Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

chip je napisao(la):
A meni nije jasno kako neko može da kaže da je izum dobar ali mu nije jasno kako to sve funkcioniše.

:haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa bolje da hvali nego da kaze da nevalja a da nezna kako funkcionise! Tek to bi bilo ::lose::
:haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

eh danas sam video extra setvu kad baterije nisu spuštene nego 4 čoveka sede na njima i tako ih pritiskaju a svi pijani kao majke mogu zamisliti tu setvu
 
Odg: Sejalica za kukuruz

todor je napisao(la):
eh danas sam video extra setvu kad baterije nisu spuštene nego 4 čoveka sede na njima i tako ih pritiskaju a svi pijani kao majke mogu zamisliti tu setvu

E da mi je to bilo videti... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

smejao bi se branko ,šteta nisam imao mob kod sebe da slikam
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Evo, decki... nisam se nadao da cu ovo za svog zivota igdje vidjeti, pogotovo sto u mom kraju tko kupuje novu sijacicu i ne kupi OLT smatra se budalom, al neki uvijek iskacu iz gomile, pa kupe bolju stvar ;)



Nigje nisam vidio IMT pneumatsku sijacicu, cak ni na slikama i kod covjeka isao sa susjedom gledati neki sjetvospremac kad u supi stoji ona... Kaze covjek da je u startu odmah jeftinija oko 7 000Kn (oko 70 000DIN) ali je izgledala kao da su se na njoj kovaci ucili raditi, no poslije dotezanja svih sarafa, matica i svega ostalog, sa sijacicim je vrlo vrlo zadovoljan...

Po cijoj licenci IMT pravi ovakve sijacice?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

o pa ima toga kod mene dosta ali cetvororednih dvorednu prvi put vidim.
medjutim svi kazu da su lose.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Svasta ja ovdje citam... svasta...

Ne znam, jos je nova i covjek kaze da je zadovoljan s njom. Nije mozak bio na ispasi, nego kako sam napisao, cjena je bila presudni faktor. Meni se ona nekako svidja, al ne mogu ju cetverorednu zamisliti da ju 539 moze i praznu dici, dok OLT-ovu moze.

Ne prodaje OLT bez veze toliko sijacica. Da nisu kvalitetne, ne bi se prodavale, cista logika
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ovde kod mene u ravnicimoze ferguson i 6rednu da vuce,pretprosle godine misejao covek ima fergusona i 6rednu :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ma nisu oni stedeli gvozdje ona je jaka i prejaka ali onaj fini precizni deo nije najbolji a fergu cetvororedna podize napred a to je bespotrebno.
inace kod nje nema plastike kao kod olta.
 
Odg: Sejalica za kukuruz




moja sejalica u radu prosle subote,posejala je ove sezone 40 jutara bez nekih posebnih kvarova jednom mi je samo stift pukao i to je to, t-za sledecu godinu cu je pretresti i ofarbati . U pitanju je agrija iz neke 87 godine
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Evo i moje "makine"
Slika342.jpg

Slika343.jpg

Slika345.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dali je neko imao problem sledece vrste:
Sejao sam kukuruz na jednoj parceli i 12 reda posijem odlicno kad 13 red do pola mi je jedna baterija bacala seme i na pola njive prekine da baca seme,neznajuci sta se desava okrecem se i baterija pocne da baca seme jedno 2 metra i opet prekine do kraja te vrste okrenem se da sejem dalje i nastavi normalno da seje, tj. da baca seme. Nije mi jasno sta se desilo zasto nije sejala tu 1.5 vrstu, nazalost to sam tek danas video kad je nikao kukuruz.
 
Nazad
Vrh