Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

mica967 je napisao(la):
Malo izostri nista se ne vidi. :ppozdrav:
Šta se nevidi? Izoštri monitor, kod mene je oštra slika! Klikneš na nju desnim dugmetom pa ideš na "view image" i onda možeš da uvećaš, pa će biti oštro! :osmeh:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
To je od Agria sejalice(kopija nodeta) a imam katalog od OLT PSK pa ću kad budem imao vremena da je skeniram i da je postavim a tamo ima i za soju! Evo jedna tablica za ploče sa "mlogo rupa"

2hs6iac.jpg
hvala ti za ovu tabelu.jos da neko stavi za soju semu,onda bi bilo extra :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

MONTOYA je napisao(la):
Pa ta tablica ti i jeste za soju
e da,izvinjavam se :) ja prvi put radim sa pneomatskom,jel mi moze neko reci da sa plocom od 120 rupa,na koju seje oko 45 kg po jutru? :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ta tablica je za pogonski zupčanik od 24 zuba a ako neko ima pogonski od 16 zuba imam i za to!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

robici@ covek je postavio tabelu u kojoj su dati parametri i za 120 rupa.Koristis racunar i pitas kako da nastelujes ''za 45 ''. Pa naj bolje jos da dodje i poseje ti, jer ocigledno da te mrzi da se malo ukljucis i citas forum.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
robici@ covek je postavio tabelu u kojoj su dati parametri i za 120 rupa.Koristis racunar i pitas kako da nastelujes ''za 45 ''. Pa naj bolje jos da dodje i poseje ti, jer ocigledno da te mrzi da se malo ukljucis i citas forum.
ti kad uzimas soju u fabrickom pakovanju,onda znas koliko zrna ima,a sta kad sejes sa tavana,jel ti tad brojis zrna? :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Brojim nego sta ako mi treba odgovor na pitanje koje si postavio, a bogme ces i ti ako te odgovor interesuje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Brojim nego sta ako mi treba odgovor na pitanje koje si postavio, a bogme ces i ti ako te odgovor interesuje.
bogme nema brojanje.sazna se na koji prenos koliko seje! :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dobro, samo moras potraziti nekoga ko ce ne poznatu resiti iz jedne poznate za koju je potrebna poznata kako bi se resila ne poznata iz jedne ne poznate,pod uslovom da ti tavan ne prokisnjava :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
Dobro, samo moras potraziti nekoga ko ce ne poznatu resiti iz jedne poznate za koju je potrebna poznata kako bi se resila ne poznata iz jedne ne poznate,pod uslovom da ti tavan ne prokisnjava :haha:
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

robici je napisao(la):
dicki je napisao(la):
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Brojim nego sta ako mi treba odgovor na pitanje koje si postavio, a bogme ces i ti ako te odgovor interesuje.
bogme nema brojanje.sazna se na koji prenos koliko seje! :ppozdrav:
To samo naknadno možeš tačno znati! Treba znati masu 1000zrna a to bez brojanja nemožeš tačno znati!
A tačnije je kad računaš broj biljaka po hektaru nego kg semena po hektaru!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zato sto se nisi naljutio evo pomoci cu ti mada je negde vec bilo reci ona ovu temu. Moras izbrojati 1000 zrna i izmeriti na preciznoj vagi. Broj koji dobijes je na pr. 200 gr. U tih tvijih 45kg. znaci ima 225000 semenki. Ako na jutro-5755m2 ide 225000 kom, a sejes na 70 cm. na hektar ce ici 22500/5755x10000=390964 komada.U mityovoj semi nadjes ploca 120 i ispod razmaka reda 70 nadjes naj priblizniji broj broju 390964, a to je 408 [000], pa levo procitas 5A- sto znaci menjac na 5A. Pazi, to je za ovaj primer :ppozdrav: za robici@
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
Zato sto se nisi naljutio evo pomoci cu ti mada je negde vec bilo reci ona ovu temu. Moras izbrojati 1000 zrna i izmeriti na preciznoj vagi. Broj koji dobijes je na pr. 200 gr. U tih tvijih 45kg. znaci ima 225000 semenki. Ako na jutro-5755m2 ide 225000 kom, a sejes na 70 cm. na hektar ce ici 22500/5755x10000=390964 komada.U mityovoj semi nadjes ploca 120 i ispod razmaka reda 70 nadjes naj priblizniji broj broju 390964, a to je 408 [000], pa levo procitas 5A- sto znaci menjac na 5A. Pazi, to je za ovaj primer :ppozdrav: za robici@
a sto bi se naljutio.pa znam kako se racuna,samo sto sam morao ubaciti malu salu :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kakve veze ima koliko kilograma ide na jutro kad imaš pneumatsku sejalicu. Ti seješ određen broj zrna po jutru/hektaru onako kako sorta soje to zahteva, i onda se to pretvori u razmak između zrna u redu i tako biraš prenos. Kilogrami te tu ne interesuju.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dajte ljudi nadjite mi zagrtace za Nodetku il' cu se naljutiti i necu sejati nista :udri:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

treba mi šema menjaca majevice za kukuruz i soju :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dali neko ima sejalicu pneumatsku Agria Subotica i kako se pokazala u radu dali ima nekih nedostataka. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh