Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

@mityoo

Idealna varijanta.Ja cu da primenim tvoje resenje za berac. :D
Zato je i dobar ovaj forum(mali offic)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Recu ti o cem se radi. Ljudi,to jest bivsi zaposleni, su kao otpremninu dobijali razne masine. Medju tim masinama se nalazi ova sejacica. Inace cena nove je 2850 e + pdv. Inace ja ozbiljno razmisljam da prodam moju nodetku i kupim majevicku,ali onu skuplju varijantu (4 reda 5200 e + pdv).
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Znam da ima toga dosta tj da dobijaju sve sem plate.
ali vidi ovo ,lala kaze da su oko 5000e.
Lala iz Banata je napisao(la):
Nova je oko 5000 eura, pa proceni sam.
North ARMY je napisao(la):
Ljudi koliko para dodje sejacica mislim da je OLT pneumatska,srednje stanje,mislim radila ali je komsija malo aljkav,bilo mu hitno i prodao za 1000e,caletu sad krivo sto nije cuo da prodaje jer mu se cini da je dosta jeftino,ja mislim da i nije.
Opet ponavljam nije bila cakmu-pakum ali je radila solidno.
North ARMY je napisao(la):
Ljudi koliko para dodje sejacica mislim da je OLT pneumatska,srednje stanje,mislim radila ali je komsija malo aljkav,bilo mu hitno i prodao za 1000e,caletu sad krivo sto nije cuo da prodaje jer mu se cini da je dosta jeftino,ja mislim da i nije.
Opet ponavljam nije bila cakmu-pakum ali je radila solidno.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I jesu preko 5000 eura, one klasicne dobre Majevice. Ta za 2850 + pdv nije ni za strasilo na njivi, a kamoli za sejanje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nova četvoredna je 590000 sa diskosnim ulagačima i 5 % popusta
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Interesuje me, da li može na običnu Maju 4 da se dograde diskosni ulagači i koliko bi to zadovoljstvo koštalo ?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

u mom kraju bas nehvale diskosne a i sam sam video zasto,kad je zemlja tvrdja di diskovi tako ostro usecaju i ostvljaju dubok kanal koji je sabijen i ispusti seme u vazduh,jednostavno seme nema dobar kontakt sa zemljom
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ova sejalica sto je NA postavio nije jeftina (plasticna),koja ima creva od turbine.
Skuplja(normalna) ima debelu cev za vazduh celom sirinom.Inace cena je dobra,
samo sto je sezona zavrsena.Sad moze da je kupi samo onaj paor koji ne zna
sta ce sa ::novac::. :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zasto kudite novu Maju?Jel neko kupio pa se zali ili to onako...Sumnjam da je losa,a i ne izgleda bas tako lose...Ako neko ima iskustva sa ovom od 2850+pdv...neka podeli sa nama,ja sam nesto razmisljao da je kupim:haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

izvinite sad mozda se ubacujem malo. Ali ja bih vam preporucio IMT-ovu masinu za kukuruz cetvorednu, ja je imam i veoma sam zadovoljan. do sad sam snjom posejao oko 200 lanaca i nije bilo kvarova :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

diklofen je napisao(la):
Pa možda nije bilo kvarova ali ni normalne setve.
sto mislis ni normalne setve? sav kukuruz sam posejao ove godine do 10 aprila i sav je nikao na razmaku kakvom sam i namestio. :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

stvarno neznam sta imate protiv IMT-ove masine. Mozda se kod nekih nije pokazala kako treba. Ja sam rekao za moje iskustvo masina radi super :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod nas se baš nešto i nisu pokazale.... Jedna jedina ostala u selu, ovi ostali što su imali svi su je se otarasili..... Svi preferiraju nodet
 
Odg: Sejalica za kukuruz

2009 mi je drugar sejao kukuruz sa novom majevicom sa diskosnim ulagacima,5metara bude ok,metar bude i na 15cm i na 30 cm.
mislio sam da je problem seme sto smo odmah pre setve zastitili,nismo cekali da se malo prosusi.

ove godine sam sat vremena pre setve zastitio,cini mi se da je sad jos sarenije nego pre.
pa ako ta majevica tako radi kod svih,onda jebo ih posao kad nodet od 20g starosti,ima mnogo manje gresaka.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

U mome kraju ljudi rade kontra prodaju nodetke a kupuju maje
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Robert,da li ste dobro podesili sejalicu.Maja je kopija novije nodetke tj Kuhn-a pošto je Kuhn kupio nodet.
 
Nazad
Vrh