Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Mene muči jedna baterija na agriji, ploča se ne okreće lepo nego "trza" i u tom trzaju spadne seme.... Sve zupčanike sam pregledao i svi su ispravni i dobro naštelovani.... Nemam pojma šta bi moglo biti problem....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
Mene muči jedna baterija na agriji, ploča se ne okreće lepo nego "trza" i u tom trzaju spadne seme.... Sve zupčanike sam pregledao i svi su ispravni i dobro naštelovani.... Nemam pojma šta bi moglo biti problem....
Kod mene trza kada biksne na malim zupcanicima pogona sekcija ostanu suve zbog prasine.
Moram nekako ugraditi lezajeve jer me ovaj problem smara.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Plasticni zupcanik u samom setvenom aparatu koji ide na osovinu od ploce je ili suvise mekan ili je pokidan jedan zub,ili imas suvise "lufta" u naleganju tih konusno tanjirastih. Da ti zapinje mesac od ploce pukao bi plasticni osigurac. Drugo nema. Skini setveni aparat sa sve kutijom za seme i lepo to ustimas i napakujes.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Svi ovi predlozi i napomene su proverene i nije ništa od navedenog! Još samo da napomenem da ploča trza samo kad ima vakuum, kad turbina ne radi onda se lepo vrti!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mityo
Proveri u kakvom su stanju plastične zaptivke koje se nalaze u vratima, ako su trošne vakum kada povuče ploču možda dođe do kućišta i struže po njemu i kada napregne ploču ona "skoči" napred pa zastane i tako stalno...
proveri i koliko su "trošne" ploče, probaj da zameniš mesta dvema pa ćeš videti...
Zvuči smešno ali vredi probati :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako zastajkuje ploca uzrok je samo u zupcaniku,ili onaj koji sam ti vec rekao ili gore u reduktoru gde je onaj plasticni konusno tanjirasti sa krupnim zupcima. Jedino jos moze biti da ti proklizava u samom zvonu mada u to cisto sumljam jer je to prakticki nezamislivo,ali ne i nemoguce. Cim bi ploca zastala,a da je sve u redu nesto bi puklo.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

milan_spay je napisao(la):
Mityo
Proveri u kakvom su stanju plastične zaptivke koje se nalaze u vratima, ako su trošne vakum kada povuče ploču možda dođe do kućišta i struže po njemu i kada napregne ploču ona "skoči" napred pa zastane i tako stalno...
proveri i koliko su "trošne" ploče, probaj da zameniš mesta dvema pa ćeš videti...
Zvuči smešno ali vredi probati :ppozdrav:
Zamenjeno i ne pomaže....
paorpaor je napisao(la):
Ako zastajkuje ploca uzrok je samo u zupcaniku,ili onaj koji sam ti vec rekao ili gore u reduktoru gde je onaj plasticni konusno tanjirasti sa krupnim zupcima. Jedino jos moze biti da ti proklizava u samom zvonu mada u to cisto sumljam jer je to prakticki nezamislivo,ali ne i nemoguce. Cim bi ploca zastala,a da je sve u redu nesto bi puklo.
Provereno, sve je ispravno....

Skače svih 6 ploča ali ne istovremeno nego bez nekog reda ili logike, kako se kojoj ćefne!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nema druge nego ponovo proveri. Nema tu sta vise da crkne. Negde ne naleze dobro.
Proveri tvrdocu plasticnog sa sitnim zubima. Ako je on suvise mekan hoce da preskace,to jest da zastajkuje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Meni je se desilo da je lanac u menjaču bio za nijansu širi od predviđenog pa je na gornjem snopu pogotovo ako je na srednjem lančaniku blago dodirivao onaj veći i javljali su se takvi trzaji,kad u mestu okrenem ništa se ne dešava ali pri sejanju verovatno zbog veće brzine pojave se trzaji,odmah sam zamenuo lanac i sve je išlo kao podmazano.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

i moja u setvi oltovka trza,svaki krug ploce pa malo kao da zastane ili trzne :sta:,al radi,mada se nisam trudio da pratim zasto,naprolece detaljan remont
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Razlika je ako trza samo jedna ploca i ako se to desava samo sa jednom baterijom.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod mene trzaju sve ploče ali ne istovremeno ili na neki određeni interval ili tako nešto nego kako se kojoj "ćefne"
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bbbb je napisao(la):
Mityoo izvadi usmerivace semena ako su ti montirani :cao:
Misliš na one male plastikice dole koje skidaju seme sa ploče? Njih sam proveravao i ne dodiruju ploču!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

samo da se javim sadio sam sa moju imt sejalicu i precizna je mnogo lepo sadila skoro u zrno je tacna nigde nema po dva zrna i sadio sam oglede za pionir,zemun i novi sad i na svaku trecu sejalicu vadio sam zrna i stavljao drugu sortu i kada tocak okrecem jedva ga okrenem koliku kompresiju ima tako da pada u vodu prica da IMT nezna da pravi sejalice kupujmo domace :ppozdrav: :haha::D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
Kod mene trzaju sve ploče ali ne istovremeno ili na neki određeni interval ili tako nešto nego kako se kojoj "ćefne"
Pogledaj dobro lancanike, spanere i lance. Razlog: nije moguce da su odjednom popusile sve baterije, a njih pogone diferencijalcici koji su pretpostavljam ispravni. Sledece sta bi moglo biti po meni je : pogonska sipka zbog necega '' landara''. Ona bi mogla zbog iskrivljenosti ili nekog lufta uzrokovati povremene trzaje. Ovo vazi ako Agrija ''lici'' na Nodet, a inace ja nemam Agriju. Usput, u kakvom stanju su ''krst'' zavrsetci osovinica na koje nalezu setvene ploce?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

da i ja malo mudrujem probaj skinuti sa usadnim kljucem inbus onaj dole izbacivac ili kako ga zovete obicno zna ploca oni peckesi za mesanje semena da kace ili kanal ili onaj izbacivac i naravno probaj sve zazore na zupcanicima svesti na najmanju mogucu meru i zadnje proveri zaptivne plastike na vratima ili promeni to nije neka velika investicija ajd poz.
 
Nazad
Vrh