Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

hurli xa86 je napisao(la):
Rupe su mi 4.5mm..
Imam dosta veliko zrno sjemena pa mislim da je to problem što su male rupe..
Da li su ti postavljeni usmerivaci semena? Ako jesu SKIDAJ TO!!! Kad je krupnija frakcija semena oce da se zaglavi i pravi falicno.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

hurli xa86 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ploča ne uzme seme ili samo ne izbacuje a ploča je puna semena?
Dobro pitanje :sta:
U redu je sve dobro npr 20m i onda nema zrna 2m i opet poslije ide sve OK..
A kad vrtim kotač kad je sejalica u zraku na svaku rupu na ploči se prime zrno.. :kisa:
Baš ovaj problem sam imao i ja, i kod mene je bila potrošena čaura koja drži osovinu kardana, pa je ta osovina imala lufta, i kad digneš sejalicu i vrtiš točak rukom onda je sve okej a kad je vučeš onda kardan stoji pod drugim uglom i konusno tanjirasti zupčanici neuzubljuju pravilno, i ne pogone ploču kako treba!

314e1k2.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@ Peter

Sejalica je mog drugara, kupio ju je zimus a namenjena je prvenstveno za sejanje repe.Repu je posejao pa smo juče počeli sa kukuiruzom.Odlično radi,dosta je teška,ima diskove umesto ulagača tako da i u leniju može da poseje.
Što se Zeke tiče sasvim korektno se ponaša,doduše napravljene su male dorade na njemu:

vfz0gj.jpg


121cro8.jpg


I pozadi je ubačen još jedan cilindar tako da na obe poluge ima cilindar da lakše diže.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

90 god. kupio polovnu iz uvoza
Rupe na pločama su 5.5mm takve sam dobio uz nju
moj brat koristi sa 4.5 mm i nema nikakvih problema,seje dobro
nije kod tebe do ploča već ti negde zakačuje pa stresa seme
 
Odg: Sejalica za kukuruz

hurli xa86 je napisao(la):
@ MONTOYA

Koliko ti je stara sejalica??
I koje su ti rupe na pločama??
meni se to desavalo sa majom kada su rupe bile 4,5mm,kada je prekrupno seme i idem brzo bude praznih rupa na ploci.sada nemam tih problema rupe 5,5mm mozes sejati na leru
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Iste simptome sam imao ja na mojoj novoj Agriji.Sve smo danima gledali i pratili i ništa nismo uvideli.Pošto se to nesejanje dešavalo na samo jednoj bateriji mi se zainatili i pronašli.Čaurice na kućištu koje se nalazi na osovini pogona bile pogrešno postavljene i samo kućište bilo jako labavo( i balgo zabačeno u stranu).U jednom momentu zapne onaj izlaz, koji se užljebljuje u zvonce, na osovinu. To cimne kardan koji ide prema bateriji i na momenat zatrese i zbaci seme sa ploče.
Pogledaj te da nije to i kod Vas.
Sada sam prebacio čaure na svoja mesta i tog cimanja više nema jer sve stoji u pravcu.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li je neko na nodetki ugradio lezajeve umesto biksni na osovinicama kardancica za pogon sekcija?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dodao sam na Nodeku mazalice,kuglicni ''plivajuci'' lezaj na kandzastim spojkama,spaner za soju [zbog sejanja sa pogonskim zupcanikom kandzaste spojke od 16 zuba za soju], el. kontrolu setve,gabaritno osvetljenje. :cao:
r0nv40.jpg

2myavt.jpg

a3p5as.jpg

1563aqg.jpg

vxdhmq.jpg

2cwpedt.jpg

att2dd.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ljudi koliko para dodje sejacica mislim da je OLT pneumatska,srednje stanje,mislim radila ali je komsija malo aljkav,bilo mu hitno i prodao za 1000e,caletu sad krivo sto nije cuo da prodaje jer mu se cini da je dosta jeftino,ja mislim da i nije.
Opet ponavljam nije bila cakmu-pakum ali je radila solidno.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Znaci ipak je ispod cene i to debelo.
A kakve su bekerice?? Jesu bas toliki fuseraj kad dobra kosta 1000-1300e.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Vidim da clan Ljusa prodaje kumovu,dobro izgleda a trazi samo 1200e.
Znaci nije ni losa za 30-40kj godisnje??
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Neki moj zaključak je da su prevaziđene zbog principa na koji rade.Prodaje moj burazer 6-rednu već godinama i retko ko i da pita za nju a super izgleda i u odnosu spram cene Nodeta i OLT-a je skoro pa džabe.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa bolji je princip uduvavanja nego usisavanje bar po meni ako ti crevo nedaj boze malo iscepano ili kovica ne zadihtuje lepo poklopac mozes da se slikas dok kod udovavanja to nije problem samo sto kada crevo malo iscepano nece biti 100% precizna kao kada je celo to je prednost a manu nema!!! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh