Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

dragansavin je napisao(la):
dali je neko imao problem sledece vrste:
Sejao sam kukuruz na jednoj parceli i 12 reda posijem odlicno kad 13 red do pola mi je jedna baterija bacala seme i na pola njive prekine da baca seme,neznajuci sta se desava okrecem se i baterija pocne da baca seme jedno 2 metra i opet prekine do kraja te vrste okrenem se da sejem dalje i nastavi normalno da seje, tj. da baca seme. Nije mi jasno sta se desilo zasto nije sejala tu 1.5 vrstu, nazalost to sam tek danas video kad je nikao kukuruz.
E taj slučaj se desio kod mene ove godine a razlog je bio deo etikete sa džaka.Nije se video ni odozdo ni odozgo a malo po malo je smetao da zrna dođu do ploče.Na kraju se ispostavilo da je tako sejano celoga dana ,a da je tek kod mene nađen razlog loše setve.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Meni je konac od sivenja dzaka upao izmedju ploce i aluminiumskog kucista i sat vremena sam se je..vao dok nisam pronasao sto kida plasticni stift,,,,
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e ovo je skalamerija 24 redna mašina!!!! [youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=J7evHAM0T2E&feature=channel[/youtube]
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e a evo i jos jedne takve masine od 24 reda koju vuce john deere 6030
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=WXVAoirK_KY[/youtube]
 
Odg: Sejalica za kukuruz

treba mi jedan savet,imam jedan manji problem sa sejalicom za kukuruz olt psk 4,da napomenem lane je bila remontovana kompletno i farbana,ali problem se javlja kad se seje kukuruz i masina radi ok ali ponekad se javlja problem kad masina lepi po 2 zrna iako su brisaci dobro nastelani a cesto se desava da neprecizno seje a najgore od svega je sto pojedine baterije ponekad jednostavno neposeju 2 3 metra u redovima a onda odjednom istrese sva zrna i ona su na jednoj gomili i tako i niknu a bas sam se nadao kad smo remontovali masinu da ce sve biti u redu ali neznam sta bi mogao da bude uzrok nepreciznog sejanja znaci ako je nastelovana da seje na 22cm ona neseje tako nego negde baci zrno na 20 negde na 22,18 pa 24 25 i tako redom i onda baci i po 2 zrna a najgore je kad ne poseje jedno 2 3 do 10m nista a onda odjednom istrese ta zrna a kad idem za masinom svi diskovi ili ploce se okrecu i rade dobro pa se pitam sta bi moglo da mi pravi probleme?da nisu one dihtung gumice na aluminiumskim vratima gde se vade ploce da te gumice slabo dihtuju i da nema pritisak?ili je nesto unutra u tom kucistu lose?sta mislite zeleo bi cuti vase savete? :bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
e a evo i jos jedne takve masine od 24 reda koju vuce john deere 6030
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=WXVAoirK_KY[/youtube]

Sve mi se cini kao da je preveliki zalogaj ova sejalica za Dzonija!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ma tera on nju bez problema,nego ajde neka mi neko odgovori na moje pitanje u predhodnom postu :bravo:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sutra pazarim Agriju 4 reda.Cena 4140 eura kod Ćorića u Zrenjaninu.Povraćaj je 30% od cene bez PDV tj. od 3394 eura.Tako da će me izaći oko 3100eura.Kardan ide uz nju gratis.
Mislim da mi je ipak nova sejalica bolja i tek nešto skuplja varijanta od ma kakve polovne.Slike kačim čim je dovezem.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Janko to sto ti pravi problem da seme istrese na gomilu ,jeli samo jedna baterija ili sve?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ma tera on nju bez problema,nego ajde neka mi neko odgovori na moje pitanje u predhodnom postu :bravo:
To sto ti seme padne na gomilu znaci da u pogonu ili kod setvenih ploca nesto zapinje sto verovatno izazove nagle pokrete ploca usled cega seme spadne sa otvora i sruci se na zemlju. Sejalica ne seje 3-4 metra dok se ne uhvati novo seme.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

didi je napisao(la):
Sutra pazarim Agriju 4 reda.Cena 4140 eura kod Ćorića u Zrenjaninu.Povraćaj je 30% od cene bez PDV tj. od 3394 eura.Tako da će me izaći oko 3100eura.Kardan ide uz nju gratis.
Mislim da mi je ipak nova sejalica bolja i tek nešto skuplja varijanta od ma kakve polovne.Slike kačim čim je dovezem.

Ja imam samo reci hvale za tu sejalicu, ja sam je novu uzeo decembra 2004 (pred uvodjenje PDV-a) platio je 2700 eura, do sad sam posejao sa njom oko 400 lanaca bez i jednog jedinog kvara, seje perfektno, za moje potrebe prezadovoljan! :D :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
treba mi jedan savet,imam jedan manji problem sa sejalicom za kukuruz olt psk 4,da napomenem lane je bila remontovana kompletno i farbana,ali problem se javlja kad se seje kukuruz i masina radi ok ali ponekad se javlja problem kad masina lepi po 2 zrna iako su brisaci dobro nastelani a cesto se desava da neprecizno seje a najgore od svega je sto pojedine baterije ponekad jednostavno neposeju 2 3 metra u redovima a onda odjednom istrese sva zrna i ona su na jednoj gomili i tako i niknu a bas sam se nadao kad smo remontovali masinu da ce sve biti u redu ali neznam sta bi mogao da bude uzrok nepreciznog sejanja znaci ako je nastelovana da seje na 22cm ona neseje tako nego negde baci zrno na 20 negde na 22,18 pa 24 25 i tako redom i onda baci i po 2 zrna a najgore je kad ne poseje jedno 2 3 do 10m nista a onda odjednom istrese ta zrna a kad idem za masinom svi diskovi ili ploce se okrecu i rade dobro pa se pitam sta bi moglo da mi pravi probleme?da nisu one dihtung gumice na aluminiumskim vratima gde se vade ploce da te gumice slabo dihtuju i da nema pritisak?ili je nesto unutra u tom kucistu lose?sta mislite zeleo bi cuti vase savete? :bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav:
Ako imas one usmerivace semena, skidaj pod hitno! Ako je krupnija kalibracija i seme furadanisano, oni hoce da zaguse. To se meni desilo ove godine sa D12.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

hvala na savetima probacemo nesto da uradimo do proleca pa cemo videti kako onda seje :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Proveri skakavice na gornjoj osovini ako ona ne reaguje kako treba hoce da nategne lanac ,ili ti neki konusno tanjirasti ne naleze kako treba .
 
Odg: Sejalica za kukuruz

recite mi samo kako se skidaju ti usmerivaci zrna?dali moram cele baterije ponovo skidati dole ili se samo ona aluminiumska vratanca skinu i te plasticne usmerivace da izvadim?inace lanci i zupcanici su svi novi tako da nema tu sta da brinem ali ona aluminiumska kucista i usmerivaci i to sve unutra jos nije dirano i sigurno je tamo problem,a skakavci rade ok i trebalo bi da se cuje ono kao preskakanje tih zuba ili sta je vec ili ne? i ako izvadim one plasticne ili kakve su vec usmerivace zrna dali ce to smetati kad budem sejao nesto sitnije od kukuruza npr suncokret sirak soju?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kredit mi je tek danas odobren tako da u ponedeljak nova Agria dolazi u moje dvorište.Sad me uputite na one koji rade el. kontrolu setve.Ugradio bih onu bolju varijantu koja kontroliše zrna ,a ne obrtaje ploče.Vidim da ima raznih koji to rade pa mi zato treba savet od Vas koji ste to ugrađivali i kod koga ste to radili.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam ugradio na moju OLT el.kontrolu na zrno.Već 3 godine radi bez problema,bukvalno čim se pojavi neka začkoljica javi alarm,prosta ugradnja a koštalo me je 135eura.Ako hoćete dajem broj čoveka koji ih pravi na pp
 
Nazad
Vrh