Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Imam ja....već 8 godina.... Sve u svemu zadovoljan!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mica967 je napisao(la):
Dali neko ima sejalicu pneumatsku Agria Subotica i kako se pokazala u radu dali ima nekih nedostataka. :ppozdrav:
imam i ja, kupljena 2005, i te godine je sejala soju...
i radi jos uvek extra, kao nova je...
samo smo creva menjali na njoj, i ulagace smo izlizali, pa smo ih navarili kod nekog kovaca, kazu da to duze traje nego novi ulosci...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pre mesec dana sam kupio CARRARRO sejalicu 4 reda.Procitao sa 35 stranica foruma i ni slova o ovoj sejalici.Ako je neko ima ili je nesto cuo neka mi kaze sta zna o njoj.Sta rade ovi tockovi napred i dali je ovo noz za kukuruz. Ploce su 26 rupa 5,5mm i seju 12 do 24 cm.Postojeli ploce sa manje rupa?Menjac ima 6 brzina tako da seje max 24 cm sto mozda nije dovoljno.Izgleda da cu morati sejati sa ZETOR 6045 posto se STORE 402 propinje.Navodno se ovaj Carrarro ujedinijo sa Mashiom pa se sada zovu MASKAR. :sta:
5mkw5.jpg
2ly1wus.jpg
35dbv5y.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Posle duže pauze sutra kreće u setvu industrijske paprike.Maja 4,2001 godište,samo ulagači jednom promenjeni
2ytql4j.jpg
.Setvu paprike radimo sa takoreći istrošenim ulagačima da nebi išli duboko a za suncokret i kukuruz će ići novi
dysmys.jpg
.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ima li neko iskustva sa sejalicom za kukuruz Nodet. Ja sam nasao neku u italiji za 2.200 eura.Evo i slike pa ako zna neko cene kod nas kuci, uporedio bih da vidim dali se uopste isplati da se vuce iz italije..
2hs45kw.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod nas ti je OLT kopija Nodeta, cena ti je tu negde recimo 2000e zavisi od stanja koje može biti vrlo različito. Jedan komšija je prodao skoro za 1800e 4 reda, doduše u prilično lošem stanju. Mislim da ti je teško isplativo. Jel to 6 redi?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

i ima dugacku gredu, moze da se razvuce i na 6 x 70, ima kutije za djubrivo, i insekticid...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Skemba za sestorednu nodetku repna i kukuruzna varijanta traze i do 3500 evra toliko da imas neku orjentaciju :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod Race u Zrenjaninu sam jesenas gledao šestoredne livcove u sasvim dobrom stanju.Cena koju su tražili je bila 2500Eura stim što naravno nije zadnja.Ali napominjem da je stanje bilo sasvim solidno.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bilo je reči o skupljanju na međuredni razmak od 50 cm... a da se tragovi traktora ne diraju.... Samo se turbina pomeri skroz levo(gledano na sejalicu odnazad) i onda može bez ikakvih prepravki da se skupi, tako da idu tri reda između traga traktora, dva reda sa jedne strane i jedan red sa druge strane!
Najviše sam se bojao da će ova asimetrija da zanosi sejalicu, ali to nije slučaj, sejalica jako lepo prati traktor!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@Mityoo
Ajde postavi slike u radu sa sejalicom. Da li sejes u krug ili si podesio markire da mozes sejati jedno pored drugog?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ujak ima sijalicu za koju je proizvela firma Metalac iz Ražnja. Radi se o maloj sijalici predviđenoj za motokultivatore ili male Tomo Vinković traktore :cool:. Potrošni dijelovi su dotrajali, a u Hrvatskoj (mi smo iz Hrvatskog Zagorja - Krapina) nema za kupit druge ::lose::, pa sam prije nekoliko godina probao zvati prozvođača. Telefonom sam dobio informaciju da je firma u stečaju i da više ne radi ::lose:: ::lose:: ::lose::.
Kako sada i ja imam motokultivator na koji bi je mogao priključiti, zanima me radi li netko u Srbiji još rezervne dijelove za te sijalice. Potrebni su nam potiskivači i izbacivači koji su izrađeni iz plastike.
Ako netko može pomoći, unaprijed zahvaljujem. :ideja:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

rile je napisao(la):
@Mityoo
Ajde postavi slike u radu sa sejalicom. Da li sejes u krug ili si podesio markire da mozes sejati jedno pored drugog?
Slike ću postaviti kad ih napravim, pošto nisam ja terao sejalicu pa nisam imao prilike da slikam, a markiri su tako podešeni da mogu da sejem pored.....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

spasoje je napisao(la):
Pre mesec dana sam kupio CARRARRO sejalicu 4 reda.Procitao sa 35 stranica foruma i ni slova o ovoj sejalici.Ako je neko ima ili je nesto cuo neka mi kaze sta zna o njoj.Sta rade ovi tockovi napred i dali je ovo noz za kukuruz. Ploce su 26 rupa 5,5mm i seju 12 do 24 cm.Postojeli ploce sa manje rupa?Menjac ima 6 brzina tako da seje max 24 cm sto mozda nije dovoljno.Izgleda da cu morati sejati sa ZETOR 6045 posto se STORE 402 propinje.Navodno se ovaj Carrarro ujedinijo sa Mashiom pa se sada zovu MASKAR. :sta:
5mkw5.jpg
2ly1wus.jpg
35dbv5y.jpg
Ja mislim da ti je sejalica podesena za sejanje secerne repe na ovoj tvojoj su plici ulagaci a tockovi ispred bi trebalo samo da ravnaju zemlju da seme ne bi otislo suvise duboko.
 
Nazad
Vrh