Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

ja sejem isto sa 577 2 vrzom samo sa 6 redi kukuruz i za 1 sat lagano 2 hektara pod uslovom da je normalna njiva,potrošnja 2,5l po hektaru
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@bubu
Malo mi je cudno sto sejete po noci. Zar nije lakse po danu? Ili imate ogromnu kolicinu? Ferguson jako lepu vuce 4-rednu sejalicu i manje trosi, manje je bucan....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ljudi, imam 533 i do sada sam stalno sejao sam sa njim. Prosle godine sam sejao sa drugarovim 539 cisto da vidim jel ima razlike. Ove godine sam posejao sve sa 577 i preporodio sam se! Jedino mi je potrosnja bila malo veca zato sto je za ovaj traktor sejalica od 6 ili 8 redi ali nema veze-dace Bog pa cu dogodine sejati sa tih 6 redi...
Nemam veliku kolicinu ali meni je jednostavno lakse da sejem nocu dok mi ne dosadi nego da svaki dan ustajem rano pa da idem na njivu i prekidam cim pocne mrak da pada. Veruj mi da je lakse nocu uz ova moja svetla jer sija samo tamo gde treba da sija, Sunce ne smeta i nije pretoplo. Jednostavno se odmorim kad radim nocu! :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I ja sam voleo noću da radim dok mi jednom nije otpala spona. Od tad izbegavam i ostajem kad se smrači jedino kad mi je baš malo ostalo da završim to što radim. :off_topic:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bubu, a kako pratis kako su nastelovani skidaci, da li seju sve baterije, da li je zapusena mozda neka baterija??Kako na novoj parceli izvuces pravac?
Imas li el. kontrolu setve?
Post je spojen: [time]1273425682[/time]
_________________________________________________
Ja sve "zamljane" radove radim nocu bez problema, ali ipak setvu, prskanje, i rasturanje ves. djubriva ostavljam za dan...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Do komsije sam nocu izvlacio pravac spram komsijinog posejanog. Doduse nije bas bilo preterano pravo ali nije ni lose. Za iducu godinu planiram da napravim orijentir od aluminijumske cevi oblozene nekim reflektujucim materijalom na predlog mog strica.
Elektricnu kontrolu setve nemam ali planiram da kupim kada vratim sejalicu na fabrisko stanje tj. kada ponovo bude sestoredna kao sto je bila kada je izasla iz fabrike (kod mene je dosla sa 6 baterija i skracenom gredom na 4 reda i parcetom odsecene grede)!
Skidaci su nastelovani po danu a nocu povremeno (svaka 2-3 kruga kao i po danu) izadjem da proverim kako skidaci odradjuju posao i da li sve baterije seju.
Gledam da dizem sejalicu dok se traktor krece zato sto sam sejao bez kocnica pa da mi traktor ne bi krenuo u nazad i zapusio baterije.
Kada zapocinjem novi red onda ubacim u sporohodne brzine i okrenem glavu da pogledam da li se svi kardancici okrecu. Ako je tako, prebacim u brzohodne i gas.
Na svakoj parceli vecoj od 2 kj pustim na oba kraja po 8 redi uzglavnica zbog lakseg manevra traktorom pri setvi i zbog lakse zetve.
:ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sejao sam nesto na 3.5 cm a nesto na 3.2 cm. Rastojanje reda od reda je klasicno na 70 cm jer me je mrzelo da pomeram baterije i da sirim traktor a da sejem 5 redi opet mi nije vredelo jer nemam parac. Videcemo sta ce se sve dogoditi do sledece sezone. . .
 
Odg: Sejalica za kukuruz

A ja sam preštelovao sejalicu tako da 3 reda vata između točkova dva desno i jedan levo od traktora!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

MONTOYA je napisao(la):
i ja sam mislio da sejem sa 7 redi ali sam se predomislio mora da se kosi turbina...
Nemora, samo se pomeri skroz levo na tornju!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kupite jos jednu kao mi. :D
Kad ima puno sejanja soje isplati se za sezonu kukuruz+soja.
Kod nas 539 seje sa 4 reda a 577 sa 6 redova.
Post je spojen: [time]1273519012[/time]
_________________________________________________
4 reda kukuruz a 6 redi soja i repa. :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

bewisa je napisao(la):

Kupite jos jednu kao mi
. :D
Kad ima puno sejanja soje isplati se za sezonu kukuruz+soja.
Kod nas 539 seje sa 4 reda a 577 sa 6 redova.
Post je spojen: [time]1273454212[/time]
_________________________________________________
4 reda kukuruz a 6 redi soja i repa. :D
Razmišljam u tom pravcu ali mi nedaju komšije....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sredi stvar sa komsijama :haha: i kad probas pitaces se kako si dosad radio sa jednom sejalicom.
E, sad ebiga bilo bi zgodno da u ovoj konbinaciji imas i treci traktor za setvospremiranje.
Tako je to u poljoprivredi nema kraja ulaganju,a u medjuvremenu prodje zivot. :udri:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Covek koji meni seje godinama ove godine nije imao ni 150kj da poseje,svako ko je malo jaci ima za sebe jer sad stvarno nisu skupe sejacice,za malo da kupe cale i ujak,ali posto ni jedan nije strucnjak odustali su do daljnjeg.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

bewisa je napisao(la):
Sredi stvar sa komsijama :haha: i kad probas pitaces se kako si dosad radio sa jednom sejalicom.
E, sad ebiga bilo bi zgodno da u ovoj konbinaciji imas i treci traktor za setvospremiranje.
Tako je to u poljoprivredi nema kraja ulaganju,a u medjuvremenu prodje zivot. :udri:
Ako sve bude išlo u tom pravcu onda do sledeće setve bude posebno sejalica za soju i posebno sejalica za kukuruze..... A imam ursusa kao treći traktor za spremanje!
 
Nazad
Vrh