Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

cije je proizvodnje sijacica , i kako si zadovoljan sa preciznoscu sijacice.
jedan moj komentar. ja kako vidim da je to izvedba sa visoko postavljenim plocama od zemlje i zato mislim da je ne preciznija od sijacica kod koji su ploce nize postavljene . ispravite me ako grjesim . zato te i pitam kako si zadovoljan sa preciznoscu :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

U pitanju je GASPARDO-va sejalica i zadovoljan sam sa njom. Ako podesim npr. da seje kukuruz na 20 cm ona seje od 17-23, ali ako se potrazi seme na 2-3 m onda je prosecna udaljenost tacno tolika na koliko je podesena da seje. Gledao sam mnoge sejalice kako seju pre nego sto sam kupio ovu i nisam naisao ni na jednu koja ce svako seme da izbaci na zadatu udaljenost. Naravno kod setve kukuruza se pridrzavam neke "idealne" brzine od oko 6 km/h.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mladene i vidi se natpis na sejalici, no hteo sam cici tebe pitati šta bi sa onim gore pominjanim sporom i interesantnom pričom o firmi Livac?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

...hmmmmmm

Ovako je to bilo: Prosle godine u Avgustu smo uplatilii kod firme Livac sestorednu sejalicu ( onaj prototip sa diskovima koji je bio izlozen pre par godina na sajmu u NS). Dogovor je bio da se sejalica isporuci do nove godine. Sredinom decembra smo ih zvali da pitamo kako napreduje pravljenje sejalice i saznali od njih da nisu josh poceli da je rade posto su u nekoj guzvi i da ce uraditi odmah posle nove godine. Posle nove godine kada smo pokusali da ih dobijemo na telefon nisu se vishe javljali. Zivkali smo ih nedeljama i kada nam je dosadilo otisli smo kod njih u Backu palanku. Kada smo ih pitali sta se desava sa sejalicom rekli su da je firma propala i da ih je preuzela jedna druga firma i Beograda i da ce je oni napraviti. To se vucaralo tako do sredine marta kada smo vec "popizdeli" i ponovo otisli kod njih. Onda su nam priznali da imaju tehnickih poteskoca i da nisu u mogucnosti da nam za sezonu isporuce "novi tip" (taj prototip) sejalice, ali ce nam dati jednu klasicnu sestorednu da posejemo sa njom koju cemo posle setve vratiti i kad urade novi tip onda ce nam isporuciti. Naravno selidba sejalice ide na njihov trosak i sve je to stavljeno na papir i udareni pecati i nove i stare firme......ali opet nista. 28 mart je bio mi ponovo za Backu Palanku ali nije bilo ni traga od nashe sejalice. Tada smo se gadno posvadjali i rekli smo da setva pocenje za nekoliko dana i ako nisu do tada uradili sejalicu onda nam i ne treba i da nam vrate pare. Naravno da para nisu imali. Mi smo tada uzeli na lizing tu gaspardovu sejalicu a njih smo tuzili i u septembru smo dobili lokalni sud u backoj palanci ali josh od povratka para nista. Advokat nam je rekao da moze proci i 6 meseci dok se to sve zavrsi. U pitanju je 525.000 din. Znaci te pare smo im dali u avgustu 2007. god. za koje i dan danas placamo ratu i kamatu u pro credit banci a sejalicu nismo dobili. Tako da pazite sta i kako kupujete od privatnih firmi da ne prodjete kao sto smo mi prosli. A znam sigurno da sa livcem nisam jedini koji je tako prosao.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Uhh...i onda se neki bune što kupujemo strano, sve je kod nas manje-više dovedeno na taj nivo, al' nećemo dalje u politiku... Želim ti da brzo dobiješ nazad svoj ::novac::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

trebaju mi kutije za vestacko djubre da ugradim na sejalicu agrija...........da li mi mozete naci i koliko kostaju.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja imam IMT ovu pneumatsku sejalicu sa 4 reda. jako lepo radi jedina mana sto je jako teska
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bilo bi dobro da napraviš koju detaljniju sliku, još nisam video IMT pneumatsku :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

moj prijatelj ima IMTovu sijacicu i nije bas naj zadovoljniji
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Moj tast je imao ranije i kaze da je IMT losija od Bekerice a da je najbolja nodetka koju inace i koristimo!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mi imamo IMT-ovu pneumatsku sejalicu vec 7 godina tako da mogu da vam iznesem moja dosadasnja iskustva.

Kada smo je kupili (nova) imala je par fabrickih nedostataka koje smo sami otklonili:
1. koriste iste kutije za djubrivo kao i kultivatori samo sto su okrenute za 180 stepeni pa koriste sestougaonu osovinu koja prolazi kroz veci zupcanik. Ovo nikako nije moglo da radi, tako da je stvar sredjena okretanjem kosa, stavljanem pravougaone osovine u promenom para zupcanika.
2. turbina je imala prevelik zazor izmedju ventilatora i razvodnika na koji idu creva za vazduh, tako da smo i ovo morali da popravimo.
3. sve pogonske sklopove kardana smo rasturili i sami podesili zazore izmedju zupcanika.

Sve ovo smo uradili par dana posto smo je kupili.
Posle ovoga, verujte mi na rec, ni jedan jedi veci kvar nismo imali.

U radu je ova sejalica ravna a u nekim stvarima i bolja od OLT-a. Preciznost je kao kod OLT-a, sekcije su teze a ulagaci kraci nego god OLT-a tako da je mnogo bolja u radu na losije pripremljenim zemljistima. Ja sam na mojoj napravio ispred nagaznih tockova zagrtace tako da ulagaci ne ostavljaju kanale iza sebe.

Najvece zamerke ovim sejalicama su: sklapaju ih kao od bede i losi upotrebljeni materijali.

Ako nekoga nesto vise zanima, tu sam. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa daj slike da vidimo kao izgleda,ja jos nism video IMT pneumatsku sejalicu a mislim da nisam jedini... :osmeh:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

E bas ti hvala na prospektu :bravo:nisam ja te sejalice vidao :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

cicimoric je napisao(la):
Mi smo imali IMT pneumatsku. Blago receno = HOROR FILMU. Bezite sto dalje mozete od te sejalice. Pricam za svoj primerak ( sto ne znaci da su sve loshe ) ali ko god da je ima u mojoj okolinu samo kukaju.
U potpunosti se slazem sa tobom. Iako je imam, ne bih je nikome preporucio. :nono:
Moja sluzi odlicno jer je svake zime preventivno servisiramo, a za to treba imati zivaca.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja posedujem OLT 4rednu sejalicu za kukuruz stara oko 20 godina i do sada je posejala oko 500 hektara pa je prosle godine uradjen kompetan remont kao i farbanje, masina je sada u odlicno stanju evo i sika :D
 
Nazad
Vrh