Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Ne bih se slozio sa Vama da je ovo inkorporacija.Za inkorporaciuju je potrebna jos jedna tehnoloska operacija.Ovo je ipak prskanje u trake sa herbicidom tipa posle setve, a pre nicanja.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zapocet off, izvinjenje, po meni nepotreban trud, trosak i trovanje svega

@ipon zanimljiva izreka :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Meni se cini da to nije setva repe vec neke druge kulture na 70cm gde se ujedno vrsi i dubinsko prskanje u trakama u jednom prohodu sa malom potrosnjom vode i preparata. ::svaka cast::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mica967 je napisao(la):
Meni se cini da to nije setva repe vec neke druge kulture na 70cm gde se ujedno vrsi i dubinsko prskanje u trakama u jednom prohodu sa malom potrosnjom vode i preparata. ::svaka cast::
Kod nas to jedan paor radi dugi niz godina i još uvek ne odustaje od toga a bome radi dosta zemlje. Montirao bure od 100-200l (?) i koristi kompresor traktora za prskanje sa nodet sejalicom i verovali ili ne sa IMT 539.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nije lose ali meni se to nesvidja da gledam u nebo oceli kisa :kisa: :kisa:moj stric prska sa merlinom a ja sa motivelom meni se moja kombinacija vise svidja ::novac:: ::novac::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Po meni je to bas lose. Koje pare mogu platiti udisanje herbicida? Pa jos zbog sezone setve i frke oko pripreme i prskanja, traktor ostane kontaminiran za koje vreme se i dalje vozi ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sa takvim sistemom, napred prskalica a nazad sejalica, je moj tata radio pre 20 godina sa ursusom 904 i sejalicom Becker, samo sto je pumpu za prskalicu imao namontiranu na sejalici iza turbine.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam se vec predstavio u toj temi... cim sam se registrovao :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Stifler je napisao(la):
ja sam se vec predstavio u toj temi... cim sam se registrovao :ppozdrav:
Izvinjavam se moja greška... Toliko novih članova stigne iz dana u dan da polako nestignem sve da popamtim...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Peter je napisao(la):
Sa takvim sistemom, napred prskalica a nazad sejalica, je moj tata radio pre 20 godina sa ursusom 904 i sejalicom Becker, samo sto je pumpu za prskalicu imao namontiranu na sejalici iza turbine.
i na mojoj bekerici je bilo to namontirano kada sam je kupio
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Prosto da se ne poveruje.Čovek je postavio slike sa interesantnim rešenjem za setvu i istovremeno tretiranje zemljišta protiv korova.Znači da je normalno da u to vreme nema trave;da nema pipe jer se ne radi o šećernoj repi;da nema veze sa inkorporacijom;da se traktor ne kontaminira jer su dizne iza njega kao kod običnog prskanja;da iz istog razloga ni traktorista ne udiše herbicide;da su troškovi zbog svega navedenog manji.Pa zar je cilj da u svemu tražimo nedostatke čak i ako ih je realno manje od prednosti?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Moje IZVINJENJE. Napisao sam post ne cekajuci da se slike skroz otvore, tako da je samim tim komentar pogresan,brzoplet i ne korektan. Zoran Kostovic@ Uspeo sam nekako rastumaciti sta si napisao i izrekao moje izvinjenje, ali mi i dalje ostaje ne jasan smisao druge recenice koja pocinje sa ''znaci''. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li da kupujem monoseum sejalicu imam je za male pare vredi li to cemu, iz unazad procitanog niko nije dao sire objasnjenje o toj sejalici.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako neko ima zagrtace za nodetku [mrzi me da pravim] pa da se dogovorimo...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mislim da ih imam, provericu sutra :cao:

34ngqo5.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

hm, gledam slike sa predhodne strane i setim se jedne firme... koja uvozi i prodaje razna djubriva, imao sam priliku slusati ih na jednom od zimskih predavanja, i nadodjoh na sledece:
Mislim da se ovde radi o setvi, uz istovremeno prihranjivanje zemljista sa vodotopivim djubrivima.
kako kaze predavac ona su u nekom Helatnom obliku, i tako su pristupacnija biljkama, a mislim da mogu i da se unose pre nicanja.... :cao:
 
Nazad
Vrh