Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Neopitroid!! malo ih zaprašiš i oni to odnesu u gnijezdo i svi pocrkaju. drugi dan ih nema!!!
 
imam probleb u plasteniku, prve paprike dobijaju pecat (sive boje) prihranio sam vuholom i matori je presao kalcijumom...
 
DaVinci je napisao(la):
imam probleb u plasteniku, prve paprike dobijaju pecat (sive boje) prihranio sam vuholom i matori je presao kalcijumom...

potreba paprike da se brani na ovoj vrucini posto nemoze da obezbedi potrebnu kolicinu vode ona ga povlaci iz ploda.Resenje je zalivanje paprike po mogucstvu sistemima kisnih krila (a ujedno i rashladjujes biljke)i folijarna prihrana kalcijumom.
 
pozdrav svima. zanimama me ljuta paprika, zelena dugacka (mislim da sam procitao ringo f1).
kad se ona rasadjuje u plasteniku, dali je sad prekasno za to, i kakva su iskustva u vezi te proizvodnje
 
2ce19us.jpg
125rv9z.jpg
iyh9at.jpg
2nuoxah.jpg

desetka armatura sa privarenim maticama... samo sto jos nisam provukao kanap kroz matice, pa na kanap vezujem papriku...
 
LJudi,ovo je nevjerovatno...........................
OVO je ona paprika što sam sjeme izvadio iz jedne koju sam kupio u "tempu"..EKSTRA!!!!
2w5sy0x.jpg

4utg11.jpg

Post je spojen: [time]1277975545[/time]
_________________________________________________
Jednu sam izvagao i teška je 480grama!!!! a još nisu dostigle pravu zrelost(loše vrijeme,kiše...nema sunca) samo sam je zalijevao samo "kompost čajem"koji sam sam pravio
 
topalovic je napisao(la):
nebi trebalo da se cudis tih paprika ima firma zeleni hit i zovu ih "block babure" imaju mnogo debelo meso ali su obicno duze vegetacije
Ne čudim se ja paprici,nego tome što sam za 1 marku kupio papriku u kojoj je bilo oko 200 sjemenki i sve sada izgledaju ekstra,a inače jedna kartica(500) sjemenki košta 35 eura.
Nikada nisam nešto posijao da nisam kupio sjeme u polj.apoteci...ovo je prvi put.
Mislio sam i prije da sam izvadim sjemenke i da ih sijem na godinu,ali nisam smio baš toliko da rizikujem. Ne znam ni kako se to pravilno radi.
 
pa okolina leskovca ima svoju lokalnu "dugu belu" koju godinama ostavljaju za seme i mogu vam reci da je ekstra,meso je deblje u proseku za 4-5mm u odnosu na standardnu sortu.Pricao sam sa ljudima i oni su mi rekli da ostavljaju samo probrane plodove i puste ih da dozive botanicku zrelost.paprika je cudo sto se toga tice pa vidite posadite par ljutih u plastenik i onda sve babure koje su zajedno sa ljutima postanu ljute
 
:cool:Od sad ću svoju "vedranu" ostaviti da dobro sazri,pa ću da izvadim sjeme.
Malo sam čitao o dezinfekciji sjemena,pa ću tako i uraditi.Valjda će biti dobro.
Nego, ima li neko iskustva sa paprikom "everest f1"? De ruiterova paprika,blocky tip,bijela....
Mene najviše interesuje da li je ona stvarno vrlo rana,kao što piše i sazri li krajem maja,ako se presadi početkom aprila? I da li je baš rodna:haha:? :D
 
na vedrani pise F1 to znaci da je hibridno seme i nemoj da se iznenadis da ne bude ista kao kad kupis kesicu.

Za bobitu sam cuo da su ljudi u sremu ostavljali seme i dobijali isti kvalitet prve godine,
jel probao neko ?
 
Cao, Olja ovde. Kako se snalazite sa paprikom na otvorenom s obzirom na ovoliku vodurinu koju nam posla Bog?Ima li bolesti? Kod mene se pojavila bakterioxa, naravno, sto da ne posle svega. Nadam se da vise :)
 
Nazad
Vrh