PDA

View Full Version : Pneumatske sejalice za kukuruz

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

andric1609
04-03-11, 00:14
Pa mislim da je sasvim dovoljno plus to sto im je zapremina kutije 32dm3, ne znam koliko su teske nodet i olt ali oko 700kg sa punim kutijama je skroz ok

oldtimer
04-03-11, 00:22
Videcemo, nadam se da ce biti ok...za 2600 eura nema bolje ponude. Polovne iz uvoza su 2500-2800, u diskutabilnom stanju...iz oglasa od privatnih lica su 1700-2200 ( ne znam u kakvom stanju), a ovde za 2600 sejalica+kardan+ploce+nagazni tockovi siroki. Svestan sam da verovatno nije kao Maja, i najvise me brine taj setveni aparat od plastike ( al opet, danas prave ratne brodove od plastike!), al mora posluziti

andric1609
04-03-11, 00:29
Pa videcemo , ali ja radim oko 40-50 kj zemlje, ne radim usluge toliko jer sam i u radnom odnosu pa nemam vremena i mislim da ce za moje potrebe biti savrsena.... :D

agrobiznismen
04-03-11, 17:56
e ovako zanima me jel neko ima mehanicku sejalicu Franz Kleine Maxicorn .iskustva kako se pokazala .ako neko zna ^-^

miroslav k
04-03-11, 19:48
e ovako zanima me jel neko ima mehanicku sejalicu Franz Kleine Maxicorn .iskustva kako se pokazala .ako neko zna ^-^

ima jedan covek u Kisacu takvu, to ti je nesto slicno kao oltova mehanicka,

cicimoric
04-03-11, 22:40

Mi smo je imali i prodali smo je pre dve godine za 400 ili 500 eura ne secam se tacno. Tu sejalicu je kupio deda polovnu pocetkom osamdesetih godina proslog veka. Kupio ju je na licitaciji u zadruzi gde su sa njom radili ko zna koliko dugo i posle je kod nas sejala sve do kraja devedesetih godina. Sejalica je jako teska i sa zetorom 6911 smo morali da pazimo da ne dize prednji kraj kada smo prelazili preko brazde tako da moze bukvalno i u letnji put da useje. Mi smo je penzionisali iz prostog razloga sto je vreme mehanickih sejalica proslo i pneumatske su mnogo preciznije. Svaka baterija ima svoj pogon. Pogon dobija od zadnjih nagaznih tockova koji su visoki 40-50 cm i cistog gvozdja su. Mi smo imali ploce za suncokret, kukuruz, soju i jos neku plocu koju nismo koristili ( verovatno je bila za repu ). Kukuruz hoce da poseje jako lepo ali se mora bas sporo voziti. Sejali smo i soju sa njom ali opet mora sporo da se vozi jer hoce pogonski/nagazni tockovi da proklizaju zbog izuzetno velikog prenosa.

Ako te nesto specijalno interesuje pitaj tu sam da odgovorim na svako pitanje ako znam odgovor :)

agrobiznismen
05-03-11, 03:23
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati

Post je spojen: петак, 04. март 2011. 19:28:42 CST_______________________________________________ __

Post je spojen: 1299288949________________________________________ _________
[quote=agrobiznismen ]
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati,mada sam nasao i neku bekericu u dobrom stanju za 900e .a vidim da svi pljuju po njoj tako da sad imam jeda >:({

Peter
05-03-11, 10:01
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati

Post je spojen: петак, 04. март 2011. 19:28:42 CST_______________________________________________ __

Post je spojen: Fri Mar 4 12:35:49 2011______________________________________________ ___
[quote=agrobiznismen ]
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati,mada sam nasao i neku bekericu u dobrom stanju za 900e .a vidim da svi pljuju po njoj tako da sad imam jeda >:({

Bekerica je sigurno bolja od koje god mehanicke sejalice!

john
05-03-11, 22:12
Neznam što bi pljuvali po bekerici ja je imam već pet godina sejem sa njom po 60 jutara kukuruza i po 30 jutara soje nikad nisam imao problema sa njom, dubina setve jednaka razmak jednak samo ne treba jurcati ::namigivanje::

Peter
05-03-11, 22:33
Neznam što bi pljuvali po bekerici ja je imam već pet godina sejem sa njom po 60 jutara kukuruza i po 30 jutara soje nikad nisam imao problema sa njom, dubina setve jednaka razmak jednak samo ne treba jurcati ::namigivanje::

Za kukuruz brzina nije problem, brzina je problem samo kod sejanja soje, mora se ici sporije...

pocerina
05-03-11, 22:45
Ja sam cuo da bekerica seje plitko

Peter
05-03-11, 22:54

Pa seje kako je namestis...

agrobiznismen
05-03-11, 22:54
pa ako neko jos nesto kaze pozitivno za bekericu mozda me i ubedi da pazarim ,mada ja licno mislim da moze i sa njom obaviti >:({ ::novac::

john
05-03-11, 23:03
Na dubinu setve utiče dosta stvari najbitnija je kako si namestio mašinu ali ja naprimer sejem isključivo njive koje sam ja spremao jer 90% ljudi neće da uradi kvalitetno pripremu a očekuje da mu ti poseješ kako treba pa ako nevalja kriv si ti a ne njegovo trčanje i piš... :D
Inače sejem duboko onoliko koliko je spustim. ::namigivanje::

Peter
05-03-11, 23:11
pa ako neko jos nesto kaze pozitivno za bekericu mozda me i ubedi da pazarim ,mada ja licno mislim da moze i sa njom obaviti >:({ ::novac::

Vidi, Bekerica je jako dobra, samo sto je malo komplikovanija, najvise za manjanje ploca (soja-kukuruz), treba da se provede duze vreme (nekih sat vremena) dok se promene setvene ploce. Imamo Bekericu od '87 godine, do prosle godine nismo nista maltene radili na njoj (mislim na remont), kad smo je piksnirali i navarili ulagace, i cepaj. Ako nemas puno da sejes bices prezadovoljan.

pocerina
05-03-11, 23:11
Znaci da nije tacno. Meni seje covek sa Nodetkom pa zato pitam. A za koliko bi para mogla da se nadje Bekerica sa kutijama za vestacko djubrivo?

john
05-03-11, 23:16
Ja koristim iste ploče i za kukuruz i za soju a promenu razmaka odradim na njivi za nekih petnaestak sekundi. >:D

Maxa
07-03-11, 20:20
[quote=idklecin ]
kojeg meseca pa imaju na lageru sejalice >:D

imaju na lager 50sejalica...sve je vec rezervisao...ove ned idem da platim sejalicu

vlada77
08-03-11, 21:20
da li mi neko moze objasniti princip rada depozitora za kaunter na vazduh od turbine na sejalicama nodet i kakvo se oni ponasaju u radu? >:D

SaleCar
08-03-11, 21:36
Sta mislite o ovome za nodet sejalicu...? >:D >:D >:D
http://i55.tinypic.com/2cftwl.jpg
http://i54.tinypic.com/16antrk.jpg
http://i54.tinypic.com/2qsynmb.jpg

miroslav k
08-03-11, 22:51
trebalo bi da je ok, ko proizvodi te nosace sa tim tockovima?

SaleCar
08-03-11, 23:10
Ja sam ovo slikao kod nas na Fakultetu u Novom Sadu..... >:D posto sam bio u prolazu kroz radionicu, pa reko da slikam da postavim ovde, da cujem misljenje jer sam hteo nesto ovako slicni i ja da napravim.

A inace ima jedan covek sto pravi vrlo slicne i po meni dosta kvalitetnije te komplete sa tockovima, donosi ih nedeljom na najlon, kada budem isao, slikacu ih pa cu i te postaviti da vidite ;D} koliko se secam, mislim da je rekao oko 120e komad,...? >:D

Pitanje, da li kupiti ili praviti i gde naci takve tockove....? >:D

meshter
09-03-11, 00:47
I nagazni tockovi od paraca.

http://i44.tinypic.com/juy3if.jpg
Kod mene ovi tockovi od paraca sasvim dobro rade umesto tih velikih nagaznih.

SaleCar
09-03-11, 00:53
Zar nisu laki ti tockovi od spartaca....? Jel moze ona opruga da to pritisne kako treba....?
Ovi veliki gumeni sto sam ja video su dosta teski, sigurnih 7-8kg, mozda je to i previse tesko, sta mislite...? >:D

paorpaor
09-03-11, 09:24
Ta ih opruga ne pritiska !
Ja sam napravio drugo resenje, uskoro slike !

Srdjan Žorž
09-03-11, 09:42
Ako nemaju skidace blata i zemlje bices u problemu jer kad se navataju izdizu sekciju i ne seje vise na istu dubinu.To kazem jer ja sam na beker originaj nemacki pravio te skidace prosle godine.

andric1609
09-03-11, 11:02
Ako nemaju skidace blata i zemlje bices u problemu jer kad se navataju izdizu sekciju i ne seje vise na istu dubinu.To kazem jer ja sam na beker originaj nemacki pravio te skidace prosle godine.

a oni veliki gumeni su mekani , kao izduvani ,upravo iz razloga da ne bi lepili blato, neki ljudi se prevare kao bolje ce nagazavati pa ih naduvaju i time sebi naprave problem....

mcbaycow
09-03-11, 13:11
almex spustio cene gaspardo sejalica.... ali i na te cene se još malo možete cenkati.... http://www.almex.co.rs/

Nego čitao ovu temu od a do š i ima raznih mišljenja, ali opet ću da pokrenem detalj...

Hoću da uzmem MAJU 6r sad da li sa diskovima ili raonim ulagačima?

Mnogi mi kažu da su skidali diskove kada je bilo malo vlažnije zemljište...

Hajde opet, preporučite...

Srdjan Žorž
09-03-11, 15:39

a oni veliki gumeni su mekani , kao izduvani ,upravo iz razloga da ne bi lepili blato, neki ljudi se prevare kao bolje ce nagazavati pa ih naduvaju i time sebi naprave problem....
ma i moji su bili mekani ali setise prosle godine kako su ulagaci vadili vlaznu zemlju.Probaj ali ja ne verujem ako je suvo ok.ali ako je vlazno trcecim korakom ce da napravis skodace.pozdrav i nazdravlje lepom vremenu.

danijella
09-03-11, 20:40
almex spustio cene gaspardo sejalica.... ali i na te cene se još malo možete cenkati.... http://www.almex.co.rs/

Nego čitao ovu temu od a do š i ima raznih mišljenja, ali opet ću da pokrenem detalj...

Hoću da uzmem MAJU 6r sad da li sa diskovima ili raonim ulagačima?

Mnogi mi kažu da su skidali diskove kada je bilo malo vlažnije zemljište...

Hajde opet, preporučite...

Ja licno sejem bez diskova,nikad ih nisam ni imao i ide dobro ali mislim da ih nabavim zato sto mi se cini da sa diskovima ide bolje.A moj savet ti je da ne uzimas one gumene nagazne tockove nego ona dva metalna.Kukuruz izlazi dva dana ranije provereno 100%.Video sam parcelu gde su radile dve MAJE sa razlicitim nagaznim tockovima to je izgledalo smesno svakih 6 reda je falilo a proveravanjem dubine setve je ustanovljeno da su sejale na istoj dubini.A kod setve repe najmanja kisica ce da ti napravi pokoricu i oteza ravnomerno nicanje.Mislim da ti gumeni tockovi vise izgledaju lepo nego sto su korisni.

mcbaycow
09-03-11, 21:14
Hvala, na savetima, kod mene u mom kraju ima mnogo maja i većina ima gumene točkove, i svi su prezadovoljni.....

Baš si me sad zbunio.... imaju ljudi maje sa gumenim i kada kupuju još jednu opet uzmu sa gumenim točkovima. Da nisi ti pomešao, pa da ona sa metalnim točkovima ima kasnije nicanje:lol:

Ali ako su dubine 100% bile iste onda ti moram verovati, u slučaju da sigurno nisi pomešao...

A šta ćemo sa vlažnim zemljištem, i skidanjem diskova:lol: Onda bolje raonik i napred, i još ostane novaca....

danijella
09-03-11, 22:04
Pa niko mi se nije zalio na diskove samo hocu da ti kazem da moze i bez njih jel i ja radim bez diskova a cena im nije bas mala to mozes uvek da dokupis i namontiras ako zelis i ako bude potrebe.A sto se tice nagaznih tockova 100% je tako zato sto su mi bili ponudjeni skoro besplatno jel su oni menjali na toj sejacici i stavili ona dva metalna.U pitanju je jedna zadruga pa je to jedan poznanik hteo da donese nako ispod ruke 2008 god. a 2009 sam imao problema sa nicanjem moje repe gde je sejala ta sa gumenim tockovima,drugi mi je sejao posto je moja 4 reda, palo malo kise i to je bila katastrofa u poredjenju sa komsiskom repom koju je on sam sejao MAJOM sa dva nagazna tocka veruj mi bilo me sramota,ta ista kisa koja je pala uopste nije imala uticaja na nicanje njegove repe.

mcbaycow
10-03-11, 01:35
OK, hvala ti na iskrenom odgovoru, raspitaću se još oko njih i ako bog da onde će stići ta sa dva metalna.... hvala još jednom >:D

andric1609
10-03-11, 10:22
[quote=srdjan žorž ]

ma i moji su bili mekani ali setise prosle godine kako su ulagaci vadili vlaznu zemlju.Probaj ali ja ne verujem ako je suvo ok.ali ako je vlazno trcecim korakom ce da napravis skodace.pozdrav i nazdravlje lepom vremenu.
[/quote
Sve je moguce a sobzirom da jos uvek ima snega na njivama verovatno ce biti kaljava setva...
Nazdravlje >:({ >:({

Barbu
10-03-11, 15:28
Treba mi pomoc!Molim vas dali zna neko gde ima da se kupe pune gume za pneumatsku sejalicu OLT cetvororednu za kukuruz!
Unapred hvala!

Boki-Vl
11-03-11, 00:18
Treba mi pomoc!Molim vas dali zna neko gde ima da se kupe pune gume za pneumatsku sejalicu OLT cetvororednu za kukuruz!
Unapred hvala!

Ja sam kupio pre 3 god u prodavnici Ferguson u Pancevo...

john
11-03-11, 23:03
Zna li neko gde ima da se kupe ploče za soju od 36 rupa za bekericu. ^-^

meshter
12-03-11, 15:32
Setvene ploče i druge rezervne delove za becker pneumatsku sejačicu prodaje Tibor iz Bečeja 021/69-19-673 ili 063/83-34-049.

ciobu
13-03-11, 17:16
Kupio sam polovnu Nodet sejalicu ali bez ploca, fotografije cu da postavim malo kasnije.
Koje ploce trebaju za suncokret a koje za kukuruz sa koliko rupa i koji je precnik rupe
Neki savet posto sam do sad sejao sa mehanickom olt
Pozdrav iz BANATA

Green
13-03-11, 17:37
Evo i moje ponove

http://i55.tinypic.com/jb6afd.jpg

http://i54.tinypic.com/30xaqyt.jpg

vlajko0209
13-03-11, 17:51
zna li neko gde mogu da nađem dve baterije za pneumatsku sejalicu(node,agrija,olt)?

paorpaor
13-03-11, 18:17
nove ili polovne ?

vlajko0209
13-03-11, 18:18
polovne

paorpaor
13-03-11, 18:20
Ja sam kupio u Vajskoj kod cigana pa ih remontovao.

Srdjan Žorž
13-03-11, 18:45
Dodji 15 u Smederevsku palanku je vasar sigurno ces naci polovne baterije. >:({

zarkovmali
13-03-11, 19:16
polovne
imas na vasaru u rumi...imas kod pedje u prhovu,mesto pored pecinaca...

ban.novo selo
13-03-11, 22:40
stigla Nodetka 4 reda bice slike cim bude vremena kupljena kod Corica u Basaidu >:({ sad jos samo da nastavi 8) pa cemo da vidimo kako sljaka! Imam u planu da kupim i kontrolu setve onu sto prati zrna a ne dali se ploca okrece pa dajte neka iskustva koji proizvodjac kolko para itd... >:D

zorancile
13-03-11, 22:51
Pitaj ovde: http://poljoinfo.com/index.php?topic=1001.0

Jaroslav85
16-03-11, 22:44
Ljudi ajde mala pomoc.Da li ima neko hidraulicni prebacivac markira za OLT?Kako to funkcionise i da li se isplati ulagati u tu spravu 250E

SaleCar
16-03-11, 22:50
Ljudi ajde mala pomoc.Da li ima neko hidraulicni prebacivac markira za OLT?Kako to funkcionise i da li se isplati ulagati u tu spravu 250E

Ja to planiram da ubacim ako bude istina, ali zar ne radi na vazduh....?
Bilo je na najlonu u NS-u i mislim da je bilo 200e da li si i ti video to....? >:D

miroslav k
16-03-11, 22:51
na 4 rednu ti to netreba,

SaleCar
16-03-11, 22:55
na 4 rednu ti to netreba,

Zasto mislis da ne treba....? >:D
Ja iskreno stalno drzim oba markira spustena i nikada nisam imao problema oko zagrcanja reda, jer je sve uvek isto nicalo, ali eto mozda cu ubaciti to da mi ne pametuju komsije zasto stalno drzim oba markira spustena :lol: :lol: :lol:

miroslav k
16-03-11, 23:05
http://www.youtube.com/watch?v=KGhU08mBS5k
mislis ovako? i mi isto drzimo oba markera spustena

SaleCar
16-03-11, 23:23
http://www.youtube.com/watch?v=KGhU08mBS5k
mislis ovako? i mi isto drzimo oba markera spustena

Da bas tako :D
I nikada nismi imali problema oko nicanja, a ti...? >:D

danijella
17-03-11, 21:27
Kupi dvosmerni hidraulicni klip i resi problem za 30 evra. Moze sutra i fotografija ako hoces.

andric1609
18-03-11, 00:13
Moze slike, kako dvosmerni klip:lol:

danijella
18-03-11, 09:38
http://i56.tinypic.com/2yn0zyc.jpghttp://i56.tinypic.com/ny7kw2.jpg Dvosmerni klip ako na traktoru imate dva izvoda za kipovanje a ako imate samo jedan onda moze i jednosmerni klip stim da se kraj njega stavi jaka opruga (feder) koja ce vratiti klip i podici markirant kad "raspustis" hidrauliku.

MONTOYA
18-03-11, 09:45
ovaj sistem je dobar,pogotovu na traktorima koji imaju izvod hidraulike zavistan od poluga kao na IMT jer potpuno automatski odradi prebacivanje markera kao i njihovo podizanje dok je sejač podignut
http://i53.tinypic.com/dm4dgi.jpg

Jaroslav85
18-03-11, 14:38
Montoya ajde pojasni jos ovaj sistem.Oces da kazes kada je masina podignuta onda su i oba markira podignuta?

MONTOYA
18-03-11, 14:56
da kada je sejalica podignuta oba markera su podignuta, ne baš u transprtni položaj ali oko 40%,kada spustiš sejalicu jedan se spusta a drugi ostaje gore

steva 1984
18-03-11, 15:32
Gde ima to da se nabavi?Ili je rucni rad?Ja sam hteo na vazduh da napravim pa kad zavrzim pravac dignem sejalicu i u kabini okrenem ventil i vazdusni klip odradi posao

MONTOYA
18-03-11, 16:07
to je orginal nodet,došlo na sejalici
video sam kod metalrad da su iskoprali pa prave takav uređaj ali je poskup 250e

kloki
18-03-11, 18:25
moja poljostroj žitna sejalica je imala takav sistem

Jaroslav85
18-03-11, 20:08
Jel vredi uzeti ako kosta 250

zorancile
18-03-11, 20:12
Moj rodjak je napravio sistem sa dva lanca koji se zakače na donju vuču od traktora, pa kad spusti sejalicu spuste mu se oba markera, a kad digne lanac se zategne i podigne ih.

nikola indjija
18-03-11, 20:30
Danijela@ od cega je taj dvosmerni klip >:D

danijella
18-03-11, 21:59
Od zmajevog kombajna,cini mi se da gura vitlo napred nazad.Inace hod mu je 30cm. sto je dovoljno da drzi markirant oko pola metra od zemlje.

ban.novo selo
18-03-11, 23:13
Hteo bi da pretresem sejacicu u pitanju je nodet 4 reda pa me zanima sto se tice biksni dali se kupuju na komad ili mozda ima da se kupi komplet garnitura biksni i dali neko moze da mi kaze gde mogu da se kupe kvalitetne i koliko bi kostale ::novac:: >:({

paorpaor
19-03-11, 08:20
Ako su ti biksne caure onda se one kupuju na komad i imas ih u cinimi se tri dimenzije plus za prenos gde dolazi jos jedna dugacka sa prorezom. Ja sam kupio kod Metalorada u Odzacima. Caure nisu bas jeftine, ali se njihova zamena svakako isplati. Najvazniji sklop kod cele nodetke je onaj u samom setvenom aparatu kod ona dva konusna zupcanika sa sitnim zubima. Ako je to utegnuto koliko toliko masina ce raditi. Sve ostalo i moze da ima malo lufta, ali ovo bas i ne.

SaleCar
19-03-11, 10:21
Moj rodjak je napravio sistem sa dva lanca koji se zakače na donju vuču od traktora, pa kad spusti sejalicu spuste mu se oba markera, a kad digne lanac se zategne i podigne ih.

Jesi ti siguran u ovo sto kazes.....? 8)
Sa kojim traktorom seje...? >:D

Boki-Vl
19-03-11, 11:10
Hteo bi da pretresem sejacicu u pitanju je nodet 4 reda pa me zanima sto se tice biksni dali se kupuju na komad ili mozda ima da se kupi komplet garnitura biksni i dali neko moze da mi kaze gde mogu da se kupe kvalitetne i koliko bi kostale ::novac:: >:({

To planiram i ja da pretresem celu masinu, cale je kupio 1988 god do sad nista nije menjato na njoj vreme joj je za mali remont... Planiram delove kupujem iz Zrenjanina Plamen...

Matic
19-03-11, 13:01
Računaj da je to veliki remont jer joj moraš sve menjati.Ja sam moju remontovao pre par godina i isto sam mislio da će biti samo par sitnica ali na kraju su delovi izašli 500 eura a sam sam radio.Ako hoćeš najkvalitetnije delove obrati mi se na p.p za broj telefona. >:D

zorancile
19-03-11, 22:54

Jesam. Ima Imt 542.

Maxa
20-03-11, 13:43
evo moje sejalice :D
http://i52.tinypic.com/1217civ.jpg
http://i56.tinypic.com/24o0vut.jpg

matkoviczoran1
20-03-11, 14:12
:D kolko je ::novac::

Jaroslav85
20-03-11, 15:09
cena?

Maxa
20-03-11, 15:11
15.500 e + pdv

idklecin
20-03-11, 15:46
15.500 e + pdv

sada je cena 14500+pdv

SaleCar
20-03-11, 15:53

Jesam. Ima Imt 542.

Koja slucajnost, i mi sejemo sa 542 ali to nije moguce, jer kada spustis sejalicu u zemlju da seje, kardan bi se polomio o donju vucu posto ide nize od donje vuce >:D >:D jedino ako je donja vuca neke rucne izrade pa da je jako kratka ( otprilike nekih10-15cm) onda bi mozda moglo tako kao sto ti kazes, ako je duza nema sanse da tako moze >:D
Ali ako tvrdis, ubaci slike da vidimo >:D >:D

Jaroslav85
20-03-11, 16:31
vrhunska masina,javi kako radi u sezoni

acA cS prO
20-03-11, 17:03
Eo danas smo pravili nosace za kutije za djubre i stavili na masinu, da bi bacali manje vestackog djubreta po kj tj bolje ga iskoristili. Inace kutije smo uzeli od spartaca stane po 25 kg u svaku, inace ima 2 kutije :D HOMEMADE izrada :D
neke slike :D
http://i52.tinypic.com/23vlq2c.jpg stub-nosac kutije
http://i55.tinypic.com/fk6ss8.jpg namontirano
http://i53.tinypic.com/2lthbol.jpg ovo je osovina koja ce pokretati djubre, a nju ce pokretati glavna osovina sejalice :D - izvinjavam se ako je lose objasnjeno :SS
Jos treba samo da kupimo creva i da ih spustimo ispred sekire-razmisljamo cak i da napravimo posebne razgrtace ispred tih creva, koji ce samo malo da razgrnu zemlju za djubre, cisto da bude malo zatrpano :D
>:({ >:({

pocerina
20-03-11, 17:10
Pa stavi ulagace djubriva od IMT kultivatora

LACKOIGI
20-03-11, 17:36
Vrhunska sejalica :D I ja imam istu ovakvu samo od 8 redi.Prosle godine meni je kostalo 20500 sa kompjuterom

zorancile
20-03-11, 22:02
SaleCar, proveriću i slikaću kad budem išao kod njega.

SaleCar
20-03-11, 22:06
SaleCar, proveriću i slikaću kad budem išao kod njega.

Hajde slikaj ako ti nije problem, jer bih i ja onda tako namestio da ne moram da pazim na markire pri okrecanju :D

cicimoric
20-03-11, 22:26
Maxo da li su na svim Magicama tako siroki tockovi ili si ti tako narucio? Sa kojim traktorom ces da nosis sejalicu?

Okrim
20-03-11, 22:39
@ acA cS prO

Aco, lepo si zamislio i uradio sistem za veštačko đubrivo na sejalici, ali imam zamerku: čini mi se da si nosače kutija napravio isuviše dugačke i da su kutije za veštak jako visoko, tako da je otežano njihovo punjenje i konstrukcija je slabija, mislim da bi nosači mogli biti bar upola kraći.
Ne zameri na sugestiji. Pozdrav od Mirka iz Kule. >:D

acA cS prO
21-03-11, 00:50
@ acA cS prO

Aco, lepo si zamislio i uradio sistem za veštačko đubrivo na sejalici, ali imam zamerku: čini mi se da si nosače kutija napravio isuviše dugačke i da su kutije za veštak jako visoko, tako da je otežano njihovo punjenje i konstrukcija je slabija, mislim da bi nosači mogli biti bar upola kraći.
Ne zameri na sugestiji. Pozdrav od Mirka iz Kule. >:D

Hvala, inace to se isto nije svidelo mom caletu danas kad se sve namontiralo, tako da ce se sutra najverovatnije samo skratiti za nekih 10-15 cm videcemo kolko bude moglo :D

LACKOIGI
21-03-11, 10:24
@ Maxa

Jesi kupio i kompjuter s njim i koji?

Maxa
21-03-11, 14:04
Maxo da li su na svim Magicama tako siroki tockovi ili si ti tako narucio? Sa kojim traktorom ces da nosis sejalicu?

pa kod svih magicama su isti tockovi...nosicu sejalicu sa belarusom 1025 :D

Post je spojen: 1300709084________________________________________ _________

@ Maxa

Jesi kupio i kompjuter s njim i koji?

nisam kupio kompjuter

airplanejunior
21-03-11, 20:19
http://i55.tinypic.com/21njgyf.jpg
Koliko se krecu imt pneumatske sejalice, polovne ^-^

acA cS prO
21-03-11, 22:03
Ja sam svoju pre 2 god iz 2005 platio 2500e :D

airplanejunior
21-03-11, 22:43
Jedan prodaje pneumatsku sejalicu imt i ubedjuju ga da ne vredi vise od 500 eura al ne znam koliko on trazi za nju

robert
22-03-11, 19:34
gde bi mogao naci gredu za nodetku?treba mi 1m duzine.ocu da dodam jos dve baterije.

skal
22-03-11, 19:42
jesu vrhunske al naspram nodet nemogu se porediti makar imale i kompjuter neseju ni upola precizno ko nodet ;D}

Lala iz Banata
22-03-11, 20:19
gde bi mogao naci gredu za nodetku?treba mi 1m duzine.ocu da dodam jos dve baterije.

Agria Subotica. >:D

Zrenjaninac
22-03-11, 20:23

Imam ja :D >:({

Zrenjaninac
23-03-11, 21:46
evo šta sam danas radio

http://i55.tinypic.com/9ity0o.jpg

http://i54.tinypic.com/2i6f1na.jpg

http://i52.tinypic.com/29ervdl.jpg

http://i51.tinypic.com/2d6qdjl.jpg

idklecin
23-03-11, 21:50
imam i ja slican nacin za zadnje baterije samo sto je hidrulicni na Maji prosle godine kupljena prva takva sa hidrulicnom gredom,jako dobra stvar zbog transporta lkada se seje 6 redova kukuruza pa to je bez uvlacne grede umetnost voziti

lovac luka
23-03-11, 21:58
danas sam zavrsio hidrauliku za markire na olt-ovoj 4 reda i prepravio sam markire da budu slicni ko na maji inace sejemo sa fergusonom 539 sve radi klip je jednosmerni od prese claas qvandrantza dizanje pick up-a a ostalo je mojih ruku delo moram staviti slike

SaleCar
23-03-11, 22:01
imam i ja slican nacin za zadnje baterije samo sto je hidrulicni na Maji prosle godine kupljena prva takva sa hidrulicnom gredom,jako dobra stvar zbog transporta lkada se seje 6 redova kukuruza pa to je bez uvlacne grede umetnost voziti

Sto je umetnost voziti :lol:
Video sam jednog na Zrenjaninskom putu kako tera Nodetku sa 8 redi, ali sam ga sto pre obisao sto je sigurno sigurno je.

idklecin
23-03-11, 22:05
sigurno si ga lako obisao ,pa nije to za transport veliko je a sada i zakon regulise sirinu radnih masina

SaleCar
23-03-11, 22:08
Pa obisao sam ga ja dosta lako, ali nisam mogao dok je on obilazio znakove da ih ne pokida, tada je zauzimao skoro ceo put.
A koja je sada zvanicna sirina radnih masina....? 3m zar ne...?

idklecin
23-03-11, 22:10
Jeste 3 m mislim,tesko je voziti tako siroke masine ipak ima danas u saobracaju svakakvih pa ces na kraju ti biti kriv jer si presirok

SAKULJAN
23-03-11, 22:44
Zrenjaninac gde si nasao parce koje ulazi u postojecu travelznu ili si ga sam napravio?

Bavanistanac
23-03-11, 23:42
Evo i ja se malo zanimao sa sejalicom danas. Pregledanje pogonskih lanaca,podmazivanje, menjao crevo za vazduh koje je bilo naprslo i tako evo i slikehttp://i52.tinypic.com/2vubhwi.jpg http://i53.tinypic.com/35mf5ep.jpghttp://i56.tinypic.com/149zfhi.jpghttp://i51.tinypic.com/20sul54.jpghttp://i56.tinypic.com/4hb0gy.jpghttp://i54.tinypic.com/2lwof8x.jpginace sejalica je monosem pnu jako kvalitetna i jednostavna sejalica

Shale
24-03-11, 17:12
Stara opišla:
http://i52.tinypic.com/28im23d.jpg
http://i52.tinypic.com/vuul4.jpg

Nova stigla danas:
http://i52.tinypic.com/e8pxrd.jpg
http://i53.tinypic.com/246vpk4.jpg
http://i52.tinypic.com/2nivekw.jpg
http://i56.tinypic.com/amukhx.jpg

pocerina
24-03-11, 17:31
Lepa sejalica :D Koliko para je bila, i jel mogla da se uzme sakutijama za djubrivo?

Shale
24-03-11, 17:54
560000 din(sa pdv-om) sa ovim širokim točkovima... mogu da se uzmu kutije, al neznam koliko su...

SaleCar
24-03-11, 20:04
@ Shale
Sto nisi uzeo sa 6 redi....?
Imas li mozda informaciju koliko je nova sa 6 redi....? >:D
I gde je kupljena....?

srdjan7
24-03-11, 21:24
jedna maja plasticna...slikao pre 3 dana-pa otkud znam,nije losa toliko...stim sto treba uvek imati bateriju rezerve za ne daj boze...jel aparat je plastike sumljivog kvaliteta...http://i51.tinypic.com/2zhjtc1.jpg

KishRobert
24-03-11, 21:33
Sto bi uvazeni Panonstib rekao,kod nas se od iste plastike pravi i decija nosa i plastika za sejalicu,(za diFtovanje)!! :lol:

Lord Ogy
24-03-11, 22:55
Oldtajmeru na takvoj novoj sejalici vec krenula da otpada farba... gde je tu standard kvaliteta {"{":

oldtimer
25-03-11, 00:47
Oldtajmeru na takvoj novoj sejalici vec krenula da otpada farba... gde je tu standard kvaliteta {"{":

A, ne znam ja! Kad sam je doneo kod tebe, imala je farbu :lol: :lol: :lol:
Sta si joj ti radio-to cemo da utvrdimo... Ma najmanji problem mi je farba..ako hoces, ofarbace je Bane sutra u DuPont-ovu Metalik-kameleon-s perlicama boju, za 30 Eura :lol: :lol:
Samo neka ona seje kako treba

Shale
25-03-11, 08:06
@SaleCar
Vidi druže 6 redi mi je velika, nemam gde da je parkiram...(mali plac)
Neznam koliko bi bila 6-oredna, a kupljena je u Mis sistemu... Evo i sajt: www.missistem.co.rs oni su generalni zastupnici Olt-a za Srbiju, a na njihovom sajtu imaš i cene...

Dragan27t@hotmail.com
25-03-11, 20:45
hej ljudi jel ko cuo za sijacice Sfoggia. Bio sam u dogovoru sa lokalnim dilerom da mi obezbedi gaspardo sijacicu trebala je danas da stigne. Ali uz njegovo veliko izvinjenje danas mi je rekao da nemoze da je obezbedi ":":{.Malo kasnije me zove i nudi mi tu Sfoggiu a ja nikad nisam cuo za nju do danas. znali ko sta o njoj.

KishRobert
25-03-11, 20:50
Posto je do skora kod nas u nasem selu jedna firma imala jak prodajnicki lobi,dosta ovakvih sejalica su prodali.
Ljudi iz njihove price,kazu da su zadovoljni.Od 4 i 6 redi.

http://www.sfoggia.com/prodotti_dett1.asp?id=1

Deni
28-03-11, 21:47
@ZRENJANINAC

Super ti je rešenje za gredu, ::svaka cast:: 1 pitanje : koje rešenje imaš za setvenu osovinu? kako si to rešio?

Poštovani članovi zamolio bih vas da ne kopirate ceo post da bi postavili jedno kratko pitanje!!!(ps)

::spreman na sve::

miroslav k
29-03-11, 00:23
stvarno Zrenjaninac kako si to izveo, jer moras svaki put da je vadis napolje'?

Zoran Kostović
30-03-11, 09:39
Zna li neko firmu koja bi brzom poštom poslala ploče od 22 rupe za kuk. sejalicu nodett? Hitno treba mom prijatelju. Unapred hvala. >:D

paorpaor
30-03-11, 09:44
Metalorad !

Rale 83
30-03-11, 21:09
Zna li neko firmu koja bi brzom poštom poslala ploče od 22 rupe za kuk. sejalicu nodett? Hitno treba mom prijatelju. Unapred hvala. >:D

Proguglaj malo ima firma u zrenjaninu , ploce su jeftinije 600din komad ,a kod metalorada 1000
400x4=1600 taman nas dvoje da rucamo >:D

Post je spojen: 1301508933________________________________________ _________
Pla-met http://www.pla-met.rs/

SAKULJAN
30-03-11, 21:18
Evo moje sejalice i valjka sto sam pravio da valjam kukuruz
http://i54.tinypic.com/dqkocy.jpg
http://i52.tinypic.com/6isl1s.jpg
http://i53.tinypic.com/2z8qez4.jpg
http://i51.tinypic.com/w6oxz7.jpg

zorancile
30-03-11, 22:41
Gume su napunjene betonom?

srdjan7
30-03-11, 22:48
pitanje za sejace sa rusima...da li sejete na 540 ili 1000 obrtaja? >:({

Rale 83
03-04-11, 03:26
Ja zavrsio remont moje nodetke , sad samo cekam musterije

batad
03-04-11, 17:41
pitanje za sejace sa rusima...da li sejete na 540 ili 1000 obrtaja? >:({

I mene zanima pa ako može neko iznjeti svoja iskustva prije sjetve ?

steva 1984
03-04-11, 21:12
Danas sam u rumi video lepu nodetku 6-redna sa hidraulicnim pomeranjem krajnje 2 baterije za transport i ulagacima za vestacko djubrivo otisla za 4000 evra bolje mi deluje nego ove nove plasticne bilo koje marke sto vidjam po sajmu sto kostaju 15 000 evra.

LACKOIGI
03-04-11, 21:24
I mene zanima pa ako može neko iznjeti svoja iskustva prije sjetve ?

Ja sejem sa John Deereom i stavim ga na 1000 obrt kardan i vozim na 1200-1300 obrt motora tako ima na kardanu 540obrt..

Bubu
03-04-11, 21:37
@steva1984

I ja sam video tu sejalicu kad sam bio 2. popodne. Neverovatno kako je ocuvana a izgleda da je bas malo radila. Ja sam ga pitao za kompenzaciju i doplatu (da dam moju Nodet sejalicu) ali je covek ocigledno bio svestan da ce lako otici za kes...

http://img847.imageshack.us/img847/3338/dsc01106o.jpg (http://img847.imageshack.us/i/dsc01106o.jpg/)
http://img707.imageshack.us/img707/2893/dsc01107sm.jpg (http://img707.imageshack.us/i/dsc01107sm.jpg/)
http://img62.imageshack.us/img62/6387/dsc01108w.jpg (http://img62.imageshack.us/i/dsc01108w.jpg/)

steva 1984
03-04-11, 22:58
Da to je ta ja sam bas bio prolazio oko podne i video je vredi je kupiti stvarno ekstra izgleda

bewisa
04-04-11, 11:37
Juce promenili 2 lezaja na turbini,na OLT pneumatskoj posle 27godina rada!

srdjan7
04-04-11, 22:06

hehe...na nasoj te godine docekala...i jos ide! samo pred sezone malo masti i... teraj!

zorancile
04-04-11, 22:48
@Salecar: setio sam se danas da slikam kod rodjaka markere na Olt sejalici. Imaju dve sajle i kače se na nosač donje vuče (vuča je skinuta).

http://img857.imageshack.us/img857/6916/38116878.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/5408/27298477.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/15/71160918.jpg

Rale 83
04-04-11, 23:05
Jesili siguran da su pre 27 godina proizvodili pneumatske sejalice u oltu

nikola indjija
05-04-11, 10:41
Koje ploce i sa koliko rupa idu za majevicinu sejalicu za suncokret

Lala iz Banata
05-04-11, 11:16
@Rale83
Nego sta su.

mcbaycow
05-04-11, 11:40
Koje ploce i sa koliko rupa idu za majevicinu sejalicu za suncokret

E to i mene zanima?

Da li je bolje fi 3,5x 22rupe, ili 3,5x 18rupa ?

Shale
05-04-11, 15:42
Rupe sa 22 otvora su standarde za kukuruz, a sa 18 otvora za suncokret, ovo važi za Olt sejalicu, a mislim da te ploče odgovaraju za majevicinu...
Prečnik rupe je 3,5mm za suncokret, a 4,5 za kukuruze standard...

velja imt 540
05-04-11, 19:07
ljudi za koliko para moze da se nadje olt psk 4 im majevica u nekom srednjem stanju

oldtimer
05-04-11, 19:14
1600-1700 eura za OLT. Ful remontovana 2000...
Nodet iz uvoza, oko 2500

vranjanac
05-04-11, 20:58
imam oltovu mehanicku sejalicu dvorednu za kukuruz i vec nekoliko godina imam problem koji nikako da resim.naime,na jednoj strani prilikom setve ide malo vise semena nego sto treba,na drugoj je sve normalno.kada zamenim korpe sa semenom,to se dogadja na drugoj strani,sta bi to moglo biti?

dukej
05-04-11, 23:56
Da li su u obe baterije iste ploče, sa istom veličinom i brojem rupa? Drugo nema šta da prouzrokuje veći broj isejanih zrna na bateriji.

danijella
05-04-11, 23:57
Nikola Indjija ;18 rupa 3,5 mm. bar ja tako koristim i sve je OK.

mladen87
06-04-11, 11:21
koliko maksimalno moze da bude rupa na plocama sa jednim redom?

dicki
06-04-11, 21:16
Valjda 100.

meshter
06-04-11, 21:28
Broj rupa u jednom redu zavisi od njihove veličine, ako se ne varam ploča sa rupama prečnika 4 mm najviše ima 84 rupe.

bewisa
06-04-11, 21:31
@Rale 83
Prvo proveri pa onda pisi ili ti je bitno da imas sto vise postova!
Inace posejala je hiljade hektara i jos seje perfektno i ne mislim da je menjam.

dicki
06-04-11, 22:55
meshter@ postoje ploce sa 100 rupa od 4mm. u jednom redu. Ja ih imam.

meshter
07-04-11, 00:44
dicki, svaki dan naučimo nešto novo >:({

Rale 83
07-04-11, 02:24
@Rale 83
Prvo proveri pa onda pisi ili ti je bitno da imas sto vise postova!
Inace posejala je hiljade hektara i jos seje perfektno i ne mislim da je menjam.
Naravno da mi je cilj da imam sto vise postova , jer me placaju po postu .
Poslao sam mail OLT-u ali cisto sumnjam da je pocela proizvodnju pneumatskih sejalica jos te famozne 1984 godine.
Mozda ti imas neki foto aparat , ili mobilni telefon da slikas neku plocicu na sejalici pa me uveris u to ::samo odmor::

bewisa
07-04-11, 08:48
Rale da li je moguce da u tvojoj okolini niko 1984g nije imao OLT pneumatsku sejalicu?
Proizvodile su se one i pre 1984-te,ako ti OLT odgovori obavesti nas!

mladen87
07-04-11, 11:56
a koliki bi trebao da bude promer rupa na plocama za sejanje soje?

Shale
07-04-11, 21:23
Mi smo imali oltovu sejalicu pneumatsku kupio pokojni deda 1981 imala je plastiče kockaste kutije takvih je pet kutljeno kod nas u selu 81, i ostala je još jedna, moram je slikati ovih dana pa ću okačiti sliku...

zrine892
07-04-11, 21:41
Jesili siguran da su pre 27 godina proizvodili pneumatske sejalice u oltu

Vjerovatno su samo sastavljali nodet i stavili pločicu koja piše na hrvatskome, ne vjerujem da su počeli praviti...

srdjan7
07-04-11, 21:52
Mi smo imali oltovu sejalicu pneumatsku kupio pokojni deda 1981 imala je plastiče kockaste kutije takvih je pet kutljeno kod nas u selu 81, i ostala je još jedna, moram je slikati ovih dana pa ću okačiti sliku...

tako je Shale-to je ta,plasticne kutije su bile,ali su godinama propale,iako su bile pod krovom,zato nisam pristalica plasticnih sejacica,posle 10 god mozes da je bacis.ali inace,sem kutija,sejacica je dobra-nasejala hiljade hektara.

North ARMY
07-04-11, 23:02
Jel ima neko sejacicu Becker 6 rednu ??
Interesuje me koliko joj je siroka greda.

Matic
07-04-11, 23:03
Izmerićemo.To oćeš u zelenka da natovariš da ne plaćaš prevoz?

North ARMY
07-04-11, 23:09
Ma nije problem prevoz nego kapije...

MONTOYA
07-04-11, 23:10
imao sam ja beker 6 redi na 50cm,koliko se sećam da je greda 2.8 m,knap stane 6 baterija

KishRobert
07-04-11, 23:11
Sta ti je srpska rentabilnost,
ima celih 20kj a kupuje 6 redi sejalicu!
Kud' ide ovaj svet...

Matic
07-04-11, 23:12
Povoljno je.

North ARMY
07-04-11, 23:13
@Matic to ovaj kolega iz Beceja samo onako laje reda radi,upucen je u tok situacije oko kupovine, mislio pomoci ce mi jer ima neki njegov zemljak pravi ploce za Bekerice a ono prc ne zna da bekne,kuda ide ovaj svet...
@KR i nije 20 nego 15kj...

Matic
07-04-11, 23:20
A jel taj zemljak pravi ploče od drveta možda?

North ARMY
07-04-11, 23:22
Nisam ga pitao od cega su,bem li ih.
Prioritet NO1 otici i videti stanje,pa kupiti a do godine ce mi valda dati komsije da kupim ploce i da ih sredim,nesto su mi lose do zla Boga komsije ove godine...

Matic
07-04-11, 23:23
Videćeš sa slika a posle i uživo.Dobra je.

North ARMY
07-04-11, 23:26
Prosto me sramota da opet zovem coveka i pitam za cenu jesam li dobro cuo :D
Do sad mi je realno bila samo misaona imenica sejacica u mom dvoristu,ali situacija se menja...

KishRobert
07-04-11, 23:41
Taj covek se dva puta radovao...
:lol:

North ARMY
07-04-11, 23:48
@KR jedan moj drugar sa kojim sam inace generacija mi je rekao da je ok,ne moze brzo da se vozi ali moze dobro da uradi tako da sam oko tih dilema cist. >:D

KishRobert
07-04-11, 23:56
A ima toga jos?

Rale 83
07-04-11, 23:57
Becker je bolja od mehanicke

North ARMY
08-04-11, 00:03
@KR nema koliko znam ako ja kupim nece biti a ako ja ne kupim bice i za tebe. :D

bewisa
08-04-11, 00:33
Kod mene su jos uvek plasticne kutije iz osamdeset i neke!
Kutije mogu biti plasticne ,ali setveni aparat ne bih .

Srdjan Žorž
08-04-11, 08:42
Sta moislite o ovoj sejalice?
http://i51.tinypic.com/3wxv5.jpg

MONTOYA
08-04-11, 08:59
@KR jedan moj drugar sa kojim sam inace generacija mi je rekao da je ok,ne moze brzo da se vozi ali moze dobro da uradi tako da sam oko tih dilema cist. >:D
jel to šestoredna za repu?
šta planiraš da seješ s njom

mladen87
08-04-11, 12:16
sta je najbolje namestiti za zagrtace redova?flahovi,lanci,tockovi......?

Farmer II
08-04-11, 15:04
sta je najbolje namestiti za zagrtace redova?flahovi,lanci,tockovi......?
Znam za jednog koji iza nodetke vuče debelo parče gvožđa zakačeno sa 2 lanca na sejalicu, i time zatvara redove, al nisam nešto odučevljen učinkom, dođe nekako aljkavo. Inače nodet original ima one male zagrtače koji se šteluju da naprave iznad vrste bregić mali, zbog kore, ali nigde nisam video sa njima urađenu njivu.
skoro sam video neke njive koje su posejane nodetkom, a onda su ih prešli i sa roljom, al ne razumem smisao toga, kad sama rolja ne može da dođe do vrste, koja je u dubini, već samo porolja i poravna bregove i deluje lepše vizuelno na oko.

North ARMY
08-04-11, 23:30
jel to šestoredna za repu?
šta planiraš da seješ s njom

Da taj rad 6 redna sa plocama za repu.Mi cemo sejati soju i kukuruz sa njom.

Imam 2 glupa pitanja sto ne znaci da ocekujem i takve odgovore:
1 Jel se i njoj dizu-spustaju baterije kao na OLT-ovoj kad se seje do komsije pa ima koji red viska i sta ima iza za zatrpavanje semena jesu tockovi,flahovi... ??

MONTOYA
08-04-11, 23:52
ta sejalica ima gumeni nagazni točak i iza njega zagrtače
takođe ima prednji kopirni točak koji ti preporučujem da skineš jer čim je malo "oštrija"priprema cela baterija poskakuje i nema ravnomerne dubine
što se tiče dizanja baterija,mogu da se dižu skraću je se lanac ali ne mogu kao nodet da se isključe
to je ovakva sejalica
http://i51.tinypic.com/de47mg.jpg

North ARMY
08-04-11, 23:55
Koliko vidim ova je u odlicnom stanju.
Ako nije tajna za koliko je otisla ova i sta je imala od diskova tj za sta je imala diskove ?

MONTOYA
08-04-11, 23:59
otišla za 1200e
imala ploče za soju 2 kompleta 36 i 55 rupa,ploče za kukuruz i ploče za repu

North ARMY
09-04-11, 00:03
To je dosta povoljno,gledam po oglasima traze dosta vise a nece dobiti ni 1000e za 4redne sa samo 1 kompletom ploca...

Peet
09-04-11, 00:04
Pre par dana sam montirao petu bateriju (kupio sam je u Rumi odlicna i povoljna) na Nodetki. Dakle stelovana za soju sa pet reda na medjuredni razmak od 48 cm. Prilikom setve kukuruza i suncokreta samo se vraca na razmak od 70 cm s tim da srednja baterija ostaje na mestu al ce biti iskljucena iz rada.

dukej
09-04-11, 00:57
Da kažem par reči iz iskustva mog komšije sa Becker sejalicom. Kupio ju je novu i sejao dosta godina sa njom. Onda ju je prodao i kupio neki hibrid maje, nodetke i ko zna čega (mislio je da kupuje maju a dobio je nešto što je samo dobro ličilo na maju, prodavac je Tanjirača komerc). I sa takvom budževinom od sejalice je uvideo koliko je sa Bekerkom imao manji sklop, odnosno koliko je bolji bio sa novom sejalicom. Posle je i tu prodao i kupio Gaspardo Magica sejalicu.

North ARMY
09-04-11, 01:15
Daleko od toga da je Bekerica bolje od OLT-a,Nodeta,Maje i slicne ali mi komsije ne daju trenutno nista bolje da kupim,najverovatnije da cu kupiti ovu pa ce mi i komsije dati do godine da je kompletno sredim i imacu je za sebe godinama bez problema.

MONTOYA
09-04-11, 10:08
To je dosta povoljno,gledam po oglasima traze dosta vise a nece dobiti ni 1000e za 4redne sa samo 1 kompletom ploca...
kad sam je kupio cena je bila u rangu OLT a posle sam je jedva prodao po te pare iako je u dobrom stanju,jednostavno niko ih neće

Slavko91
09-04-11, 14:40
http://i56.tinypic.com/2nb7sbs.jpg
dobri stari becker jos sluzi

Slavko91
09-04-11, 16:48
http://i51.tinypic.com/2rcydcm.jpg

kloki
09-04-11, 19:36
ne kupuj bekericu ja sam je kupio posejao jedan lanac i prodao

pocerina
09-04-11, 21:32
Jel se neko razume u IMT mehanicku sejalicu?

Rale 83
09-04-11, 22:21
u to neverujem , to i kod mene u selu ima 2 komada , izgledaju bas masivno

Rale 83
09-04-11, 22:25
Dali su setvene ploce na Nodetu i OLTU iste , nemam ploce za soju a posejao bi jedan hektar za probu

nikola indjija
09-04-11, 22:25
http://i53.tinypic.com/28840pf.jpg

mcbaycow
10-04-11, 12:49
ne kupuj bekericu ja sam je kupio posejao jedan lanac i prodao

Pa zavisi koju si beckericu uzeo i u kakvom je stanju bila....

Evo ja sam imao olt-a sa kojim sam sejao 20ak god. i sada je prodao, a "maju" nikako da dočekam i krenuo u setvu...

Uzmem nasleđenu dedinu staru beckericu koja seje kao zmaj... meni se na prvu loptu čini rame uz rame sa olt-om, možda čak i bolje.... precizna kada voziš do 6km/h u 0,5 cm... Juče je posejala 17kj kukuruza bez problema... Jedino što nemam ploče za suncokret i soju, i te ploče se malo duže i teže montiraju pa je problem (kako čujem iz priče), a ovako je po meni superiška....
Pogotovo što im je cena dosta povoljna...
Ko god sumnja u ono što ja pišem neka izvoli pa neka vidi i sam....
http://i55.tinypic.com/mwtbtg.jpg
p.s. požurite jer će još malo pa u garažu...

MILE
10-04-11, 20:09
Dali su setvene ploce na Nodetu i OLTU iste , nemam ploce za soju a posejao bi jedan hektar za probuSetvene ploce su iste.

MILE
10-04-11, 20:11
Jel se neko razume u IMT mehanicku sejalicu?
Zavisi sta te interesuje.

steva 1984
10-04-11, 20:32
Dali neko zna gde ima kvalitetnijih zupcanika da se kupi za olt sejalicu ja sam prosle godine menjao onaj zupcanik sto je vezan za mali kardan sto tera plocu stavio mesingane i neke metalne jedu se brzo nemogu da izdrze 100 jutara juce promenim jedan i malopre jos jedan pojeli se zubi i nekako se zaglavio u toku sejanja sad sam promenio sad cekam kada ce sledeci da rikne.Inace na vasaru sam ih kupio

srdjan7
10-04-11, 22:15
steva 1984-to ti je kada kupujes te zupcanike kao lutrija,mozes da kupis dobar deo,ali najcesce su teski fus...mi imamo 5-6 parova tih zupcanika koji nikako ne mogu da se upare...maja u radu. http://i53.tinypic.com/140glj7.jpg

pocerina
10-04-11, 22:42
Zavisi sta te interesuje.
Juce je poceo da mi koci pogonski tocak, okrece se malo pa zakoci. Nisam znao sta je, ali sam danas sredio problem. Bio je pukao neki zupcanik koji pokrece aparat za djubrivo

Rale 83
10-04-11, 22:50
Juce je poceo da mi koci pogonski tocak, okrece se malo pa zakoci. Nisam znao sta je, ali sam danas sredio problem. Bio je pukao neki zupcanik koji pokrece aparat za djubrivo
Imam dvorednu da ti prodam za delove :lol: :lol: nije uradila ni 20h otac digo ruke od nje davnih 80-tih

steva 1984
10-04-11, 22:51
Znaci moram da ih menjam pred svaku sezonu da nemislim na njih od cega ih prave kad su tako losi
Jedno pitanje kakve su se nove majevice pokazle jel su dobre?

dicki
10-04-11, 22:53
Steva 1984@ Zamenom zupcanika se zavrsava posao SAMO ako su DOBRO postavljeni, sto podrazumeva eliminisanje svih zazora. Kada se radi neki sklop, promenom samo jednog dela tog sklopa nije zavrsen posao.Dokaz: menjao si zupcanike pa nije dobro. Ponovo bi da menjas zupcanike i opet nece biti dobro.Da si prvi put montirao caure i odstojnike kako treba sve bi bilo ok. Ugradi dijamantske zupcanike koji nemaju dobro vodjenje i zazor pa ces opet imati problem. Savet: uradi puskicu [ caure i zupcanik ], Promeni caure i veliki zupcanik PAZECI na zazor izmedju zupcanika dodavanjem ili oduzimanjem podloski potrebne debljine. SVE mora biti perfektno oprano, a caure OBAVEZNO namazane spolja nekim dvo-komponentnim lepkom [epoksi] kako se ne bi ''okrenule'' u radu. Lepak se susi 10-12 sati, osovine se namaste KVALITETNOM mascu, zupcanici takodje i onda: vozi Misko.
Nadam se da sam pomogao.

steva 1984
10-04-11, 23:18
Ma gde to je polovna sejalica i stara je trebalo bi mi dosta vremena da se bakcem sa mislio sam da mozda ima od tvdjeg materijala napravljen zupcanim mozda kupim deo gde ide taj zupcanik sa osovinom za sve baterije jedini nacin i najbolji vec se sigurno potrosio materijal kroz godine.Sad neka ide tako jer nemam vremena da to radim u sred setve ali cu morati izmenjati,dosta stvari sam izmenjao na njoj pre 2 godine i super radi moracu i ovaj problem da eliminisem kupicu nove delove

North ARMY
10-04-11, 23:47
Sta kazete na ovu manekenku,poslednje cudo od tehnike. :D
http://i409.photobucket.com/albums/pp176/johniematfithers/Becker/P4100797.jpg
http://i409.photobucket.com/albums/pp176/johniematfithers/Becker/P4100796.jpg

Slavko91
11-04-11, 00:05
o jel to ta Sremica? :DD ... cale dao ploce uz sejacicu kad je prodao, jbs ga

North ARMY
11-04-11, 00:15
To je ta Sremica domacica. :D
Nema veze ce da nadjemo druge na nekom tavanu. :)

KishRobert
11-04-11, 00:18
Dok je jos dobra cena gvozdja....

North ARMY
11-04-11, 00:21
Dok je jos dobra cena gvozdja....

Jel moze pojasnjenje ovog lupanja ili je to bas normalna pojava kod Vas kolega ?

Matic
11-04-11, 00:26
Sremica je prava.

mcbaycow
11-04-11, 09:36
Da li neko zna nešto više da mi kaže o "Sicam Unisem" sejalicama?

Neka iskustva u radu me najviše interesuju...

Srdjan Žorž
11-04-11, 20:52
Stigla prinovahttp://i51.tinypic.com/hrcxaf.jpghttp://i52.tinypic.com/5e74hi.jpghttp://i56.tinypic.com/30u5k0h.jpghttp://i54.tinypic.com/14y5tu9.jpg

velja imt 540
11-04-11, 21:49
svaka cast kolko je para bila

Rale 83
11-04-11, 23:20
Srdjane jel ovo E.kontrola setve na 1 i 4 bateriju pozadi

mcbaycow
12-04-11, 13:15

Mislim da je to instalacija za svetla.... pa ti se učinilo da el. kontrola... ako u istu stvar gledamo....

@srdjane u zdravlju da te služi...

steva 1984
13-04-11, 13:00
Koliko kosta komplet baterija za olt sejalicu samo da se zasrafi za gredu hteo bih da je sirim za dogodine sa 4 na 6 redi.

Boki-Vl
13-04-11, 13:32
U Rumi na vasaru trazili od 130-150 evra za bateriju i ja cu mozda moju da prosirim dogodine a na leto ja mislim da ce se naci za oko 100 evra po bateriji...

MONTOYA
13-04-11, 13:39
ja u Rumi nisam video dobre baterije,sve sami krševi

Srdjan Žorž
13-04-11, 15:23
Rale to je zadnja svetlosna grupa koja se prikljuci na traktor.Nema senzore za kontrolu setve.Placena je 3000e sa donosom do kuce.Ima ploce za kukuruz i soju, i dobro ocuvana.Evo juce je i sejala kukuruz a soju sam posejao zitnom pa je nisam probao.Dosta su joj teske baterije ali se lako ukjucuju i iskljucuju.evo malo slika.
http://i53.tinypic.com/s4m71z.jpghttp://i53.tinypic.com/3483nkk.jpg

zombie_666
13-04-11, 18:29
Ja danas kupio 6 metalnih kompleta za drevnu OLT sijačicu sa plastičnim mehanizmima, pa sad imam metalne ploče, metalne ravnjače i metalne izbijače. Ljetos to sve valja polako očistiti, razraditi, demontirati sadašnje mehanizme i staviti ove nove. Kud ih nisam našao prije deset dana, ja vec posijao kukuruz.

Boki-Vl
13-04-11, 18:31
@srdjuanzorz
Sejacica izgleda extra... Da li si je narucio negde vani ili si je kod nas kupijo...

Srdjan Žorž
13-04-11, 18:40
@srdjuanzorz
Sejacica izgleda extra... Da li si je narucio negde vani ili si je kod nas kupijo...kupio je kod nas od coveka koji je uvezao iz Italije.

sremac88
13-04-11, 20:11
Evo jedna Monosem neznam koji je model
http://i52.tinypic.com/21onbki.jpg
a odavde se upravlja
http://i52.tinypic.com/5tz249.jpg

acubra
13-04-11, 21:02
ovo je moja puska seje maximalno precizno nemac je nemac

steva 1984
13-04-11, 21:18
U Rumi na vasaru trazili od 130-150 evra za bateriju i ja cu mozda moju da prosirim dogodine a na leto ja mislim da ce se naci za oko 100 evra po bateriji...
Ja sam cuo da covek u Zablju ima komplet nove dobio sam broj telefona pa cu posle setve nazvati cisto informativno da vidim koliko se krecu nemogu da postignem na vreme sve ovako cu ubrzati posao malo sa 6 redi

Miloš D.T
13-04-11, 21:21
Ja imam IMT-ovu sejalicu.Ima li je još ko?Nisam video da je neko pisao o njoj.

pocerina
13-04-11, 21:31
Kod mene u selu imaju 2 IMT pneumatske. Jedna je starija, a druga je uzeta nova pre 3 godine. Meni je par godina sejala ova starija, pravi lep razmak, ali je plitko sejala

Miloš D.T
13-04-11, 21:36
Moja ima oko desetak godina(kupio sam je novu),zadovoljan sam sa njom.Sad treba da joj promenim ona dva zupčanika i čaure.Samo je sejala meni(tek po koje jutro uslužno)

lucky
13-04-11, 22:15
Moja ima oko desetak godina(kupio sam je novu),zadovoljan sam sa njom.Sad treba da joj promenim ona dva zupčanika i čaure.Samo je sejala meni(tek po koje jutro uslužno)
Samo da su umesto čaura stavili ležajeve bila bi to sasvim druga priča.

Peet
14-04-11, 02:43
Koliko kosta komplet baterija za olt sejalicu samo da se zasrafi za gredu hteo bih da je sirim za dogodine sa 4 na 6 redi.
U Rumi ja sam kupio jednu bateriju za Nodetku za 110 evra u odlicnom stanju. Zamenio sam samo jednu cauru u gornjem kucistu.
Inace trebala mi je jer sam je napravio sa 5 baterija zbog setve soje na medjurednom razmaku od 48 cm.

Dali neko od vas koji imate IMT sejalicu mozete da mi posaljete makar na pp setvene sifre ili ako negde znate na netu gde mogu naci, treba mi za tasta a tast je tast zar ne?

pocerina
14-04-11, 15:52
Jel ti tast seje na mehanicku ili pneumatsku IMT ?

paorpaor
14-04-11, 18:35
Evo i od mene mali doprinos temi. Do duse nismo sejali kukuruz, ali taj posao svakako dolazi sa istom sejalicom.

http://www.youtube.com/watch?v=S8fG1M07rxk

Peet
14-04-11, 23:11
Jel ti tast seje na mehanicku ili pneumatsku IMT ?

U pitanju je pneumatska IMT sejalica.

sinisa1979
15-04-11, 00:46
Evo jedna Monosem neznam koji je model sremac odakle ti ove slike?

sremac88
15-04-11, 17:22
Pa iz tvog mesta ja sam slikao u sredu kod Dulica.

Raca
15-04-11, 19:22
Za mene je ovo mercedes od mašine, prezadovoljan sam s njom!
http://www.dodaj.rs/t/1i/A/4jpPGSmC/clk0889.jpg (http://www.dodaj.rs/?1i/A/4jpPGSmC/clk0889.jpg)

Maxa
15-04-11, 19:48
evo i moje sejalice Lkl{{
http://i54.tinypic.com/viodfm.jpg
http://i52.tinypic.com/2dm80k.jpg

andric1609
16-04-11, 19:16
View My Video (http://tinypic.com/r/11u7z93/7)

(http://tinypic.com/r/11u7z93/7)

MONTOYA
16-04-11, 19:44
da li je neko koristio za setvu soje RAU mehaničku sejalicu 6 redi?

nikola94
16-04-11, 20:17
@ Maxa preporucio bih ti da markere okrenes da ne kupujes staklad na autobuse i cerade na kamione....:DDD

zombie_666
16-04-11, 20:26
Jel nekad neko vidio ovakvu sijačicu?

http://www.pik.ba/artikal/1221536/sijacica-za-kukuruz/

branko
17-04-11, 09:32
To mi izgleda nešto kao kućna izrada.

acubra
17-04-11, 10:01
to je nemac original

steva 1984
17-04-11, 12:25
Danas sam naletio na olt baterije kompletne za 250 evra polovne ali sve je izmenjano novo samo da se nakaci na gredu i gas.Jel puno para za bateriju?

Peet
17-04-11, 21:30
To je mnogo para. Treceg u Rumi kupio sam jednu Nodet bateriju na kojoj je bilo potrebno menjati samo jednu cauru dakle skroz u odlicnom stanju za 110 evra.

steva 1984
17-04-11, 22:19
Pa i meni se cini da je mnogo para kao popustio bi ako bi 2 uzeo za 20-30 evra jako me utesio.Kupicu ih na jesen ili zimu sad je sezona samo nabijaju cene

sinisa1979
18-04-11, 00:57
Pa iz tvog mesta ja sam slikao u sredu kod Dulica. pa sto ne svrati na pice-dva? otkud tebe u nasem selu?

savato
18-04-11, 22:14
Kako seju Lare koje pakuje Majevica,prenesite iskustva?!

sinisa1979
18-04-11, 22:40
za laru ne znam ali mi smo zadovoljni sa majom. naravno posto je to domaci proizvod valjalo je prvo sve proveriti dotegnuti podesiti... pa cak i popraviti razvod hidraulike za markere.... ali o tom ne mogu sad,suvise je dugo za tipkanje. uskoro ce biti slika a mozda i neki video o radu padne. (ne zavisi od mene zato kazem mozda)

North ARMY
19-04-11, 17:29
Jel moze neko ko ima Becker sejacicu da mi kaze koja je dimenzija pogonskog tocka ?

MONTOYA
19-04-11, 22:34
ima dve verzije,starije imaju 4.00-16 a novije 5.00-15

German hunting terrier | Jagdterrier