Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

meshter je napisao(la):
IMT558 je napisao(la):
da li neko ima iskustva sa pneumatskim sejalicama marke Majevica da li su dobre ili ne i tako to posto sam se zagrejao za onu 4-rednu od 2.850 € :cao:
http://www.majevica.co.rs/index_files/Page4685.htm
Ta sejalica moze da se uzme i na kredit na 5 godina uz mesecnu ratu od 65 evra a takodje su radnici majevice umesto otpremnine dobijali sejalice pa ih je bilo po oglasima ispod fabricke cene.
Tacno je da radnici prodaju ispod fabricke cene,ali tada ostajes bez fiskalnog racuna i ostale potrebne papirologije da bi ostvario povracaj od 30% ili 40% od drzave!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Po meni od tih jeftinijih najbolji kvalitet ima OLT.
Kod nas OLT sejalica seje vec 26 godina besprekorno,
i kad bi sad kupovali novu bila bi opet OLT. :D
Kad pogledate ove skupe sejalice(Kuhn,Gaspardo,Mascar...)
sve imaju isti princip rada kao OLT.Malo su kvalitetnije i modernije ali
su duplo skuplje.Ko seje do 40 ha kukuruza ne treba mu bolja! :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sa ovim nodetkom ( stara skoro 30 godina ) posejem godišnje oko 400 kj i ništa ne fali ::namigivanje:: .Samo uvek treba da se podmaže i da se menja dotrajale delove i gas do daske .

i2rgj7.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pozdrav ja imam gaspardo 4 reda sa kosevima za gnjoivo kupio sam je polovnu pre 2 godine platio 2500 e i sa njom sam prezadovoljan sije odlicno i sad da kupujem nebi trzio bolju :D :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Narode dali postoji neka pneumaska sejalica koja je proizvodila agromehanika kranj naiime komsija mi je uzeo neku pneumasku sejalicu i pominje mi da je agromehanika kranj ,pitao sam dali je becker a on kaze nije koja je to sejalica :sta:.Da napomenem da jos je nije doterao kuci.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pedja N.Becej je napisao(la):
ljudi treba mi jedan iskren savet , a ne kao sto kazu stariju ljudi svaki cigan hvali svoga konja... :haha:
pare sam spremio a ne mogu da se odlucim za koju sejalicu da kupim, naravno novu, a vreme odmice tj. skoro da ga ni nema vise sadce sezona... :cao:
iskreno meni se naj vise dopada majevicina sejalica,ali nisam sigoran pa bi voleo dame neko iskusnije posavetuje!!!! HVALA UNAPRED!!! :cao: :cao: :cao:

Peđa, ovo je moj predlog:
ayaij7.jpg

a ovako izgleda iza nje:
33c8ygo.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

:D :D ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Da budem iskren strava izgleda milina je lgedati!!!
ja mislim da u 99% kupujem MAJU, ali kada ste vec voljni da mi pomogneti, aj jos neka pomoc...Sto se tice tanjira koji seku zemlju ili uzeti raonike:haha:? i sto se tice zadnji tockova zatrpavaju, koji su naj efikasniji? od dosta ljudi cujem da hvale ovu zadnju generaciju, tj taj siroki gumeni tocak!!! HVALA :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa kod zemlje koja je podložna pokorici taj gumeni točak nije dobro rešenje.Tako je barem kod mene u ataru.Što se tiče odluke između tanjira i raonika mislim da ti je raonik sigurnija opcija zbog različitih uslova pripreme za setvu.Tanjiri znaju da dosta slabo odrade na lošim pripremama.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e ljudi jel može neko da okači neki link za katalog za oltovu psk sejalicu, konkretno mi treba kako se stavljaju oni lanci za razmak u redu... fala unapred
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Shale je napisao(la):
e ljudi jel može neko da okači neki link za katalog za oltovu psk sejalicu, konkretno mi treba kako se stavljaju oni lanci za razmak u redu... fala unapred
Ubaci u rikverc, postavljao sam već sliku tablice u poklopcu prenosa, tamo ima i skica koji lančanik se koristi za koji prenos....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

diklofen je napisao(la):
Pa kod zemlje koja je podložna pokorici taj gumeni točak nije dobro rešenje.Tako je barem kod mene u ataru.Što se tiče odluke između tanjira i raonika mislim da ti je raonik sigurnija opcija zbog različitih uslova pripreme za setvu.Tanjiri znaju da dosta slabo odrade na lošim pripremama.

Gresis!!!! Ranije sam imao IMT sejalicu sa raonicima. Zemlja je trebala idealno da bude pripremljena da bi sejalica mogla lepo da poseje. Sada koristimo sejalicu sa diskovima i mogu ti reci da je to mnogo bolje resenje. Iz zezanja smo probali da posejemo u neoranu i nepripremljenu zemlju ( kao direktna setva ) i akcija je uspela.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e tako sam i ja cuo od ljudi koji vec godinama seju sa sejalicama koje imaju diskove! ma kako bila pripremljena njiva ona ce ga posejati.... :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
Shale je napisao(la):
e ljudi jel može neko da okači neki link za katalog za oltovu psk sejalicu, konkretno mi treba kako se stavljaju oni lanci za razmak u redu... fala unapred
Ubaci u rikverc, postavljao sam već sliku tablice u poklopcu prenosa, tamo ima i skica koji lančanik se koristi za koji prenos....

da video sam to, al mi treba da mogu da izštampam, to ćale nosi sa sobom,jer svako oće drugačije da se seje...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

cicimoric je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Pa kod zemlje koja je podložna pokorici taj gumeni točak nije dobro rešenje.Tako je barem kod mene u ataru.Što se tiče odluke između tanjira i raonika mislim da ti je raonik sigurnija opcija zbog različitih uslova pripreme za setvu.Tanjiri znaju da dosta slabo odrade na lošim pripremama.

Gresis!!!! Ranije sam imao IMT sejalicu sa raonicima. Zemlja je trebala idealno da bude pripremljena da bi sejalica mogla lepo da poseje. Sada koristimo sejalicu sa diskovima i mogu ti reci da je to mnogo bolje resenje. Iz zezanja smo probali da posejemo u neoranu i nepripremljenu zemlju ( kao direktna setva ) i akcija je uspela.
Za žitnu sejalicu je fakat da je bolja sa diskovima, a za kukuruznu neznam jer takvu nisam nikad koristio sa diskovima!

Shale je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Shale je napisao(la):
e ljudi jel može neko da okači neki link za katalog za oltovu psk sejalicu, konkretno mi treba kako se stavljaju oni lanci za razmak u redu... fala unapred
Ubaci u rikverc, postavljao sam već sliku tablice u poklopcu prenosa, tamo ima i skica koji lančanik se koristi za koji prenos....

da video sam to, al mi treba da mogu da izštampam, to ćale nosi sa sobom,jer svako oće drugačije da se seje...

Jel ovako nešto? Počeo sam već da skeniram knjigu, ali nikako da završim....

sennlw.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Po meni u svakom slucaju je bolja sa diskovima nego sa ulagachima,ja sam imao Maju 6 redova sa ulagacima i nije ni prineti ovoj sto sam uzeo prosle godine Monosem NG3,jer sejalice sa diskovima mogu da seju u suvu zemlju i DUBOKO sto je bitno u velikom broju situacije,jer sam ja stavljao tegove u baterije u Maju nebi li izvrsile pritisak da posejem dublje ali nije pomagalo.Ali otom potom nisu svi atari isti.i sem sto ova sejalica sa strana ima tockove koje pritiskaju i nabijaju zemlju tako da vetar nemoze da izduva vlagu,prave mali breg iza baterije tako da ako kisa upljeska zemlju kora moze da pukne i klica moze da izadje.i ispred diska ima kao "Klin" koji pravi kanalic gde zrno upada.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@Mityoo
to je to...Hvala...a jel znaš da li ima možda neko u wordu ili PDF-u? ili gde možda ima...inače poslužiće
e a jel to za olt i za agriju isto? pošto ti reče da imaš agriju, ako se nevaram

@MONTOYA
kupio bi ja tu nalepnicu, al nemam de da je zalepim, jer tog štitnika lanca nema već deset godina, to je kod nas višak delova...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

To je iz priručnika OLT PSK a štima i za Agriju....

A taj priručnik je već do pola skeniran, pa će biti u PDF formatu....
 
Nazad
Vrh