Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Dragan18 je napisao(la):
imam jedno pitanje, jel se moze na kardanu vrteti sejacica na vise obrtaja od 540 , recimo 600..? :sta:
Da. Zašto?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

imam jedno pitanje, jel se moze na kardanu vrteti sejacica na vise obrtaja od 540 , recimo 600..? :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa recimo ako bi kupio sejacicu nodetku, i prebacim na rusu na 1000 obrtaja kardana i vozim ga sa pola gasa .
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dragan18 je napisao(la):
pa recimo ako bi kupio sejacicu nodetku, i prebacim na rusu na 1000 obrtaja kardana i vozim ga sa pola gasa .
zasto bi to radio? i ovako teras samo na 1600, nema potrebe za tim... ako je veliki podtlak u crevima hoce da pucaju, sem toga vece habanje onih plastika iza ploca, bas zbog toga...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dragan18 je napisao(la):
imam jedno pitanje, jel se moze na kardanu vrteti sejacica na vise obrtaja od 540 , recimo 600..? :sta:
ako je sest redova mozes bukvalno na leru,a ako je cetiri nema potrebe,ja sa majom sejem na 1400o motora sa ursuzom bez problema
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sa oltovom isto sijem na 350-400 okretaja motora bilo da je 4 reda ili 6 za soju ili repu, nebitno je, neznam cemu potreba za vise od toga naravno ako je sve ok mislim da nigdje zrak ne curi na nekakom crijevu ili negdje...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dragan18 je napisao(la):
imam jedno pitanje, jel se moze na kardanu vrteti sejacica na vise obrtaja od 540 , recimo 600..? :sta:
naravno da mozes ja ga teram sa 1000 obrtaja gas na 1200obrtaja i smanjis i potrosnju a i nema sanse da ti spadne seme kad udaras u rupu inace imam nodetku 6 reda pozdrav...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

cao momci kupio sam imt sejalicu 2006 godiste plasticne kutije za seme i djubre el je ima neko i kako je zadovoljan njome jer moj drug je ima i prezadovoljan je pa me zanima jos neko misljenje ako neko ima da me savetuje ova je skoro nova nije posadila 40h jer covek koji mi je prodao je u inostranstvu i samo je dve godine svoje sejao i posle toga nije vise nista sadio zeznuo poljoprivredu i resio covek da se ne muci nego da zaradi :D platio sam je 1650evra molim vase misljenje?!!! :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

paracinac je napisao(la):
cao momci kupio sam imt sejalicu 2006 godiste plasticne kutije za seme i djubre el je ima neko i kako je zadovoljan njome jer moj drug je ima i prezadovoljan je pa me zanima jos neko misljenje ako neko ima da me savetuje ova je skoro nova nije posadila 40h jer covek koji mi je prodao je u inostranstvu i samo je dve godine svoje sejao i posle toga nije vise nista sadio zeznuo poljoprivredu i resio covek da se ne muci nego da zaradi :D platio sam je 1650evra molim vase misljenje?!!! :ppozdrav:
mozes li neke slike od sejalice da postavis?
Post je spojen: [time]1271267053[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Vidi Paracinac, kod nas svi beze od tih sejalica, kazu da nisu dobre.
Najzastupljenije su majevicine zar ne ? Ako bih mogao slike da postavis da vidimo kakva je i sve to ..Koliko redova seje ?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sve to zavisi od finansijski mogucnosti i to se gleda malo po selima ko kakvu ima pa kako radi pa onda odluka o kupovini kod nas nema ni jedna IMT za sejanje kukuruza.... ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

evo sada cu da vam pokazem samo ako slike lepo uspeju u mraku kod mene ima 3 imt sejalice i svi je hvale sada ce da vidimo kako ce moja da radi evo odo da je slikam !:D
Bio sam da slikam i nista mrak je ne vidi se ujutru ce slikati pa cu da vi pokazem!!!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod nas imt sejalicu za kukuruz je teže naći nego iglu u plastu sena....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

paracinac je napisao(la):
cao momci kupio sam imt sejalicu 2006 godiste plasticne kutije za seme i djubre el je ima neko i kako je zadovoljan njome jer moj drug je ima i prezadovoljan je pa me zanima jos neko misljenje ako neko ima da me savetuje ova je skoro nova nije posadila 40h jer covek koji mi je prodao je u inostranstvu i samo je dve godine svoje sejao i posle toga nije vise nista sadio zeznuo poljoprivredu i resio covek da se ne muci nego da zaradi :D platio sam je 1650evra molim vase misljenje?!!! :ppozdrav:
Nisam cuo da je hvale nesto po meni si pogresio olt ili nodetka je druga prica ali ako neradis puno zemlje bi ce ti i imt ok sve najolje pozdrav.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Uros Davidovic opisuje Gaspardo MTI sejalice hmmm... :cao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OApiU9byN2c&feature=related[/youtube]
 
Nazad
Vrh