Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Jel neko iskonstruisao sklapanje šestoredne sejalice kao npr. špartač
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ZRENJANINAC je napisao(la):
Jel neko iskonstruisao sklapanje šestoredne sejalice kao npr. špartač

mislim da vodeći evropski proizvođači jesu za ostale neznam :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam video, ali ne da se preklapa kao špartač, nego se izvlači greda iz grede(teleskopski)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam prosle god. kupio sejalicu "gaspardo" novu sest redi i mugu reci da je odlicna :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@glavas
Kakvu to kontrolu setve imas i kako si zadovoljan sa njom? Na okretanje ploca ili na seme?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja na mojoj sejalici imam kompiuter za pracenje setve moze da broji semena u redu,razmak semena,koliko je posejano danas,brzina i jos mnogo toga a naj baznije je to da javlja kad nestane semena.Platio sam ga 2000e :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

2000 :sta:
Pa za te pare platim četiri Rumuna da idu iza sejalice i broje zrna i još koješta :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

E jebiga Didi, nisu svi blizu rumunske granice pa da to mogu sebi da priušte! :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

prvo i treba 6 rumuna a ne 4 :haha:Pa ti bih se pogusili od prasine kad bih trcali iza sejalice kako ide brzo :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Gaspardo je extra sijacica :Djedino sto je malo poteska i ja imam 6 baterija ali sam dve skinuo posto je bila nastimana na 45 cm za soju
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa u radu ide oko 13 do 15 km zavisi od njive kako je spremljena za setvu...Ali za sejalicu nemoze nista lose da se kaze sejalica je :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja ne sejem ali sam cuo da je neka njbolja brzina oko 6 km/h da li je tacno to ili sam pogresno informisan?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

tako je PIFTA...brzina sijanja sa pneumatskom sijacicom..bila li to olt ili gaspardo brzine se krece od 6-8 km/h...ja imam gaspadordo i mogao sam 15 km/h...ali nisam htio...u knjizi za upustvo i rukovanje pise dozvoljena brzina od 6-8 km/h...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I mislio sam da ces lupiti neku bezveze brzinu.Kod nas BD AGRO ima takve sejalice samo sto su osmoredne,seju sa 2 JD-a i brzina kretanja im ne prelazi 6-7 km/h. :cao:
 
Nazad
Vrh