Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

sta stalno uju,tecu spominjes,
daj tetku,ujnu....



:haha: :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ima taj isti covek i 560 stari tip i 6rednu sejacicu,treba meni soju da seje ovih dana
a inace je vrhunski elektricar za instalacije na masinama :ppozdrav:

e pa to nije na lageru ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

North ARMY je napisao(la):
nije to je bratov i tetkin i tecin kad obilazi lenije :cao:
a inace imaju Golfa 3 97g vec 6-7g :kisa:
kako n
North ARMY je napisao(la):
nema kontrolu,to je elektro instalacija,a sejacica je nova :cool:
ova kad ja sliku od takve sejalice u radionici imam 20 god
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sta N,a za sliku ne znam...
znam da je radio generalku i na 539 i na 560,da je isao u nemacku po mehanizacije pa nije nasao i onda je kupio ovu novu(bas sam je zagledao i vidi se da je nova)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

KishRobert je napisao(la):
yeah,ovaj 539 sa tegovima,bas momacki izgleda. :haha:

533 je, i kako ju nosi? Kod nas je jedan tako sadio samo jednu godinu, isto tegovi naprijed, ali ga svejedno jebe brdo.. Sad više ne dolazi u moj kraj, samo se drži ravnice..
 
Odg: Sejalica za kukuruz

North ARMY je napisao(la):
petre 539 je :cao: kod mene sve ravnica,pa mozes videti da 539 vuce i 6rednu :cool:

Daj NA, pa nemoj me zezat, ovaj što si stavio na 2 slike, pa pogledaj mu alnaser, filter ulja, čep gdje se sipa ulje, usisnu granu, razvod za ''bosch'' pumpu? Po čemu je to 539? Po klipovima možda :haha: (o tome mi se ne raspravlja, većina zna koliko dugo to ide)?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

otisli smo u :off_topic: ovo je tema za sejalice za kukuruz a ne za traktore :nono:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ima veze sa temom koji je traktor vuce i svakako manji :off_topic: od onog tipa "jel znas mog komsiju,ja bio,prolazio...." :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Frisko spremljena Agria za sutrasnju setvu. Kupljena 2006. zajedno sa rusom kod Corica i placena 3300 eura.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako je nekom kao meni dosadilo da stalno prebacuje ručicu za markere neka pogleda moj izum.Kada se sejačica digne oba markera su u vazduhu

a kad je u radu oba su na zemlji jedan radi svoj posao dok se drugi vrti bez veze.U mom kraju se kaže: Lenjom čoveku svašta padne na pamet!



_________________________________________________Post je spojen: [time]1239227777[/time]_________________________________________________

_________________________________________________Post je spojen: [time]1239227875[/time]_________________________________________________

_________________________________________________Post je spojen: [time]1239227937[/time]_________________________________________________
 
Odg: Sejalica za kukuruz

A "lenj" čovek se snađe ! Svaka čast za patent ! :cao:
Mesto tih daščica staviš točkić ! :cao:
Ali PAŽNJA taj patent nemože da se koristi na svim traktorima ,jer se desi kao kod mene slučaj da je makir vadio zrno iz zemlje.
Jer prednji razmak točkova nije bio odgovarajući ! Ako nekog intresuje postoji formula za izračunavanje položaja markera u odnosu na traktor !
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dobar izum svaka cast samo mi nije bas jasno kako radi kako prebacujes marker?koji je to traktor sto vuce sejalicu i kako moze da je podigne tako visoko?to jos nisam video :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pri dizanju se "skraćuje" sajla i tako podigne oba , a kad spustiš sajla se "produži" i spusti oba markira . Tako da u setvi rade oba , to je ako je OK ako ne vadi seme kao kod mene ! :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

malo mi je glupo da rade oba markera u zemlji ali po meni trebalo bi sa je radi samo jedan a kome je tesko da podize nak ugradi hidro cilindar pa samo na dugme da podize kao sto je sandor ugradio na svoju sejalicu :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jel si zadovoljan sa sejalicom,jel si novu kupio koliko je onda bila.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Traktor je Ursus c335,kolegi je Agrija ugradila hidrauličan sistem prebacivanja markera i stalno mu kida sajle ili je izvlači iz stega jer jako velikom brzinom diže markere. Ja sijem sa IMT 558 ili sa Ursusom i u oba slučaja mi se poklapaju markeri tako da drugi koji se vrti bez veze crta tačno po sredini između dva reda.A meni nije jasno kako neko može da kaže da je izum dobar ali mu nije jasno kako to sve funkcioniše.
 
Nazad
Vrh