Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

kiraj je napisao(la):
Robert,da li ste dobro podesili sejalicu.Maja je kopija novije nodetke tj Kuhn-a pošto je Kuhn kupio nodet.
pazi,ja se u to nerazumem,znam odprilike kako ona radi.
al on od neke svoje 15 godine seje,pa velim valjda zna znanje...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pošto sam radio sa nodetkom a sad radim sa majom ,nema nikakve razlike u preciznosti i radu .Jedina razlika je da je Maja lakša za održavanje ,pošto nema konusno tanjirastih zubčanika i kardančića.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

KishRobert je napisao(la):
2009 mi je drugar sejao kukuruz sa novom majevicom sa diskosnim ulagacima,5metara bude ok,metar bude i na 15cm i na 30 cm.
mislio sam da je problem seme sto smo odmah pre setve zastitili,nismo cekali da se malo prosusi.

ove godine sam sat vremena pre setve zastitio,cini mi se da je sad jos sarenije nego pre.
pa ako ta majevica tako radi kod svih,onda jebo ih posao kad nodet od 20g starosti,ima mnogo manje gresaka.
najveći problem kod majevicine sejalice je taj što kad se lanci istegnu svaka baterija seje za sebe i onda se to dešava da su neka semena na 15,neka na 20,neka na 25-30.dok to kod oltove(nodet sistem)nemože da se desi jer kod nje zupčanici nemogu da lažiraju.jedino što je maja prostija mašina za održavanje,ali eto kako ljudi je održavaju,nije on jedini primer-malo ko menja lance kad se istegnu.zato je sa oltovom mašinom preciznija setva ako je mašina i brzina setve dobra :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koji lanci da se istegle,oni u kućištu ili što sa točkova pogone osovinu?Mojoj je punih 10 godina i još ništa nisam menjao (sem ulagača) a još seje kao što je sejala i nova.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pogonski lanci se istegnu i tada je setva nepravilna(nepravilan razmak zrna u redu)jer se izgubi korak setve.daleko od toga da su to loše mašine-to su odlične i masivne mašine i mogu brže da seju od oltovih samo što im to zna biti problem.jedne godine je meni jedan rođak isto sejao repu sa njom i nije bio dobar razmak zrna u redu-svaka je sejala za sebe baterija jer su mu lanci bili katastrofalni.inače i ja sam je imao pa znam :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ti lanci se nece sigurno skoro nikad nece istegnuti i kako moze razmak zrna u redu da bude razlicit ako su zupcanici isti i iste ploce na baterijama nerazumem to :sta:
Post je spojen: [time]1273774142[/time]
_________________________________________________
moj drug radi u delti i imaju kuhn sejalice koje su potpuno iste kao i maja cak sta vise kad im nesto ode samo skidaju delove sa rashodovane maje i stavljaju na kuhn sejalicu
 
Odg: Sejalica za kukuruz

svaki lanac se isteže pre ili kasnije u zavisnosti koliko radiš.lanac je potrošni materijal kao i zupčanici-lančanici koji kad se istroše tada lanac "naskače".nema toga materijala koji može da traje večno i da se ne haba.princip svake mašine je isti,samo tehnološki proces rada nije. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam pisao da je prosle godine bila nova,znaci glanc novu je kupio,pre mog kukuruza je posejao 3kj paradajza i meni je sutradan sejao kukuruz.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nxusd5.jpg
.
Evo i moje sijačice! :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pozdrav svima ja imam isto mehanicku sejalicu majevica(kopija smolcera)i jako sam zadovoljan s njim jedini problem mi predstavlja nekalibrirano seme ne znam koju plocu da stavim inace radi perfektno
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koja je procedura za kupovinu,tj povracaj drzave 30,40% za sejalicu MAJEVICA...hteo bi da je kupim.Ako neko zna,bio bih mu vrlo zahvalan,ali samo ako je neko kupio ili zna nekoga ko je kupio...moze da mi ostavi br mobilnog u privatnoj poruci...Hvala :veseljak::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
imao sam problem sa sejanjem kukuruza,ja nemestio da seje npr na 25,a ono kad je izniklo bilo je oko 17,18 cm!na koju god sam namestio da seje,ona uvek gusce sejala!sta bi tu moglo biti?za ovu semu,koliko zuba treba da ima na zupcaniku koji je na pogonskom tocku?
Post je spojen: [time]1276052336[/time]
_________________________________________________
nisam zadovoljan sa sojom,lepo posejala i onda od jednom na metar,dva nema soje,i onda opet dalje lepo ima?zbog cega se to desava?
Post je spojen: [time]1276084796[/time]
_________________________________________________
zaboravio sam da kazem,sejem 7 km/h,obrtaj kardana oko 400 .
 
Odg: Sejalica za kukuruz

robici zupcanik na pogonskom tocku je 32 zuba a njegov par na glavi je 24 zuba, brzina ti je dobra samo su ti obrtaji kardana mali, pogotovo ako sejes soju sa plocama sa dva reda rupa treba ti najmanje 500 o/min.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

... i @robici ako su ploce sa dva reda rupa, jesi li skidao usmeracice semena? :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

izbrojao sam zupcanike,i dole je 32 zuba a gore 24,znaci to je u redu.i sad mi nije jasno zbog cega seje gusce,neg sto ja namestim po semi!!!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koliki su tockovi na sejalici? Idemo redom ... naci cemo sta je do proleca :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh