i mali plodovi ja sam prošle godine imao isti problem.A cvetovi mogu odpadati ako si prskao bakrom. :cao:
veoma verovatno da si preforsirao azotom ali nemoj prihranjivati jedan period i izvuce se
 
veljo je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
veljo je napisao(la):
TOPALOVICU RECI MI SMEM LI DA POPRSKAM TRAVU U PAPRICI SA FUSILENDOM
jel u plasteniku ili na polju? (nemoras pisati velikim slovima znamo da velika slova znace vikanje)
izvinjavam se za velika slova.....a imam problem i u plasteniku i napolju sa travom kukuruzarom
fuzilejd u polju mozes koristiti bez bojazni kolika je paprika i u kojem stadijumu,a za plastenik nije preporucljivo (valjda zbog radne karence)a ja sam ga prskao i nije bilo nikakvih problema.
Post je spojen: [time]1278360571[/time]
_________________________________________________
ako su zute tackice moze da bude i trips koji pravi haos u paprici on prenosi mnogo virusnih bolesti kao i lisne vasi pogledaj dali na peteljci od ploda imas crnih sitnih tackica?
 
Prijatelji sa istoka, jel kod vas sada dere voda. Nama je čim smo posadili paprike početkom 5. mjeseca palo 120 mm kiše, pa iza toga za 14 dana opet 100 mm i onda iza toga za 14 dana opet 110 mm. U međuvremenu su bila tri-četri dana bez kiše. Možete si zamisliti kakva je bila situacija s bolestima. Meni je ajvarica ok, nije stradala, ali je babura odmah nakon prve kiše kapitulirala. Totalno je propalo nekih 35 % a ostatak je čubio. Danas sam ju prskao 4. puta i sad izgleda lijepo, jedino što je užasno prorijeđena. Taman bi bile prve berbe za koji dan, ovako još 15 dana ništa. Plastenička paprika ima cijenu trenutno od 1 euro veleprodajno.
Koliko vidim i čujem, ove godine bi se moglo dogoditi da sva roba bude na cijeni. Vanjska proizvodnja stradala je od Dalmacije, preko Istre i središnje Hrvatske, pa glavni dio paprika u Virovitičkom kraju, a Slavonija je totalno bila poplavljena više nego što je bilo u zadnjih 20 godina zajedno.
Uz to cijela regija, dakle cijeli balkan, sađeno je manje paradajza i paprike, krastavac je nešto smanjen...
 
sto se tice vode svuda isto...nikad gore...da li neko zna koja je trenutna cena paprike babure a koja silje na kvantasu:haha::haha::haha::haha:??
 
povrtari kazite m,i koje djbre turate na papriku /a da nije urea i 3 15 15 15 /.pozdrav.imam pitanje prskao sam totalom travu prosle god. de je sad paprika i mlogo slaba al nije do total? i paradajs nevalja
 
moze lki neko da mi pomogne,javlja mi se truljenje papriike u plastenicima...pa sa cim da to prskam ili sta vec:haha::haha::haha:
 
Pozdrav paprikari!

Može li mi neko pomoći oko padanja (izvaljivanja, poleganja) paprike usled težine plodova. Kako to rešavate, verovatno nekim potporama ili kanapima. Poželjno da budu slike sa objašnjenjem. Paprike su u plasteniku.

Unapred hvala!
 
Uh topaloviću pojasni malo! Par tačaka :sta:.
Sa stubićima i šplirom to i rešavam al reko možda ima nešto bolje i jednostavnije.
 
pa nadji negde kocice od bagrema (mogu i od paradajiza) i nabi ih u zemlju sjedne strane reda i sa druge strane oko njih vezi kanap tako da paprika ostane izmedju njih kako paprika raste tako ti ponovo vezuj kanap za kocic
 
Počeli brati ajvarušu :ppozdrav:

2a7vhbk.jpg
 
ja bih reko da je ljubov dlan ili slonovo uvo
Post je spojen: [time]четвртак, 09. септембар 2010. 08:09:25 MST[/time]
_________________________________________________
Evo ovako svi clanovi koji se registruju na forumu prvo moraju da procitaju pravila ,ja ih nisam izmislio
vec osnivac ovog foruma .Moj je zadatak da takve kao sto si ti "padobranac" sankcionisem .Nemoj ovde traziti
dlaku u jajetu jer ako si hteo da se bavis pravopisom trebo si da se bavis gramatikom i jezikom a ne ovde na poljoprivrednom forumu
ispravljas nekoga ko posle 12 sati rada na njivi ili u plasteniku napravi pravopisnu gresku :cao: :ppozdrav:
 
Nije za tebe ,nego za padobranca.Izbrisan mu je post
Post je spojen: [time]1284049832[/time]
_________________________________________________
Nije bio zadovoljan pravilima foruma i topalovicevom pismenoscu :haha:
 
Nazad
Vrh