Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Al ti si u brdima,ovde kod mene najvece uzvisenje cuprija.
Jel znas Ozrena izmedju Vasice i Sida??
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e pa sa tegovima, al moj skače i sa običnom 4-rednom...

@abro: čim me put nanese, doćiću...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Shale je napisao(la):
e pa sa tegovima, al moj skače i sa običnom 4-rednom...

@abro: čim me put nanese, doćiću...
Slobodno, ove godine ostaje raširen i zakačen za sejalicu čak do posle žetve, pa kad došao dobro došao. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dosta je tezi na volanu al zato neskace toliko i slusa me po prilici kud ga kormanim
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I kod nas pojedinci siju sa OLT PSK-6 i sa fergusonom bez nekih većih poteškoća. Što se tiče lupanja trapa zbog tegova ja kod sebe na fergusonu sa trapom nemam nikakvih problema, a nosi tegove i prednji utovarivač. Samo tot mast, maži i deri, a što se tiče mišića na rukama za njih nema boljeg body bildinga od fergusona i prednjeg utovarivača ili tegova. :haha: :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

po meni najslabija tacka za 539 da nosi 6 rednu masinu je gornje kuciste hidraulika gde izlaze poluge,meni je prosle godine sa pola punim baterijama soje olt 4 reda na asfaltu su bile neke neravnine i presek asfalta blagi a isao sam skoro pun gas i samo je strucnuo, masina se zaljulala i culo se puc, sa leve strane pukao dekli,zavario sam ga na licinom mestu al dokle ce videcemo :udri:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mi u prednje tockove stavimo tegove od malog ursusa.
Ali kacimo OLT PSK-4 i spartac IMT 4 reda i to mu je
puna kapa.Sve preko je previse .Malisa ce vuci i
punu zmajevku jer u njegovom recniku nema reci ne mogu i necu. :D :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mada mu se malo buni zadnji kraj pri pustanju kvacila kod pune zmajevke,oce malo i da skoci :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Shale je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
540 tesko nosio 4 rednu sejacicu??
Ima ko ovde kaci 6 rednu za fergusona,jedan mi je sejao pre par godina ferguson sa fijatovim motorom i 6 redna masina.

e ja bi baš voleo da vidim kako taj ferguson nosi 6 rednu sejalicu... :sta:
možda bi mogao da je vuče al da je nosi, nešto nisam siguran...
Na dva točka! :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mityoo vidi se da nemaš fergusona i neznaš šta je sve taj mali div u stanju nosti, vući, raditi... ::namigivanje:: Ide on sa pneumatskom sijačicom 6 redi samo tako.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Proizvodi se 50-60 godina :D
Genijalno konstruisan :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bećarina pusta je napisao(la):
Mityoo vidi se da nemaš fergusona i neznaš šta je sve taj mali div u stanju nosti, vući, raditi... ::namigivanje:: Ide on sa pneumatskom sijačicom 6 redi samo tako.
Ma znam, nego se malo šalim.... A imao sam prilike da se vozim u korpi za prevoz stoke, kopčanoj na 539... Nas trojica težine cirka 220 kila a ferga piči pun gas dolmom.... Prednji točkovi više u vazduhu nego na asfaltu..... A dolma uzana i strma... I sad se naježim kad se toga setim....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bubu,slabo imas tih lampi na traktoru :D
Nego koliki je učinak sijanja na dan ? Koliko mozes brzo terati ? Vidim radili se i po noći...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@bubu - svaka cast za pravac ::svaka cast:: ::svaka cast:: ko je odgovoran za to,tata ili ti? Moram vam nabaviti slike da preradite te spartace.Iznutra na gredi i bez tih sajli.Na lance,spustis obadva i gas. :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod mene su preradjeni spartaci.Nema vise krivljenja i slicnih problema, a mozda najvaznije sejalica je uza za transport.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sto se markera tice-znam kako treba da se preprave ali jednostavno nisam imao vremena to da uradim! Malo sam ih utegao i namestio da su oba stalno spustena i ne okreci se sine!
Sto se pravca tice-tesko da moj otac moze pravije da izvuce nego ja. On u poslednjih par godina samo pomaze na njivi-jedino sam ga jos ostavio da prska i ponekad baca vestak tako da od oranja do zetve on ne radi skoro nista, sto znaci da on ne seje i ne pusta pravce. . . :haha: :D :ppozdrav:
Znam da imam malo lampi, uvek imam zelju da stavim jos ali nikako da odvojim koji dinar za svetla. A i svakako mi treba veci alternator posto sam sa ovim na knap a vec je duplo veci od fabrickog. :D
Kukuruz sam sejao 2. brzom a soju 1. brzom. U kukuruzu mi je ucinak 2.5-3 kj na sat a u soji oko 1.5 kj na sat posto potrosim malo vise vremena na sipanje i protezanje nogu. . :cool:
Ne bih ti znao reci za ucinak na dan jer nikada nisam sejao ceo dan ili celu noc. Sve je to bilo nesto sa pauzama. Recimo prvi dan setve sam krenuo u 3 popodne i sa 2 pauze po 1.5 sat sam posejao 17 kj do 1 ujutro na 3 razlicite parcele sa ispustanjem semena na svakoj njivi...
 
Nazad
Vrh