Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

topalovic je napisao(la):
a panonija becer sta je sa tim sejalicama :sta:

Mi smo je imali, no prodali smo je radi malo veće težine, teško ju je ferguson nosio. Inače kod nas nije puno radila, a to mal ošto je sijala nije bilo problema.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

evo je i moja sejalica nema slike al ima video :D
evo link
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ySt241cjSTY[/youtube]


Ubačeni youtube tagovi
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja imam takvu dvorednu tako da ti mogu izneti moja iskustva.
Na mojoj sejalici su se za 7-8 godina javila dva problema:
1. Pogon plasticnih zupcanika u kosevima za djubre je resen preko sestougaone osovine koja prolazi kroz veci zupcanik. Ovo resenje ne valja jer osovina proslajfuje u plastici i vise nema rada. Osovina nije jedini uzrok ovom problemu. Drugi uzrok je to sto veliki zupcanik tesko pokrece manji. Mi smo ovaj problem resili postavljanjem cetvrtaste osovine i obrtanjem koseva za 180 stepeni, stim sto je neophodno promeniti i zupcanike koji pokrecu osovinu.
2. Biksne na malim kardanima, koji pokrecu setvene ploce, nemaju mazalice tako da se brzo zaprljaju i ostanu suve sto izaziva otezano okretanje setvenih ploca, koje podrhtavaju i gube seme. Ova mesta se moraju podmazivati ili sipanjem ulja (sto i nije tako lako) ili rasklapanjem kardancica uz podmazivanje tovatnom mascu.

Drugih problema nisam imao.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dali neko ima tabelu za podesavanje depozitora za djubrivo ,za oltovu sejacicu?Ja ima tabelu al je na francusckom i slabo se vidi .

34xho43.jpg

25z5hyr.jpg

2a76bt0.jpg

2ex9gu1.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sutjescanin@ mityoo je skenirao [ cini mi se u ovoj temi] pa potrazi tu skenazu i stranu 18.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Imam pitanje vezano uz OLT PSK 4 sijačicu:
Imam ploče koje imaju rupe 4,5mm,i događa mi se sljedeće.kod sjetve recimo nakon nekoliko metara mi nema sjemena i opet ima,uopšte mi ne izbaci zrno van,ne dešava se uvijek nekad ide dobro nekad ne.pa ako je ko imao sličan problem neka se javi pa da pomogne...Sada ču bušit rupe na 5,5mm..

I pitanje za sve koje veličine rupe imate na sjetvenim pločama??
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ploča ne uzme seme ili samo ne izbacuje a ploča je puna semena?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

hurli xa86 je napisao(la):
Imam pitanje vezano uz OLT PSK 4 sijačicu:
Imam ploče koje imaju rupe 4,5mm,i događa mi se sljedeće.kod sjetve recimo nakon nekoliko metara mi nema sjemena i opet ima,uopšte mi ne izbaci zrno van,ne dešava se uvijek nekad ide dobro nekad ne.pa ako je ko imao sličan problem neka se javi pa da pomogne...Sada ču bušit rupe na 5,5mm..

I pitanje za sve koje veličine rupe imate na sjetvenim pločama??
Najverovatnije se seme zaglavi u otvoru setvenog aparata pre setvene ploce.Pretpostavljam da je tretirano, pa se lepi.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
Ploča ne uzme seme ili samo ne izbacuje a ploča je puna semena?
Dobro pitanje :sta:
U redu je sve dobro npr 20m i onda nema zrna 2m i opet poslije ide sve OK..
A kad vrtim kotač kad je sejalica u zraku na svaku rupu na ploči se prime zrno.. :kisa:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Moguće da ti negde nešto koči pa u momentu ploča dobije nagli trzaj te seme spadne sa ploče,ili je pukao štift na nekom zupčaniku pa kad naidje malo opterećenja ne okreće ploču.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jesi lepo nastelovao skidace semena, podmazi ploce sa strane gde ne idu zrna ako si menjao one diktunge, napravi sufon od nekog providnog creva i prcvrsti na dasku u crevo stavi vodu i izmeri vakum, zabelezis dokle je voda pa vidis koliko se pomeri kad je stavis na rupu ploce i uporedi sa nekim jer nijedan merac nije isti :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sejalica ima 4godine i to se mi dešava od prvog dana kad sam kupio..
Kad sam zvao u OLT rekli su da neznaju problem :zli:

Sad sam skinuo ploče i bušit ču rupe 5,5mm pa da vidim onda..
Ovo mi se ne dešava na svima baterijama odjednom,nego kako kad na kojoj...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

hurli xa86 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ploča ne uzme seme ili samo ne izbacuje a ploča je puna semena?
Dobro pitanje :sta:
U redu je sve dobro npr 20m i onda nema zrna 2m i opet poslije ide sve OK..
A kad vrtim kotač kad je sejalica u zraku na svaku rupu na ploči se prime zrno.. :kisa:
A kolike su ti rupe na plocama ? Mozda ti uhvati 2 semena,pa 2 semena ispusti na jedno mesto..jesi gledao da nije mozda to ? :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bubisa, cija je to sejalica?
Kako se ponasa zetor sa njom?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srbobranska zemlja + matermacc = priceless

koga hoce,njemu se i kapija oteli. ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh