Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Kod mene je razmak izmedju redova takodje 70cm! :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sijem na 70 cm kao sto sam vec pisao imao sam razmak 45 skinuo 2 baterije i nastimao na 70 :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kod mene ima jedan jači paor, on seje kukuruze na 75cm jer mu je geringhof na 75 i kaže da nemože da šteluje međuredni razmak na adapteru za kukuruz...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

imam sejalicu olt psk 4 pre 2g radjen full remont,ali i dalje mi se desava isti problem kao i pre par godina,naime sejalica pravi manje greske pri setvi i to kad se seme sa setvene ploce tamo gde ispada dole ponekad se zaglavi pa na par metara pojedina baterija na sejalici ne poseje i odjednom istrese ta zrna sto nije posejala na ta nekoliko metara,e sad nekoliko ljudi mi je pricalo da skinem ona aluminiumska vratanca i da tamo ima jedan polumesec koji se drzi na 2 imbusa i da to treba skinuti dole i da ce posle toga biti sve u redu? sta vi mislite o tome ili je neko ovo vec radio pa da to iskustvo podeli samnom? :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

povremeno,nekad se desava da na 400m napravi nekoliko greska po redu a nekada nikad ,sve zavisi sta se seje al najcesce u kukuruzu se to desava pa to se najbolje vidi kad je kukuruz nikao .
jel zna neko sta je najcesti uzrok ovog problema??
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da ti mozda negde ne zapne mesac semena na plocici? Pogledaj da li su svi mesaci dobro pricvrsceni, tj. da li se neki ne okrece na nitni koja ga drzi.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Stifler je napisao(la):
povremeno,nekad se desava da na 400m napravi nekoliko greska po redu a nekada nikad ,sve zavisi sta se seje al najcesce u kukuruzu se to desava pa to se najbolje vidi kad je kukuruz nikao .
jel zna neko sta je najcesti uzrok ovog problema??
Poskidaj ona sranja od plastike - usmerivace semena. Kad je seme vece kalibracije oce da se zaglavi.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sve je to ok,ploce su kao nove,jedini problem je pri ispadanju semena,tu nekad oce da se zaglavi pa pravi manje greske.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa to i upravo hocu....nadam se nekom pozitivnom rezultatu posle toga :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Evo jedan primer kako ljudi u Kovacici seju kukuruz..


2s66146.jpg

k0k2hj.jpg

2qvglud.jpg

2w7locw.jpg

160ziup.jpg

s5wpyq.jpg

2aescbc.jpg

2housld.jpg

wb8bjs.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

malo prouči inkorporacija herbicida... i sve ce ti biti jasno...
telnett je napisao(la):
Neznam sta prska, trave nema, pipa ce vec doci do nicanja

malo prouči pojam "inkorporacija herbicida"... i sve ce ti biti jasno... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh