Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
Koliki su tockovi na sejalici? Idemo redom ... naci cemo sta je do proleca :ppozdrav:
juce sam uporedio sa drugom masinom,i isti su tockovi!jedino jos nisam uporedio zupcanike na menjacu!!!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pomagajde ljudiiii :udri: vise ne znam sta da radim sa sejalicom.sve zivo sam uporedio sa drudom sejalicom,i sve je ok.a meni opet gusce seje neg sto ja namestim po semi.znaci od A do S sve sam pregledao,i ne mogu da skontam zbog cega mi se to desava.danas sam celo pre podne probavao na dvoristu,i npr. namestim na 18 cm,i izbacuje seme od 15 do 20 cm.jel se to nekome desavalo?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nodet

Post je spojen: [time]1277821220[/time]
_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
Koja je sejalica u pitanju ?
nodet
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako je nodet onda je to-to. Ne seje ona preciznije,a ni jedna druga na svetu. Bitan je broj biljaka isejanih po Ha,a ovo da li ona baci na 16 ili na 20 to nema veze. I jos nesto,sto sporije to je preciznija setva. Radna brzina za taj tip sejalice je od 4 do 7 km/h .
 
Odg: Sejalica za kukuruz

paorpaor je napisao(la):
Ako je nodet onda je to-to. Ne seje ona preciznije,a ni jedna druga na svetu. Bitan je broj biljaka isejanih po Ha,a ovo da li ona baci na 16 ili na 20 to nema veze. I jos nesto,sto sporije to je preciznija setva. Radna brzina za taj tip sejalice je od 4 do 7 km/h .
7 km/h vozim.a jel ima neke razlike kad se seje sa plocom sa 22 rupa ili sa 18 rupa?kod mene je 22 rupa.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I ja imam 22 rupe i nema tu nikakve razlike koliko imas rupa vec koliko je masina utegnuta.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

paorpaor je napisao(la):
I ja imam 22 rupe i nema tu nikakve razlike koliko imas rupa vec koliko je masina utegnuta.
masina je fest utegnuta.ja kad sam kupio bio je odredjen remont,ja sam sve opet razklopio i pregledao,gde god bilo lufta sve odradio.malo mi vise zrna otislo po hektaru neg sto bi trebalo.u glavnom vise seje neg sto ja namestim.a sad u cemu je problem ja neznam,ne znam vise sta da gledam ili stelujem.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

paorpaor je napisao(la):
Koliko vise seje i kako si merio ?
kazem ti,ja namestim da seje npr. na 20 cm, i kad izmerim od zrna do zrna ima 16,17,18 cm.ali u glavnom oko 4 cm gusce seje....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koja je cena polovne i očuvane šestoredne sejalice za kukuruz?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@paorpaor
Ja sam mislio na cetvorednu. ::sramota:: Komsija je kupio ovog proleca, za te pare.
Za setorednu ne znam.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja imam 4-rorednu i hocu da dokupim jos dve baterije i da namontiram. Polovna baterija je oko 200 e,a nova 550 e.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li je neko ubacio elektronsku kontrolu setve na sejalicu i kakvi su komentari?Ja sam ubacio,ali imam problema sa cetvrtom baterijom,desi se neki put da pisti po par metara,a kada izadjem da proverim seme je posejano.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koja je kontrola, tj. kakvi su senzori, da li oni koji kontrolišu okretanje setvene ploče ili oni koji kontrolišu propadanje zrna u zemlju? Može tu biti svašta, od lošeg kontakta do povremenog prekidanja kabla (imao taj slučaj)...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pgmatic je napisao(la):
Da li je neko ubacio elektronsku kontrolu setve na sejalicu i kakvi su komentari?Ja sam ubacio,ali imam problema sa cetvrtom baterijom,desi se neki put da pisti po par metara,a kada izadjem da proverim seme je posejano.
Pisti li na pocetku sejanja i sa druge strane njive? Kod mene se to desavalo i zakljucio sam da pisti zbog trenutnog polozaja sunca [osvetljava sezor te baterije] kada je nesto plica setva-a ove god. je tako bilo.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
pgmatic je napisao(la):
Da li je neko ubacio elektronsku kontrolu setve na sejalicu i kakvi su komentari?Ja sam ubacio,ali imam problema sa cetvrtom baterijom,desi se neki put da pisti po par metara,a kada izadjem da proverim seme je posejano.
Pisti li na pocetku sejanja i sa druge strane njive? Kod mene se to desavalo i zakljucio sam da pisti zbog trenutnog polozaja sunca [osvetljava sezor te baterije] kada je nesto plica setva-a ove god. je tako bilo.

teško da je to
 
Nazad
Vrh